1. modern insanın en büyük problemi

teknolojiyi yanlış kullanması,

gelenek, görenek ve kültürün atadan evlada aktarılamaması,

modernlik adı altında, gevşek yetiştirilmesi,

kolay yoldan para kazanıp, zengin olma isteği.

• geçen gözümü ovuştururken bi tanesi kucağıma düştü napacağımı şaşırdım bi yanım görüyor bi yanım görmüyor zamanda kırılma yaşadım yani o sebeple lens takıp sınava falan girmeyin.
    yedek yazar
    40 dk önce
    ...
  • Bugün bakkala girdim selamun aleyküm bi muratti abi dedim. rosso mu dedi. aylardır içtiğim sigaranın ismini bile bilmiyorum amk. "yok... şey.. normal" dedim. adam verdi benim istediğimi. meğer rossoymuş içtiğim. Çıkarken kolay gelsin dedim. bi şey demedi.ne zaman dışarı çıksam bi saçmalık yapıyorum. beceriksizim dünyayla alakam yok. içtiğim sigaranın üstünde ne yazıyor diye bakmamışım bile. ve bu gibi olaylar başıma geldikçe yerin dibine giriyor daha çok asosyal oluyorum.
    yaa zall kardes
    2 saat önce
    ...
  • azerbaycan devlet olarak nota vermemiştir. sadece azerbaycan milletvekillerinden Ganire Paşayeva türkiye'de bakanlık yapan hadsizin tekinin görevini kötüye kullanıp ermeni sürgünü hakkında yüzlerce araştırmayı yalanlayıp soykırım vardır demesini eleştirmiştir. bunu eleştiren tek kişi değildir. akp, mhp ve chp'den çok sayıda kişi aynı şekilde avrupa birliği bakanı olan hdp milletvekili ali haydar konca'yı görevini kötüye kullandığı için eleştirmiştir.
    kayi
    2 saat önce
    ...
  • duygulandırma da sınırları aşmıştır. yüreğinin de milyonlarcasından büyük olduğunu anladık. işte o mektup;

Dostum; Hayal et… Çocuğun kollarının arasında. Ülkeni terk etmek zorunda kalmışsın. Savaştan ve açlıktan kaçıyorsun, gizlenmek zorundasın. Dünyada seni kabul edecek bir yer bulmak için umutsuzca kaçıyorsun. Baştan başlamak istiyorsun. Çocuğuna hak ettiği güzel hayatı sunmak için baştan başlamak istiyorsun. Şimdi hayalini sonlandır. Avrupa gerçeğini gör. Neler olup bittiğini. Savaştan kaçan çocuklar, aynı zamanda bizim de çocuklarımız. Onlar da bir gelecek ve daha iyi bir dünya hakkına sahipler. Bu sorunu çözmek bizim elimizde. Bunu önlemek için kayıtsız kalamayız.”

kaynak: http://tr.eurosport.com/f...3302/story.shtml#tr-fb-po
    ayandon ruzgari
    4 saat önce
    ...
  • acilen oluşturulması gereken liste. of course.

(bkz: doc dr hayri gulle)
    (bkz: vsebudetkhorosho)
    (bkz: ay taragi)
    (bkz: dinozorkakas)
    (bkz: devecialpay)
    (bkz: oytunkaran)
    (bkz: etuuu)
    (bkz: atechso)

(bkz: mugyence)
    (bkz: david addison)
    (bkz: sogukta kalinca usuyen penguen)
    (bkz: mutlu bana birsey oluyo mutlu)
    (bkz: morningstar)
    (bkz: mishka)
    (bkz: kiminanir)
    (bkz: kafam bir milyon)
    (bkz: urangu)
  • Bu şekilde gündem oluşturmaya bayılıyorsunuz değil mi?

Bu olayı efsaneleştirip "kürtlerin stalingrad direnişi" yapmaya çalıştığınızın farkındayız fakat gerçekler bunlar;

Korkak it sürüleri gibi düşman oldukları türkiye dâhil yardım beklemedikleri ülke kalmadı. Bu mu direniş?

Dipçe: şunları savunanlarda şerefin gramı yok. Türkmenleri savunuruz der türkmen katliamı yapar, işgale karşıyız der milletin toprağını işgal eder, anti emperyalistiz der amerikaya domalır.

Ayrıca kobane değil ayn el islam değil koçum ayn el arap.

