bugün

Senin yaptığını Çorumlu yapmaz.
çok özel bir yanı olmadığını düşündüğüm iç anadolu şehridir.
herkesin -görmeden- sürekli hakkında yorum veya espri yapmaya çalıştığı yegane şehirdir.
En komik şehir ismi olabilirdir.
Halihazırda akpnin 2-3 puanlık bir farkla mevcut belediyesini koruduğu şehir.
Çocukluğumda bizim sınıfta çorumlularla hep dalga geçilir, küçük gözle bakılırdı. Hatta "çorumsuz" gibi gülünç bir tabir üretildiğine şahit olmuştum. Ben de kafamda oluşan/oluşturulan bu algı yüzünden bütün çorumluların aynı olduğuna; kaba, gürültücü, cahil, kişisel hijyeni pek olmayan insanlar olduğuna inanmıştım.
adam çıkmayan şehir. söyeleyenlerin yalancısıyım.
Sevgili babacığımın memleketi.
Bende diyordum bu gece hayatına düşkünlüğüm nerden geliyor genlerdenmiş adqfwhsjs.
gece hayatı bir harika olan kent.
Excornist: Memleket nere Çorum ben bu g.te korum..
Akıllara leblebiyi getiren söylemesi zevkli olan şehrimiz.

Rumca kökenlidir.
bir türkiye cumhuriyeti ili.

görsel
sıfır karizma isimli şehir.

kimse kusura bakmasın.
Karadeniz'in en büyük üç sanayi kentinden biri olmasına rağmen gelişmiş bir yer diyemeyeceğimiz bir kent.

altın devrini Hititler döneminde yaşamıştır. *
leblebisi ile tanınan, hattuşaş harabelerinin yakınında bulunduğu şehir.
(bkz: my chor)
sözlüklerde atatürkün sevilmediği şehirler arasında sıkça adı geçen yer.
Ben üniversitedeyken rockcı kızlar hemen verir efsanesi vardı. Üniversite 1. Sınıfta rock kulubü bi toplantı düzenlemişti. baya müslüm, hakan taşıyan falan dinleyen tipler orayı yıkarcasına geldiler. Bu da öyle bişeydir belki. Yoksa çorum'da ne musikisi olum. Bi de böyle bi yerde niye kavga çıkar ki aq. Kesin kadına baktın muhabbetidir hiç şaşmaz.
(bkz: çorumluyuz kendimizden sorumluyuz)
Derindere dinlenme tesisleri+çay+sigara+donmuş döt.
bu saate hayat bitiyordur bence hatta 1 saat önce bitti.
Sanayisi galiba karadenizin en büyüğü. Ayrıca çorumluların sürdüğü süreceği arabayı sikeyim. Evet. Teşekkürler.
iç Anadolu ile alakası yoktur, Karadeniz'de dir.
ey içinden ayrıldıktan 15 sene sonra tekrar dönerken, "memleketime geldim" diye sevindiğim il, hoşçakal sana.
çocukluğumun ardından tekrar dönerken ne hayallerle geldiğim; annem, babam, kayınpeder, kayınvalide, eşimin kardeşleri; ne kalabalık bir aileyiz, eş dost da var bol bol diyerek kucağına koştuğum il.
3 yıl boyunca evime sadece iki aile geldi gitti. ne diğer kardeşler, ne anne baba, ne iş arkadaşları ne eş dost... sopsoğuk bir ilsin be Çorum. o kadar tanıdığın içinde, o bolluğun içinde neredeyse misafir görmeyen evim bana veryansın etti 3 yıl boyunca.
şimdi gitmek en kolayı. kurtulmak o kalabalığın içindeki yalnızlıktan. belki daha sıcak insanlarla daha sıcak ilişkilerde bulunmanın zamanı geldi. o yüzden hoşçakal sana.
ayrılırken hiç üzülmüyorum. beni hayalkırıklıklarıyla doldurdun burda. babamın kaybını burda yaşattın, eskiden annemin sözünden çıktığım gibi pişman olurdum, hep haklı çıkardı ama artık her dediğinin yanlış çıkmasını burda gösterdin bana. ne zaman bir tanıdığa ihtiyaç olsa, gurbetteymişim gibi hissettirdin. babamın vefatında bile dolup taşmadı evim onca kalabalığın arasında.
şimdi çıkıp gideceğim senden. arkama bile bakmadan uzaklaşacağım. belki yeni bir hayat o kadar kolay ya da o kadar güzel olmaz; ama ne olursa olsun "en azından bunu memleketimde yaşamadım" derim.
yazıklar olsun Çorum, hep hayalkırıkları yaşattın bana...
medeniyetin beşiği diyebilirim.
gereksiz şehirdir. Milliyetçilikten falan bahsederler ama eşşeğe tecavüz ederler, böyle bir yerdir işte.

Yaşanmaz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar