bugün 519 başlık

1. 8 mart 2015 fenerbahçe galatasaray maçı

fener kazanmak zorunda. beraberlik gs'ye yariyor.

teoride olmasi gereken, fener saldiracak, gs saglam defans yapip kontra atakla gol ariyacak. ilk yari 0-0 biter, ikinci yari fener iyice stres yapar, gs arka arkaya 2-3 gol bulur ve maci kadikoy'de farkli kazanir.

yukarida anlattigim akil mantik cercevesinde olmasi gerekendir.

ancak biliyoruzki kadikoy'de akil mantik islemiyor, ne olursa olsun fener kazaniyor.

trabzon vs samsun
Samsunla trabzon karsilastiralamayacak kadar alakasizdir. Samsun gelismislik acisindam karadenizin baskentidir.
bir araya gelen 2 çinli ne yapar
Entrika yapar, gene neyin çakmasını yapsak diye sağa sola bakınır, boş mezar var mı diye bakınır, bulursa içine girer! Hiç olmadı ürer virüs gibi çoğalır ki bu evrenin bütün kaynaklarını çekirge sürüsü gibi talan etsin diye!
balık burcu kadını
1-kirilganlık, duygusallik cok baskindir bu burcun kadininda. ağlamaklıdır.
2-bazi seyleri fazla ciddiye alirlar. kolay kolay sinirlenmezler ama sinirlenirlerse de yandin.
3-hayalperesttirler, ama hayal dünyalari mantiklarinin önüne gecmez.
4-görsel sanatlara, el işine acayip yetenekleri vardır, öyle böyle değiller.
5-boş vakite tahammülleri yoktur, sürekli birşeylerle uğraşmanın derdindedirler.
6-seçicidirler, kolay kolay bişeyi beğenmezler. beğendirene kadar canin cikar. ya da beğenmezler, hic bosuna ugrasma. mükemmeliyetcidirler.
7-çok küçük şeylerden mutlu olabilirler.
8-sezgileri çok güçlüdür. gelecegi önceden hissedebilirler, buna özellikle dikkat ettim, hisleri gerçekten güçlü. bir şeyi gizlersen de mutlaka anlar, yediremezsin.
9-kin tutmazlar, intikam almak gibi hedefleri olmaz.
10-balık kadını için hiç kimse vazgeçilmez değildir. bir insandan çok çabuk ve kolay soğuyabilir, vazgeçebilir.
ben bu yazıyı sana yazdım
ben seninle ağlamak istiyorum. kokunu içime çeke çeke. içim acıya acıya ağlamak istiyorum. bana annem kadar yakınsın. nedenini bilmiyorum. her şeyimi sana anlatasım geliyor. yaşadığım tüm zorlukları seninle aşacakmışım gibi.

düşüp kaldım kaç kere ama senin için geri kalktım. damarımdakş kan gibi güç veriyorsun bana. senin beni sevmediğini biliyorum. mantıkla ilerleyecek olsak şimdiye çoktan gitmeliydim. gidemedim. kalbimi kaplamışsın. nasıl izin verdim bilmiyorum. nasıl başardın bilmiyorum. senin istediğin her şeyi yapmak istiyorum. sana kötü hiç bir şeyi yakıştıramıyorum. sen benim için güneş gibisin dedim ya bakmaya kıyamıyorum.

göz göze geldiğimizde içimi bi alev kaplıyor. çenen kapanıyor. sanki kalbim boğazımdaymış gibi hissediyorım. o sevgililer günün de güller geldiğinde tenimin yandığını hissettim. üşüdüm irkildim ayaklarımı hissettmedim. ömrümde ilk defa böyle bir şey yaşadım. benim için önemli olan bu ilkti. geriye kalan her şey için ilkin olmayabilirim ama ben sonun olmak istiyorum. itsen de kalksan da seviyorum. git dersen giderim. kal dersen kalırım. vazgeçmemi hiç bir zaman bekleme. susmak istersen sus. kalbin ne zaman konuş derse o zaman konuş.

torunların dahi olsa içimde hep bir bayram sabahı olacak gülüşün...
türk kızlarının kültürsüz pis ve sarı dişli olması
çingene mahallesinde yaşayan kızları tüm türk kızları olarak betimlemekten dolayı ortaya atılmış yanlış bir bütünlemedir. kişinin mahalle dışına çıkması tavsiye edilir.
eline ve ağzına alan kız bakire midir sorunsalı
vurdurmadıysa bakiredir. eline ağzına alıp da vurdurmayan kız varsa helal olsun, vuramayan erkeğe de yazıklar olsundur.
neden hdp ye oy verilmeli
terörist olmak , bölücü olmak , kaçakçı olmak , malum ırktan olmak , hümanist olmak , ibne olmak yeterli sebebidir .
mc donalds vs burger king
iki fast food zincirinde de çalışan biri olarak şu versusa birşeyler yazmak istedim ki yazarlar az çok bu sektörde neler döndüğünden haberdar olsun.

