bugün

iradesi , mukavemet gücü ya da kudreti sayesinde değil sadece ve sadece kayıtsızlığı nedeniyle baskı altında tutulamayan insanlardan müteşekkil büyük bir ailenin binlerce basit zevki olan , iradesiz , cinsel açıdan fazla istekli , hayalperest ve ara ara zaman ve mekan mefhumlarından sıyrılan uçarı bir erkeğidir balık burcu erkeği..

zaten genellikle leyla leyla dolaşmaları hasebiyle uyuşturucu ya da içki gibi kafa yapıcı maddeler bu erkekleri fazlasıyla uçurur bu nedenle zararlı alışkanlıklar edinmeye fazlasıyla yatkındırlar..

bulundukları habitatta bazen dert-tasa-gam-keder bazen de insanı gülüp eğlendirecek ayrıntılar ararlar..ama mütemadiyen ararlar..

bir sorunu çözmek yerine sorun mahallinden hızlıca uzaklaşmayı tercih eder bu burcun erkekleri..kavga etmeyi sevmezler..pek de edemezler zaten..meseleyi kaçarak aşmaya çalışırlar..hayatta birçok şeyden kaçarlar..çıkıp gitmek bu heriflerin yaşam biçimi olmuştur bile diyebiliriz..

bu çıkıp gidişleri çevrelerindeki insanlar tarafından da iyi bilindiğinden fazla üstüne gidilmez bu burca mensup erkeklerin..çünkü balık burcu birini kaybetmekten köpek gibi korkar insan..bu adamlarla muhabbet etmek , onlara dert anlatmak yeryüzünün en güzel zevklerindendir..hiçbir zaman mutedil olamazlar.sürekli aşırıya kaçarlar..hayatları ifratla tefrit arasında geçer..

bok gibi para harcarlar..bu konuda çingene mizaçlıdırlar..yarını düşündükleri henüz şahsım tarafından görülmemiştir..dayı olmaya en yatkın burçtur şahsımda..tipik dayı özeliklerinin hepsini aşağı yukaru bulundururlar..

emir almayı ve emretmeyi sevmezler..insan piramidine inanmaz , inananları sevmezler..bu adamlardan kapitalist çıkması fıtratları bozulmamışsa ya da amerikalı değillerse imkansıza yakındır..kız arkadaşlarını sevişerek , erkek arkadaşlarını ise içerek tanımayı tercih ederler ki ben bu yöntemlerini dünyevi açıdan mantıklı uhrevi açıdan göte giren şemsiye misali bir olay olarak görürüm..

sevmeden sevişemezler dolayısıyla sevmedikleri bir kadını sevişme arefesinde pat diye severler..kolay severler..çok kolay..bu da bu adamları birer güvensizlik abidesi haline dönüştürmeye yetmektedir..

şu dar-ı dünyada sorumluluk verilecek son kişiler olmalıdırlar her daim..beceremezler..verdikleri sözleri tutmazlar..tutamazlar değil..

yer yer çocuklukları tutar..hayatlarından çok kolay bir biçimde göğüsleriyle yumuşatıp insan şutlarlar..birgün vur patlasın çal oynasın yaptığınız bir balık burcunu ertesi gün size selam vermiyor olarak gördüğünüzde hiç şaşırmamalısınızdır..sevdikleri insanlarla beraber olmayı severler..bunu vurgulamamın nedeni sadece sevdikleri insanlarla beraber olmalarıdır..sevmediklerini görmezler..gözlerine bakamazlar..sıkıntıya gelemezler..

duygusallıkları çok muhteliftir..her balık burcu erkeğinin en az 1 fetişistliği vardır..çünkü bazı objeleri özelleştirirler..kendilerine has olsun isterler..bir kadını olan bir balık burcu erkeğiyse bir kadındaki birçok uzvu , kiminle düşüp kalktığı belli olmayan bir balık burcu erkeği ise her sevgilide bir uzvu kişiselleştirir..orada epey vakit geçirirler..

