bugün

harikulade bir teoman parçası.
Sakin kivamda tek gitarla calip soylemesi zevkli sarki.
"senden önce senden sonra,
senden önce senden sonra.
daha kaç vücut gerek bana,
benim seni unutmama."

harikulade teoman parçalarından biridir.
http://www.youtube.com/watch?v=G3rO_ifyOOo
teoman klasiklerinden biridir.gönül çelen,kupa kızı sinek valesi,istanbulda sonbahar,aşk kırıntıları ile birlikte liste yapıp dinlenmelidir.
iğrenç bir şarkı. saman gibi ya. sevmiyorum.
sevdiği kişiyi milat ilan etmiş kişi beyanı.
Bir kamu spotu eksikti oh o da tamam şimdi.
görsel
Ondan önce boşluktaydım. Hiç bilmedi, hiç anlamadı ama bunalımdan o çıkardı beni. Şimdi, ondan sonra, içim daha çok yanıyor. Daha çok. Ondan öncem perişandı ondan sonram da perişan..
ağzıma sıçtılar sözlük ne senden sonrası.
(bkz: Aydınlanma)
(bkz: gözün açılması)
Daha kaç vücut gerek bana benim seni unutmama diye sorgulatan şarkının sözü.
Miladın kesiştiği anın şarkıda anlatılışı...
bu çığlık çığlığa dalgalar
ve hüzünlü güzel martılar
rüzgara çarpıp çarpıp gelip doluyorlar kalbime.

şarkıyı dinleyen ve istanbul'da yaşayan bir kişi şüphesiz ki boğazdaki vapur yolculuklarında martıların çığlık çığlığa uçuştuklarını bilir ancak şarkıda tam tersine martıların hüzünlü ve güzel olduğunu söylüyor teoman. ve mevsim kış değilse, lodos yoksa boğaz oldukça sakin olmaktadır ancak teoman dalgaların çığlık çığlığa olduğunu söylüyor.

şarkının bir melankoli havasında olduğu gerçektir ve teoman şüphesiz ki bizim alışık olduğumuz düzenin tam tersini söyleyerek şarkıyı hüzünlü hale sokmuştur, iyi de yapmıştır.

teoman'ın en güzel sözlere sahip şarkılarından biridir benim gözümde.
masalsı bir müziği olan teoman şarkısı.
değişik hayaller uyandırır insanda bazen yağmurda sığınılan bir barda içilen bira bazen soğuk rüzgarlar eserken deniz kıyısında bazen de gece vakti sokak lambaları altında yürürken yağan kar gibi.
daha kaç vücut gerek bana
benim seni unutmama.

enfes bir teoman şarkısı.
gecenin içine eder. evet.
eşlik edince daha da güzelleşen şarkı.
Tabi kulakta kulaklık varken yapılmalı.
before me, after me
https://www.facebook.com/...05&type=1&theater
Öncesi sonrası yoktur, bunlar yalan dolan. Öncesinde sonrasında bir şey olmaz o arada olan sene olur. Uyandırayım.
Daha kaç vücut gerek bana.. Benim seni unutmama.. Diye devam eden Teoman' ın müthiş sesiyle bütünleşmiş müthiş şarkı.
Canli dinlenildiginde insanin amina koyan sarki. O kadar kalabaligin icinde herkes mi yalnizlasir bir anda? Herkes mi sükûnet icinde aklina bin turlu hatira gelerek dinler bu sarkiyi?

Insan uzerinde biraktigi etki herkeste ayni. Bunu gordum...
elalem sevgilisinden ayrılıyor derdi bizi geriyor.

(bkz: teoman)
(bkz: emre aydın)
muthis teoman sarkisi.

daha kac vucut gerekli
benim seni unutmama.