• aklıma takılan bir soru var. medyada aradım ama hiç bir net cevap bulamadım. maşaripov masum olabilir mi?

reina'ya giren herif tüm kamera kayıtlarında tanınmayacak şekilde yüzü kapalı. hiç bir görgü tanığı yok. peki bu adamın ilk görüntüsünü nerden buldular? hiç görmeyen birinin, bir otobüste teşhis etmesi gibi bir durum söz konusu. ardından maşaripov denen adamın resimleri ve videoları dönmeye başladı ortalıkta. maşaripov kaçak göçmen gibi birşey. ülkede bunlardan artık binlerce var. hani eyvallah benim için de maşaripov denilen adamın suçluluğu çok kesin gibi görünüyor ama acaba diyorum suç bunun üzerine mi kaldı? çünkü bir soruya hiç bir cevap veremiyorum. soru şu;

ajansın, başka bir ülkeye katliam yapmaya gidiyorsun. o ülkeye karını ve çocuğunu getirir misin? kim yapar böyle bir şey. üstelik adam 4-5 tane dil bilen, okumuş bir adam diyorlar sabahtan beri.

velhasıl aklımda deli sorular sevgili arkadaşlar. bu gece de sabah ettim haber neyin okurken.

edit: tabi böyle bir katliamı işleyebilen bir adamdan normal insanlar gibi düşünmesini de beklememek lazım sanırım.
    capraz
    247 - 1 saat önce
    ... 2  :)   :( 
  • Son dönem türk gençliğidir.
    Avrupada araba eskiyince yani garantisi bitince değiştirilir derlerdi eskiden. Bir de evler 30 yıllık kredi ile alınır kiracı gibi kendi evinde oturursun derlerdi.
    Şimdi bizim gençlik karı koca çalışıyor birinin meeşiyle kredi ödeniyor öbürünün meeşiyle geçinmeye çalışıyorlar.
    Vah benim insanım vay.
    duvardaki resim
    1457 - 1 saat önce
    ... 4  :)   :( 
  • sevmekten kaynaklanmayandır. sevmesine seversin de bunun öznesi yeni biri olmak zorunda ya işte o insanın canını sıkıyor ve gücünü azaltıyor. birine o kadar meyletmişken ondan vazgeçme düşüncesi o kadar zor ve imkansız geliyor ki bir sonraki aşamada karşına çıkacak ihtimalleri bile düşünmek istemiyorsun. bu çok sevdiğin bir evden ve mahalleden yeni bir yere taşınmaya benziyor. psikolojini baştan başa değiştiriyor. gittiğin yerde ya daha büyük hüsran yaşarsan diye tamamen dibe vurma ihtimaline odaklanmamak da mümkün değil. hayır öncekinden ne hayır ve karşılık gördük ki yenisinden korkalım diye bir şey düşünmüyor da değilim zaman zaman ama insanın içselleştirdiği şeyler vardır. bunu burda birkaç cümleyle anlatmak çok da mümkün değil takdir edersiniz. sözün sonunda hüzünlü gülüşler çıkıyor ya karşına bilirsin işte. bu acıyı terk etmek bile zor geliyor insana. işin bir de yalnızlık boyutu var ki zaten o yalnızlığın derin dehlizlerinden yazıyorum ve burası cidden kimsenin olmadığı sessiz, soğuk ama kısmen de huzurlu bir yer. ben orda ceketimi omzuma alıp düşünüyorum da millet aç, insanlar işsiz, parasız, umutsuz, mutsuz, evsiz, hasta varsın benim de bir sevdiğim ya da sevenim olmasın nolur? hiçbir şey olmaz. ben sadece bu yalnızlığın soğuk dehlizlerinden sigara ateşiyle ısınarak yazsam, üstüne bir şişe şarap alıp parlata parlata içerek unutsam da olur...
    brell
    2827 - 2 saat önce
    ... 5  :)  1  :( 
  • O korkunç günden beri şunu öğrendim: Olması gereken şeyler her zaman olan şeylerle aynı olmaz; özellikle de konu aşksa. Mutlu sonlar kitapçıların kurgu raflarına aittir. Gerçek hayatta insanlar sevgililerini durdurmak için onları havaalanında kovalamazlar. Okulun en popüler çocuğu en inek kızına aşık olmaz. Arkadaşlar bir anda Empire State Binasının çatısında, yağmurun altında yeni yıla girmek için geri sayarken birbirlerine olan aşklarını keşfetmezler.
    Gerçek aşk her derde devam olmaz. Gerçek aşk her zorluğu aşamaz.Ve en önemlisi, gerçek aşkın sonu her zaman mutlu bitmez; konu bu değildir. Ama gerçek aşk sizi değiştirir. Yeniden şekillendirir. Kalbinizi yakıp her zamankinden güçlü ve çarpıcı bir anka kuşu gibi yeniden aydınlanan bir kora çevirir.
    asereheha
    4408 - 4 saat önce
    ... 3  :)   :( 
  • pedofili