'seninle sevişirken beni rahatsız etme' diyebilecek kadar ucuz , sevgilinin eli elinde terlesin diye sevgilinin elini sımsıkı tutacak kadar histerik ve kafası güzel olduğu zaman tarlabaşı'nın bütün travestilerine 'hepinizi çok seviyorummm' diye bağıracak kadar da insandırlar..

genellikle kayıtsızdırlar olmadıklarında da kayıtsızlık oyunu oynarlar..oyunları severler..çünkü istedikleri şeyi gerçek sanmasını becerebilirler..bu nedenle çok şeye ihtiyaçları yoktur..kötü bir sevgili çok daha kötü bir koca olurlar..bir şeyin esiri olmasını çok güzel becerirler ve tabiki bu bitecektir her ne olursa olsun..ne yapıyorlarsa onu fazla fazla yaparlar..birgün 4 tane film izleyen bir balık burcu ertesi gün sabahtan akşama kadar sevişebilir ondan sonraki gün ise bütün gün oturabilir daha da ertesi gün ağlayarak taptığı şeye yalvarabilir ondan sonraki gün ise alemlere akabilir..

genellikle samimi olan bu burcun erkekleri bazen inanılamayacak kadar yapaydırlar..yüzlerine taktıkları maskeyle etrafı çok korkutur bu ürkek kediler..ergenlik dönemleri sancılı ondan sonraki dönemleri ise bir baltaya sap olamamışlarsa şayet daha da sancılı geçer..hepsinin özgün ilaçları vardır..kendi ilaçlarını kendileri yaparlar ve tanrıdan onlara hediye güçsüz bir beden..zayıf..hepsi birer melankolik masturbasyon uzmanıdır..ne yazık ki hep hayatlarına boşalırlar..

dünyayı severler..fakat öbür tarafı inanlar öbür tarafı inanmayanlar ise sonsuzluğu daha çok severler..hatta hepsi sonsuzluğu sever..sozsuzluğu çeşitli kimyasallarda da arayanlar mevcuttur ve bulurlar da..

geçmişi özleyen ve geleceği merak eden balık burcu erkeği zaman arasına sıkışmıştır..bu nedenle bırakırlar , dağınık kalır..

mutlu etmeyi severler..fakat mutlu etmek için seçtikleri yollar fazlasıyla öznel olduğundan karşı tarafın bu jestlerden bir bok anlamaması bu herifleri rahatsız eder..üzer..

inanmak zorundadırlar..herhangi bir şeye farketmez..yeter ki inansınlar..allah'a , bir insana , sonsuzluğa , yok olmaya , yok olmamaya , kadına , hayata , ölüme..mutlaka bir şeylere inanmak zorundadırlar..yoksa yaşyamazlar..taksimde bir barın tuvaletinde serumla ve göz altlarında kurumuş tuzlarla bulunarak ölmek ilk tercihleridir..ikincisi çok daha kötü..üçüncüsü ise harikadır..
sessiz , sakin erkeklerdir. siz konuşmazsanız oda sizinle beraber sonsuza kadar susar. ayrıca iradeleriyle nam salmışlardır. *
edit : unutmuşum , çok güzel laf değiştirirler , anlamamazlıktan gelirler. *
benim de dahil oldugum erkek grubu.

uyusugum.
hafızam zayıftır.
şıpsevdi değilim; sevdim mi tam severim, sevdim mi bir kalemde... (bkz: genco ft ermrah)
çalışmayı ne çok severim ne de ondan nefret ederim.
parayı severim.
zeki oldugumu düşünüyorum.
ilk girdiğim ortamlarda cool takılırım. ilk andan itibaren milletle enseye şaplak göte parmak olmak bana göre değil.
bi gün kendime bi kız buldugumda erkek arkadaşlarımı satacagımı adım gibi biliyorum ve bunu kendilerine de söyledim.
çok pis galatasaraylıyım.

daha çok yazardım ama mazeretim var: 1. özellik.
en yaratıcı,en başarılı erkeklerin burcu.dünya üzerindeki yetişmiş sanatçıların büyük çoğunluğunun burcu.zeki,çevik ve ahlaklı bireylerin sıfatı.

rakip burçtaki vasıfsız erkekler bu burca bok atarak üzerinden prim yapmaya çalışsa da hiçbir zaman vakıf olamayacaktır.kızlar gene balık burcu erkeğinin kucağına oturmaya devam edecektir.
balık burcu erkeği başlıbaşına farklı bir insan tipidir. gariptir ki bunlar sezgileriyle bilgileri alırlar. nerden öğrendiklerini bilmedikleri halde bilgi sahibi olurlar. zeka türlerinin hepsini bir arada bulundururlar. ah bi de dikkat dağınıklığı olmasa.
bu burc muhabbetlerine oldum olasi kil olmusumdur. Insanlari genellestiren ve basit bir tekduzelige indirgeyen her seye kilim aslinda (simdi bunun da farkli olma istegimden oldugunu dusunuyorsundur) bir balık burcu erkeği olarak.

