bugün

entry'ler (23)

zeytinli rock fest 2016

Bir Zeytinli(ki artık adı değişti) sakini olarak son derece rahatsız olduğum organizasyondur. Öncelikle bir anda binlerce kişinin gelmesiyle her sene marketlerde bazı ürünlerin sıkıntısı yaşanmakta ki başka sorunlar olmasa göz ardı edilebilecek bir problemdir aslında. Gelgelelim gelenlerin içindeki insan sadece biyolojik olarak insan. Düzgün kesimle hayvanî kesimin oranlarını tahmin etmek çok güç olsa da kişi fazlalığı nedeniyle oranın bir önemi kalmıyor. En büyük sorun içkidir. içmesinler demiyorum, isteyen istediğini içsin isteyen yesin... Fakat yenilip içildikten sonra pakedin ve maximum düzeyde bira şişelerinin sokaklara saçılması, cips jelatinlerinin, sigara paketlerinin, market poşetlerinin bütün sahil ve sahil caddesi boyunca saçılmış olması kesinlikle kabul edilemez, insanlık dışı bir harekettir. Ben burada bisikletle ulaşımımı sağlıyorum. 5 günlük festival boyunca bir kez başlamadan önceki gece bir kezde ilk festival gecesi bisikletle merkeze gidip geldim. Bu iki günün ilkinde festivale gelen bir takım motorsikletli hayvanat yanımdan geçerek yavaşlayıp bana yanaşarak oldukça yakın bir mesafeden yüzüme çığlık attı. Hayvanlar aleminin diğer bir eşrafı da yine motoruyla bisikletimin üzerine kırdı ve çarpışmaktan son anda kurtuldum. Esrar ve içkiyle kafayı bulup insanların sıkça kullandığı bir sokakta kaldırma ve yola sereserpe yatan tipler mi dersiniz, birbirini bıçaklayan mı ararsınız? Sözlerimi noktalarken belirtmek istiyorum ki, aklı olanın uğramayı bir an bile aklından geçirmeyeceği bir organizasyondur Zeytinli Rock Festivali.

can aksoy

Kedi katili bir de bunu sergileyen can çekişen kediye "sen hala ölmedin mi?" diyerek kuyruğunda çeken kapatılmış olan facebook hesabına "bu sabah satanizmin doruklarındayım" yazan şerefsizdir

çok güzel bir kıza ilk ne denir sorunsalı

naber? olabilir yani

ilkokul daki tarla soruları

Öğrencilere "Bana ne lan adamın tarlasına çektirdiği dikenli tellerden. Tarla onun Dikenli tel onun parasını niye biz hesaplıyoruz biz onun muhasebecisi miyiz?" dedirten sorular, problemlerdir.

ilkokul daki tarla soruları

Bir çiftçinin çıkıp, hiç bir tane bile çıkıntı olmayan(genellikle kare dikdörtgen üçgen ve nadir olarak yamuk olan) tarlasını metresi 3-5 lira olan dikenli tellerle bir kaç kez çevirmesi sonucu oluşan matematik problemi çeşididir.

arsen lupen

Bir Sherlock Holmes değil.

1 kilo pamuk mu ağır 1 kilo demir mi

Hin bir sorudur. Bazılarının bunların eşit olduğunu aklı almaz ama tek farkları hacimleridir.

dr watson

Bir yazarın (isim vermeyeceğim) adı bilinmiyor demesine rağmen adı John.H. Watson olan, mesleği doktor olan, ünlü dedektif Sherlock Holmes'ün akıl yürütme yeteneğine her vakada hayran kalan, bazı asılsı iddialara göre ilk zamanlar, "GEY" olan Sherlock Holmes'ün sevgili olarak yaklaştığı(ki kesinlikle bu iddialar yalan), sherlock Holmes'ün maceralarını tanıştığı "Kızıl Dosya"'dan itibaren yazıp yaımlayarak Holmes'ün ün yapmasını sağlayan ve sonradan evlenerek Holmes'le arayı açan, vakalara ara ara gelmeye başlayan, Sir Arthur Conan Doyle'un yarattığı Beyefendi, ağırbaşlı bir karakter.

portakal gazı

dünyaca yasaklanmış bir gazdır kullanılması insanlık suçudur.

freddie mercury

Asıl addı frederic bulsara değil Farrokh Bulsara olan müthiş sanatçı.

charlie and the chocolate factory

roald dahl'ın yazdığı ve aynı adıyla filme uyarlanan kitaptır. Film iki kere çekilmiş olsa da birinci çekiminde fazla izleyici kazanamamıştır ama 2. kez johnny Depp ve Tim Burton ikilisi ile zirveye taşınan filmidir. Ayrıca sadece bir kitabı yoktur. Charlie'nin büyük cam asansörü adlı bir devam kitabı vardır. Ama 2. kitabı filme uyarlanmamıştır.

edward scissorhands

ed:im not complate tam anlamı :tamam değilim film cevirisi:eksik kaldım

edward scissorhands

tek kelimeyle harika bir filmdir.

televizyon

genelde yetenekli birtakım insanların çıktığı ve o çıkanlara ünlü dediğimiz, kendilerini ulaşılmaz lordlar zannetmelerini sağladığımız kişilerinde cıktığı ve insanı kendine bağlaya bilen görüntülü kutudur. şimdi internete de girio

pargalı damat ibrahim paşa

bizim ibo.

sözlükte gerizekalı yazar istememek

kesinlikle gerkekli bir istektir.

cem yılmaz

eskiden çok kaliteli olam ama yavaş yavaş bunu yitirmeye başlayan komedyendir.

adolf hitler

hiç tahmin edemeyeceğiniz gibi başta ressam olan dünyayı ele geçirmeye ramak kala başarısız olan almanyada nazilerin başı olan diktatördür.

ümit sayın

ilk gördüğümde "emel sayının eşi olabilir ve onun torpiliyle ünlü olmuştur" dediğim şarkıcı.

one direction

2010 yılında x factoreda kazanamayan 5 gencin kurduğu 2 yılda parlayıp 2012 sonlarında 2013 başlarında zirvede olan ingiliz gruptur.