bugün

entry'ler (125)

susan coffey

ilk gördüğümde beni monitöre yaklaşık 10 dakika kadar kilitleyen bayan kişilik.
soruyorum:
niye bu kadar güzelsin?

call of duty black ops

yapım aşamasında abd özel kuvvetlerine yıllarca hizmet etmiş subay - astsubaylarla işbirliğine gidilmiş oyun. özellikle karakterlerin silahlı hareketleri ve animasyonları açısından büyük bir ilerleme olarak görüyorum.

türk erkeğindeki aşağılık kompleksi

tebrik ediyorum.
(#9072957)

rüştü nün her yerinden öpmek

her yiğidin harcı olmayan eylem.

shyer

uzun zamandır ülkemiz sınırları dışında eğitim - öğretime devam eden yazar.

sauron

kötülük efendisi morgoth'un sadık hizmetkarı. insanlara verilen güç yüzüklerini sinsice kontrol edip insanlığın en büyük krallarını birer köle haline getirmiştir. daha sonra kaybettiği güç yüzüğünü aramak için onları kullanmıştır (nazgûller). En yüceleri Witch King'dir.

constantine

Constanine'in bir sahnesinde "...they call it the balance, i call the hypocritical bullshit." demesiyle beni benden alan film.

eski dizilerin yeniden yayınlanması

yayın akışını doldurabilecek kalitede programların, filmerin vs. olmamasından kaynaklanan çaresiz hareket.

cehennemin girişindeki olası yazılar

100000 faktör güneş kremi alana şezlong bedava!!

3in1

özellikle aromalı kahve reklamlarında kafa karıştıran bir durumdur. örnek olarak karamelli ya da vanilyalı 3ü1 arada kahveyi verebiliriz. ne yani vanilya ayrı bir bileşen mi de 3ü1 arada diyoruz? karamelin sakalı yok ki dinletsin kahveye kremaya şekere derdini.. yani bu arkadaşları bu güzel birliktelikten dışlamanın mantığı nedir anlamış değilim. 4ü1 arada işte kardeşim ayrımcılığa gerek yok!

13

cell-shade tarzi grafiklere sahip fps türünde çok güzel bir bilgisayar oyunu.

limewire

emule'un yanına yaklaşamayacak gereksiz bir p2p. sistemi gereksiz kastıran ve arama motoru hiç bir işe yaramayan program. uzak durun derim.

mercedes in en iyi otomobil markası olması

kişiye göre değişen bir durumdur. bana göre gayet audi'dir

michael kamen

metallica ve san francisco senfoni orkestrası'yla(s&m), bryan adams'la sahneye çıkmış, bir çok film müziğine imza atmış (cehennem silahı serisi) merhum müzik adamı.

lethal weapon

film müziklerinin merhum michel kamen tarafından yazılmış mükemmel film serisi.

emule

emule dünyada en fazla kullanıcıya sahip paylaşım programıdır. bunun sebebi algoritmasındaki dahiyane mantık ve tamamen açık kaynak kodlu (dolayısıyla bedava) olmasıdır. dahiyane mantık ise şudur: ed2k ve kad ağı üzerinden bağlanan kullanıcılar paylaştıkları dosyaları öncelik sırasına alırlar. bu dosyanın boyutuna ve kullanıcıların fazlalığına doğrudan bağlıdır. ayrıca kullanıcılar paylaştıkları dosyaları gerekli klasörden taşıyana veya silene dek dosyaların paylaşımını spesifik olarak "kaldıramazlar". böylece aktarıma aldığınız dosya mutlaka iner. diğer paylaşım programlarında sık görülen "need more resources" ya da "remotely queued" gibi saç baş yolduran durumlarla karşılaşmazsınız. ayrıca kendi arama motoruna sahiptır, internette virüs, trojan, ad-ware, pop-up dolu çıldırtan sitelerde torrent ya da saçma sapan forumlarda rapidshere linki aramak zorunda kalmazsınız.

pink martini

"lets never stop falling in love" parçalarıyla bütün albümlerini edinmeme sebebiyet veren grup.

yarak

asıl yazımı "yarak" olan ve eski dilde "silah" anlamına gelen çaresiz kelime. (örn: at-avrat-yarak) günümüzde eski anlamını yitirmiştir ve argo olarak kullanılmaktadır.

motorola

Sadece telekomunikasyon alanından değil, mikroişlemci ve mikrokontrolör teknolojilerinde de dünyadaki sayılı üretici ve geliştirici firmalardan biridir. Özellikle RAM ve Flash bellek teknolojileriyle Samsung'la başabaş gider. Kanıt olarak birçok ekran kartı üreticisinin Motorola RAM kullandığını söyliyebilirim.

sinemaya gitmek yerine evde divx izlemek

sağlam bir ses sisteminiz varsa gerçekten çok zekli olabilir. özellikle divx filmler internetten bedava temin edilebilecekken ve türkiye'de gösterime bile girmeyen filmlerin dvd'lerini indirebilecekken sinemaya paraları sulamanın ne alemi var ki..