bugün

Fazlaca ac kalınmıs bir durumda elimizin altında bulunan domatesi ekmek arasina bir butun halinde koyarak yeme durumuna verilen ad.
domateslerin sulu olmasına özen gösterilmeli maazallah boğazınıza düğümlenir.

(bkz: öğrenci evi)
(bkz: ekmek arasi ekmek)
dikkat edilmesi gereken şey domatesin parcalanmadan butun haliyle ekmek arasina koyulduktan sonra ekmegin her iki yuzunden eşit kuvvetle baski uygulayip domates iceriginin ekmege yedirilmesidir. Eger baskiyi esit dagitmaz iseniz domatessize ekmegin icinden de olsa savas acabilir ki ozellikle gozunuze hedef alacaktir. Lezzeti ise aclik durumumun ciddiyeti ile son derece dogru orantilidir.
köfte ile birlikte verildiğinde lezzet kazanandır.
yanında beyaz peynir ve kara lahana da olduğunda harika bir karın doyurucu olabilecek gıda.
annemin bana hamileyken sürekli yediği akabinde benim bünyemde de bağımlılık yapan kırmızı mucizenin ekmek arası formu. afiyet olsun.
(bkz: sabah kahvaltısı)*
çocukluğumdan beri hiç vazgeçmediğim en güzel lezzetlerden biridir.
yanına bir peynir girerse pek hoş olan yiyecektir.
çok basit olsada özellikle aç olunan anlarda mideyi şenlik ettirici özelliğe sahip kurtarıcıdır.
(bkz: yerim seni)
benim için anne sevgisi gibi bir şeydir. domates ne kadar sulu olursa o kadar değerli olur.
(bkz: ekmek arası domatesadam)
çocuklukta en çok tercih edilen, öğlen mönüsüdür. hele o eski doğal domates olursa, dadındam yinmez.
bol tuzlu olduğu takdirde bünyeye acayip bir haz verir.
kesinlikle bol tuzlu yenmesi ve yanında portakal suyu içilmesi gerekir.
lükstür artık.
taze nane ve beyaz peynirle müthiş uyum sağlar.
peynir ve tuz ile tadından yenmez.
çocukken ne de sevilen yemektir. şimdi ekmek arasına konacak adam gibi domates bulmak bile çok zor.
peynirsiz bir hiç olacak lezzettir.
nerde o eski domatesler.
Peynir olmazsa o ekmeğin arasında domatesin boynu bükük kalır, peynir olacak.
kalorisi'nin ne kadar oldugu merak edilir.
Çocukluğunu cok guzel gecirmis bir neslin yemegidir.

+aaaaaaannneeeeeeeeeeee !!
-hıı, ne var?
+acıktım.
-bekle ekmek atcam şimdi.

Yıllardır merdiven arasından annneee diye bağıran bir çocuk görmedim. Çünkü 3.sinifa giden çocuğun elinde bile akilli telefon var. Hemen mesaj atiyor annesine whatsapp'tan. Yemek siparişi veriyor.
Hortlatıyorum,
Şuan gayet iyi giden üstüne pul biber tuz ooh mis.