bugün 818 başlık

gündemdekiler

1. eşiniz ateist olursa ne yaparsınız

bir osmanlı baharat virali.

"neredeyse tamamı müslüman olan bir ülkede bütün hırsızların, katillerin, üçkağıtçıların nüfüs kağıdında islam yazdığını varsayarsak, çok da umrumda olmaz."

diyecek birilerini aradı gözüm ama nerdeee, müslüman olsun diye dua ederim olsun diyen adamlar çıktı karşıma.

sırf cennet vaadiyle kötü bir insandan iyi insan çıkmayacağını, ama dinsiz bir insanın, dindarim diyen insandan çok daha iyi bir insan olabileceğini anlayamadık, anlayamayacağız.

2. bu tarz benim tv 8

Show tv de yayınlandığı dönemde kavganın,egonun,hakaretin,kompleksin,gözyaşının, lafla adam dövmenin tavan yaptığı yarışma doğal olarak reytinglerde de tavan yapmıştı.Program bilhassa hafta sonu eleme gecesi bölümleriyle,yarışmacıları dracula,yılmaz morgül gibi tiplemelerle şarlatana çevirerek, a/b ve total de birinci sırayı kimseye kaptırmamıştı.Acun un yetenek sizsinizinden tutunda sevilen dizilere kadar hepsi reyting sıralamasında programın gerisinde kalmıştı.bu durum önceleri deneyimli yapımcı acun u üzsede daha sonra bu tarz benim i kanalına transfer etme çabalarına yöneltmişti.Ve Acun yapımcı Caner Erdem e 10 milyon lira teklif etmişti.Show tv den haftalık 200 bin lira alan yapımcılar için teklif edilen para ağızlarından sular akmasına sebep olmuştu.tabiki anlaşma sağlandı,imzalar atıldı.yapımcılar gala gecesini bile kasetten,jürisiz,seyircisiz yaparak aynı yola çıktıkları show tv ye bir güzel de kazık atmışlar,"hıhh sana mı kaldım,ben miss gibi Acunuma giderim" diyerek koşar adımlarla show tv den uzaklaşmışlardı.fakat bu kazık show tv nin öylesine canını acıtmıştı ki mahkemeler açılmıştı.alelade,uydurma bir final reyting canavarı program için seyircilerde de hayal kırıklığı yaratmıştı pek tabi.aynı yapımcıların bugün ne giysem galası için beş yıldızlı otellerde ,canlı olarak, seçkin konuklar eşliğinde ,müthiş organizasyonlara imza attıkları düşünülürse mahkeme açmakta çok ta haklıydılar aslında.dava show tv nin lehine sonuçlanınca isim hakkı kendilerinde kalmış,yeni bir kadro ile bu tarz benim e devam etme kararı alınmıştı.acun verdiği paraya karşılık programın sefasını çekemeyecekti tabi.show da bir rakibi daha olacaktı.yapımcının aç gözlülüğü önceleri Acun a yaramış gibi gözüküp onu kanalına getirse de bir anlamda bu tarz benim in sonu da olmuştu .iki bu tarz benim de birbirlerinin seyircisisini çalacak,ne kendilerine ne de seyirciye,ne de kanallarına hayırları olacaktı.benim nacizane fikrim her güzel şeyin bir sonu vardır,bayağı bir havalara girmemişlermiydi zaten...program tv 8 yayınlandığı günden itibaren acun da hayal kırıklığı yaratmıştı bile.reytinglerde birinciliği kaptırmayan eleme geceleri bölümleri bile neredeyse ellinci sırAya kadar inmişti.Hülya Avsar ın konuk olması bile durumu kurtarmamıştı.peki kaçın kurası acun un bir b planı varmıydı...artık acun programı kurtarmak için adriana lima yı mı getirir,rihanna yı mı bilemiyoruz tabi.fakat şu bir gerçek ki acun hiç bir şekilde kaybetmedi.hayal kırıklığı yaşadı ama kaybetmedi.çünkü o Acun ve o yaş tahtaya asla basmaz.artık onun programlarıyla bilhassa yetenek sizsinizle cakışan,izleyicisini çalan show tv de bir,bu tarz benim yok artık.O bu transferle düşmanını yakın tutarak,bu tarz benim i bitirerek zaten kazanmıştı.burada asıl kaybeden show tv ile aynı yola çıkan,reytinglerde büyük başarıya imza atan,aç gözlülük yaparak acun a geçen bu yüzden izleyicisini show tv ile bölüşmek zorunda kalan,altın yumurtlayan tavuğu kesen yapımcılardır.Geçmiş olsun...

