Zuhal olcay'ın güzelce söylemiş olduğu, güzelliğinden dolayı yine Zuhal olcay'ın da oynadığı filme de ismini vermiş, sözleri yine aynı filmde oynayan eris akman'a ait olan şarkı.
ne güzel bir gece
sanki daha aydınlık
sanki bir kapı yarınlara aralık
hem yarından önceki büyük umutlarla
hem dünden sonraki pişmanlıklar karışır

dünden sonra yarından önce
yaşam durur umut bitince
yaşayamadıkça özgürce
mutluluklar biter
sevsende

ne güzel olurdu
hep seninle paylaşmak
tüm özgürlükleri seninleyken yaşamak
dopdolu günlere hep seninle başlamak
yarınlarla dünlerle
sonsuzluğu aşmak
aynı zamanda başrollerini yine zuhal olcay'n oynadığı filmin adı. Hatırladığım kadarıyla biten bir evliliği anlatıyordu film.
sağ eli önce bacak arasından geçirip sonra eğilip sağ kulağı tutmaya benzeyen, bugün tarifi.
1987 yapımı onno tunç/zuhal olcay ve eris akman imzalı tekrar tekrar dinlenesi bir şarkı ve tekrar tekrar izlenesi bir zuhal olcay filmi.

hiç bir şeyi yapmadığın için pişman olma ve pişman olmak istediğin şeyler var ise yarına erteleme ayarını veren bir şarkı.
(bkz: iki çift laf)
(bkz: senden önce senden sonra)
bungun kelimelerin haznelerinden apansız ayrı(k)lığı sonucu içimi ezip geçen zuhal olcay şarkısı. sonsuzluğu aştığını hisseden ve bunun mutluluğunu tadan aş(ı)k bi kalbin hazin sonu belki de..
dopdolu günlere hep seninle başlamak değildi benimkisi, günümün sen gelince dopdolu olmasıydı. yanlış anlama sakın, hala öyle.. gittiğinden beri kandırıyodum kendimi, başarılıydım da.. başarılı olmak zorundaydım ayakta durmak için. ayakta durma çabam kendim için değildi, senin de ayakta kalabilmene bi parçacık destek olmaktı tek derdim. bu gece koptu içimden bişeyler. artık kandıramıyorum kendimi. ayakta durmam zorlaşıyor sanki an be an. yokluğun bal gibi de acı geliyor işte! dayanmak istemiyorum sensiz bir sabaha uyanmanın, seni uyurken izleyememenin, kapıyı çalınca karşımda senden başkasının yüzünü görmenin hüznüne.. dünden sonra yarından önce gel sevgilim, yaşam durmadan..
zuhal olcayin sevdigimiz guzel bir sarkisi.duygusal zamanlarda cok iyi gider.sevdicekle ayrilinca bir de..
Yönetmenliğini ve yapımcılığını; Nisan Akman'ın, Senaryo Yazarlığını ve yapımcılığını; Eriş Akman'ın yaptığı, müziklerinde onno tunç'un imzasının bulunduğu, başrollerinde; Zuhal Olcay ve yine Eriş Akman'ın yeraldığı; '87 yapımı, sinema filmi.
zuhal olcaya 2. ankara film şenliğinde en iyi kadın oyuncu ödülü kazandırmış film.
(bkz: şimdiki zaman)
aynı zamanda yeni bir yazar. gözümüzden kaçmadı, hoşgelmiş. allah seovileden korusun diye dualandırıyoruz. *
5. nesil yazar.

renkda$dir ayrica, ho$gelmi$.
(#3502033)(#3502320)eğlenen yazardır. apo itini gs ile bağdaştırarak bayağı eğlenmektedir sanırım. espri, geyik için açılan bir başlıkta bile apo itini gs ile bağdaştırma başarısından dolayı kendisini tebrik ediyor, en içten dileklerimizi sunuyoruz.

(bkz: alkol aldık mı)
(bkz: eğleniyor muyuz gençler)
...dünden sonra yarından önce
yaşam durur umut bitince
yaşayamadıkça özgürce
mutluluklar biter
sevsende...

zuhal olcayın lafı tam gediğine koydugu parcalarından biri.

(bkz: cuk)
bugün...*
güldünya şarkıları albümünde funda arar'ın söylediği şarkı.
kocası tarafından aldatılan bir kadının hikayesini konu alan film. aynı zamanda klibinde filmden görüntülerin olduğu muhteşem şarkı.
'ne güzel olurdu
hep seninle paylaşmak
tüm özgürlükleri seninleyken yaşamak
dopdolu günlere hep seninle başlamak
yarınlarla dünlerle
sonsuzluğu aşmak...'

yaşanmamışlıklar ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi..
'..dünden sonra yarından önce
yaşam durur umut bitince..'

mısrasıyla vurucu etkiyi yapan, geri kalan kısmında bu kadar yüklü anlam çıkarmanın en azından benim için pek mümkün olmadığı şarkı sözüdür.

zuhal olcay ın usta yorumculuğuna yapılacak bir eleştiri yoktur.

aynı ismi taşıyan film, zuhal olcay a en iyi kadın oyuncu ödülü kazandırmıştır.
buram buram kalite ve gece kokan bir zuhal olcay şarkısı. bütün gece dinletir kendini sıkmadan.
Bazı şarkılar vardır, dinlerken geçmiş o an olur...

https://www.youtube.com/w...hannel=ADAM%C3%9CZ%C4%B0K