bugün

bir işletim sistemi.

(bkz: windows me)
(bkz: windows 2000)
(bkz: windows xp)

(bkz: gider bu)
(bkz: windows vista)
+bill gates neden hasta olmuş?
-windows u açık unutmuş...

bill gates i hasta yapan şey.
cocacola dan sonra dünyanın en çok para kazandıran ürünü. maliyeti nerdeyse sıfırdır. microsoft sadece şifre satmaktadır. ayrıca bu işletim sisteminin şifreli yapısı nedeni ile tam olarak ne yaptıgı veya ne yapacagı belli degildir.

teoriye göre amerika tüm windowsları gerektiginde kontrol edebilecek. kim yalanlaya bilir?
ingilizce pencereler demektir.
(bkz: uludağ ingilizce türkçe sözlük)
windows 3.1 ile başlamıştır.Bir sonraki sürümünün öncekinden daha iyi olması gerekirken windows me nin 98den daha fazla hata içermesiyle şaşırtan yazılımlar sinsilesi.
mavi ekranlarına ve çökmelerine bayıldığım yegane işletim sistemi... (bkz: mavilim) (bkz: bill gates imparatorumuz olsun) tek alternatifi linux tabanlı sistemlerdir. (bkz: ubuntu) (bkz: suse)
açık unutulduğunda ekranın küsüp karardığı 15 17 ve 19 inç li kapları olan sürekli bakıştığımız adeta sevgilimiz.
bir de doors vardir ki bu ayni zamanda bir muzik grubunun adi olabilecegi gibi, genellikle ve yogunlukla sistem muhendisligi islerinde kullanilan bir yazilimdir. (bkz: doors)
korsan cd satıcılarına bol bol para kazandırmış microsoft nimeti.
bilgisayarınızı her kullanışınızda sizi fitil edebilecek hatalar verebilen yegane işletim sistemi.
bill gates kişisinin insanların sabrını ölçmek için kodladığı işletim sistemi.
linuxun 2000 li yıllarda dirilerek ev kullanıcılarınında kullanmaya başlamasıyla gücünü kaybeden fatal error.

(bkz: ferrarisini satan bilgeyts)
XP sürümünün çıkması ve Vista'nın hala çıkmaması nedeniyle kendi sonunu hazırlamış, Linux'un da önünü açmış işletim sistemi.
bir sitede kadınları gruplamış, sizin kadınınız hangisi sorusuna cevap veriyorlar. bunun windowsla ne gibi bir ilgisi olabilir? şöyle:

WINDOWS WOMAN

Everyone knows that she can't do a thing right, but no one can live without her.

Herkes bilir, hayatta hiçbir şeyi doğru yapamayacağını... Ama kimse de yaşayamaz onsuz...

yalnız yavaş yavaş windows'suz yaşayabilcek hale geliyoruz*.
c programlama dili ile yazilmistir
kendisi için bugüne kadar, tanımlanmış 60000 virüs olduğu söylenir. bu yönden unix işletim sisteminin güvenliliği ön plana çıkar ki kendisi için elle sayılacak kadar virüse rastlanmıştır. ilgilenenler için http://www.theregister.co...linux_vs_windows_viruses/
yeni isletim sistemi vista icin bircok kotu soylentinin ciktigi bilinmektedir.bunlar:
1-bilgisayar icindeki butun veri hareketlerinin microsoft tarafindan incelendigi
2-cok guclu sistem gereksinimleri
3-kirilmasinin neredeyse imkansiz oldugu ve kirilsa bile patchlenerek durumun duzeltilecegi
4-xp ile arasinda an itibariyle dx10 dan baska fark gozlenemedigi

vista haricinde xp isletim sistemi oldukca stabil bir sistemdir.arada bir defrag ve virus kontrolu yapildiginda canavar gibi olur bilgisayar.

daha eski isletim sistemleri icin soylenebilecek tek sey berbat olduklaridir.sayet eski sistemleri olan kisiler hala bu isletim sistemlerini kullanmaktadirlar.fakat dogru duzgun surucu bile bulunamamaktadir.
(bkz: pardus)
linuxun degerini anlamamı sagladıgı icin sevdigim isletim sistemi.
ne kadar hatalı olursa olsun, basitliği sayesinde pek çok insanı bilgisayar experi yapan yüce program.
kullanımı linux işletim sistemine gore daha kolay olan işletim sistemi.bu aralar lisans'sız urunlere ceza gelecegi soylenıyor.ama ne kadar dogru ne kadar yanlış bir bilgi yok , sadece yabancı sıtelerde yazılmış ama bazı ınsanlar bunun sadece mıcrosoft'un kaynaklarını kullanarak korkutmak amaçlı ınsanlara bıraz daha orjınal cd satmak istemeleri oldugunu savunuyorlar.
Windows (n): A 32 bit shell for a 16 bit operating system,
originally written for an 8 bit processor on a 4 bit bus by a 2 bit company
that can't stand 1 bit of competition! - Anon

linux işletim sistemine göre kullanımı kolay olmayan işletim sistemi. tabi bunu derken, işletim sisteminin neyini kullandığımıza dikkat etmek gerekir. Eğer server kuracaksan, ağ kuracaksan,kısacası network işlerini halledecek bir pc arıyorsan tabiki linux daha kullanışlı, ha ben solitaire oynuycam diyorsan tabikide windows senin için en ideal işletim sistemidir.
vista sürümü kesinlikle mac os x ten çalıntı fikirler barındırmayan işletim sistemidir !

http://www.youtube.com/watch?v=TaIUkwPybtM
vista surumunu mac os x ile kiyaslamak, karbon kagidi ile mermeri kar$ila$tirmaya benzer.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar