bugün

sigarayı bırakmak isteyenler için bir antidepresan. an itibariyle* fiyatı 120 ytl civarında olan, fiziksel değil psikolojik olarak sigarayı bıraktırma iddiası olan bi ilaç. kullananların büyük bi çoğunun memnun olması ve 10 gün içerisinde sigarayı bırakması denemekte fayda var sözünü akıllara getiriyo.
insan sigarayı bıraktığında ortaya çıkan yoksunluk belirtilerini azalttığı söylenen, sigaradan tad almamaya sebep olan, hatta tiksinti veren, insanın sinirlerini relaks eden*, abur cubur yeme isteğini baskılayan bir haptır. eczanelerde satılır ve kutusu 130 ytl'dir.
k0ntr0llü bir şekilde kullanıldıgı zaman yanında 60 gün b0yunca ne yapmanız gerektigini gün gün vurgulayan klavuz yardımıyla bırakmanız mümkün. sürekli yan etkilerinden bahsediliy0r. kullanıp sigarayı bırakan birisi 0larak yan etkilerini görmedim. tabi her ilaç gibi bununda standart yan etkileri var en büyük etkisi agız kuruluğu ve mide bulantısı. s0nuç 0larak harbiden bıraktırıy0r. 60 gün b0yunca da miden bulansın artık.
sayesinde sigarayı bıraktığım ilaçtır. yazılan yan etkilerinden sadece bir tanesine yakalandım. o da uykusuzluktu. sabahlara kadar oturmak biraz yorucu oldu ama sigarayı bıraktım. Öncelikle prospektüste yazıldığı gibi kendinize 2. hafta içerisinde bir gün seçeceksiniz bırakmak için. işte gün gün olanlar...

1.Gün: Hiç bir etkisini göremedim. Akşama doğru canım daha fazla sigara içmek istedi.
2.Gün: Uyanır uyanmaz hiç bu kadar çok canım sigara çekmemişti. Resmen kutuya saldırdım. Gün içinde inanılmaz şekilde sigara içiyordum. Sadece gece otururken 2 paket bitirdim ve içtiklerimden aşırı derecede zevk aldım.
3.Gün: Ümitsizlik sardı birden. "Bırakamıcam galiba ben bu mereti bu ilaçla bile" diye düşünmeye başladım. Yine akşama kadar paket paket sigara içtim.
4.Gün: Sabah kalktığımda evde sigaram yoktu. işe giderken bakkaldan paket aldım. Ama yaktığımda tadı berbattı ve dumanı gelmiyordu! Bir tane yaktım, o da aynı! bir tane daha bir tane daha!!! Olamaz sigaraların hepsi bozuktu! ofiste sekreterden marlboro istedim. onun da tadı aynıydı. gün içinde sigara içmek istedim ama içime çekemedim ve öylesine elimde dolaştırdım.
5.Gün: Artık zoraki sigara içiyordum. çünkü ilaçla birlikte sigara içmek gerekiyordu. ama zorla içiyordum, tiksine tiksine.

2. haftanın son gününü seçmiştim bırakmak için. bırakma günüm pazartesiydi. pazar günü evde otururken artık sigara içmememe rağmen bakkaldan gidip bir paket sigara aldım. ama onu da içemedim. pazartesi sabahı kalktığımda paketi çöpe attım ve sigarayı son kez gördüm. 3 aydan beridir de tık yok!
Eczanede çalışan amcaoğlum önerdi. 130dan 68tl ye düştü bi dene dedi.ben ise sigara için sevgililerinden ayrılabilecek, ailesiyle defalarca kavga edebilecek, 3 hafta sadece sigara parasını ayırarak aç gezecek kadar ona aşık olan şahsiyetim. diretmeyle aldım. ilk 3 gün bir tane atıyon bi sik anlamıyon. yan etkisi falan da olmadı bende sadece midemi ağrıttı ara ara. nese 4. gün oldu 2 tane atıyorum. gene bi dalga yok. işin garibi günde 30 tane içtiğim sigarayı 45 dala çıkardım. 5. günde aynı hiç değişen bişey yok. aynı terane, içimden benim 68 boşa gitti diye ağlıyorum derken babacım midemde bir ağrı başladı deli gibi kıvranıyorum. en son sigaramı 17:00 da içmiştim. ağrıdan 18:30 da yatağa girdim uyumaya. deli gibi dönüyorum yatağın içinde ama uyuyamıyorum. saat oldu 23:00. 6 saattir sigara içmediğimi farkettim. ve o gazla uyudum ertesi gün 12:30 da uyanmışım ve içmicem dedim bıraktım. canın sigara çekmiyor ama alışkanlık sadece. yemekten sonra arıyon. sabah uyanınca arıyon. içinde azcık bırakma isteği varsa bırakabiliyon. ben bile bıraktım. çevremdeki kimse inanamıyor. ilacı bırakmanız için tavsiye ederim. ama iradenizi kullanın almayın. yan etkileri çok. *
sigara illetinden kurtulmak isteyip de, kendi iradesiyle bırakamayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim ilaçtır. çok kişide işe yaradığına şahit oldum.
sigarayı gerçekten bırakmak isteyenlerin irade desteğinide ihmal etmeden düzenli olarak günde iki defa kullanması gereken antidepresan.
kullanımın ikinci haftasında bırakmak tavsiye ediliyor.
kendinize birgün belirliyorsunuz ve o güne kadar kullanmaya devam ettiğiniz sıgarayı o gün itibari ile içmiyorsunuz.
tabii ki bu eylem kişiden kişiye değişiyor.
o gün içmemenizi sağlayan ilaç değil, o sadece size ve iradenize destek veriyor.
örneğin ben yirmi gündür kullanıyorum ve hala sıgarayı bırakamadım ve en sonunda ilacı kullanmanında etkisi ile daha kötü bir hale geldim. dün gece saat 20:00 itibari ile son sıgaramı içtim ve kalkalı iki saat oldu, sıgara içmedim, içmeyeceğim. bu sefer kararlıyım...
görüldüğü üzere karalı olmak, en küçük arzu, kriz ya da sinire yenilmemek çok önemli.
güçlü bir silah ama savaşı bitirmeye yetmiyor.
savaşacak ve zaferi kendiniz kazanacaksınız.
ilacın prospektüsünde de neden sıgarayı bıraktırdığının bilinmediği belirtiliyor.
zyban aslında sıgara bıraktırma ilacı değil, o bir anti depresan ve çok etkili bir antidepresan.
bir sürüde yan etkisi var.
halisünasyonlar, uyku bozukluğu, korkunç kabuslar, uzun süreli sersemlik hali, mide bulatısı, kilo kaybı, vesaire, vesaire, liste uzayıp gidiyor.
zyban kullanacaklara tavsiyem ilacı kullanmadan önce kesin ve kesin sigarayı bırakmaya karar vermeleri.
edit: bir kutudan az zyban, güçlü bir irade, sonuç iki aylık sigarasız hayat.
bununlada kalmadı, sigara içilen mekanlardan ve tabii ki alkolden uzaklaşma, düzenli spor, fit bir vücut, hatta atletik bir vücuda doğru katedilen ciddi bir yol, düzenli uyku, az sinir, az stres, bol ve düzenli bir cinsel hayat.
Zyban 300 mg kullanıyorum sabah akşam birer,10. gündeyim,bırak tiksindirmeyi,sigarayı daha rahat içiyorum sigaranın ağzda bıraktığı kötü tadı dengelemek için içilen çay,kahve onları yaraıya indirdi,kısacası bıraktırömıyor daha rahat içiriyor!!

Ya bu ilaç sigara bıraktırmıyor yada ben etkili olmayan şansız bölümdeyim yada acaba dozajımı az,10 senedir,günde 1.5,2 paket içiorum.
Champix denicem %45 başarısı varmış,inş. o bölüme gireririz,oda olmazsa biorezonans denicem hepsini denicem bıktım,biraz olsu nbende bırakabiliyim aq!
O ne hoca,pikaçu seni seçtim hesabı gün seçme,hadi bende yarın,11.günü seçtim,parayı boşuna verdik gibime geliyor..
kullandım ama ne etkisini ne de yan etkisini gördüm.
sigara bırakmak için yardımcı ilaçtır. sigara bırakmak için gittiğim doktorun tavsiyesiyle yarın kullanmaya başlıyacağım. fiyatının üstümde yaptığı etkiyi kendisinden de görmek isterim.

