• maalesef ki güzel ülkemizin "kendini atatürkçü sanan" zihniyetinin düştüğü yanılgıdır.

halbuki bir insan gayet de;

dinini ve ülkesini, peygamberini ve atatürk ü, müslümanlığı ve türklüğü aynı anda sevebilir.

bunlarla gurur duyabilir.

içleri nefretle dolmuş, gözlerini hırs bürümüş ve islam' a sadırmayı "atatürkçülük" sanan insanların çıkıp,

"yahu bu dindar değil miydi, şimdi de atatürkçü mü olmuş" derken yaşadıkları cehaleti görmek çok acı.

arkadaş sen nefretle dolusun,

sen öfkeni sağa sola kusacaksın diye,

insanların hem dinini, hem de atatürk ü sevmesini neden eleştiriyor veya bunu kötü bir şey gibi göstermeye çalışıyorsun.

sen içindeki kin ile birlikte yaşamaya devam et.

biz hem dinimizi, hem ülkemizi, hem de atatürk ü seviyoruz.

ve böyle de mutluyuz.
  • Sığır sürüsü.

Lan git kendine bir hayat kur. Ne bileyim akşam evde otururken "lan garı bi' çay goy da içek" de.

Eline keleş alıp neyin mücadelesini veriyorsun kandırılmış pezevenk.

Ulan vallahi kafa çalışmıyor heriflerde. Devrimmiş, özgürlükmüş. Al bak devrim önce evlatlarını yedi.

Ne kendinizi ne de bu milleti huzurlu ettiniz amk malları. iyi olmuş geberdiğiniz.
  • Hangimiz o yaşta dikkat çekmek istemedik, veyahut da özgürlük gibi aptal söylemleri bir kenara bırakalım.

saçı kısa, sikindirik renklere boyalı, elinde sigaralı veya göğüs dekolteli fotoğraf koyma dışında hiçbir vasfı olmayan bir amip var.

tamam, sana bana bir zararı yok eyvallah, kafasına göre takılsın da.

o 54 bin göt oğlanı tehlike demek işte.

hiçbir vasfı olmayanın alt kolu über vasıfsız orospu çocukları.

al bunları içeri bak tecavüz mü kalıyor taciz mi.

aklı bir çift meme ile düşünebilen adamların özgürlüğüne koyayım ben.
    raduyev
    4 saat önce
    ... 11  :)   :( 
  • bi insan en sevdiği şarkıdan bile 3-5 yıl sonra bıkabiliyor. Veya anısı varsa yılda 1-2 kere dinler sürekli aynı şeye tahammül edemez. Ancak sabah ezanı her ne zaman dinlersen dinle aynı huzuru ve zevki veriyor. Duyan kulaklara en büyük lütuflardan biri bu ezanı duymak
  • Bize yıllarca pantolonunu indireni çaylak yaparız, donunu indireni sileriz dediler. Maşallah sözlüğü prezervatif kullanmadan soluksuz sikiyorlar ses yok. Tabi ya google da üst sıralarda çıkıp page rank kasmak varken neden silinsin. Gelsin paralar zall efendi. Cüzdanını sikeyim de bozuklukların düşsün delikten emi.
    geri zeki
    6 saat önce
    ... 2  :)   :( 
  • geçirdiğin her dakikanın, her saniyenin boşuna olduğunun farkına varmak aslında sona yaklaşmaktır.

bu farkında olma duygusu yüzünden; geceleri sen sabah edersin, küllüğü sen doldurursun, sigara paketlerini sen buruşturursun. halbuki sen istemedin hayatının böyle olmasını, kimse istemez. ama yaşamın ne kadar saçma olduğunu anlamışsındır bi kere ve bu yüzden eski tadı gelmez hiçbir şeyin. içtiğin çay eski tadı vermez dersin ki "acaba çayı mı değiştirdiler bizimkiler" kendini avutursun böyle. içtiğin sigara eski tadı vermez "yine tütününü değiştirmişler" diye kendini avutursun.

bu avutmalar belki de kendini teselli etmektir belki de son günleri iyi geçirmektir, bilemeyiz.
  • Ergenliğin verdiği yetkiyle yaptırdığım, sonra pişman olup sildirdiğim bir dövmem vardı. iyiki de yok oldu.

Bu aralar da bunu yaptırmayı düşünüyorum.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/968133/+
  • Benim lise zamanlarıma denk gelip üniversite hayatını bana yanlış göstermiş dizi.Gerçek öğrenci hayatıyla ilgisi olmayan program zira;
    -Bu öğrenciler ders seçimi haftasında bilgisayar başında helak olmuyor, öğrenci işleri ile kavga etmiyor.
    -Her bölümde kız erkek sayısı eşit. Sıfır abazanlık.
    -Proje vize yok, finallerse üfürüp geçiyor. Final için sabahlayan öğrenci yok.
    -Fotokopi kuyruklarınında sürünen öğrenci yok
    -Öğrenci evleri gayet düzenli ve geniş
    -Parasızlıktan makarnaya talim öğrenci yok.
    Ya bir gidin gözüm görmesin sizi.
  • sen ben biz kendimizi götüm götüm saklarken adam en aciz duygularını dahil açık açık ve buyuk bır ustalıkla nakşetmiştir sayfalara. biz giyinmeye calısırken o soyunmustur. ama enteresan olan utanan biz olduk onu okurken çoğu zaman.

bir soru cümlesi.