• türkiye ve dünya genelinde türk kızları başlığı altında tanınıp değerlendirildikleri için ülkemizin güzellik seviyesini düşüren kızlar. mesela avrupalılar soruyor bunlara ''nerdensin?'' diye, cevap türkiye gelince anında ''türk kızları böyle çirkin mi ya?'' algısı oluşuyor.
  • bir kadın yaratmışsınız, yarattığınız şeyi sevmiyorsunuz.

türk kadını çocukluğundan itibaren (istisnalar dışında) erkeklerin onları kullanmak isteyen varlıklar olduğu, cinselliğin evlenince yaşanması gereken bir şey olduğu öğretisiyle büyütülür. cinselliğini özgürce yaşayan kadınların da nasıl anıldığını görür, duyar.

böyle ikilemlerle yaşayan bünyelerden ne bekliyorsunuz, neyin dalgasını geçiyorsunuz anlamıyorum.

siz önce kendi ikiyüzlülüğünüzü sorgulayın, sonra kadınları konuşalım.
  • tanrının kendi yarattığı varlıkla yarış içine girmesi durumudur. en büyük örneği şeytandır. hayır madem yarattın niye yarışıyorsun?
  • http://galeri.uludagsozluk.com/r/1067579/+

Kitabın Arka Kapak Yazısı

"Yeniçeriler kapıyı zorlarken Uzun ihsan Efendi hala malum konuyu düşünüyor, fakat işin içinden bir türlü çıkamıyordu...

"Rendekar doğru mu söylüyor? Düşünüyorum, öylese varım. Oldukça makul. Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar: Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için, ben varım. Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da varolduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor. Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. Öylese gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum."

Kapı kırıldığında Uzun ihsan Efendi kitabı kapandı. az sonra başına geleceklere aldırmadan kafasından şunları geçirdi:

"Dünya bir düştür. Evet, dünya.. Ah! Evet, dünya bir masaldır."
  • 2014 yılında surrey nanosystems isimli şirket tarafından üretilen alüminyum üzerinde büyüyen nanatüplerin oluşturduğu vantablacktir.

vantablack görünür ışığın %99,965 ini kızıl ötesi radyasyonun ise %99.85 ini absorbe ediyor.

Ürünün uzay teleskobu ve kameralarında kullanılması planlanıyor.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1067509/+
  • 30 yaşına gelmişsinizdir. otuz senedir sefalet için yaşamışsınızdır. lisede arkadaşlarınız kafelere giderken, siz cebinizde para olmadığından her gün eve 5 kilometre yürümüşsünüzdür. her gün aynı şeyleri giymiş, tek göz odada yaşamış, sevdiğiniz hiçbir kızdan fakir olduğunuz için olumlu cevap almamışsınızdır. yoksulluk adeta sizin kaderinizdir. yollarda bulduğunuz bira şişelerini, kağıtları satarak para kazanmaktasınızdır. babanızdan ve annenizden çocukluğunuz boyunca her gün dayak yemiş, mendil satmış, ayakkabı boyamak zorunda kalmışsınızdır. sonunda bedeninizi satmaya başlarsınız. kadınsanız fahişe, erkekseniz travesti olmaya karar verirsiniz ve ilk işinize çıkarsınız.

ertesi gün babanız size çok önemli bir şey açıklayacağını söyler. "evladım. biz aslında çok zenginiz. milyoneriz. özel jetlerimiz, yatlarımız, katlarımız var. seni denemek, hayatı öğrenmeni sağlamak için otuz senedir fakir numarası yapıyorduk. numara bitti. artık tüm zenginliğimizin tadını sonuna kadar çıkartabilirsin. her şey senin." der. "bir gece önce niye söylemedin amk?" dersiniz.
  • saçmalıktır.
    bu kamiller zannediyor ki, herhangi bir tanrıya inanmayan insan, şerefsizin önde gideni. erkekleri tecavüzcü, onursuz, kadınları orospu ve namussuz.
    halbuki bunlar, öteki dünya adı altında uydurulmuş bir ütopyada rahat yaşayabilmek adına içlerinden gelen kötülükleri baskılıyorlar.
    bak kardeşim, senin içinden hırsızlık yapmak, birini öldürmek, bir çocuğa tecavüz etmek geliyorsa, yalnız kaldığında geceleri, komşunun karısını düşünüp sikini sıvazlıyorsan, hiç yoktan yere elin evli adamını ayartmak içinden geliyor ama bunu cehennemden korktuğun için yapmıyorsan hiç kusura bakma da sen yalancı, aşağılık bir iki yüzlüsün.
    sadece korktuğun için inanıyorsun. yanmamak, yakılmamak için iyi insan maskesini takıp geziyorsun. o yüzden de " nasıl olsa öteki dünyada hesabı bana ait " diyerek, insanların görmediği yerlerde, kimsenin bilemeyeceği işleri yapıp, içindeki pisliği dışarı çıkarıyorsun.
    bir tanrı varsa eğer, sizin gibi iki yüzlüleri cennetine alır mı çok merak ediyorum.
    edit : öküzün biri gelip, allahtan korkmayan insan herşeyi yapar demiş. gerizekalı istemeden de olsa dediğime gelmiş.
    ulan salak, sen allah tan korktuğun için bazı şeyleri yapıyorsan yapma zaten, ya da korktuğun için yapmıyorsan da senin kendi iraden yok, korkağın tekisin demek ki.
  • 1 - kürt muhabbeti
    2 - kemalist muhabbeti
    3 - sex muhabbeti
    4 - sex muhabbeti
    5 - sex muhabbeti
    6 - troller
    7 - hiç bir siyasi görüşe saygı duyulmaması
    8 - dinleri aşağılayan entryler
    9 - daha konuşmayı öğrenemeden entry girmeye çalışanlar...

Daha sayayım mı? Allah'tan sağlam iki, üç kişi varda onlar sayesinde entry girebiliyoruz...
  • Kendisi teklif ettiyse gerçekten kibar biridir.

Yoksa ben kendim giderim yani işim olmaz beni de bıraksana yolunun üstü falan..

Zaten yolunun üstü de değil.
  • Hitabeti felan çok kötü hiç dinletemiyo kendisini Ahmet Davutoğlu nun hitabeti bundan daha iyiydi sanki. Gelen gideni aratır.
    patronum
    11 saat önce
    ... 6  :)   :(