Simdi hatun yazardaşlar nasil soze baslasam, bu balik erkeginin hepsini bir tutmayin dedim, evet tutmayin bir daha diyorum. Bu adamlar su gibidir. Tek basina evrende su olarak bulunur. Onu kati ya da gaz haline donusturecek, sekil verecek olan icinde bulunacagi kap; yani dunyadir. Yalindirlar yani, yaliniz abi. Bizi duygusal okuz yapan da bu dunya, kinci yapan da, empati insani yapan da bu dunya. Ozumuzde paylastigimiz baslica ortak ozellikler vardir ki bunlari; duygusallik, esprituellik, dostluk, empati, romantizm, dengesizlik, kincilik, hayal gucu, tembellik, ice kapaniklik, depresiflik seklinde siralayabiliriz. Simdi bunlarin nasil arti ya da eksi degerli ozelliklere donustugunu soyle bir gezelim gorelim.

Bu baslica ozelliklerin derecesi az once de belirttigim gibi icinde bulundugumuz ortamin ve insanlarinin bize yasattiklarina, kendi hayatimiza farkinda olarak ya da olmayarak bir sekilde etkide bulunmalariyla orantili olarak degismektedir. Yani balik erkegi yalin halinde iken, ona depresiflik takısını getiren daha onceden yasamis oldugu kotu bir iliski ya da baska bir hayal kirikligidir diyebiliriz. Gecmisinden feyz alip gelecekten korkmak hepimizin huyu degilmidir sevgili canceyizler? oyledir tabii... ama iste herkes gibi balik erkeginin de kendine has oricinil bir sekilde bunu yasamasi vardir. her balik erkeginin kendine has, tek, ozel bir mizaci vardir. Dolayisiyla hepsini tek bir modelde toplamak yanlistir. Bencildirler dediginiz balik erkeginden daha 'bencil' bir dusunce degilmidir bu? Sadece kendi yasadiklarinizdan feyz alarak yargi yapmak? oyledir tabii...

Sevgiliden once dost kavramini ele almak isterim. Simdi arkadasim bizim cok arkadasimiz vardir ama dostumuz azdir. Her girdigimiz ortamda siyahlarin icindeki beyaz nokta gibi bir sekilde farkli oldugumuz anlasilir. bunu megolamanca degil, etrafimdaki insanlarin yorumlariyla yaziyorum na buraya. varmis bizde farkli olan bir sey, gorunum ya da ic guzelligimizle alakali. 'He su hani iki lafi bir araya getiremez' diyorsunuz ya, ayip kardesim bak burada bir suru catir catir yazan balik burcu erkegi var na bu baslik altnda? sevdicegine karsi heyecanlandin mi sen de konusamamazlik yapmiyor musun? gozunun icine icine bakarken sen de sudan cikmis balik olmuyormusun? bizdensin tabii, sen de bizdensin vatandas. erkegi kizi, oglagi bogasi yok yani bunun.

Dost diyordum degil mi, dost bizim icin sevgiliden onemlidir hocam. he yarin bir gun sozlestigimiz bir gun de sizi satabiliriz kiz arkadasimiz icin ama bu demek degil ki hepimiz boyledir. Bu adam belki onceden dostlarindan cekmis, cok satisa ugramistir ya da konusacagi cok onemli bir sey vardir ne bileyim ulan var adamin kafasinda bir sey sonucta o yuzden satar seni. Sen dostu degilmisin adamin destek olsana ulan gelmedin diye yakinacagina... zaten haftanin 13 gunu beraberiz bir gun de bulusmayiverelim anasini satayim onemli bir is var demek ki! Dost sadik olacak, anlayisli olacak arkadas. Benim ya da baska balik erkegi kadar empati yuklu olmasina gerek yok. Leb demeden corumun fay hattini cikarmasini beklemiyoruz insanlardan, azcik anlayisli olun, soguk kanli olun, hemen sifat koymayin ismimizin yanina bir bok oldumu satici, yalanci, durust ya da baska bir sey demeyin yani. Bizi tanimadan kardesim bize iyi bir sey bile soylemeyin. Evet, bunu dahi yapmayin. Saglamlik isteriz kardesim biz yani, dost dedinmi gozumuz kapali guvenmek ama tum ipleri ele vermemek, eglenmek istedigimizde dunyanin mina koymak ama sonuclarina da beraber katlanilmasini isteriz. Bunlari bekleriz.

