bugün

29 nisan 1969 da Yalova'da dunyaya gelmiştir.iTU devlet konservatuarını bitirdikten sonra vokallik yapmaya baslamıs. ilk studyo vokalligi de o zamanlarda meshur olan gulum benim adlı sarkıya yapılmıstır.Asıl olarak tanınması celik ve ercan saatci ile birlikte bir grup olusturup ilk albumu olan ozledim ile gerceklesmistir.
adak isimli albümüyle büyük çıkış yapmış, ancak bir daha o albümdeki popülariteyi yakalayamamış şarkıcı.
yüzünde krater oluşumları olan şarkıcı bayan.
BENi BIRAK ADLI SARKISIYLA BENi KENDiNE SEVDiRMiŞTiR SARKI COK GUZEL DiNLEMENiZi TAVSiYE EDERiM
(bkz: boğa burcu kadını)
reyhan karaca ve can uğurluer ile birikte 1991 yılı eurovision şarkı yarışması temsilcimiz.
soyadı "çeliköz" dür. solo albümleri:

Adak (1995)
Emanet (1997)
Bir Küçük Aşk (1999)
Bebek (2001)
Şak (2003)
Bir Dilek Tut Benim için (2005)
Işıklı Yol (2007)
10 sene öncesinin 10 katı kilosunda olan bayan şarkıcımız. 3-5 sene öncesine kadar dans ta edebildiğini sanıyordu.
ya tamam biraz kilo almış ama neden öyle ezilip büzülyor ki bu durum karşında.ben böyleyim şimdi;bunu kabul edin şeklinde davransa fazla kiloya bir kılıf uydurmaya çalışmasa.illa ki her an herkes çok zayıf olacak diye bir şey yok.nihayetinde hepimiz deforme olabilen insani canlılarız,kabul etmek lazım ki elf değiliz hiçbirimiz.
teoman ın mis gibi parçasını sken kadın.
söz müzik teoman albumunde senden önce senden sonra yı süper bir düzenlemeyle süper bi şekilde söylemiş gerçek bir şarkıcı.
(#3042726)
(#313703)
izel çelik ercan ın üçte biri.
kıyamadım uyandırmaya adlı parçası çok güzeldir.
yüzündeki izlerin sebebi 15 sene önce yaşadığı bir aşk acısıymış meğer. yok etmek için riskli bir tedavi uygulanıyormuş şimdilerde.

http://msnyasam.milliyet....%26ver%3D60%26reftype%3D1

edit: aşk acısının muhatabı eski nişanlısı ercan saatçi imiş.*
artık ameliyatla kaymak ve cillop görünümüne sahip olduğunu ümid ettiğimiz şarkıcı, aslında her hali güzel ama kafaya takmış bir kere sürekli yüzüyle oynuyor. o kadar diyoruz bırak ablam böyle iyi ama o nuh diyor peygamber demiyor.
gerek adı ve soyadıyla kendisinin sabetaycı olma ihtimalini veren, 1991'de eurovisionda türkiye'yi temsil etmeden önce 1989 eurovision türkiye finallerinde neco'nun söylediği "fora fora" şarkısına vokal yapan 5 kadından biri olan, 1990'daki türkiye finallerine "selam yabancı" şarkısıyla solo katılan ve 1 puanla sonuncu olan şarkıcı. 1989 finallerinde neco'nun arkasındaki görüntüsü için:

http://www.youtube.com/watch?v=TgYSrsb1qrM

edit: eksileyen arkadaşa sözüm şu. neco'nun söylediği şarkıda arkadaki 5 kadının en sağındaki izel değil mi ? ayrıca kendisini sonuncu olduğu 1990 türkiye finalinde izlemiştim. ne yani sabetayist olamaz mı ? aynı şeyler eski arkadaşı çelik erişçi için de söyleniyor. ülkemizde sabetayistler yok mu ? sayıları en az 1,5 milyon ve karakaşiler hariç hepsi asimile olmuştur.
1994'te ayrılana kadar ercan saatçi'nin eski nişanlısı olan şarkıcı.
güzel bir bayan ismi.
traş olmuştur, saatler olsun.

http://www.hurriyet.com.t...ayfa/10755996.asp?gid=222
beşinci nesil yazar imiş. hoş gelmiş sözlüğe.
izel kelime manası ne demek insan bilemez ama türkiyede pop müziğin yapıtaşlarından birisi olan bayan şarkıcının adıdır.mektepli sesiyle yıllardır kulaklarımızı dinlendirmektedir;özellikle son çıkardığı albümde gerçekten ölmeyecek bir sesi ve yeri olduğunu kanıtlamıştır.bir ara balıklı rum hastanesi nde gördüğü depresyon tedavisinden sonra kendini çok çabuk toparlamıştır ki aylarca klinikte terapi görmüş yataktan kalkamamıştır,lakin sanatını hiçbir zaman terapiye sokmamıştır.beğenerek dinliyoruz.
dün tv'de "bulutları aş da gel kurbanın olam, kurtar beni buralardan ne olur..." (hasretim olabilir şarkının ismi) şeklinde sözleri olan şarkısını (sanki) 1 milyon yıl sonra ilk kez dinlediğim kadın şarkıcı. Yıllar bazı kadınlara acımasız davranıyor hakikaten. şarkının Amazonların dansı şeklindeki koreografisi de Türkiye'de video klip sektörünü oldukça ilerlemiş olduğunun kanıtı.
nitelikli müzisyen, güzel şarkıcı, kendisini daha fazla özletmemesini temenni ediyoruz. hadi temenni edelim.