bugün

entry'ler (1608)

i said yes

fotoğraf net değil ama eğer sırasıyla: "kahve-siyah-kahve-altın" dört çizgili direnç olduğunu kabul edersek; 1-0-1-%5 toleranslı direnç teli denebilir. Yani 10.10=100ohm'luk %5 toleranslı dirençtir.

Bu arada no diyorum. Direnç telinden halen yüzük yapan kaldı mı ki?

(bkz: i said fuck off)

kesici aletlerin olduğu bir çanta taşımak

Ben yanımda taşımam; ilgili canlıyı önce avlayıp, aletlerin olduğu odaya götürürüm genelde.

(bkz: dexter)

deli et beni

(bkz: normal miydin ki)

fırtına sırasında yükseğe tırmanmak

avcı hayvanlar alçaklarda ve su kenarlarında daha yoğun pusu kurduklarından, doğada hayatta kalmak isteyenler için mantıklı olan tercihtir.

güzel kadının ağzını kapatan deri eldivenli el

keşke herkesin ağzını kapatsa diye dua edilen eldivenli eldir.

ben bu davanın savcısıyım

Bence bu davanın salçası az olmuş.

vahdettin e hain diyenleri susturacak tarihi belge

(bkz: bir hikaye bilimi olarak tarih)

evlere uğrayıp köpek alıp dolaştırmak

amerika'daki vasıfsız ve eğitimsiz kişilerden oluşan bazı gündelikçilerin, yaparak en çok para kazandığı iştir.

düşün ki o bunu okuyor

Bence kendini kandıran herkesi kandırır, öncelikle herkes kendine dürüst olmalıdır. Sonra da ilgili kişinin bizzat karşısına geçip, derdi neyse söyleme; yüreğini ve karakterini ortaya koymalıdır. Buradan dedikodu, arkadan çemkirme vs nereye kadar? Arkasından bunca kötü şey düşünüp, onca kötü laf yazıp sonra da tekrar aynı kişiyle görüşebilecek olanlar da çok ağır rahatsız kişiler olabilir.

(bkz: Herkesin mutlu olduğu dürüst bir dünya)
(bkz: Sosyopati)
(bkz: Narsizm)
(bkz: Çok geçmiş olsun)

ne mal adamsın la

elin nickini ele alan yazar söylemidir. Böyle tiplerin her işi elin nickiyle yapması da muhtemeldir ki muhtemelen bazı hikayeler de tam da böyle başlamıştır onlar için.

ignorabimus

son iki entryi göremiyorum, biri hayrına özelden yazabilir mi? hangi değerli yazar, ne demiş?

Not: Bundan sonraki entryi de göremiyorum. üçünü de rica ediyorum.

sözlük erkeğinden damat olmaz

aynen her çiçekten bal almak dururken damat olmayı istemeyebilirler.

(bkz: kezolardan beklenmedik dahilikteki tespitler)

acun un bir takım daha satın alması

Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı'nın, Slovenya Liginden NK Maribor'u da almasıdır.

"Slovenya'daki hangi takımın bizim için en uygun olduğunu araştırdıktan sonra, NK Maribor'un bizim için en uygun takım olduğuna karar verdik" diye de eklemiştir.

(bkz: Hayırlısı olsun)
(bkz: koleksiyon çeşidi olarak takım toplamak)

yabancı diller bilmenin faydaları

Daha ana dilini bile zor konuşan insanların olduğu bir ülkeye geldiğinde, her daim yabancılık çeken dillerdir.

ahlaksızlık adaletsizlik ve yalancılık

bunların yegane sebebi olan bencilliği unutmuşsun.

1 m dolara bu bebeğe sertçe tokat atar mısınız

zamanında -hak ettiği halde- yeterince tokat yemeyenlerin kafasını kurcalayan, u16 sorulardır.

(bkz: eğitimin önemi)

32 bin liraya ayakkabı almak

don almak için para bulamamaya sebep olabilir.

bir örgütün terör örgütü olup olmadığı kararı

başına gelince uyanma yaşayanların, zamanında bir türlü veremediği kararlardır. Hatta dahası bazılarının, terör örgütü başıyla fotoğraf çektirmek için sıraya girdikleri bile görülür. Kimin nerede olduğu kayıtlara geçtiği için, fotoğraflar iyi oluyor.

fatih terim in yuhalanması

Panathinaikos'un 1-0 kaybettiği son Aris maçı sonrası, stadda kalan 2000 civarı taraftarın gerçekleştirdiği eylemdir.

istifası taraftarlarca şimdiden istenmektedir.

Futbolla çok ilgim olmasa da; bu haber hem dikkatimi çekmiş hem de üzmemiştir.

ani bir hareketle birini yere indirmek

zaten aşağılık biriyse; yere indirmek için, önce tutup bir yerlerden yukarı çekmek gerekir.