bugün

http://www.yemeksepeti.com
istisnalar kaideleri bozmaz ama denk geldiğiniz takdirde becerikli arkadaşlar sayesinde mükemmel sebze yemekleri de yiyebileceğiniz menüsü bulunan yemeklerdir bunlar .
en az bulaşık çıkaracak yemekler tercih edilir, ve tabi en az maliyeti olanlar. genelde makarnadır öğrencinin dermanı ama alternatif olarak marketlere kilosu 2 ylt den satılan ve içinde kıyma bulunmayan mantılar da işe yaramaktadır. ama bizim tavsiyemiz için:
(bkz: ekmek arası turşu)
(bkz: ekmek arası domates)
(bkz: ekmek arası ekmek)
eli doğuştan yemek yapmaya yatkın bir ev arkadaşı bulunması durumunda son derece ilginç ve lezzetli olabilecek yemekler..

misal vermek gerekirse bizim arkadaşımız tam bu tanımlamaya uyuyaor..efenin ne ararsanız var
makarnanın her türlüsünün pişirildiği, kurumuş tavaların yıkanmaya üşenilip küfüyle çöpe atıldığını bilirim.. zaman zaman kızartılan patatesler ödülden sayılabilir elbet..
aslında oldukça zengin bir mutfağa sahiptir öğrenci evi
-makarna
-yoğurtlu makarna
-patatesli makarna
-salçalı makarna
-peynirli makarna
-patates
-kızarmış patates
-fırında patates
-yumurtalı patates ..
böyle gider bu
(bkz: geleneksel öğrenci yemekleri)**
(bkz: çerkes tavuğu)***
inanmazsınız ama;
(bkz: kayseri mantısı)
(bkz: yaprak sarma)
(bkz: kaburga dolması)
(bkz: kapuska)
(bkz: kuru fasulye-pilav)
(bkz: ve adını sayamadıgım nice yemek)
(bkz: geldim gordum yedim)
bizim evde: karnıyarık, yaprak dolması, biber patlıcan domates patates kabak dolması, mücver, vb vb * *
Para olduğunda ya da evden koli geldiğinde bilumum güzel yemekler bunun aksi durumlarda
-hazır çorba çeşitleri
-BiM de bulunacak olan her türlü konserve yiyecek(barbunya,yaprak sarma-tadı iğrenç ama olsun-)
-sade makarna
-salçalı makarna
-garnitürlü makarna
-peynirli yumurtalı makarna
-sucuklu makarna
-yoğurtlu makarna
-pirinç pilavı
-şehriye pilavı
-patates kızartması(sabah öğle akşam yediğimi bilirim)
-patates püresi
-menemen
(bkz: salça ekmek),
(bkz: karpuz peynir ekmek),
(bkz: peynir ekmek),
(bkz: pilav),
(bkz: yumurtalı ekmek),
ve daha onlarca kolay yemek.
buzdolabinda pek birsey kalmadigini gordugunuzde yaraticiligin zirveye vurabildigi, ilginc sandwichlerin ve ilginc mönülerin örnek olusturabilecegi baslik.
-makrube
-makrube
-makrube
-menemen
-menemen
sonra yine menemen.
yumurta, sucuklu yumurta, makarna, bilumum ekmek arası çeşitleri, hazır çorba gibi zengin menü yelpazesi vardır öğrenci evlerinin.
kaşarlı mantarlı tavuk sote *.
(bkz: ahtapot salatası)
(bkz: italyan salatası)
(bkz: jambon)
(bkz: waffle)

içecek olarak da;

(bkz: espresso)
(bkz: burgu makarna)
(bkz: spagetti)
(bkz: fiyonk makarna)
(bkz: düdük makarna)
(bkz: mantı makarna)
(bkz: erişte makarna)
(bkz: salça) hayır, yazar olanı değil, bildiğin salça. ekmeğe sürülür. yoklukta iyi gider. afiyet olsun.
ekmek arası cips. ruffles olursa daha iyi oluyormuş ben denemedim deneyenler söylüyor.
ya dısarıdan hazır soylenır ya da makarna yumurta tarzı basit şeyler yapılır. bunlar yendıkten sonra usengec ınsanlar daha bı usengec olurlar. yemekler oylece gunlerce hatta aylarca kalır. tekrar evde yemek yapma girişiminde bulununca tencere acılır ve içinde kurtların federal cumhuriyet kurulduğu görülmesi üzerine ev ilaçlanır,eve yemek kıtapları alınır.bu sayede ulkemız hamarat erkek vatandas sayısını arttırır.
portakallı pekin ördeği en favori öğrenci yemeklerinden biridir.*
mantı *
zeytinyağlı dolma*
çorba *
içli köfte **
tavuk alınır.
bir kısmı haşlanır.
haşlanan tavuğun bir kısmı, pilava konur.
haşlama suyuyla, geriye kalan haşlanmış tavuklardan tavuk suyuna çorba yapılır.
tavuğun diğer kısmı kızartılır.
kızartılan tavuğun bir kısmı biberle sotelenir.
geri kalan kızarmış tavuk salataya konulur. * *