3. tansaşta çalan müzikler

çok
    yüksek sesli ve iğrenç müziklerdir. hatta ilk girdiğinizde sebze
    reyonunun önünde hemen marketten çıkmak isteyebilirsiniz. sonra bir şey
    unuttuğunuzu farkedip tekrar girersiniz ama korkarak girersiniz. sonra
    yine o korkunç müziği duymak zorunda kalırsınız.

4. konfeksiyon atölyesinde çalışan türbanlı kız

Konunun türbanla ne alakası vardır ben bunu anlamadım.aile baskısı yüzünden okuyamamış olanlarına üzülüyorum çünkü iyi bir koca bulmak dışında parlak bir gelecek için pek imkanları yoktur. Ellerinden gelebildiğince eğitimleri için caba sarf etmek zorundadırlar.konfeksıyon atölyesinden cıkıp güzel üniversitelerde okuyanlarda elbet vardır.liseye giderken dersten kacıp kacıp sevgilileriyle mahalle pastanesinde buluşan fakır ailelerin şımarık kızlarınsa ailesi tarafından okuldan alınıp konfeksiyonlara gönderilme ihtimallleri çok yüksektir. Sözün özü baban zengin değilse lisede aklını basına al kızım , barajı geçeyimde iyi kötü özel üniversitede bir yerlere gırerim sansın yok senin. Bu yaşının kymetını bil yıllarını zıyan etme.

5. uludağ sözlük ün en zor kızı

kaprisli, ukala ve özgüven sahibidir. bu özellikler itici gibi görünse de bu kıza yakışır çünkü bu tavırlarını destekleyici bir güzelliğe sahiptir. eğreti durmaz yani. havasına hava katar. kurban olduğum.

6. mink peeters

mayıs 98 doğumlu hollandalı ofansif orta saha. bu transfer sezonunda ajax'ın altyapısından real madrid'in altyapısına transfer oldu. bence dünyadaki en salak kararı vermiş. ajax altyapısından yıldız bir oyuncu olarak çıkacakken, real madrid altyapısında yükseleceği en iyi seviye sevilla falan olacak.

7. ibrahim hacıosmanoğlu

ne zamandır susuyorum, bir yazı daha bırakma vakti geldi buraya.

bizim istanbul takım taraftarları böyle açık açık desteklediği takım başkanını eleştirmez. birkaç kişi hariç sözlükte yapan yok bunu.
    biz ezber bozduk. takır takır yazıyoruz.
    aziz yıldırım, fikret orman, duygun yarsuvat, ibrahim hacıosmanoğlu, mecnun odyakmaz, ilhan cavcav...
    hiç biri diğerinden daha temiz değil aslında. gerçi şikeye bulaşmış oldukları gerekçesiyle aziz yıldırım ve mecnun odyakmaz ikilisini ayrı tutmak gerek.
    bu saydığım isimler günümüzün gerçekliği olan siyaset-spor ilişkisinden her halükarda nimetlenmektedirler.

neyse ben iho'ya geleyim.

aralık ayına kadar şampiyonluğa oynayan bir takım olamazsak giderim dedi, gitmedi. ki bu sistemin trabzonspor'u şampiyon yapma ihtimali sıfır.
    vahid hoca giderse biz de gideriz dedi, gitmedi.

transferlerde gelecek için kulübü zor duruma soktuğu endişesi yaygın bir kanı. bu sebeple kendisini ve yönetimin desteklemiyoruz.

siyasetin kirli sularına yanaşmaması gerekirken, yanaştı hata etti. ki birçok kulüp başkanı siyasetle içli dışlı ama onlar ses çıkarmaz. unutturmaya çalışır. yazın şeref yoksunları yazın, böyle bizim gibi yazın. kim kime ne sözü vermiş, kim sarayı ziyaret etmiş, kim aman stadıma zarar gelmesin diye susmuş. yazın. susmayın. tek sıkıntılı başkan iho değil, yazın.

8. lookin

ekmek kırıntısı üzerinde tango yapmış,
    dayısının mevlüdünde dj tiesto çalmış,
    annesinin babasının üzerine yemin edip yerine getirmemiş,

netice de taş olmuş taş yazar. taş gibi, taş gibi derken ilik gibi, ilik gibi derken ilim gibi yazar.

