bugün

bakın ergen tosunlarım hak, özgürlük, adalet deyu ne dediğinizi bilmeden kırdığınız klozet, cam, kapı, bank, araba anteni de dahil olmak üzere her şey gayet aklı selim sahibi birileri tarafından üstelik cebinden olmak üzere tazmin edilmekte. hasılı bu adamlar sizin heves ve hevalarınız için ciddi ciddi 15 gün bazen birkaç ay çalışmak zorunda kalmaktalar. ve bu adamlar çoluğundan çocuğundan esirgediklerini ne yaptığını bilmez karaktere muhtaç çapulculara verdikleri için çok öfkeli durumdalar.
ne mi olacak size söyleyeyim,
sandık günü gelecek ve bu adamlara soracaklar kime oy vereceksiniz?
bu adamlar emin olun orada fazla düşünmeyecekler. hiç gereği yok iken bebesinin harçlığından kesip ödediği cam aklına gelecek ve basacak oyunu ak partiye.
hasılı sizden bir bok olmaz bu biline. huzur kaçırırsınız sadece o da bir vakit. sonra pirinç ayıklar gibi ayıklarlar sizi. melül melül ama abi ben bir şey yapmadım arkadaşlarım getirdi o yüzden böyle oldu diye ağlarsınız. çünkü ben yemin edebilirim
bas bas bağırdığınız özgürlük ne anlama gelir, kapsamı nedir, demokrasi nedir, hak nedir ve onu aramak nasıl olur hakkında en ufak bir fikriniz yok.
sizin gayeniz bastırılmış, ezilmiş, sıkılmış ve onanmaya muhtaç asosyal bünyelerinizi facebooka konabilecek birkaç kare foto ile onurlandırmak üstelik erdemmiş süsü verdiğiniz fotoğraflarla.
aptal zannettiğiniz birçok insan sizin ergen sevgililerinizin aksine sezgisel bile olsa doğruların farkında. o yüzden 1 sene sonra daha ağır yasalarla önünde el pençe duracağınız ak partinin yüzde 50 yi nasıl geçtiğine dair cnn türk tartışmalarında kılıçdaroğlun'a hakaretler edilirken saat 8 den önce aldığınız biraları içeceksiniz.
çünkü cidden sandığınızın aksine kafanız çalışmıyor. ama siz bir miktar daha böğürün 73 milyonluk ülkenin birkaç sokağında daha.
Kullanıldıkları ve Tayyip Erdoğan beyin bundan siyasi rant sağladığı.
Kahrolsun bazi seyler sloganindan da anlasilacagi uzere hicbirseydir.
Algi yetenekleri yok onlarin. Kurulup gonderiliyorlar meydanlara.
barikat kurup ateşe vermenin demokratik tepki sınıfına girmemesi.
algılayamadıkları şey bizim paralarımızla oy uğruna makarna,kömür vs yardımı yapılması böyle güzel kalkınıyor ülke. teşekkürler.
kullanılmaları falan umurlarında değil pek. belki de umurlarındadır hepsini tanımıyorum. yapılan genellemeyi gördükten sonra başlığın altındakileri okumadım zaten.

Sizin anlamadığınız şey şu, insanların hayat tarzlarına öyle tecavüz ettiniz, özgürlükleri öyle kısıtladınız, seçim barajını öyle ölümüne savundunuz, öyle rantlar sağladınız ki bu insanlar patlama noktasına geldi. ve patladılar. kim ister akşam vakti sokaklarda bağırmayı, polisle adeta savaşmayı ? adamın nedeni var, özgürlük istiyor. tek taraflı özgürlükte değil bu. polisleri de savunduk bizler. bakanların akrabaları polisleri sıraya dizdirdiğinde en yüksek sesle biz savunduk. biz hak hukuk adalet özgürlük istedik. ne oldu ? cem uzan parise kaçtı, zenginler süper zengin oldu, benzin 5 lira oldu, özgürlükler iyice kısıtlandı.

o alkol yasağı vardı ya hani, insanların canını alkol yasağı sıkmadı. canı isteyen saat 9 da da alırdı o alkolü. adamların umrunda değil okuyun herkes bunu diyor zaten. siz samimi duygularla halkın sağlığını gözetseniz sorun olmazdı. halkın sağlığını mı gözetiyorsunuz ? hayır. hastahaneler hala belamızı sikiyor. siz insanlar trafikte alkollü kaza yapmasın mı istiyorsunuz yürekten ? kesinlikle hayır. ışıksız yollar, dar yollar, çalışma yapılırken önlem alınmayan yollar, tehlikeli kavşaklar, aşırı sıkışık trafikler var. kim sikler amına koyayım o saatte alkol alınmamasını. ki çoğu yer de satıyordur zaten el altından. alkol olayına tepki koydu insanlar, çünkü samimiyete inanmıyorlardı. yapılan halkın sağlığını korumak için değildi. o samimiyete inanmadılar, yaşam tarzına müdahale olduğuna inandılar. o yüzden ses çıktı.

