6
  • evdeki projektörün ampülü ölünce okuldaki projektörün ampülünü söküp yerine tasarruf ampülü takarak 600 lira tasarruf edilebilir. büyük ihtimalle daha az enerji ile çalıştığından dolayı yetersiz aydınlatma sebebiyle perdeye yansımadan görüntü havada dağılacaktır tasarruf ampülüyle.
    adanali
    1754 - 1 saat önce
    ... 1  :)   :( 
  • Atatürk, kitap okumayı seven, bilgi dünyasını sürekli geliştiren bir liderdi. Onun okul çağlarından beri başlayan kitap okuma alışkanlığı, harp okulu yıllarında da devam etmiş, dönemin birçok yerli ve yabancı yazarlarının fikir ve düşüncelerinden istifade etmiştir.

Harp akademisinde, çocukluk yıllarında başlayan birikimlerini ve siyasal gözlemlerini arkadaşlarına da anlatabilmek için el yazısı bir gazete çıkarmaya karar vermiş, gazetenin yönetim kurulunda görev alarak, gazetenin çoğu yazılarını tek başına yazmıştır.

Atatürk, Milli Mücadele yıllarında bile kitap okumaktan vazgeçmemiş, elde edilen zaferin kalıcı olması ve her alanda güçlü bir ülke konumuna gelinebilmesi için eğitimin ne denli önemli olduğunu her fırsatta dile getirmiştir. Bu yüzden eğitim ve öğretim konusu ile yakından ilgilenmiş, cumhuriyet yıllarında başlatmış olduğu okuma yazma seferberliğine “Başöğretmen” sıfatıyla bizzat iştirak etmiştir.

1930 yılından sonra yeni alınan kitaplar sayesinde büyük bir kütüphaneye sahip olan Büyük Önder, kitaplarla dolu olan kütüphanesinde saatlerce çalışır, okumuş olduğu kitapların altını kırmızı ve mor renkli kalemlerle çizer, kenarlarını işaretler, notlar alırdı.

Atatürk, kitap okumayı sevdiği kadar araştırma yapmayı, düşünce üretmeyi, araştırdığı ve düşündüğü konuları tartışmaya açmayı çok sever, özellikle tarih konusu ile yakından ilgilenirdi. Bu yüzden kütüphanesinde bulunan kitapların çoğunluğunu tarih kitapları oluşturmuştur.
    turkmen begi
    1117 - 1 saat önce
    ... 10  :)  1  :( 
  • Nihat Doğan adlı şarlatanın izdivaç programındaki Hanife için sözleri.

Mini etek giyen her türlü namussuzluğu yapar değil mi adi herif. Ulan senin "benim olmazsan taciz ederim" diye bir şarkın var. Sen kimsin de millete ahlak dersi veriyorsun.

http://m.milliyet.com.tr/...ye-cikar-magazin-2400328/
  • igor tudor

142.
  • geldiği gün farkını ortaya koyup rizeye 10 gol atmalıydı.

önümüzde beşiktaş maçı var, beklentim en az 5-0. eğer altı bir skor alırsa hemen istifa etsin.

olur da bütün taklımlara 4-5 ata ata şampiyon olursa, seneye real madrid ve barcelonaya 10 tane atamazsa istifa etsin.

offf çok sıkıldım sikerim yaaa hemen istifa etsin.
  • 5-6 yaşlarındaydım, mahallede sürekli benimle uğraşan (adını şimdi hatırlamıyorum) bir çocuk vardı.
    her gün yakamı tutar ya saçımı çeker, ya üstüme tükürür ya çelme takar falan, bunaltırdı beni.
    bir gün abim dedi ki sen de dişini göstermezsen ömür boyu seninle uğraşacak.
    sana sataştığı zaman sen de bir şekilde ona gücünü göster.
    ertesi gün bu çocuk yine yakamı tuttu, duvara doğru sıkıştırdı beni, para istiyor.
    bütün gücümü topladım ve gelecek günlerde de benimle uğraşmayacağından emin olacak şekilde bacak arasına diz attım.
    ortaya çıkan kana inanamazdınız..
    meğer o gün sabah saatlerinde sünnet olmuş bizim bu delikanlı..
    günlerce ağlamıştım yaptığım hayvanlıktan dolayı.
    balon bardak
    7415 - 5 saat önce
    ... 13  :)  1  :( 
  • Cinselliğin tabu haline getirilmesidir. Ruhsal yapı kapalı bir sistemdir, bsstırılan bir arzu bir yerden muhakkak çıkacaktır.

Tecavüz vakalarında gözlenen, cinsel dürtüden çok saldırganlık dürtüsüdür. Bunlardan bihaber, her şeyi yasakmış gibi gösterip, cinsel sağlık eğitimi vermezseniz, daha çok artar.
    kahraman arketipi
    10077 - 7 saat önce
    ... 12  :)   :( 
  • ülkemizde hala demokrasi, laiklik ve eşitlik ilkeleri vardır.

işte sırf bu yüzden medeni kanuna ve anayasa karşı suç işlenmektedir.
    söylediğin bir söz seni de zarara uğratabilir.

dikkat et.
    i am lucifer
    12248 - 9 saat önce
    ... 10  :)  1  :( 
  • "boşversene biz aşık olmayalım birbirimize. konserlere gidelim. maça gidip küfür edelim. uçurtma uçuralım. kumsalda uzanıp deli gibi içelim. gece de yıldızlara bakalım. bisikletle gezerken yağmur yağsın, sırılsıklam olalım. benimle kek yap. balık tut, ben onu denize atayım. boşver aşık olmayalım biz. aşk korkutucu. beraber eğlenelim en iyisi. ama hep benimle uyu...

bizi kimse bilmesin!"
    dibi dibi rek
    14372 - 10 saat önce
    ... 9  :)  1  :( 
  • farkında olmadan sorumluluk taşıyan erkektir.

bunun için kendini kasanlara üzülüyorum doğrusu, çünkü olayım derken çevresindeki herkesi kaybediyorlar. alfa olunmaz doğulur kendinizi kasmayın.
    daivenjah jr
    15192 - 12 saat önce
    ... 7  :)  2  :( 
  • Telefon oluşu.
    Bir de karşılıklı vr sanal gerçeklik gözlüğü ile yapılan görüntülü aramada gerçekliğin sınırlarının zorlaması. Filmlerde izlediğimizde yok artık derdik.
    benisizdelirttiniz
    15562 - 13 saat önce
    ... 7  :)   :( 

• Advertisement
    Advertisement