bugün

hakkında bir çok şey söylenen festival. yıllardır giderim oraların insanıyız iyi biliriz ortamlarını bu seneki kadar boktan ve kötü olanını görmedim. kalabalıktan tut gelen tipler oldukça sıkıntılıydı. festival bir ara foça'ya alınmıştı sırf orada oturanlar şikayet ediyor diye sonra para kesilince geri getirdiler onun için bir daha gideceğini sanmıyorum belediye özellikle chp olduğu sürece o festival adıyla özdeşleştiği yerde yapılır kuşadası gene aynı şekilde döner. ayrıca festival yapılan yer zeytinli burhaniye ile alakası yok niye burhaniye insanına üzülmüşler anlamadım üzünülecek kişiler akçay ve zeytinli sakinleridir ki onlarda parayı kırdılar ondan şikayet eden kişi az. festival olarak sahne performansları düşüktü geçen senelere göre daha kalabalık olan festivalde girişler tam bir rezaletti ama gelen tayfa öğrenci ve gençlik olunca bunlar pek göze batmıyor. kısacası rock festivali işte çok şey beklememek gerekiyor çadır kuruyorsan sürünmeyi göze alacaksın kalabalığa göz yumacaksın içene sıçana bakmayacaksın bu kadar basit. evet.
insanların hayatını istediği ölçütlerde yaşaması başkasına niye dert olur anlamıyorum. Kız isterse çırılçıplak dolaşır isterse tesettüre girer elinde tekila şişesi ile dolaşır bundan size ne ?

Ayrıca sokaklarda ne kusmuk gördüm ne de ekstra pislik. Millet kıçından uydurmaya fazla meraklı.

Her şeye rağmen mükemmel festivaldi.
O kadar festivale o kadar konsere katıldım ama bu sene... hayattaki bir çok şeyi çok acı bir şekilde öğrendim 6 günlük süreçte. işte bu yüzdendir ki Zrf2016 benim için bir festival değil de kulağıma ilismis bir küpedir. Seneye festival zamanı bi entryi okuyup gülmeyi umut ediyorum. *

Ayrıca umut kuzey'den birinci ağızdan aldığım bilgiye göre seneye veya ondan sonraki sene sonuncusu düzenlenecek festival komple kusadasina tasinacakmis, belediye sorun çıkarıyormus. Bu sene iki festivale de katılmış biri olarak bu habere çok sevindim. Kgfde kamp alanının ormanlık alan olması ve yazlığa 10 dk mesafede konser alanının bulunuyor olması fazla işime geldi.:)
her sene gittiğim ve artık gına gelen festivaldir ama yine de iyidir.

Hektor hektor diye bağıranlara artık dur denmelidir.

Herkesin sevişiyorum dediği fakat kimsenin bir şey yapamadığı festivaldir.