not: ilacın hakkını yememek lazım yaklaşık 3 aydır sigara içmiyorum ve güzel olan tarafı çekiciliğide kalmadı.
sigarayı bırakmak için önerilen yegane ilaçtır. ama yanında sağlam bi irade aranır. sadece ilacı içeyim sigarayı bırakayım durumları tamamen palavra, sigarayı bırakan kişilerdeki yan etkileri en aza indirerek sizin sigaradan tad almamanızı ve sigara olmadan yaşama merhaba demenizi kolaylaştırır. çevremde bırakan 7 kişi için bu etkileri gösterdi, lakin 1 tanesi club işletmeye başlayınca tekrardan başladı sigaraya.
bir kutu aldım yarın sabah lokal anestezi göreceğim için lokal anesteziden sonra başlayacağım ilaç.
saha araştırmalarında akut psikoza bir nevi (bkz: şizofreni) neden olduğu rapor edilmiş sigara bıraktırıcı ilaç. hala kullanımda olması ise ilginçtir (bkz: klaxon) *
anksiyete giderici olarak kullanılmaması gereken ilaçtır. en güçlü dopaminerjik etkili olan atipik antidepresan olup bu nedenle beyinde uyarılmışlığı arttırır. aslında bir amfetamin türevidir. epilepsisi veya şizofren olan kişilerde kullanımı yasaktır. sigarayı yüksek fiyatı sayesinde bıraktırır. cepte para kalmaz çünkü...
kendimden nefret ederek ama ısrarla sigara içen biri olarak yarın başlamayı düşündüğüm ilaç.

nikotin bandıyla 24 saat, champixle ise 40-50 gün bırakmayı başarmıştım umarım bu kez tamamen kurtulacağım.
dört gün önce kullanmaya başladığım zımbırtıdır.

muadilinin* methini duyup, fiyatı yüksek olduğundan, belki devlet beleşe veriyordur diye hastanenin sigara bırakma polikliniğine gittim. kaç yıldır içicisiniz?* günde kaç tane içiyorsunuz?* geberiyo olsanız yine de içermisiniz?* kahvaltıdan önce içermisiniz?* herhangi bir rahatsızlığınız var mı? gibi sorulardan oluşan bir teste göre 10 üzerinden 4 lük bir tiryaki olduğumdan, muadili* yerine bu hapla başlamam gerektiğini söyleyen doktor, devletin geçen sene her iki hapı da dağıttığını ama bu sene kendi paramla almam gerektiğini söyleyince ilk anda sigarayı bırakma fikrinden soğudum.

doktorun söyledikleri şu şekilde sıralanabilir:
ilk 3 gün sadece sabah kahvaltılarından sonra bol su ile 1 adet, 4. günden itibaren sabah akşam tok karnına bol su ile* 1 er adet.

alkol alınacaksa o akşam ilaç alınmayacak
hafif baş dönmesi ve mide bulantısı yapabilir.
10 gün sigara içebilirsin ama 10. günün sonunda bırakman lazım
10. günden sonra, sıkışırsan destek için nikotinell denen pastilden atabilirsin.
tam 1 ay sonra kontrole gel. bu işe yaramazsa bir de muadilini deneriz.

gelelim ilk 4 gün olanlara. bu arada sigara içmeyi seven biri olarak bırakma fikrine, aslında bırakamayacağımı düşünerek, bu güne kadar hep karşı çıktım. her ne kadar bırakmayı istesem de daha önceki denemelerimde aklım fikrim hep sigarada kaldığından ve bu durum bir süre sonra işkenceye dönüştüğünden, sigarayı seviyorum diyerek kendimi kandırıyordum. neyse, bu güne dönecek olursak,

kullanan kişiler hep hafta sonu sıkıntı çektiklerini söyledikleri için ben de başlangıçı o döneme gelsin diye hapa cuma sabahı başladım. ilk gün hapı aldıktan kısa bir süre sonra hafif bir baş dönmesi dışında hiç bir etkisini görmedim. normal sayıda sigara içip günü geçirdim.

ikinci gün haptan sonraki baş dönmesi olmadı. cumartesi olduğundan bütün günü evde geçirdim ve ilginç bir şekilde içtiğim sigara sayısı yarı yarıya düştü. bu kadar çabuk etki beklemiyordum. belki de bu psikolojikti. gece içtiğim çay ve kahvenin de etkisi ile 3 de yattım ama sabah aynı saatte uyandım. her iki gecede de ve gündüz yaptığım hafif şekerleme de de çok acaip rüyalar gördüğümü söylemeliyim.