Samimiyet onemlidir arkadaslar biz de. Ne kadarsa o kadar. Ne oldugunuzdan cok, ne de gorundugunuzden az olmanizi isteriz. Biz sizi oldugunuz gibi kabul etmek isteriz zaten ana degerlerimize uydugunuz surece (durustluk, sadakat, yardimseverlik) en kral badi koltugumuzu size ayiririz. Ondan sonra reklamsiz bizi izleyiniz efenim... izleyiniz. Dostluksa alasi, iyi gununuzun palyacyosu, kotu gununuzun kurtaricisi olarak bulunmak en sevdigimiz hobiler oldugunu anlarsiniz.

Sevgili kismina gelirsek eger simdi hatun arkadaslar samimiyet dedik, durustluk dedik bunlar olacak evvela. Okuz severiz biz arkadas. Harbiden bak... Hani costu mu dur durak bilmeyiz. Sinerji, devrim, dinamizm! at gibi olacaksiniz seklinde sevmekten bahsetmiyorum tabii ki. Sinirimiz yoktur bizim yani. Sinirimizi bilmemekten kastim bokunu cikarmak degil iliskinin, bencil dusunerek kendimizi sinirlandirmamiz yoktur yani. Sizi mutlu edicekse seve seve diger s..s.. kuralina gerek kalmadan hallederiz biz mevzuyu. Anlatin, dinlemekten nasil zevk aliriz anlatamam. yasamaniz lazim bazi seyleri... Cozum bulmak icin ulan her boku yapariz anasini satayim okuz severiz iste. Cunku sonradan bu kadar ha babam veren bu kadar ha babam elinden geleni yaparsan ne yapar karsindaki? degerini azaltir gozunde. Nasilsa bu elde, nasilsa agzina sicsam da yapicak bu bunlari diye dusunecegini biliriz. Bundan canimiz cok yanmistir hatun arkadaslar mevzu budur. Siz de yapmazmisiniz bunu sikca? Degeriniz zamaninda bilinmedi diye degerinizin azalacagindan korkmazmisiniz? dengesizligimiz de sizinki gibi bundandir a canlarim. Sinirliyizdir tabii ki, tez canli adamlariz. Ama yapilmasi gereken islerde boyleyiz. Iliskilerimizde eyup sabri tasiriz. Valla bak... beklenen gun gelicekse cekilen cile nargiledir bizim icin, hic koymaz yani.

Romantizmin kitabi varsa, basim evi bizim kalbimizdir ustad. asik atacak canli, cansiz, somut, soyut kavram yoktur bu hususta. Var ya basinizi dondururuz lan... anlamazsin bile ne oldugunu has.iktir asik oluyorum galiba dersin bu nasil dusunce, bu nasil kafadir yarabbim dusunmus adam bu kadar dersin. E sahane... bu bizim gururumuzu oksar. ama sadece bunun icin yapmayiz ki biz? Severiz canlar... sevgimizden yapariz. kadinimiz kutsaldir bizim icin. Bir bok yersek biliniz ki bu dunyanin bize cektirdiklerinden dolayidir. Sabirli olacaksiniz. Ne kadar olmaniz gerektigi kisisine gore degisir. Kimisi cabuk birakir zincirleri, kimisi daha uzun tutar. E biraz da sizin kadinliginiza bagli bu! aklimizi basimizdan aliniz lutfen, bu akil bize fazla. gonlumuze gore yasatmiyor bazen o akil bize bu hayati.

