pusu

48.
  • Hala zorlayarak nasıl numara istendiğini açıklamayanların ve mağdur olduğunu iddia edenlerin nick altına yazdığı yazar.

Arkadaşım senin sorduğun gibi biri benim anamdan bacımdan kızımdan "zorla" telefon numarası istese sözlükte ilk sorum onlara nasıl zorla numaranı istedi olur? neyle zorladı tehdit mi etti ne dedi olur?

şimdi onu sana da soruyorum hocam nasıl zorladı? kezbanlığın lüzumu yok numaranı istedi vermedin bitti gitti.

Tehdit ettiyse söyle linç edek. emniyete bildirelim ama bunu da söyleyemiyorsun. Bok atmaktan başka bi işte yapmıyorsun kafa s.kiyorsunuz.
    oz passenger
    1779 - 1 saat önce
    ... 8  :)   :( 
  • Sevdiklerinize seni seviyorum demekten çekinmeyin bunu yapın.
    Fiziksel temastan kaçınmayın.

Aradaki mesafelere inat.
    Babam çok huysuz ve mesafeli bir insandı.
    Yedi ay öncesine kadar bırak sarılmayı sevdiğimi söyleyemezdim bile.

Artık cesurum.

Hepsini bıktırana kadar öpüyor ve sevdiğimi söylüyorum.

Bir an sizi yıkar hayat.

Bir saniye içinde aklınızı kaçırırsınız.

Şoka girdikten 25 gün sonra kendime geldiğimde bir hastanenin bahçesinde sabah ezanını duydum.

Önümde bir ambulans.

Babam sandalyede uyukluyordu.

Gittim sarıldım.

Korktu.

Baba benim korkma dedim.

Kendime gelmiştim.
    Ruhum kabullenmişti bunu yaşıyor olduğumuzu .

Hayat çok boktan.

Ölmeden kırdığınız ne varsa, içinizde kalan ne varsa yapın.

Korkmayın.
    Sevin, öpün, sarılın.
    Daha önemli bir şey yok.
    cocoon
    4265 - 2 saat önce
    ... 18  :)  4  :( 
  • Ama bilmediğin bir yanı vardı bu şehrin.
    Bu sokakların, bu kaldırımların bikmediğin bir yanı vardı.
    Seni çok beklemişti.
    Diğer şehirleri bilmem ama bu şehir seni çok beklemişti.

Ve şimdi dur durak bilmeden yokuş aşağı koşuyorum...
    içinden geçtiğin bu şehire göz ucuyla bakarken sen.

Sen bilmezsin bu şehrin seni ne kadar iyi tanıdığını.
    Geçip gittin herhangi bir şeymiş gibi içinden.

Neden görmedin?
    Neden geçip gittin?.

Hiç sevmediğini düşünmek istemiyorum.
    Kimse böyle olsun istemezdi.
    cocoon
    6684 - 3 saat önce
    ... 13  :)  3  :( 
  • Yavas koy da sacin basin dagilmasin bilader.

Cok afedersiniz aq.
    oyunbozan ozan
    9118 - 4 saat önce
    ... 19  :)  2  :( 
  • çünkü tek adam olmak kendini üstün kılmak dinen caiz değildi.
    bunca yaşanan usulsüzlüğe heleki din yolu ile halkın duygularını sömürmeye bir dur deyip gider referanduma babalar gibi hayır derdi.
    daivenjah jr
    10990 - 5 saat önce
    ... 14  :)  1  :( 
  • 2014'te ameliyat oldum ben. (Bu ne berbat bir giriş cümlesi.)
    Böbrek taşı vardı, 2 tane minicik taş.
    Bu taşlar beni haftalarca yerlerde sürükledi. Gece gündüz orda burda kıvrandığımı hatırlıyorum. Öyle sancılar çekiyordum ki Sartre abim beni böyle görseydi "işte varoluş sancısı !" diye bağırırdı heyecandan.
    Bir de çok kusuyordum afedersiniz. Su içsem o suyu yine kusuyordum. Evin her yerinde kusmalarımın izleri kalıyordu.

Fakat taşların bana olumlu etkisi de oldu:
    Ölümden korkmamayı öğrendim bu taşlar sayesinde.
    Yine de sevmiyordum tabii bu taşları. Bazen çok sallanıyorlardı, içimde, dar alanda kısa paslaşmalar yapıyorlardı sanki.

Zaman geçtikçe acımın dinmesi için çok şey yaptım. Herkes "bira iç bira iç" diyordu. Ben de fırsatı değerlendirip hayvan gibi bira içtim. Bira içmeme çok Kızan annem, bir kasa Carlsberg almıştı bana.

Yaşadığım fiziksel acı, katlanarak artıyordu ve içsel dünyama da yansıyordu.
    Sonra bu taşları bir şekilde sevmem gerektiğini düşündüm. Ama Nasıl?
    Birer isim versem, içimde yaşayan birer birey olsalar sevebilirim diye düşündüm ve isim verdim onlara.

Birinin adı Marla. (Marla Singer)
    Diğeri ise Maria. (Maria Puder)

Böylece psikolojik de olsa acımın azaldığını hissettim. Nereye gitsem Marla ve Maria'yı taşıyordum yanımda. Onlarla içiyorum, geziyorum, duş alıyorum, dans ediyorum. Tabii bunları benim dışımda hiçbir homo sapiens yaşayamadığı için Nasıl şımarıyordum anlatamam.