anlayamayanlar hala ağaçlar için dışarda olanlara, özgürlük isteyen ve bulamayan sonucunda da patlama raddesini geçmiş insanlara terörist diyecek. alkol olayına ses çıkartanlara ayyaş diyecek. ama ikiyüzlü değiliz, gerçekten değiliz. duran adamı ilk hayata geçiren arkadaşın önceki aktivitelerine de bir bakın. ve emin olun baştakilerin samimiyetine inansaydı insanlar, geziciler belki rabia selamı yapıp işkembeden sembol uydurmazdı da, oradaki insanlar için gerçekten birşeyler yapardı. çarşıdaki o güzel insanlar van depremi için atkılarını sahaya attılar, insanlar elindekilerden artırıp gönderdi. şimdi bunlar niye yapılmıyor ? sizin el attığınız işlerin samimiyetine inanmıyorlar artık. inanmıyoruz.
(bkz: imla)
evet,

yüzde 10 seçim barajı ve milyonlarca geçersiz oy varken hala nasıl %50 oy aldığınıza inanabildiğinizi,

pkk bayrak açıp para bastırırken elinde ay yıldızlı bayrakla demokratik hakkını kullanma çalışan gençlere nasıl kimyasal silahla saldırabildiğinizi,

hakkında 87 tane yolsuzluk davası bulunan bir adama hala nasıl oy verebildiğinizi,

10 sene önceki dış borç şimdi dörde katlanmışken hala nasıl ekonominin iyi gittiğine inanabildiğinizi,

oğluna çürük raporu alıp askere göndermeyen bir adamın açacağı savaşa hangi aptallıkla ve nasıl gitmek istediğinizi,

kendini "dünya lideri" ve "büyük usta" sanan ancak üç beş çapulcu ile baş edemeyen bir adama nasıl güvendiğinizi,

ve bunlar gibi bir çok antipatik durumu,

nasıl görmezlikten gelebildiğinizi bir türlü algılayamıyoruz.
işsizlik fonunun yeni evlenecek memurlara peşkes çekilmesini.

hergün değişen ilköğretim sınav sistemini.

topalanan vergilerinin öso ya silah olarak gönderilmesi.

milli gelir artarken düşük asgari ücreti.

devlet olanaklarının yandaşlara pay edilmesini.

zorunlu gss yi.

iktidarın küçük kızları evlendirmeye çalışmasını.

liselerin imam hatip e çevrilmesini.

gazetecilerin içeri atılmasını.

ergenekon un icat edilmesini.

neden arap hayranlığı, türkler insan değil mi yi.

bütün dünya suriye de çözüm peşinde iken bizim illaki suriye ye dalma arzumuzu.

gençlerin düşünmesinin yasaklanmasını.

ağaç sevgisizliğini.

betonu.

ayrıştırılmayı alglıyamıyorlar.
baştan aşağı yalan ve çarpıtmalarla doldurulmuş bünyelerinin algılayamadığı şeylerdir.
yeni evlenen memurlara peşkeş çekilen hiçbir şey yoktur ya da varsa beni haberdar etmediler 12 yıllık öğretmenim.

öso gönderilen vergi varmışsa ve nasıl gönderilmişse inan merak ediyorum belgelensin. çünkü tahminim ciddi bir dezenformasyon bu olsa elli kere belgesi ile basına yansırdı bu merak etmesinler.

milli gelirin artması bence iktidarın başarısıdır sanırım geziciler bunu da görememekte ancak yaygın istihdam nedir konusuna ciddi kafa yormaları gerekmekte. ancak gelirin paylaşımı kapitalizmin aşılamayan en ciddi sorunlarından biridir bunun sorumluluğunu ak partiye yükleyeni ise adam smith siksin diyorum.

hangi devlet olanağı hangi yandaş at yalanı sikeyim inananı şeklinde salvolar hiçbir zaman nezdimde kabul görmez. varsa belgesi cümlesini yedi cihan siksin.