9. konfeksiyon atölyesinde çalışan türbanlı kız

kendi kültürünü, sanatını ve sanatçısı eleştirecek kadar gözü dönmüş vatan hainlerinden daha aşağı olmayan kızdır.
    Bu ülkede isteyen türban takas isteyen tayt giyer hazmedemeyen vatan hainleri maden suyu öneriyoruz. Hazmı kolaylaştırır.

10. lays i anadolu da yetişen bir ürün gibi tanıtmak

Artık yüz Yıldır olan itici çalışmadır ve bıkkınlık gelmiştir.

Lays yöresel lezzetler lays isotlu lays yoğurtlu vs vs. Ulan bi de teyzeyi koymuşlar oraya kaç Yıldır yiyin gayri diyor. Bu teyze de Kemal Sunal in 100 Numaralı adam filmi misali. Halkın içinden biri olsun ki iyi kazıklariz mantığı yatıyor ama olmuyor iste.

Teyze ve reklamları öyle bir hal almış ki sanırsın Lays cipsleri Muğla Aydin uşak biraz da Afyon ve Kütahya inönü çevrelerinde yetisen bir cips. Ağaçta ve yerde biten Türleri olduğu bile Öne sürülebilir.

Bi bitmedi bu algıyı yaratma cabası amk.

11. çocuklarla girilen diyaloglar

(#26420777)
    aynı ufaklık nereden görüp duyduysa motosiklete merak sarar. vay arkadaş biz 5 yaşındayken adımızı söylemekten acizdik neyse anasıyla arasında geçen diyalog
    - anne bende motoylubisikletten alacam sence de çok güzeller değil mi?
    + yavrum onlar tehlikeli bıla bıla da bıla bıla
    - peki sen ölünce alabilir miyimm?
    + hönkkk

12. ne türkçülük ne osmanlıcılık tek derdin arapçılık

ümmetçi yobaz tayfanın arap götü yalama hususundaki bitmeyen arzusunu ifade eden motto. bunlara haysiyet, onur, şeref gibi kavramlardan söz ettiğinizde, bunları ilk defa duyuyorlarmış gibi yüzünüze ebleh ebleh bakarlar.

13. facebook klişeleri

fotoğraflara for nedir.
    Ben küçükken nuri abiden aldığım korsan oyunlarda for windows yazısını bilirdim şimdi bu oyunlara for tatlişimm<3<3<3 yazan bi ubisoft yada rockstar game düşünemiyorum düşünsenize gta 5 pc ye çıkıyor üstünde for windows yerine bu oyunu sana yaptım dercesine for cansu XD Chanımsınnn qanq felan tuhaf.

For windows
    gta türk

ah ahh

14. konfeksiyon atölyesinde çalışan türbanlı kız

tekstil işi içinde olduğum için çoğuna denk geldiğim, muhabbeti olmayan kızdır.

eziklemek açıdan değil ortamında bi bok yoktur, görmemiştir, kendisini yetiştirememiştir. genelde kocaya kaçan ya da apaçi sevgilisi olan bi tiptir. ve keşke mustafa ceceli dinlese bundan 3 yıl önce bıraktığımda kral fantezi fm dinliyordu.

15. sol frame deki başlıklardan hikaye yazmak

zamanında yazdığımdır. gün içerisinde girilen ve sol frame'de yerini alan başlıkları kullanarak hikaye yazmaktır ayrıca.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

urangu; 25 yaşında, 1.70 boylarında, atletik bıyıklı, geniş bıyıklı ve dolgun bıyıklı bir yapıya sahip bir adam. dün akşam baktım ki çaylak olmuş. sözlüğü açtığımda zall ve moonlight urangu'nun çaylaklık süresini sıvazlıyo... ay, hesaplıyorlardı. eh tabi, artık çaylaklık süresini bilme hakkı da doğmuştu urangu'ya.

hemen moderatörlere tavşan gibi seke seke koşarak sordu; ''her derdini içine atan insan olan ben, bunu yediremedim kendime! neden çaylak oldum şimdi durduk yere ya allah aşkına!?'' diye sitem etti.

moderasyon da durur mu, hemen yapıştırdı cevabı; ''tanrı allah ın belasını versin!''... urangu ateist olduğundan, moderasyon onun huyuna giderlerse urangu'nun pek takmayacağını ve bu sitemlerden vazgeçeceğini düşündüler ancak urangu çoktan imana gelmişti bundan 1 hafta önceki sadece on birinci nesillerin bildiği olay vesilesiyle.

urangu çok sinirlenmişti bu kafir modlara tabi. deliye dönmüştü adeta. bu sinirle gidip pelinsu meşe'nin birkaç videosunu izleyip asıldı tuvalette rahatlamak için. ancak pelinsu'nun ferresinde oynayan komutan kızı evire çevire ve çok sert beceriyordu. urangu komutana da çok sinirlenmişti. zaten ota boka sinirleniyordu amk. gidip komutana kızıp tuvalet yalamak gibi saçma bir eylemi aklından geçirdi.