üçüncü gün, sigara içme isteğimin azalmış olması dışında herşey normal geçti. gerçi sporun ve gündüz uykusununda etkisi var ama yatana kadar sadece 3 tane sigara içtim. günün büyük bir kısmında sigara içme isteğim olmadı ama ara sıra aklıma düştüğünde kendimi de tuttum. yine de daha önceki denemeler gibi sıkıntı verici olmadığını söylemeliyim. tadına gelince, bu sabaha kadar sigaranın tadında pek bir değişiklik yoktu. belki bugün günde 2 hap sürecinde bana da acı gelmeye başlayacaktır ama ilk 3 gün ağzımda gayet şahane bir tad vardı.

bugün 4. gün sabah normal hapı aldım, ve şimdilik bir tane de sigara içtim ama iş yerinde durum daha vahim galiba ki burada canım istiyor. umarım işte bu noktada sigaranın tadının kötü gelmesi meselesi devreye girer.

Edit 1- 10. gün. planlandığı gibi bugün sigarayı bıraktım ama bakalım bu noktaya nasıl geldik ve şu an ne hissediyorum. öncelikle hafta sonları çok rahat geçti. ilacı kullanmaya başladıktan sonraki bir pazar ve bir de cumartesi-pazar kombinesinde neredeyse hiç sigara içme isteği duymadım.hatta dün sadece, sırf o da bugün bırakacağım ve dün de içileybıl gün olduğu için gecenin bir vakti sadece bir tane içip yattım. ama hafta içi, bürodayken hakikaten zorladı. ha keza bugün de hafta başı ve iş günü olması sebebiyle zorlanmıyor değilim.

geçen hafta iş yerindeyken sigarayı normal içtim ama bir bok tad almadım. hatta "ulan şimdi tadı da bok gibi gelecek" diyerek sigara öğünü atladığım oldu. akşamları ise evde sadece bir tane içtim. benim için en büyük test bugünden itibaren iş yerinde ne olacağı. sabah hapımı yuttuktan sonra, hakikaten nikotin krizine girdim gibi. o anda da imdada doktorun verdiği nikotin pastili yetişti. pastili yalayıp yuttuktan sonra rahatladım. şu anki hissiyatım sadece "ulan bir eksiklik var ya dur bakalım" şeklinde. sevinç naraları içinde söylenilen o "lan sigara içmeyince nefesim açıldı heaa" duygusuna da hemen kapılıyor zaten insan. cumartesi pazar toplasan 3 tane sigara içmiş biri olarak hırlamadan derin nefes alabiliyorum. du bakalim sonra ne olacak.

Edit 2- (merak eden icin) 30. gün. tam üç haftadan beri sigara içmiyorum. hiç içmediğim gibi bir kaç özel durum hariç canım da istemedi. özel durumdan kastım, ilk içki masası mesela. ilk içki masasında sigarayı aradım, ama inat edip içmedim, 2. ve 3. seferlerde sanki sigara hayatımda hiç olmamış gibi rahattım. bir de iş yerinde çok zorlandım. ilk haftalarda sıkışınca niquitin marka nikotin pastili aldım, ama 2-3 gün sonra o da geçti gitti. en çok da diskoda sıkıntı çektim. üstelik daha da çok yeni.tam kendi kendime bu iş bitti derken geçen hafta sonu gittiğim diskoda, açık havada resmen "sigarasız eğlenilmiyomuş lan!" hissine kapıldım, hatta el tiryakiliğini tatmin için yakmadan bir sigara alıp içiyormuş gibi bile yaptım.