Şu eleman çok iyi özetlemiş http://www.youtube.com/watch?v=nYZWZIalrTw
Geleceğin teminatı bu gençler olamaz. Olmamalı dedirten bir festivaldi. Nedeni ise abi her yer çöp ama her yer, son gün 5 gibi falan bi dışarı çıkalım dedik böyle bir şey olamaz sokağa sıçmak ne ya? Herkes yok çöp kutusu az falan diyor da ben çadırımın çivilenen yerine poşet sabitledim çöplerimi de oraya attım. bunu yapmak ne kadar zor olabilir ki? hadi bunları geçtim. o abaza erkeler neydi?
Festival alanında ki güvenliklerin tacizine bizzat uğradım.
Yerlilerin 'barzo' tavırlarına maruz kaldım adam yüzüme plastik su şişesini patlattı nasıl bir kafa?
Babam yaşımda ki adam kolumdan çekip gel otur diye elledi falan abi bu nasıl bir açlık amk?
Bu ülke de kadın olarak hiçbir şey yapamıyoruz.
Tabi bunlara ragmen arkadaşlarla güzel vakit geçirdik..
Bizim köyde düğün olur 100 kişi gelir o gece içenler 5 10 kişi 3 kere kavga çıkarır jandarma gelir . 100 bin kişinin içip eğlenip yukarıdaki arkadasinda dediği gibi pardon demeye devam ettigi bir hava vardı. Çok az kavga oldu olanları festivale ya da oradaki topluluğa bağlamak çok yanlış bir kanı olur. Okadar insanın olduğu herhangi bir yerleşim yerinde daha fazla kavga olay olacağına eminim. Son gece Marmara hukukta okuyan bi kızla tanıştım tanıştım denir mi bilemem gerçi tek bildiğim morali bozuktu ve 96 liydi. Tanıyan varsa 10-50 metre değil kilometrelerce uzaklaşmama rağmen unutmadigimi soylesin.meteden selamlar...
güzel olan festivaldir
ayrıca kamp alanında çadırları karıştırmayan bizden değildir.
zeytinli rock festivalinde manitami kaybettim siyah tayt, göbeği açık dekolteli siyah ruju vardı rt please.
erasmusla kardeşmişler.
insanları ilk gün güneşin altında 3-8 saat arası bekleterek deney yaptıklarını düşündüğüm festival.
Kapıları 12:00'da açacaklarını öğrendiğimizden saat 10'da ön taraflarda sıra beklemeye başladık ve 12:15 gibi kapılar açıldı buraya kadar okay. Kapı açıldığında yan evlerden birini durduğum yere göre hizaladım. saat 3'te taş çatlasın 5 metre ilerlemiştik ve saat 4 gibi de içeride olduk. girene kadar sadece benim gördüğüm bayılan sayısı en az 10'dur. ülkede durumlar karışık, kimin nerede patlayacağı belli olmuyor. sıra yavaş ilerler bunu anlarım ama sıra ilerlemedi bile... bildiğiniz üzerimizde deney yapıldı. denek gibi hissettim kendimi.
Sıra ve hijyen konuları hariç organizasyonda gözüme batan çok da fazla bir şey yoktu. illaki vardır ama benim gözüme pek batmadı diyelim.

Gelelim festivale katılan tiplere
milletten sürekli sigara alkol otlananlar, yaptıkları her işi bağırarak(şova dökerek) yapanlar, fazla içip insanları rahatsız edenler, abazalar, haplılar ve sabahları festival alanınının hemen yanında takılan bazı gereksiz ergen grupları(üzerinde hug me yazan gerizekalı sen sen sana diyorum) hariç insanlar samimi, yardımsever ve tatlı insanlar idi.

not : üzerine hug me yazmanın neresı kötü diyecek arkadaşlara şimdiden cevap vereyim. o hug me sizin sandığınız gibi bir hug me değildi.

