bugün

arkadaş çevremizdeki bir haftalık sosyal deneyimize meze olan uygulamadır. bu hikaye bir ispanyol, bir seyreltilmiş türk ve bir ağır türk içerir.

bu ispanyol arkadaşın kendisi modellik falan yapıyor. hani 25 yıllık görmüş geçirmiş erkeğim, dibine kadar erkeğim, eşcinsel değilim, ama ben bile bi "lan?" demedim değil doğrusu, öyle yakışıklı bi çocuk. biz bu çocuğun hesabını böyle arkadaşlarla omuz omuza, aviator gözlükle yukarıdan retrica efektiyle çekilmiş selfielerle, deniz kenarında çapraz çekilmiş apaçi fotoğraflarla falan donattık, tabii ki sonuç 0 (yazıyla sıfır) match.

Sonra bir ümraniye'de, sultanbeyli'de, bağcılar'da görebileceğiniz tipteki bir arkadaşın mercedes'de, kallavi mekanlarda çekildiği fotoğraflarını koyduk, her gün en az 2 (yazıyla iki) match aldık.

Hepsinden sonra ben gittim lokasyonu rusya'ya attım kendi oriccinal şahsi fotoğraflarım ile, ertesi gün 18 match vardı. Biz syntax error verdik tabi cümleten.

daha konuşmama gerek var mı tinder'da processin nasıl işlediğine dair? bence yok, bence komik.
işsiz kardeşim sayesinde haberdar olduğum uygulama. adamın boyu 1.90, 84 kilo, kumral ela gözlü, kyokushin ile benim kadar olmasa da dört senedir uğraşan, vücutta gram yağ olmayan, benden yakışıklı bir kardeşiniz. kendisi, doğu'da sıkıntılı bir askerlik yaptı. aynı kışlada kendisiyle birlikte askerlik yapan bir arkadaşı teröristler tarafından şehit edildi. ama saldırının üzerine adam akıllı gidilmediği için eli kanlı katillerin aldıkları can yanlarına kar kaldı. benim kardeşim ise komutanlarına isyan ettiği için 24 gün disiplin hapsine çarptırıldı. araya adam konularak hapis yatması engellendi. ama gerek bu yaşanan olaylar gerek bölge halkının türk askerine olan nefreti, gerekse gelecek kaygısı kardeşimi çok yıprattı. bir de beş senedir birlikte olduğu sevgilisi bunun terhisine iki hafta kala bir başkası ile sözlendi. sonuçta eve dönünce kendisini toplayabilmesi için uzun süreli bir tatil yaptı. bu uygulamaya da o zamanlarda merak sardı.

-abi tipimi zükeyim, sıradan geçirip bütün hatunları kalpledim. tek bir allah'ın kulu ile "match olamadım".
+kaç aydır kullanıyorsun. uygulama bozuk olmasın?
+yok da, sağlam. ama evet iki aydır tık yok!

kendisi askerden gelip halen aylak olduğu için benimle uzakdoğu'ya gelmeye karar verdi. uzak doğu çok güzeldir, ülkeler medenidir. kardeş kişisi bir güzel gezdirilir. birlikte elektronik alışverişi yapılır. gelecek kaygısından bir nebzede olsun uzaklaştığı için falkenheim'de çok mutludur. ayrıca oranın kızları, bizim kezbanları donunda sallar. bu onlarla uzaktan bakışıp bakışıp mutlu olur. tinder ile alakası kalmamıştır. gitmeden önceki son gece öylesine bir açar.

-pu amuğa goduklarım vaay.
+n'oldu be!?!
-allah'ım sana geliyorum!
+zükecem tribini, oğlum korkutma ne oldu?
- abi beş dakikada üç match aldım, kızlar çok güzel!
+hadi yav ehehhe. *

başlar tıkır tıkır yazışmaya ağzından salyaları akmaktadır. bi beş dakika sonra süklüm püklüm gelir.

-abim, ben biraz dışarı çıkayım be!
+uçağımız sabah saat yedide oğlum başıma bela açma.
-yok yav ne belası.

beyzade gider. gidiş o gidiş telefonuna cevap vermez. kukumav gibi ne yapacağımı düşünürken bizimki pişmiş kelle gibi sırıtarak gelir. 06:25'de limuzine * binmemiz gerekmektedir.