30 günlük genel değerlendirme: ilaç, en azından benim için, hiç bir yan etkisi olmadan son derece başarılı oldu demeliyim. tahmin ettiğimden çok ama çok daha kolay bir şekilde bıraktım sigarayı. 30 günde bıraktım diyebiliyorum zira hakikaten sigarayı aramıyorum, aklıma bile gelmiyor. tek tük geldiği zaman da bir tane bile yaksam ciğerlerimde yine o eski ıslık sesine yol açacağını düşünerek sallıyorum. ilacın birinci kutusu bitti sayılır. doktorun da dediği gibi devam edeceğim. ben başlarken burada yazılı olanlardan heveslenip, cesaretlenip başlamıştım, umarım bunları okuyanlardan biri de o gazla başlar ve başarılı olur.
sigarayı bırakmak için bugün başladığım ilaç. 171 aradım ordan devlet hastanesine yönlendirdiler ekg nefes testi ciğer röntgeni derken 68 tl ile eczaneden zyban aldım. umarım işe yarar.
1.gun : hiçbir etkisi olmadı içilen sigara 21
2.gun: sigaranın tadı değişti, ağzımın tadı bozuldu. Gece 4 te uyandim bir daha uyuyamadim ama sabah hicbir yorgunluk olmadi deli gibi rüyalar gördüm ve ateş bastı..içilen sigara 17
3. Gun: kafam kazan gibi, düşüncelerim donuklastı,konsantre olamıyorum ruh gibi geziyorum sigaradan tiksinme başladı, sigara degil herseye karsı isteksizlik oluştu. içilen sigara 13 en fazla
4. Gün : uyku problemi var hiç uykum gelmiyor 4 saat uyuyup super dinç kalkıyorum cok fazla hatırlanan rüya görüyorum. Depresyon belirtileri var biri kafama silah dayasa amaan cek vur derim. Cok dalgınım. Sigaraları yarısına kadar icebiliyorum . içilen sigara 12
gerçekten işe yarayan sigara bıraktırma ilacı olması ile birlikte iki noktaya dikkat edilmelidr;

ilaçla birlikte sigara da içilmeye devam edilmelidir.
ilaca bağımlı olunmamalıdır.
pek inanmayarak aldığım ama işe yaradığını gördüğüm ilaç. şöyle ki, ilk 3 gün sigaranın tadı bozuluyor içmeye devam ediyorsunuz. 5. günden itibaren nikotin isteğiniz azalıyor. sigarayı arzulamıyorsunuz. işte tam bu noktada yine o klişe giriyor araya: "irade". "O" anlar kendinizi tutarsanız sigarayı bırakıyorsunuz. Sigarayı bırakmak için yardımcı bir ekipman diyelim.
sigaradan kurtulmak isteyenlere yardımcı olan bir çeşit antidepresan.

arkadaşlar arasında sigara sohbeti geçerken, bir arakadaşın günde 3-4 paket sigara içen azılı tiryaki babasının zyban sayesinde 4 gündür sigara içmediğini söylemesiyle bu ilaçla ilgilenmeye başladım. bir işe balıklama dalmayı pek sevmediğim için ilacı google'da arattım ve özellikle forum sayfalarında yazılanları okudum. çok ilginç şeyler yazılmıştı. son bir kaç gündür bronşitim nüksetmişti, nefes alırken sıkıntı çekiyordum ve doğrusu biraz da ilacı merak ettim.

3 gün önce eczaneden 1 paket zyban aldım. kutuda 60 tablet var. yani 1 aylık doz. ilk 3 gün sabahları tok karnına birer tablet alınıyor. bugün 3. günümdeyim, yarından itibaren sabah-akşam olmak üzere günde 2 tablet alacağım. ilaç asıl etkisini ilk haftadan sonra gösteriyormuş.

gelelim bendeki etkilerine;

1. gün: pek bir şey hissetmedim. çok hafif şekilde kalbim sıkışır gibi oldu ama buna zyban mı neden oldu bilmiyorum.

2. gün içtiğim sigaralardan tat almamaya başladım, sanki her zaman içtiğim sigara değil de başka marka ve daha hafif bir sigara içiyor gibiydim. akşam salonda yalnız otururken sanki yanımdan bir fare-sincap gibi bir şey atladı geçti sandım. aralıklarla 3-4 kez oldu. bunların sanrı olduğundan % 100 eminim çünkü evde fare; yaşadığım yerde de sincap yok. gece en az 1.500 kez uyandım ve geri uyudum.

3. gün: yani bugün kafamın içi çok hafiften tınlıyor gibi. bugün içtiğim bütün sigaralar sanki başka marka ve hafif sigara. yazı yazarken çok ağırlaştım. yazarken sürekli hata yapıyorum. 3-4 editle yazım yanlışlarımı düzelttim. yarın 4. günüm ve günde 2 tablete terfi edeceğim. herkesin anlata anlata bitiremediği rüyaları görmeyi merakla bekliyorum.