Üzerimize evlerinden hortumla su sıkarak bayılmamızı engelleyen tatlı amcalara ve teyzelere buradan sevgilerimi yoluuyorum.
Ekşisözlüğün özel alanı olupta uludağ sözlüğün özel alanının olmaması bi o kadar üzücüdür.
Her şeyin iyi hoş ancak tek eksiğin özlem tekin ve demir demirkan olduğu festival.
Saçma sapan yorumlar görüyor gözlerim, gitmeden bilemezler çünkü. Konser alanında bir gecede belki yüz kere çok pardon lafını duydum, keza kendim de bir o kadar kullandım. O kalabalıkta o kadar alkolle hala nazik olmayı başarabilen güzel çocuklarız biz, sevin bizi.*
Bir Zeytinli(ki artık adı değişti) sakini olarak son derece rahatsız olduğum organizasyondur. Öncelikle bir anda binlerce kişinin gelmesiyle her sene marketlerde bazı ürünlerin sıkıntısı yaşanmakta ki başka sorunlar olmasa göz ardı edilebilecek bir problemdir aslında. Gelgelelim gelenlerin içindeki insan sadece biyolojik olarak insan. Düzgün kesimle hayvanî kesimin oranlarını tahmin etmek çok güç olsa da kişi fazlalığı nedeniyle oranın bir önemi kalmıyor. En büyük sorun içkidir. içmesinler demiyorum, isteyen istediğini içsin isteyen yesin... Fakat yenilip içildikten sonra pakedin ve maximum düzeyde bira şişelerinin sokaklara saçılması, cips jelatinlerinin, sigara paketlerinin, market poşetlerinin bütün sahil ve sahil caddesi boyunca saçılmış olması kesinlikle kabul edilemez, insanlık dışı bir harekettir. Ben burada bisikletle ulaşımımı sağlıyorum. 5 günlük festival boyunca bir kez başlamadan önceki gece bir kezde ilk festival gecesi bisikletle merkeze gidip geldim. Bu iki günün ilkinde festivale gelen bir takım motorsikletli hayvanat yanımdan geçerek yavaşlayıp bana yanaşarak oldukça yakın bir mesafeden yüzüme çığlık attı. Hayvanlar aleminin diğer bir eşrafı da yine motoruyla bisikletimin üzerine kırdı ve çarpışmaktan son anda kurtuldum. Esrar ve içkiyle kafayı bulup insanların sıkça kullandığı bir sokakta kaldırma ve yola sereserpe yatan tipler mi dersiniz, birbirini bıçaklayan mı ararsınız? Sözlerimi noktalarken belirtmek istiyorum ki, aklı olanın uğramayı bir an bile aklından geçirmeyeceği bir organizasyondur Zeytinli Rock Festivali.
zeytinli rock festivalinden ilk doğum haberi gelmiş.. vatana millete hayırlı olsun. sanmıyorum ama analı babalı büyür inşallah
Girene kadar eziyetin en büyüğünü yaşadık, sabah 6'da orada olmamıza rağmen güneşin altında saatlerce bekledik, su bile bulamadık, gözümüzün önünde bayılanlar oldu, 4 gibi girebildik anca. Bayağı yetersizlerdi yani, festival yapıyosun oraya 4-5 tane güvenlik görevlisi koyamazsın kaç kişi girecek oradan.. Tuvaletler, duşlar zaten rezaletti. Yahu az mantıklı düşünsün şu düzenlemeleri yapanlar. Arkadaş ortamı ve konserler güzel olmasa çekilmez.
Kalbi Rock'la atan gençler ve 2016'lı yıllarda hala marjinal olmayı Rock dinlemek sanan 30 lu yaşlarındaki kendince marjinal olan kadınların gitti müzik etkinliği.
Yazdıklarımı sırf bu başlık altında uzun yazmışım diye eksileyenler, düzüştün mü bro diye mesaj atan ve atacak olan dallamalar ve müziğin özellikle bu zamanlarda bi şifa olduğunu anlayamayan yosmalar burada bıraksın okumasın.

Son günü kapattık otobüs kalkacağı için ve hengameye kalmamak için hayko nun yarısından çıktık. Festival alanından çok dışarıda insan var Zaten o tayfa tuhaf çünkü dinlemekten ziyade içmeye sıçmaya ve gürültüye gelmişler. Ama kimsenin kimseye zararı yok. Free hug, hug me, ne demek serdar ortaç yok vs pankartlar güzeldi, like it ailecek.

Evet, tuvalet, duş, çöp sorunu vardı fazlasıyla ama temizlik terbiyesi ayrı bir şeymiş. Kızı erkeği yok bunun bunu da öğrenmiş olduk. bunun dışında öyle şikayet edilecek durumlar yoktu bence. Crew ekibi işini güzel yapıyordu, sert davranım yoktu hiç. Tekşarj olayı çok iyiydi ama iki yıldır sorunsuz kullandığım şarj cihazımın kablosu parçalandı o hemgamede de normal. Bu kadar uzun olması, beş gün rekor zaman, çadırlarda gece donduran gündüz kavuran sıcağında, daha kısa olsa daha tadında daha iyi mi olurdu, dedirtti.

Festivalin favorileri benim için selda bağcan, cem adrian, adamlar ve hayko cepkin. Hatta ilk sıra selda ablamın!

Festivalin hayal kırıklıkları, teoman, büyük ev ablukada ve baba zula. Cidden kötüydüler.

Bi daha festivale gelir miyim? Eğer beş gün gibi uzun bi süre değil de iki üç gün olursa evet çünkü bu uzun haliyle biraz survivar rock festival oldu.