Ama var ya yanlisin yamugun olmasin bize. Hayatimiza girenden cok cikan insan vardir. Cikartiriz... out of the field, out! adam olucaksiniz, efendi olucaksiniz, kadir kiymet biliceksiniz. Biz butun ruhumuzla sevgili olarak da, dost olarak da yaninizdayiz her zaman. Ama yamuk yaparsaniz cizeriz isminizi, sayflaranizi koparip atariz. onumuze bakariz... Bunu yapariz ama var ya icimiz ölür lan... bir sey yapsin da affedelim diye uzuluruz aslinda. Hani ozveri isteriz anliyormusun? dedim ya kadrimizi kiymetimizi bilin m.na koyim baska bir sey istemeyiz. Kiskanclik konusunda yazmiyorum bir sey zaten bazen psikopat oldugumu ve hayal gucumun ucsuz bucakligi bundan kaynaklaniyor diye dusunuyorum muntazaman. Bu konuda piyangodur sectiginiz adam.

son olarak da;

Bir tost yedim adi ayvaluk
anladim gurbette olmazmis sevdaluk
bu ne uzun entridr, rabbim
sasirmadim, yazarin burcu baluk
sustu mu tam susan ama konuşmaya başladı mı da susmak bilmeyen insan.*
ona buna alınır,
küser, kızar.... Ayyyy... insanın bunu düşünürken bile içi
daralır.
Yaşamı boyunca kolay yoldan para
bulmayı hayal
eder. Zaten uyumadığı anlarda, çok az istisnai durum
dışında genelde
hayal kuruyordur. Hep çelişkilerle doludur. Bir de sanki
hiç olumsuz
huyu yokmuş gibi, bir kuru inadı vardır ki... Tam bir karın
ağrısı, baş
belasıdır.
Tam bir
bunalımdır. Bir
şeye moralinin bozulması için nefes alıyor olması bile
yeterlidir. Ona
sorsan hayatta en büyük acıları bu çekmiştir, gelen buna
vurmuştur,
giden buna vurmuştur. Ah zavallı daha ne yapsındır ki.
Bunun bindiği
gemi batar, tuttuğu dal kırılır. Anılarla yaşamağa bayılır.
Geçmişinden
asla sıyrılamaz. Dış görünüşe çok fazla önem verir. Öyle
lider olmak
gibi bir kaygısı yoktur, kıyıda köşede kendine bir yer
bulsun yeter.
Onu mutlu etmek neredeyse imkansız gibidir. Herhangi bir
şeye bile
hemen sevinebilir, ama asla mutlu olmaz.
olsa da
olur ama olmasa acaba daha mı iyi olurdu dedirten tuhaf
insanın
tekidir.
zekidir, bu zekiliğini esprilerine de katarsa tadınmaz yenmez. zaman zaman yaptığı ukalalık etraftaki kızların hoşuna gider. çok fazla konuşmadığı için gizemlidir. çok kolay tanınamaz. ama etrafını iyi gözlemleme ve tanıma yeteneği vardır. bu adamlar aşk nedir bilirler, diğer tüm burçlardan çok daha farklıdırlar bu konuda. çok kolay aşık oldukları söylense de aşık olduktan sonra aldatma ihtimalleri çok düşüktür, karşıdakine değer verir, gönlünü hoş tutar. tam bir aşk erkeğidir. çok değişik ve zekice iltifat edebilirler. kıskançtırlar, kıskançlık verici hareketlere müsamaha etmezler, sevgilisini fazlasıyla sahiplenirler. üstüne bir de oldukça sadıktırlar. * ama canını yaktığınızda iğnelemeyi de bilirler. sivri dilli olabilirler. tatlı ve şirindirler. kuralları sevmezler. balık burcu erkeğine laf edenlere sadece gülerler, çok da fifidir onlar için. çünkü onlar kendilerini bilirler, dürüsttürler. ortalık şerefsiz kaynarken bu adamlar paha biçilemez mücevherdirler. çok fazla istekte bulunmazlar. en önemli istekleri kendilerine değer verilmesidir. demedi demeyin. *
hep beni orda bekleyecek dediğim, ne zaman dönsem arkamda bulacağımı sandığım, defalarca üzsem de beni hep affetmesine dayandığım, fakat bir gün arkama dönüp baktığımda yokluğuna alışmam gerektiğini, onsuz büyük bir boşlukla hayatıma devam etmem gerektiğini anladığım, burcunun bütün özelliklerini yansıtan nevi şahsına münhasır kişi.
ağlamaktan korkmayan, çekinmeyen ve utanmayan erkektir. ağlayarak bir yandan da kalbinin kapılarını açtığını gösterir. gösterir ki karşısındaki de aynı şekilde açılsın. kendisi inandıktan sonra dinlemez kimseyi, kulak asmaz uyarılara. yara alacağını bilse de yaşamak ister yanlışı. bir hayal kurar, kapılır, kaptırır. o hayali yaşarken de görmek istemez gerçeği. tokat gibi yüzüne çarptıklarında gömer acısını kalbine ve devam eder yoluna.

aşk için yaşar. yoğun sever.

zor kabullenir. zorlar imkanları ve imkansızlıkları.

sadece sevgiliye değil, bağlandığı her şeye tüm benliğiyle odaklanır.

güzel olanı sever kendi kriterlerine göre. seçicidir.