zorunlu gss den kasıt nedir kavrayabilmiş değilim ama gs ye yapılan kıyak fenerbahçeli olarak şahsımı üzmektedir. ama türk sporu adına muhteşem bir iştir bu biline.

iktidar hangi küçük kızı nasıl evlendirmiş? bu tezin mantığı ve dayanağı nedir eminim herkes benim gibi merak ediyordur. gayet fütursuz görünmesine rağmen ispatı hepimiz açısından tatmin edici olacaktır.

liselerin imam hatipe çevrilmesi diye bir şey yoktur ancak imam hatip okulları açılması durumu belki olabilir. bu talep halktan geldiği ve halkın oyuyla iktidar olduğu için bu ak partinin başarısı bile sayılabilir. ben henüz tek bir imam hatipe çevrilmiş lise görmedim yalanın daniskası varsa paylaşılsın lütfen.

gazeteciler değil darbeciler ve darbe peşindekiler içeridedir. bunun ayırımını isteyene net yapabilirim. yılmaz özdil ya da bekir coşkun gibi adamlar bile içeri alınmadıysa ileri demokrasi cidden bu ülkede mevcuttur. birçok ülke açısından basın yayın özgürlüğü
bizdeki kadar iç açıcı değildir. sözlüklerden başbakana yedi ceddine sövmek serbesttir. dünyanın başka yerinde buna şahit olmadım zira.
ergenekon uyduruldu demiş .))) 2003 de ankara mamakta askerdim. darbe teşebbüsüne bizzat şahitlik ettim. ağzını açanı şekil şekil sikerim haberiniz olsun bilmeden sakın ağzınızı açmayın.))

arap hayranlığı değil ortadoğu coğrafyasına yapılan ve müslümanlara reva görülen durumdur isyana sebep olan. gazze de ya da suriye de ölenlere ağzını açmayan zaten insanım diye konuşmasın. ingiliz hristiyan genç kızların bile israil tankları altına zulme dur derken öldüğü bir coğrafyadan bahsediyoruz. bence her şeyden önce insanlığınızı sorgulayın derim.

suriye de 100 bin insan ölmüşken ve 400 binden fazla mülteci varken bu duruma duyarsız kalan hala esedi savunabilen insanı allah 2 cihanda mesut etmesin diyor başka bir şey demiyorum.

gençlerin düşünmesini yasaklamak denmiş. hangi genç ne zaman düşünmüş ve kim yasaklamış. şayet tiwitterden facebooktan çıkıp 2 kitap okuyup azıcık bilgi edineceksiniz ama bu mümkün görünmüyor.
uğur mumcu şöyle der : bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.

ak parti döneminde ekilen milyarlaca fidan götünüze girsin ki ruhunuz amazon havası yaşasın.
TC anayasasında istediğin zaman istediğin yerde eylem yapmanın mümkün olmadığı. Eylem yeri ve zamanı için düzenleme yapılması gerektiği.
edit: yoksa ben de chp genel merkezinde 50 bin kişiyle eylem yapmayı çok isterim.
bir insanın neden başbakanının götünün kılı olmak istediğini.
gaza getirilip militanlaştırıldıkları ve vatana ihanet içerisinde oldukları.
cehalet vol.2454214857
O kadar entelektüel, eğitimli, akademik kariyer sahibi insanların anlayamayıp da itin köpeğin anladığı iddia edilen şeylerdir.

Kılıçdaroğlu demiş, demokratik hak demiş. Başka bir moron ağaç değilmiş mesele demiş, park kalacak dediler ilk gün demiş. O yüzden hiç laf anlatmaya gerek yok.

Sonuçta intel Celeron işlemcili, Ana karta entegre GPU lu bir bilgisayara nasıl ps CS6 yükleyemezsen, bu adamlara da bunu anlatmazsın arkadaşım. Donanım yok.