4. gün: bugün sabah akşam 1'er tablet olmak üzere günde 2 tablete terfi ettim. gece yastığa başımı koyarmaz koymaz en az 1.000 metrelik bir uçurumdan düşmeye başladım. neyse ki 300 metre kadar düştükten sonra uyandım.

5. gün: midemde hafiften bulantılar oluyor. özellikle akşam üzeri canım hiç sigara istemedi. dalgınlıklarım gözle görülür biçimde arttı. trafikte ciddi sorunlar yaşayabilirim. bu akşam eve dönerken bir tali yoldan ana yola çıkarken sağıma bakmadığım için az kalsın kaza yapacaktım. ilaç kullandığım süre boyunca en sağ şeritten ve mümkün olduğunca yavaş gitmeyi düşünüyorum. son iki gündür normalden bir buçuk saat geç uyumama karşın sabahları dinç kalkıyorum.
.....................

11. gün: son 1 haftadır sigaradan hiç bir keyif alamıyorum. sanki saman içiyor gibiyim. 3 gündür sigaraları tam içemiyorum. yarın güne sigarasız başlamayı düşünüyorum. iLACIN YAN ETKiLERi BU ARALAR YOK DENiLECEK KADAR AZALDI

13. gün: bugün sigarayı bıraktım. (31 ocak 2013) şimdilik önceki bırakma girişimlerimdeki gibi zorlanmıyorum.

bugün sigarayı bırakalı tam 7 gün oldu. 18 yıldır içtiğim sigarayı ilk kez bu kadar süredir içmiyorum. sigaradan kurtulma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

BUGÜN SiGARAYI BIRAKALI TAM 14 GÜN OLDU.
bugün 24. gün oldu, sigara içme isteği hafifte olsa var; ama hala içmiyorum.

BUGÜN 53. GÜN.
Kezban'in elit turkcedeki karsiligidir.
iki yıl bir ay önce sigarayı bırakmamı sağlayan mucizevi ilaç.
şimdi babama tavsiye ediyordum.
(bkz: ilacım zyban parçala beni hayvan)
sigaradan tiksinmenizi sağlayan fakat yan etkileri yüzünden kontrollü kullanılması gereken ilaç. *

1. 2. gün: bende ters tepki yaptı başlarda tad alamadıkça yeni bir sigara yakıyordum normalden daha fazla sigara içtim ilk 2 gün.

3. gün : normalde kalkar kalkmaz sigara içen biri olarak kahvaltıdan önce zyban aldım. kahvaltıdan sonra sigara içmeye çalıştım tat alamadım ama yine içtim. 10 a yakın sigara içtim gün içerisinde ama nafile tad alamıyorum.

4. gün : içtiğim hap sayısını ikiye çıkardım. dilimde uyuşukluk ve aşırı sinirlilik başladı. sigara kullanmaya devam ettim fakat normale göre oldukça az içtim. *
5. gün : sinirlilik ve dil uyuşukluğu devam ederken gece neredeyse 2 saat uyuyamadım. an itibariyle 5. gündeyim henüz sigara içmedim. öğlene kadar içmeyi düşünmüyorum herhangi bir istek yok.

gelişmeleri yazıcam gün gün.
necronaught dan o günden sonra haber alınamadı.
On yıldır günde iki paket sigara içen bana sigarayı bırakmakta yardımcı olmuş ilaçtır. 14. günü tayin etmiştim bırakmak için 3. günden itibaren sigaradan aldığım ikinci nefeste kusmamak için kendimi zor tuttuğum için 7. günde bırakma kararı aldığım ilaç. Yan etkileri ben de ilk iki hafta biraz sıkıntılı oldu. intihar isteği, bir noktaya dalıp gitme, o kadar da olmaz dediğim hd kalite diye tabir edilmiş rüyalar, baş dönmesi, asabiyet, sıcak basması, uyuyamama, vb vb gibi. ilacı kullanalı 1 buçuk ay oldu sadece sigarayı bırakmamın dördüncü günü çok sıkıntılıydı. Sigara içmezsem öleceğimi sandım, yarında bu kadar kötü olursam başlarım dedim ama bugün vazgeçmiyorum. Ertesi gün çok rahattım iyi ki de içmemişim :-D zyban ile ilgili yorumları okuyup kullanmaya karar vermiştim. Pişman değilim 2 hafta sonra koşuya çıktığım da kesilmeden koşabilmek muazzamdı. Vücut kendini çok hızlı yeniliyormuş.