-abi ben tatilimi uzatsam.
+ne bok yiyeceksin burada bir başına?
-artık bir başıma değilim. birisiyle tanıştım.
+ha diktir lan tinder'dan tanışılan kızdan hayır mı gelir?
-geri kafalısın, kız tokyo üniversitesi'nde yenilenebilir enerji okuyor. çok güzel.
+yapma oğlum bak bilet parası, harçlık burada ne yapacaksın.
-kalacam abi *ikerim türkiye'yi. istemiyorum dönmek. iş bile buldum dün gece!

ortam tam gerilecekken, aklına iki gün sonra tokyo'ya gelecek olan meslektaşı gelen falkenheim bu duruma istemese de razı olur. bu esnada kardeş kişisi hostel'e taşınacaktır. geceliği $45 olan temiz bir mekandır hostel. yine de kardeşe bi miktar harçlık bırakılır... bütün program altüst olur.

kardeşimin gidişi o gidiş. kendisinden 19 temmuz'dan beri haber alamıyoruz. şaka bir yana adamın tinder sayesinde hayatı değişti. elektronik mühendisi olarak işini henüz orada yapamasa da hayatını tokyo'da sürdürüyor. japonca kursunun ilk seviyesini başarıyla tamamladı. roppongi'de güzel bir restoranda haftada üç gece sahne alıyor, jazzy sport isimli bir plak şirketinde çalışıyor. eşim koreli olmasına & asyalılar'ı sevmeme rağmen kız ile ilgili tereddütlerim var.

tanım: kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir insanın hayatını tamamen değiştirebilecek uygulama.
Bana karı bul lan allahsız sözünün programlanmış hâli.
yurt dışında fuck body olarak kullanılıyor fakat bizde kün feyekün yazan türbanlı kızlar var amk. nasil bir çoğrafyaya düştük.
tinder sizi çoğu kişiye göstermez bile, kendi tinder gold paketini size sattırmak için. tinder gold almadan da eşleşebiliyorsanız almazsınız çünkü.

ayrıca elo benzeri bir sistem uyguluyor bunu ölçerken, ne kadar kişiyi sağa atarsanız o kadar puanınız düşüyor. ne kadar kişi sizi sağa atarsa o kadar da puanınız artıyor.

yani herkesi sağa atanın düşük elosu oluyor. bu sisteme göre düşük elo = çaresiz insan = daha yüksek tinder gold paketi alma ihtimalli insan = daha az insana gösterilme.

bundan apayrıcası, kesinlikle okuyun, okcupid istatistiklerine göre erkeklerin kadınları sağa atma oranı %50 civarındakeyken kadınların erkekleri sağa atma oranı %15. yanisi kadınlarımızın çoğu prenses sendromuna yakalanmış durumda olup erkeklerin %85 ini kendine layık görmüyor. dahası bu demek oluyor ki kadınlar bütün erkeklerin %15 i için yarışıyor, geri kalan erkeklerin bu oyunda hiçbir şansı yok.

tinder: kadınlar için ego kasma yeri, erkekler için gerçeklerle yüzleşme yeri.
Senelerdir alamadığım like’ı Konumumu yurtdışına yapınca aldım 30 dk içinde 10 kız beğenmiş beni.

Türk kızlarının ne kadar egoist ve para düşkünü olduğu sonucundan başka bir Sonuç çıkaramıyorum ben buradan. Demek ki tipimde sorun yokmuş, türk kızları arabasız, parasız erkeği sola kaydırıyormuş.
Melaba arkadaşlar, hayatımda bayadır herşey normal gidiyor. Uzun süredir mallık yapmıyordum dedim ki şunu indireyim. Velhasıl pek sallamadım konuşulanları, başladım kaydırmaya.

Amk, hep bi vintage havası, mayolu bikinili tansiyonu düşmüş gibi baygın baygın pozlar. Hay eşşekler züksin sizi diye sola kaydırıyorum ümitsizce.

Neyse, baktım ki gülüşü gayet güzel, makyajsız sade bir hatun. Dedim ki ulan beğenir belki seni bu. Kaydırdım sağa, ulan profile bakıyom gözlerimi kısarak güldüğüm sikimsonik bi fotoğrafım var. Neyse dedim kalsın aq beğenirse böyle beğenir.

10 dakika sonra bildirim geldi. Eşleşmişiz. Başladık sohbet etmeye Sohbet ilerlemeye başladı, kız tatil için izmir'e ailesinin yanına, gelmiş istanbul'da yaşıyor. Laf lafı açıyor harika sohbet ediyoruz. Dedim ki umarım bir kahve içme fırsatımız olur. Neden olmasın dedi, peki öyleyse müsait olduğun zaman haber bekliyorum dedim. O da hemen “bu akşam müsaitsen buluşalım, çok güzel sohbet olacak belli ki” dedi. Bende yeri ve zamanı sen belirle kendini güvende hissedeceğin bir yer olsun, tanımadığın biriyle buluşuyorsun sonuçta diyorum. Centilmensin yaaa hamına..

Neyse buluşma için sözleştik, saat akşam 8de başlayan sohbet gece mekanın kapanışıyla 03.30 da sonlandı. Gitmek istemiyorum diyor. Fena sarhoş oldu, El ele kol kola sevgili gibi çıktık mekandan. Dedim ki taksiyle evine götüreyim. Hayır ben giderim dedi.

Neyse taksiyi tembihleyip eve bırakmasını söyledim. Lan dedim bi dakika kızın numarasını almadım, mesaj attım numaram bu eve varınca mesaj at, ben uygulamayı siliyorum dedim. Nitekim sildim.