şapur şupur klozeti yalıyordu urangu... içten içe de ya gerçekten allah varsa sorunsalındaki ironiyi çözmeye çalışıyordu.

bunların hepsinin asıl nedeni bu kafir modlardı tabi. eğer onlar allah hakkında böyle konuşmasaydı urangu asla tuvaleti yalamak gibi bir mallık yapmazdı. modlardan intikam almak isteyen urangu; uludağ sözlük takipçi arttırma hilesi üzerinde çalışmalara başladı. adil kullanım kotasını aşmadan, kendi çapında ufak bir hack programı ayarladı kendine. freezone şifresi ile takipçilerini arttıracağını sanıyordu anten. ben, yani marjinal tosbaga; ''sorun sende değil avea da'' diyip dalga geçtim bununla. çünkü freezone vodafone'a ait bir kavramdı. urangu bu espriden sonra hayattan soğumuş olacak ki; allah tanrı nın belasını versin diyerek üzerime çıkıştı. ''bana feyzo de!'' diye bağırdı bana.

''ama sen urangu'sun'' dedim... demez olaydım. urangu kafasına lastik geçirilmiş muhabbet kuşu gibi cır cır ötmeye başladı;.

-peygamber olduğumu nasıl anladım?

+nee peygamber misin sen?!

-en büyük allah bizim allah!

+oha bu da ilk ayet mi!?

-bence bin tane tanrı bir allahı yenemez!

urangu görevini çok iyi yapıyordu. allah'ı çok güzel bir şekilde övüyor ve ona inanmamı sağlamaya çalışıyordu. şaşırdım biraz. durduk yere nereden gelmişti bu peygamberlik hissi?

+eee?

-kara murat benim!

haydaa. kara murat ne alakaydı acaba? sordum;

+hz. murat mı?

-nuh.

+efendim?

-nuh diyorum nuh en akıllı peygamberdir.

+e iyi de ne alakası var şimdi durduk yere?

-yarram diğer söylediklerim çok mu mantıklıydı?

+ne yani hala ateist misin?

-evet. aklımda camileri kütüphaneye dönüştürmek gibi bir fikir var hatta.

+oha sen bayağı kafirsin yani? eee modlara niye sinirlendin o zaman?

-rte ye oy verenlere hakkımı helal etmiyorum.

+ne?! modlar ak partili mi?

-tabii lan. 2015 uludağ sözlük ilk entry girenlere jest dediler. aras kargo telefonlarımıza bile cevap vermiyor amk. sırf aradığımızda açmasınlar diye numaralarımızı almış zall efendi meğer.

+vay amk neler dönmüş... yani sen dinci minci değilsin sonuç olarak.

-aynen. dertleri unutturan alkollü ucuz içkilerden önerin varsa beklerim hatta beraber içmemiz lazım senle. çok dertliyim amk. irina shayk ın yeni sevgilisi'ni görünce moralim bozuldu.

+yok abi. kafana takma ilik gibi manitalara tak derim ben. irina zaten sana bakmaz. sen turuncu saçlı birini bul bence.

-mantıklı lan. renkli saçlı beyaz tenli kızların tövbe bismillah... çok güzeller lan.

+heheh. he şöyle işte abi.

ben he şöyle dedikten sonra egemen bağış ın sizi takmıyorum bakışını attı bana urangu. o kısık gözleriyle dedi ki;

-marjinal tosbaga neuzubillahh!

+hı?

-hı dedin yarrraaa yedin ehehehheehe xd xd

urangu tam bi liseliydi. cevap vermedim.

-o laflar boy boy seni siksin kovboy.

boş boş konuşuyordu. hala iplemiyordum.

-kiseijuu sei no kakuritsu.

iyiden iyiye mala bağlamıştı. susmasını bekledim.

-die apokalyptischen reiter.

-xwendegeha hunermendiye.

urangu'nun nece konuştuğu, neyden bahsettiği belli değildi. onu o haliyle bırakıp oradan ayrıldım. hala bişeyler geveliyordu arkamdan ama iplemedim ben.

töbe bismillah...