Bir süre sonra ameliyat günüm gelmişti. Kaybetmek istemedim Marla ve Maria'yı. Ama bunu aileme anlatsam anlamayıp kızacaklardı bana. Ablam beni kesinlikle camdan aşağı fırlatırdı bu kez.

SonuÇ olarak ameliyat oldum.
    ve bu iki kadın taşımın basit bir operasyonla alınmasına çok üzülmüştüm. Alınsa yine iyi ! içimde erittiler onları. Eriyerek yok oldular. işkence çektiler. Sonra ben işeyerek istemeden de olsa tamamen yitirdim onları.

Bu Arada anesteziyi çok sevdim ben. Bilirsiniz, anesteziden kötü uyananlar da çok fazla. Ama ben güzel uyandım.

Doktor, hemşirelerle birlikte yanıma geldi.
    "anestezi nasıl geçti" diye sordular. "harikaydı. Bana 6 ay kadar anestezi yapın" dedim. "Neden?" diye sordular. Dedim ki: "dünyadan tam olarak uzak kalmak güzel. Dert yok, sıkıntı yok. Aç kalmak yok. Sorumluluk yok. Aptal insanları görmek yok.."

Gülüştüler.
    bendebircokben
    13190 - 6 saat önce
    ... 14  :)  1  :( 
  • Allah'ın, ahalisine lanet ettiği bir memlekette, her karışına duman kokusu ve soğuk sinmiş bir şehirde oturuyorum. "Acaba" diyorum, acaba Aziz Augustinus, "Yeni Tanrının evladı" Oktavianus, isoryalı Lenon, Konstantin, Marcus Antonius ve niceleri, benim gibi bir odaya kurulup kalmış mıdır? Önümde dolusuyla boşuyla kahve kavanozları, defalarca üzerine notlar alınmış kitaplar, plastik kaşık ve çatallar, ütülenerek tekrar ve tekrar kullanılan sallama çaylar dolu. Penceresiz, alçıpandan imal edilmiş bir kutuya hapsolmuş gibiyim. Allah'ım, "Umrandan Uygarlığa" değilse bile, hayallerime kavuşabilicek miyim?
    majikalhorse
    15920 - 7 saat önce
    ... 18  :)  1  :( 
  • Yeni bir şey değil bu. Bu bayrak kuzey ırak bölgesel kürt yönetiminin, yani barzani nin en yetkili isim olduğu ırak kürdistan ı bayrağı. Aynı bayrak Barzani nin defaatle gerçekleşen Türkiye ziyaretlerinde yetkililerin arkasında türk bayrağıyla beraber kameralara yansıdı, yansıyacak.

Bu bizim Suriye de istemediğimiz bağımsız bir kürt devletini ırak ta tanıdığımız anlamına gelir. Ama durun asıl bombayı sona sakladım; aynı bayrak Sakarya Fırat ta pkk lıların mağaralarının önlerinde sallanan bayrakla aynı bayraktır. Hayır oyu vereceğini söyleyenleri terörist ilan eden denyolara ithaf olunur. Hadi şimdi kıvırın da dansöz görsün bu gözler.
    gergin ataman
    18697 - 8 saat önce
    ... 22  :)  2  :( 
  • http://galeri.uludagsozluk.com/r/1346449/+

şu çocuğu görüyor musunuz? yaşıtları bisiklet pedalına basarken o çöp bidonunun tekerleğine basıyor. yaşıtları '' onu yemem, bunu yemem '' diye sofrada terör estirirken o çürümüş muza iştahla sarılıyor.

acıtasyon yapmıyorum ben. hayatın gerçeği bu ki, tam da bu gerçeğe odaklanın istiyorum.

anneyi görüyor musunuz orada?

diğer anneler sinema sinema avm avm gezerken o çöp çöp, pazar pazar geziyor.

bak bir daha koyuyorum çocuğu;

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1346449/+

bir daha koyuyorum ki, hayattan acı acı ders alın istiyorum. asi olmayın, isyan etmeyin, önünüzdeki bilgisayarın, elinizdeki telefonun bile kıymetini bilin. şükredin abi. sadece çocuğun sağ ayağına iyi bakın.

edit: şu alttaki yorumları okudum da bu sözlük iyice bitmiş. acıyorum ota boka trollük yapan o küçücük beyninize sizin. güya espiri yapacaklar. şakasını siktiklerim.
    kukla
    20537 - 9 saat önce
    ... 41  :)  18  :( 
  • başkan olacak diye sevinen hırsız savunucularının hoşuna gitmeyen hadisedir.. hırsız ile ahlaksız ile övünmek ancak bu ülkede görülür zaten. üniversite mezunu olmayanın cumhurbaşkanı olamayacağından bir haber insanlar başkan olsun diye yırtınmıyor mu bu ülke günden güne ilginç hale gidiyor..

http://aa.com.tr/tr/polit...ari-resmi-gazetede/151769

bu tiplere ne anlatabilirsin ki ? anayasa değişecek diye seviniyor ama mevcut cumhurbaşkanı anayasaya uymuyor.

kaçak editi : şaşırtmadı sildi her zamanki gibi.
    mel mel bakan gibson
    22657 - 10 saat önce
    ... 17  :)   :(