Uzun bir süre mesajlaştık, fakat kızın anlattığı olaylar, yaşantısı beni tereddüte sürükledi. Terkedilip, geçmişinden intikam alırcasına yaşayan, hiç suçu günahı olmayan insanlardan acısını çıkarmak gibi değişik bir kafa yapısına sahip olabileceğini düşündürdü.

Nitekim son buluşmamızda haklılığım ortaya çıktı, yine gece yarısına kadar içip sohbet ettik, herşey harika giderken, konu bizim aramızdaki ilişkiye geldi; bu sefer de çok fazla alkol alıp, dürüstlük kisvesi altında itiraflarda bulunmaya başladı. Benden sonra hala tinder'dan birisiyle konuştuğunu ama numarasını vermediğini anlatıyor. Hatta daha önce 3-4 defa bu mecradan sevgilisi olduğunu, bu adamlardan bazılarını evine aldığını da ekliyor. bunları bil, ilişkiye hazır değilim diyor.

Hayır, beni evine al yada seni evime götüreyim mi dedim? Geçmişinden banane? seni düzmek gibi bi maksadım mı oldu? hepiniz sizi ilk fırsatta sikmeye çalışan adamlardan şikayet etmiyor musunuz?

Söylemek istediğim herşey içimde patlıyor aq. biz seninle ne sikime buluşup sevgili modunda el ele göz göze takılıyoruz hazır değilsen?diyemiyorum, demem de ama bu ruhu sallantıda olan ne istediğini bilmeyen "özgürlük" adı altında onunla bununla gününü gün edip sonra piyasaya çıkıp abi evlenecek adam yok yeaaa diyen, ama karşısına çıkan düzgün adama da maksimum 3 5 gün düzgün kadın ayağı yapan tiplerden bıkkınlık geldi zaten.

O gece her yerden engelleyip, tüm saçmalıklarına tek kelime cevap vermeden evine bıraktım.

Benim bu sikimsonik uygulamadan tanıştığım tek ve en düzgün kız buydu. Daha düzgün kızla tanıştığını iddia eden varsa özelden boynuzlarını bileylemesi için tornacı numarası verebilirim.
yurdumun abazanları ve kezbanlarından geçilmeyen program. eloğlu bunu millet çiftleşsin sevişsin diye yapmış, bizimkiler birbirini engellemek, efendim işte match yapıp konuşmamak için kullanıyor. hadi konuşmuyoruz match niye yapıyoruz onu da anlaya bilmiş değilim.
görsel
Merhaba semra abi tanışabilir miyiz? Bir de sorum olacaktı, straponu sen mi getiriyorsun kendimiz mi temin ediyoruz?
izmir'de okuduğumdan yükleyip 2 dakika sonra sildiğim uygulama. çorumda doğmuş büyümüş bi insanım. karşıma gelen bunca güzel insan evladını ve güzel işlerini görünce moralim bozuldu. tipimi sikeyim işin bile yok senin neyine böyle uygulamalar
olum ciddi ciddi bu programda normal bi kizla tanisan bulusan falan var mi ?

amk ben bi tek hayat kadınlarıyla eslesiyorum, ne sikim hayat bu.
Bi kaç gün önce uygulamadan ümidi kesmişken seni beğenenler var diye bildirim gönderen heyecanla bildirime tıkladığımda ise beğenenin falan olmadığını uygulamanın uygulamayı kullanmam için beni kandırdığını anladığım uygulama. Cümle düşüklüğü için özür dilerim düzeltenin aq.
Amerika'da partiye kız çağırma uygulaması.

Türkiye'de kullanıcı sayısı şu an için bin kişinin altında ancak her gün ortalama sadece istanbul'da15 kız kayıt oluyor. Tehlikenin farkında mısınız?

Uygulama, konumunuza bağlı 100 mile kadar size yakın olan kadın/erkek kişilerini görüntülemenizi sağlıyor. Bu kişileri beğenir ya da pas geçebilirsiniz. Beğendiniz kişi de sizi beğenirse karşılıklı mesajlaşabiliyorsunuz.

Türkiye'de henüz pek yaygın olmadığından güzel insanlar mevcut ben söylemesem başkası söyleyecek o yüzden indirin hadi yine iyisiniz.
Beyni skinde yaşayanları yeri.
kafayı taktım ben bu amına koduğumun uygulamasına.
ulan, özel programları varmış bu bokun, aynı anda 500 kişiyi beğenebiliyorsunuz falan.
ulan girdim, 500'erden 2 parti insan beğendim, çevremde kız kalmadı zaten tinder bulamıyor artık.
sadece bir tanesi (sayıyla:1 yazıyla:bir) tanesi beğendi, o da instagram takipçisi kasan bir orospu çıktı. cevap yazmadı da zaten selamıma.
orospu çocuğu uygulamadır.
kendimden, hayatımdan, her şeyimden şüpheye düşmemi sağlamıştır.
halihazırda varolan öz nefretimi yirmiye katlamıştır.
allah belanı versin tinder!
gerçi uygulamanın ne suçu var, allah belanızı versin beş kuruşluk kezbanlar!
döl artıkları!