çekinmeden, doğru mu yanlış mı diye düşünmeden ifade eder tüm hislerini.

kırılgandır, hassastır. unutmaz yapılanı.

çok dinler. diğerlerine verecek aklı çoktur ancak kendine hayrı yoktur.
(bkz: beyazıt öztürk)
bulur bulmaz, malum nesilleri tükenmekte, turşusu kurulmalı eve hapsedilmeli: çünkü kazanovalık mevcuttur bunlarda; tipi de az çok düzgünse kola takılmalı sözlenilmeli nişanlanılmalı son olarak izdivaca gidilmelidir.
arkadaşlar ölmedi bence biraz daha vurun.
hayır yani siz ne anlarsınız sevgiden, aşktan, sevilmekten, sevmekten, ilgiden?
neyinize sizi karşısına alıp saatlerce yüzünüzü gözünüzü dudaklarınızı ellerinizi ayaklarınızı sevecek, tatlı tatlı öpecek okşayacak, sizi izleyecek erkek hıh
sevgisiz pislikler.

hayır kaç tane burç var sizin kulağınıza ben allah bilmezdim dergahım oldun şarkısını söyleyerek sizi uyutacak? sizi koklayarak öperek uyandıracak?

neymiş ağlakmış.
e mutluyken sana tanrı gibi hissettiren dertliyken de sevdiğim diyip sana sığınan sana anlatan sende iyileşmeye çalışan adamın arkasından ağlak diyon ortamlarda amk.
sen de yavşaksın o zaman.

neyse sakinim.
olum sizi hayallerinde seven, hayallerinde bile önce ruhunuzu kalbinizi ve tabi ki sonra bedeninizi okşayan adam bunlar niye üzüyonuz :d

sevgisiz birer pislik olduğunuzu söylemiş miydim?
inşallah akrep burcu sevgiliniz olur hıh pislikler *
olum tüm kadınlar değil * birine çok pis aşığım, onun balık burcu olsun *

neyse ne diyordum kötü yanları yok mu?
elbette var.
evet bir gün deli gibi aşıkken ertesi gün sevmiyorum der.
der çünkü onu incitecek bir şey yapmışsınızdır. sizin için önemsizdir ama onu incitmiştir canını yakmıştır ve canını böyle yakan biriyle birlikte olamayacağını anlar.
ya da sadakat takıntısı. buna ters bir şeyler yapmışsınızdır.

bir diğeri
elinizde tutma gerekliliği.
ilgilenmelisiniz bu adamlarla. sürekli ilgilenmeli sevmeli zaman ayırmalısınız. çünkü ilgi sevgi anladın mı? balık burcu erkeğinin en zayıf noktası.
en çok siz sevmelisiniz
en en en en çok.

hani sevmek mi sevilmek mi derler ya
balık burcu deli gibi sevmesine rağmen sevilmeyi tercih eder.
çünkü sevilmek çok güzel olum *

ayran gönüllü diyenler olmuş *
ben de öyle zannederdim.
köpek gibi birine aşık olana kadar * arkadaşlar ayran gönüllü değillermiş, yanlış bilgi :d
fazka konuşmaz olayları daha çok içlerinde yaşamayı tercih ederler. hayalperest ve duygusal olurlar.. * *
kararsız, karaktersiz, sadakatsiz, bencil, zayıf ve iradesizdirler. sorumluluklardan, sözlerden, bağlanmaktan kaçarlar. her güzel şeyi anında piç edebilme yetisine sahiptirler. en baba alkolikler bu burçtan çıkar. bir de gerçekten iyi dost olur bunlardan. buraya kadar yazdıklarımı kendimden biliyorum fakat "en çok gay bu burçtan çıkar" kısmı hakkında bir fikrim yok ama size söz; bir gün kalkar verirsem herifin birine onu da yazacağım buradan.