Son olarak; müzikle yaşayan insandan korkma. Müzikle uyuyan müzikle kalkan be müzikle dua eden insanı, diğer insanlardan ayır.
Heryeri boklayan insanların toplandığı festival.
Gerçek gençlik bu değil. Olmamalı. kızların Kapısından full makyaj çıktıkları kafe tuvaletlerini görmeniz lazım. Erkekler desen yolda yalpalayarak yürüyen mi istersin.. bulduğu her gölgede sızan mı istersin.
Bence bi daha olmasın.
Konserlerin muhteşem olduğu Manga ve Modelin yanına kimsenin yaklaşamadığı bir festival olup bazı ağzıyla içmeyenlerin sapıtıp ara ara problem çıkardığına denk gelmişimdir.

Böyle olayların her yerde olacağını göz önünde bulundurursak;eğlenceye devam.

Konserler hakkında: Model,Manga,Feridun Düzağaç, Duman konserlerinde bütün şarkıları bildiğim için ben aşırı derece eğlendim,Teoman ve Deniz Tekin hayal kırıklığı yarattı ben de ama Denizin ilk festivaliymiş keşke daha çok bilinen şarkılarını söyleseydi dedik hepimiz.

Neyse çok uzattım bugün son gün,o Zaman dans !
Tuvalet ve uyku sorununu bir köşeye bırakırsak ülkede yapılan en güzel festival denilebilir. dip not: hektorunuza sokayım..
Son gününe katılacağım festival.

Kurban hayko Pentagram falan çok umutluyum.
Şu an çadırımda athena dinleyerek 3. Gününü bitirdiğim festival. Bugün beş saat ayakta durarak düz taban oldum varisler boy gösterdi ve kısa süreliğine ayaklarımı hissetmiyorum ses tellerim özerkliğini ilan etti.

Bugün festival alanı dışına çıktık neden daha önce çıkmamışız lan dedik. Hem yemek tuvalet imkanı çok iyi. Hem de ölü zaman dışarda daha iyi geçiyor. Gölge var gölge daha ne. Dinlediklerime gelirsem;

Deniz tekin, ilk festivale katılımım dedi zaten, heycanlıydı, ses filan, ama severüq.

Adamlaaaar, adamdı. Zaten severdim ama beklediğimin üstünde performansla daha da sevdirdi.

Baba zula, baba yok sen çalma keke dedirtti, iki parçasını biliyordum zaten onları da çalmadı dkkdkdkd.

Cem adrian, iyi ötesiydi ses sahne hepsi. Hande kader arka fonda fotoğrafıyla söylediği şarkı da benim gibi gözleri dolan dur lan ağlamayayım hiç gerek yol şimdi diyen çok olmuştur bence.

Feridun, duygu adamı tanımına koy feridun' u asla sırıtmaz. Sevdim sahnesini de.

Athena, en çok merak ettiğimdi ama ayaklarımı hissetmiyordum artık 4 şarkıdan sonra çıktım çadırdan dinliyorum şimdi ama aynı olmuyor tabi. Ama yavaş başladılar iyi gidiyorlar.

Festivalle ilgili yine bi ton eleştirim var tabii ki ama bu kafadaki adamlar bak şu mantıksız şu yanlış desen de aynısını döner dolaşır yaparlar o yüzden. Baba ben sus.

Edit: üstteki entryi yeni gördüm bu arada. Sen napıyorsun kardeş. Tivitırda vatan kurtarıp. Sözlükte entari eksileyip, instagram da bizim fesvitalden attığımız fotoları mı takip ediyorsun. Aynaya bak. Sonra ne nedir değildir yorumla.
bir tarafta ülkeyi savunmak için yitip giden gencecik şehitler öte taraftan ülkede savaş olmasına rağmen yiyip, içip, düzüşen gençler...

bunlarda hiç vicdan da mı yok mk! nasıl rahat ediyorlar ki ülke şu haldeyken!
gitmek isteyipte gidemedeğim festival.
geçen sene iştirak edebildiğim halde bu sene münferit nedenlerden dolayı katılamayacağım.gidenlere bol eğlenceler.