bugün

entry'ler (1518)

edebiyat

"Konuşmaya başladığımda sirk kalbine gelecek,
Heyecanlanacaksın, gerileceksin, ürkeceksin, güleceksin,
Tansiyon yükselecek ve alçalacak.
Yaşadığını hissettiğin anlarda ses tellerinde gezinen akrobat,
Kalbinden zihnine atlayan trapezci ben olacağım.
Ben bütün sirkim ve sen bu sirkin tek seyircisi olmalısın."

yeni bir sayfa açmak

bazen zordur ama yapmak gerekir.

"… her yeni sayfayı, bir önceki sayfada yaşadığımız tecrübelere göre yazarız. Fakat bir şey yaşamamışsak, sonraki sayfa öncekinin aynısı olacaktır.

Sonrası ise, döngü.
Çok hızlı akan,
Hiçbir şey yaşanmayan,
Yeni sayfalar…"

38 yaşında emekli olmayı istemek

meseleyi şurada tartıştım: https://www.youtube.com/w...vkkQ&feature=youtu.be

istenebilir. kimse bu dünyaya çalışmak zorunda olacağını kabul ederek gelmedi. kimseye doğarken sorulmadı. siz kim oluyorsunuz da insanlara "sana sormadan seni buraya getirdik, şimdi de burada iyi vakit geçirmek için çalışmak zorundasın" diyorsunuz?

birincisi, hayata çalışmak için mi geliyoruz?
ikincisi, erken emeklilik ülke ekonomisini zorluyorsa yöneticilerin buna bulabildiği çözüm mezarda emeklilik midir?
üçüncüsü, itibardan tasarruf etsek de vatandaşa hizmet etsek hoş olmaz mı?

galatasaray

sahaya 4-3-1-2 ile dizilmesi, topu hızlı dolaştırması, marcao'yu savunmanın soluna atması gereken takım.

joker

(bkz: joker)

film phoenix'in sırtında yükseliyor. phoenix'in joker'ının ledger'ın joker'ından iki büyük farkı var. ledger'ın joker'ı çok iyi bir filmin çok iyi bir çarkıydı. phoenix makinenin kendisi. filmde ekran süresi inanılmaz yüksek, tek kişilik bir şov. ikincisi, ledger'ı salt joker olarak izliyoruz. phoenix ise arthur'u ve joker'ı izletiyor.

heath bir efsane, bir hayalete dönüştü. üstelik oyunculuğu ve yarattığı joker da üst düzeydi. bu nedenle phoenix'in onu yakalaması çok ama çok güç.

oscar almalı phoenix. ne kadar ödül varsa toplamalı, hakkı teslim edilmeli.

podcast

ucundan kıyısından uğraştığım şey. bir örnek için: https://www.youtube.com/watch?v=gWQEhaXf4X0

günün yazısı

"ali ve ayşe güçlü kalalım, savaşalım dese ve ardına baksa görecek ki,
elinde telefonla birkaç geri zekâlı sosyal medya hesabına video yüklüyor.
savaşamıyoruz çünkü yalnızız.
kazanamıyoruz çünkü gücümüz yetmiyor."

football manager

seride en keyifli şey muhtemelen alt liglerde çalışıp yukarıya zıplamak veya takımı büyük takım haline getirmektir. bunu yapmak için hazırladığım bir yazı burada.

turuncu

benim için özel bir renktir. ilkokul aşkımı, ilkokula dair anılarımı içinde barındırır.

wish you were here

benim için özel bir pink floyd şarkısıdır.

damien rice

pek de ünlü olmayan şarkıları da güzeldir, burada derlemiştim.

günün yazısı

"Sadece arkamı dönmüyorum, geri gitmiyorum. Geçmişten korktuğum için değil.
işin aslı başka.
Pembe çiçekli, güzel ağacı görmeden devam etmek istemem."

oyun müzikleri

bazen oyunlardan güzel olan müziklerdir.
fifa'nın müzikleri genelde güzeldir. kasabian, muse v.s. ne arasanız var. bunların arasından beğendiklerimi derledim.

ölüm

"öteye geçtiğim anda, ne olacağı hakkında hiç bir fikrim yok. her insan öteye bir kez geçebilir ve buraya geri dönüş şansı yoktur. öteye geçiş, eylem çizginizin kırıldığı andır. burada yapıp ettikleriniz, burada kalır. onlara son kez baktıktan sonra, eylem çizginiz kırılır ve siz öteye geçersiniz."

futbol

son zamanlarda stadyumlarda çalan müziklerle de tat kazanan oyun.

manchester city, oasis çalıyor. bayern münih'te gol sonraları seven nation army coverları çalıyor. liverpool tribünleri, celtic tribünleri, dortmund tribünleri v.s. yıllardır you'll never walk alone söylüyor.

sözlükle ilgisiz istekler

geçenlerde çaldı, sanırım radyo nostaljide çaldı hatta. bir kadın vokal vardı şarkıda, rock müziğe de yakın bir şarkı, sadece nakaratı var aklımda: "önüm arkam sağım solum sen" diyor.

şarkıyı bilen biri var mı acaba?

football manager

https://www.youtube.com/watch?v=3MPz0Ya0Dms

kadro mühendisliğine dair şöyle bir podcast hazırladığım oyun. birkaç püf noktası var, onlardan bahsettim.

elton john

bir dönem watford takımının sahibi olan efsanevi müzisyen. üstelik takım da o dönem tarihinin en başarılı günlerini yaşamıştır.

football manager

https://youtu.be/p7o_0BWv57U

hakkında podcast hazırladığım oyun. seri halinde podcastler devam edecek gibi, bu ilki.

evrencan gündüz

babasını da severdik, güzel müzisyendir.