290.
  • 14 yaşındaki bir çocuğun böyle fotoğraflar atmasına göz yuman ebebyinlere burdan seslenilir.

Devir teknoloji devri çocuklarınızın sosyal medya hesaplarını takip edin. Ortalık sapık ve manyak kaynıyor.
  • Beni öldürseler yinede böyle saçma bir eylemin içine girmem diyordum, girdim. Olm adam seni terk edip gitmiş, ben seni nasıl teselli edeyim ne diyeyim bilmiyorum. Zaten ne desem faydası yok. Sürekli ağlayıp duruyor. Korkuyorum mendil niyetine sarılırken beni kullanmasından. Zaten yakın bir arkadaşım olmasa hiç uğraşmazdım. En fazla komiklik yapıp yüzünü güldürmeye çalışıyorum, çocuğun arkasından filan birlikte sövüyoruz. Kısaca; zor iş.
    cikolatalipasta
    9556 - 5 saat önce
    ... 10  :)  1  :( 
  • http://gelmiyoo.tk/

Buyrun 50 liralik arama motoru.

Sizce buna 10 milyon lira odendi mi?

Hayir...

Simdi siktirin gidin.

Not: bunu ben yapmadim. Sizin gibi sigirlar icin 50 lira bilr harcamam.
  • Bazen düşünyorum o da benim onu düşündüğüm kadar düşündü mü
    Şarkılarda onu aradığım gibi aradı mı beni
    Resimlerime baktı mı

Ee o kadar sevmişim bakmaz mıyım düşünmez miyim hiç. Kuzenime bile yazmıştı kim bilir daha kaç kıza yazdı.
    Düşünmemiştir beni tabii. Hala ağlarım arkasından belki ama, dönse beni bulamaz en azından.

Yok yok unuttum bile.
    missonte
    14925 - 7 saat önce
    ... 15  :)  4  :( 
  • Her şey nasılda değişti birden
    Neyi kaybettik hiç fark etmeden
    Gökte dolunay,suda yakamoz
    Vurmaz ışıkları artık içimize
    Coşturmaz müzik ruhumuzu
    Yerdeki ekmek öpülmez
    Kavgada zayıftan olunmaz
    Ağlayan çocuk kanatmaz içimizi
    Her şey nasılda değişti birden
    Neyi kaybettik hiç fark etmeden
    Başladığımız yer böyle değildi
    Yoksa bu mu büyümek dedikleri?
    mazk
    16999 - 9 saat önce
    ... 9  :)  1  :( 
  • Yılbaşını kana bulamışsın, nereden ortaya çıktığı belli olmayan selfie görüntülerden vesikalık fotoğrafın bile alınabilir o derece net, yüzün herkesin kafasına yerleşmiş ve sen saklandığın evde düzenli olarak günlük sakal traşını olmaya devam ediyorsun.

Anlamadığım garip bir durum bu. insan hiç şeklim şemalim değişsin diye sakal bıyık bırakmaz mı? insan içine çıktığında tanınmamak için tipini birazcık da olsa değiştirmez mi?

Evde saklan, saçlar on beş gün önceki uzunlukta kalsın sonra da her sabah işe gider gibi kalk sinek kaydı traş ol...

Bir de "sıçan sığamadığı deliğe, kuyruğuna teneke bağlayıp girmeyi denermiş" derler. Adam daha kendini saklamaktan aciz, kalkmış eve Afrika'nın muhtelif ülkelerinden kızları doldurmuş.

ilginç!...
    azra ilben
    20309 - 9 saat önce
    ... 14  :)  1  :(