Öncelikle işin müşteri kısmı değil de personel kısmına bi değinelim. Mc donalds ve burger kingin personel anlayışı birbirinden farklı. Nasıl? Şöyle mc donalds da yemek molasina çıktığınız zaman, yemek molasinda harcadığınız süre çalıştığınız saatten kesilerek maaşınızdan kesinti yapılır. Burger king de ise böyle bi durum yoktur yemek molaniz sabit 30 dakikadır ve maaşınızdan herhangi bir kesinti yapılmaz. Mc donaldsın vardiya anlayışı burger kingin yanından bile geçemez. Şöyle ki, diyelim mc donalds da çalışıyorsunuz ve yoğunluk yok, yani iş yok ve boşsunuz. Vardiya müdürü sizi vardiyadan çıkartabilir. Peki neden? Çünkü sizin orada boş durumda bulunduğunuz her saniye mc donaldsin zararınadır çünkü(kendi ilkelerine göre) size o anda boşuna para ödediklerini düşünürler. Bir nevi personel emperyalizmi. Fakat burger king de böyle birşeye rastlayamazsınız çünkü burger king personelini bir köle olarak değil, ailesinin bir üyesi olarak görür. Burger king de Mesai saatleriniz sabit 8 saattir(part timeları katmiyorum). Mc donalds da ise bu biraz karmaşıktır. Düzen yoktur. Akşam 10 da bile vardiyaya çağırılabilirsiniz. Vardiyadan 2 saat çalışıp da çıkabilirsiniz, 14 saat çalışarak da. Dediğim gibi mc donalds personeline önem vermez. Burger king ise saygı duyar personeline

Gelelim sizin yediğiniz bu bic mc lere bic king lerin hazırlanışına. Burda yine burger king i üst sıraya koyabiliriz. Mc donalds da hamburgerler önlüksüz ve eldivensiz hazırlanır. Burger king de ise bu kesinlikle yasaktır. ( tuvalete gidip elini yıkamadan hamburger hazırlayan arkadaşlarımı hatırlıyorum mc donalds da). El yıkamak burger king de farzken mc donalds da vaciptir. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Etler 2 sirkette de yüzde yüz sığır etidir. Yalnız burada çok çok önemli bir nokta var ki insan sağlığını tehdit etmekte. Şöyle, mc donalds da personel eti çıplak elle(evet o ellerle) alıp ızgaraya atabilir buna göz yuman vardiya müdürleri de vardır. Fakat burger king de bu kesinlikle yasaktır ki yakalandığınız anda savunmanızı alırlar ete eldivensiz ve maşasız dokunamazsınız .

Biraz teknoloji kısmına da bakalım. Mc donalds da etler ızgarada pişerken burger king de broiler diye adlandırılan makinede pisirilir. Bu makinenin avantajı sınırsız miktarda et atabilmenizdir. Şöyle ki, mc donalds da ızgaraya en fazla 12 et atabilirken broiler dediğimiz makineye istediginiz kadar atabilirsiniz çünkü siz eti üstten attıkça o pişip alttan çıkacaktır ve bu döngü sorunsuz devam edecektir ama mc donalds da etlerin çıkmasını bekleyip ardından et atmakla uğraşmak geri kalmışlıktır. Toster(ekmek ısıtıcısı) mc donalds da bildiğiniz tost makinesi gibidir ekmeği atıp başında beklemeniz gerekir fakat burger kingde aynı broiler mantığındaki gibi ekmekleri üstten atıp alttan ısınmış şekilde alabilirsiniz. Daha birçok örnek verebilirim bunlara ki bunlar mc donalds ın teknolojideki geriligini anlatmak içindi sadece. Fiyatlar mc donalds da gereğinden fazla yüksek burger king de ise yüksektir. Sizin yediğiniz bic mac veya bic kingin maliyeti(ekmek soslar yeşillik ve et) yaklaşık 2 liradır. Fakat burger kingin etleri çok az da olsa mc donalds ın etlerinden büyüktür.

Gerek hijyen, gerek personele yaklaşımı gerek hizmet anlayışı olarak burger kingin üstün geleceği versustur. Ama bana sorarsanız, yemeyin böyle şeyleri. Gerçekten zararlı. Ha eğer çok istiyorsanız malzeme alıp evde yapmayı deneyin. Çünkü o mutfaklarda neler olduğunu asla bilemezsiniz. Sağlığınız oradaki sorumlu/sorumsuz personelin inisiyatifindedir.
evlenmeden cinsel birliktelik yaşayan kız
Ne yapsın kardeşim? Ben kız olsam ben de yaşardım. Olm seks lan bu insanın doğasında var. Ben bir erkek olarak ne kadar seks yapmak istiyorsam o da istiyordur yani insan sonuçta. Bunun kızla ya da erkekle bir alakası yok ve kimsenin hayati kimseyi bağlamaz.
özgecan ın katiline ne yapılsın
turkiye'nin acilen amerikan tarzi cok "modern" hucre sistemli hapishaneye ihtiyaci vardir.

boyle sapiklari bu tur hapishanelerde elleri ayaklari kelepceli sekilde gunde 23 saat hucrede tutmak gerekmektedir. 1 saat kafes icerisinde volta izni verilmelidir.

http://americancityandcou...13/08/jail-cell-25081.jpg

cok agir piskolojik baski altina almak, gece yarisi uyurken isiklari acmak, sularini kesmek, iceriye soguk hava basmak gibi yontemler izlenmelidir.

kesinlikle af yasalari, iyi halden indirim gibi seyler uygulanmamalidir.