Elbet altına yattığınız amerika bir gün sizi silktiredecek. Zamanında kullandığı ve işi bitince silktirettiği nice örnek var. Sizde kafa olsa bunu anlardınız.
    kutlukbilgekagan
    5 saat önce
    ...
  • Bazen tek kalısınız trollerin arasında, eksiler havada uçuşur.
    Nerde bu devlet nerede insanlar! Kimse duymaz. Tam Umutların tükendiği anda o gelir.
    Gölgelerin arasından ayak sesleri duyulur önce, tıpkı dört nala koşan vahşi bir kısrak gibi heybetlidir.
    Facebook çakması mavi dünya olan yer kızarır.
    işte o anda önce kısa bir sitem;
    Lanet olsun dostum, hangi cehennemdeydin.
    Sonra, adam yaw adam nidaları ile eski halinize dönüp yola devam edersiniz.
    ruyasindaruyagoren
    6 saat önce
    ...
  • tamam bizde milliyetçiyiz, türkçüyüz ama bir yere kadar.

ama kürtlere karşı değil, bölücülük yapanlara karşıyız.

ölen çocuk be kardeşim. onun ne dinden, ne imandan, ne ırktan, ne renkten haberi var.

onun dünyadaki tek meselesi daha çok gülmek, daha çok oyun oynamak, daha çok zıplamak.

onun tek beklentisi, annesi ile akşama kadar parklarda gezip, akşam olduğunda evin kapısını çalan babasına koşturmak.

çocuğun kobanili kürt bir ailenin bebeği olması ölmesini hak ettiği anlamına gelmiyor.

trollükte bir yere kadar. azıcık empati yapın. ailenizi düşünün.

edit: kaçma sakın caps aldım!
    dipteyim sondayim amk
    7 saat önce
    ...
  • Ya ben geldiğimde sen çoktan gitmiş olursan?

O zaman kurduğumuz hayallere ihanet etmiş olmayacak mısın ?

En sevdiğim yanım şefkatim, merhametim olacak mesela...
    Gelinlik ile gördüğüm an göz yaşlarımı tutamamaktan korktuğum kadar, umursamam sensiz olabilecek dünya ihtimalini..

Hayatın aslında ne kadar basit olduğunu anlayacaksın mesela.. Dünya nüfusu iki kişiye inmiş iken ne kadar zor olabilir ki yaşam? Kendimize ait o koskocaman dünyanın içinde istediğimiz gibi, bolca mutlu ve huzurlu....

Çocuklunda olan süper güçleri geri kazanacaksın mesela... Koltukta uyuduğun/ uyuduğumuz her gecenin sabağında yatağımızda uyanacaksın...

Her sabahın mutlu olacak mesela... Sabahları neşeli olurum her daim..birde gözümü açtığım an seni gördüm mü düşün mutluluğumuzu...

Yaptığın yemekleri benden başka kimse o iştahla yiyemicek mesela... Dibi tutmuş pilavını da, tuzsuz poğaçanıda.. Eksik olması mutlu eder beni hatta.. Nasıl ki tuzu olmayan yemeğin tadı yoksa sensiz beninde bir tadı olmayacağını hatırlatır bana... Ellerine sağlık!

Evdeysen kapıyı anahtar ile açmam mesela... Zile basar beklerim beni karşılamanı.. Çünkü işten koşarak eve gelmemin nedeni senken , elimde sipariş verdiğin yoğurt ve ekmeğin yanında ya bir demet çiçek ya da küçük bir süpriz olur.. Tam kapının önünde boynuma atlayışın, gülümseyişin...

Hayatın müşterek olduğunu benim ile öğreneceksin mesela... "adam"ların ne kadar güzel yemek yapabildiğine şahit olurdun birinci elden... bulaşık makinesini boşaltan sen olursan çayı demleyen ben, sofrayı sen kurduysan toplayan ben...

kendi kızımızdan kıskanırdın mesela beni... ama öyle kötü anlamda değil merak etme.. senden bir parçayı senden çok sevebilme ihtimalim nedir ki? kolumda sen göğsümde o.. öyle uyurduk gecelerde...

işe gittiğinde çantanda bulduğun ufak notlardan, gülümsemende ki gizli ismin ben olmasından, hayat bizi nereye sürüklerse sürüklesin elini hiç bırakmamaktan, yanında olduğum her güne şükretmekten...

peki.. sen geldiğinde ben gitmiş olursam? hadi geç kalma artık.. yolunu her gün beklediğim!...
    wers
    9 saat önce
    ...
  • dirilere çok saygınız olduğu için, çarşıda karısının yanında ensesinden vuruyorsunuz ya da uykularında öldürüyorsunuz değil mi şerefsiz köpekler.

hdp'li vekil pkk'lının tabutunu taşımış ve siz de buna çok şaşırdınız!

acil şifalar diliyorum.
    chinekop
    10 saat önce
    ...