Ama suçlu yine insanları aç bırakıp bir neslin ekmekle büyümesine neden olanlarda. Hamurla büyüyen çocuk da bu kadar oluyor işte, hala kılıçdaroğlu diyor hala ağaç değilmiş diyor. He de geç.
bütün külliyatı küfür, hakaret ve saldırıdan ibaret olan, düşüncelerinden duygu değil ezberletilmiş duygularından düşünce yapmaya çalışan, 15 yaşın verdiği ağır ergenlik hezeyanıyla yazan, yaşayan ve davranan gezici bebelerin algılayamadığı şeylerdir.
demokrasi, seçim, sandık konusu benim çalıştığım okullarda siz gibi bebelere verilsin diye uğraştığım en önemli kavramlardı. demokrasi dersi ak parti iktidarında ders oldu bu da bilinsin küçük kardeşlerim. yoksa hala t.c inkilap tarihi dersinin yoğun faşist ruhuyla oyun hamuru gibi yoğruluyor olacaktınız. bilesiniz ki etkilendiğiniz o faşizan kafa 1923 de kaldı. şimdi başka bir çağdayız.
o vasat zekalarınız ve kıt iq lerinizin kavrayamadığı şey şu, muhataplarınızı aslında sen yoksun, olmamalısın şeklinde yok edemezsiniz. bu çokça izlediğiniz japon çizgi filmlerinden beyninizde kalmış hastalıklı bir tortunun şizofrenik bir yanılsaması. argüman geliştirmeli ve bir fikir sunmalısınız. vandalizm eski bir gelenek olsa da günümüz dünyasında vasat bir iktidar aracıdır.
ayrıca ilkokul 2. sınıf kızı tadında histeri krizlerinizi saat 10 dan önce aldığım yüksek alkollü biramın da etkisi ile eğlenerek izliyorum. ama sizin gelişiminiz şahsımın idealidir bilesiniz. eğitimde çoklu metod yanlısı bir kimseyim. yunuslar bile eğitilirken size faydam olmadan ölürsem inanın üzülürüm.
savaş falan demiş .)) birisi neyin kafası bu cidden merak ediyorum. savaşını eşekler siksin senin güzel kardeşim neden biliyor musun.
pc başında otururken sarkmış memelerin o ana avrat sövdüğün kapitalist hamburgerlerle şişirdiğin göbeğine değerken polise taş attın diye özgürlük savaşçısı olmuş olmazsın. sadece heyecan peşinde asosyal ergenin ben de varım nidası olursun o kadar. neyse üzerine yazmaya değmez.

şimdi ayar alan almayan ayrışsın. ben olsam bu yazıya tepkisiz kalırdım ama siz beceremezsiniz.
bütün kastamonu, sultanbeyli, kasımpaşa, yozgat gibi demokrasi kalelerinin falan anladığı ama bir türlü gezicilerin algılayamadıkları "büyük oyun", "mega plan" falan gibi şeyler olsa gerektir.
kısaca (bkz: salıverin küçük enişteyi).
akp gibi dolandırıcıların hırsızların, dini ütüne perde etmiş allahsızların nasıl bu kadar gerizekalı denyoyu kandırabildiklerini anlayamıyor mesela gezici...
akepeli dindar, gerici, faşist gençlik tir. algılamak çok zor gerçekten.
http://www.youtube.com/watch?v=fVAw9eL508k
insanları biribirine düşüren, gerek içerde gerek dışırıda savaş çıkarmak için çığırtkanlık yapan, konuşmları yorumları, lise terk seviyesinde olan bu adam hala nasıl oluyor da bu kadar savunuluyor algılayamıyorum.
insanların artık farketmesi gerekenler var! (bkz: kadıköy de evlere taş atan polis).
2002de yapılan sivil darbe ile türkiye cumhuriyeti'nde bir ilk olarak haburdan halayla terörist sokanların tarafında olan kişinin tespit sıçmasıdır.
pkk ile akp'nin bir arada süper bölücülük yapmasını sonrada vatanseverlik yapmasını çözebilen insan görmedim mesela?

polisin hastanelere gaz bombaları atmasını anlamadım?

sarin gazının suriye'ye gönderilip 130.000 insanın öldürülmesini anlamadım?

fbi niye cemil çiçek'le, ırak savaşından sonra görüştü anlamadım?

tayyip niye müslüman ülkeye savaş açmak istiyor anlamadım?

müslümanlık niye cia müslümanlığı anlamadım?

niye katilleri koruyorsunuz anlamadım?

niye israil ve abd'nin sizden vazgeçtiğini görmüyorsunuz?

halkının sana inanmadığını görmüyormusun?

esad'a gösterilen sevgiyi, göremezsin asla onuda biliyormusun?

ayrıca hz muhammed şam'a uzanan el helak olur der ve bu sözü bilip kendine müslüman demeni anlamadım?

sunniyim ve alevi düşmanlığınızı anlamadım?

sizin gibi ırkçı ve savaş katili orospu çocuklarını bir arada görmedim?

niye suud kralının ve israil'in kıçını yalıyorsunuz mesela?

savaşı kaybettiğinizi göremeyecek kadar körmüsünüz hırsınızdan?

masumiyetinizi kaybettiğinizi ve göstermelik müslüman olduğunuzu hala anlamadınızmı?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar