bugün

sevgilinin milat kabul edildiği bi hayatın dönemleri
ve
duru bi teoman şarkısı.
teoman in igrenc klibe sahip oldugu sarki.
sevgiliye karşı yalakalık seviyesini arttırmak için sevgiliyi yılbası kabul eden ve sıkça kullanılan yalanlardan biridir.
..."daha kaç vücut gerek bana,
benim seni unutmama..." diye devam eden bir teoman şarkısı.
bir teoman şarkısı:

Bu çığlık çığlığa dalgalar
Ve hüzünlü güzel martılar
Rüzgara çarpıp çarpıp gelip
doluyorlar kalbime

Yalnızım uçurumun kıyısında
Hayat ve ölüm arasında
Tüm hayatım akıp geçiyor
Ayaklarımın altından

Daha kaç vücut gerekli
Benim seni unutmama

Senden önce senden sonra
Senden önce senden sonra
dahakaç vücut gerek bana
benim seni unutmama
hayata girilen bir kişiden sonra her seyin değiştiğini soyler.
(bkz: sö-ss)
sevgiliden ayrıldıktan sonra ne zaman başkasıyla sevişilse ister istemez akla gelecek şarkı.
(bkz: dünden sonra yarından önce)
ayrılınca daha bi' koyacak şarkı.
söz müzik teoman albümünde teoman'ın izel'le düet yaptığı şarkıdır. şarkıya yapılan şu eklemeler,

"sıkı bir yağmur yağsa şimdi
beni de oluklardan akıtsa
sonra denize karışsam
eğer o beni çağırırsa"

şarkıyı daha bi güzelleştirmiş, izel'in sesinin biraz zayıf kalması nedeniyle şarkının sevilmeme riskini azaltmıştır.
bir diğer ismi de; tekiladan önce ve tekiladan sonradır.*
akustik versiyonu harika olan bir teoman şarkısıdır.
teoman ın güzel parçası.
izel'in de mükemmel söylediği şarkıdır. ayrılık acısı çeken bünyeme muhammed ali'den bir sol kroşe yemiş gibi hissettirmektedir.
(bkz: kim)
senden önce : telefona bakar dururdum. elimden düşmezdi neredeyse.
senden sonra : telefonu unutuyorum orda, burda, şurda.
artık eskisi gibi olmayacağınızı adınız gibi bildiğiniz kişiden sonraki sınıflamadır.. teoman hakkını vererek ifade etmiştir bu durumu; 'senden önce, senden sonra.. daha kaç vücut gerek bana, benim seni unutmama..'
teoman ın deri cekedini, beyaz gömleğini, kahverengi pantolunu, muhteşem dişlerini veya eski model siyah gözlüğünü izlemektense gözleri kapalı dinlenmesi gereken muhteşem şarkı.
teoman'ın tüm unutulmayanlara yazdığı şarkısı.
teoman'ın hüzünlü ve en güzel şarkılarından biridir.

''Bu çığlık çığlığa dalgalar
Ve hüzünlü güzel martılar
Rüzgara çarpıp çarpıp
gelip doluyorlar kalbime''
an itibariyle ağzıma sıçan bir teoman şarkısıdır. ulan en son teoman dan canlı canlı beraber dinlemiştik biz bu şarkıyı. o sarılırken bana aklımdan çok çok farklı şeyler geçmişti bu şarkıyı söylemeye başladığında teoman da kendimi geri çekmiştim ondan. hay beynime aklıma aklımdan o an geçen sefil ezik düşüncenin ta içine sıçayım ben. o öldüğünden beri teoman dinleyemiyorum lan artık, çayyolu festivaline bile gitmedim teoman konserine en son onla gittim diye. çok iyi hatırlıyorum bu şarkı çalarken kulağıma fısıldadığı o sözü ve benim verdiğim o angut cevabı. aklıma sıçayım. aha da şarkının sözleri

bu çığlık çığlığa dalgalar
ve hüzünlü güzel martılar
rüzgara çarpıp çarpıp gelip
doluyorlar kalbime

yalnızım uçurum kıyısında
hayat ve ölüm arasında
tüm hayatım akıp geçiyor
ayaklarımın altından
daha kaç vücut gerekli
benim seni unutmama

senden önce senden sonra
senden önce senden sonra
daha kaç vücut gerek bana
benim seni unutmama.
*
teoman ın romanesk-rock tandanslı en iyi şarkısı.lakin bu şarkıyı en iyi yorumlayan teoman değil izel.

http://www.youtube.com/watch?v=1aHsb78EPzg
arasıra dinlenilmesi gereken şaheser.
seksten önce seksten sonra diye çevrilebilen girişi ile gönüllerimizde taht kuran enfes şarkı. sevişmenin romantikliğini yaşamak için birebir.