entry'ler (9)

knight online

MORADON : THE RESSURECTiON' dan sonra bozan oyun. (eski moradon videolarını izleyip duygulanıyorum arada)

müslümanlara tavsiyeler

Okuyun lan şu kutsal kitabınızı. Bir deist olarak her tartışmada Kuran'dan alıntı yapmaktan bıktım.

spotify de olmayan sanatçı ve gruplar

camel-rajaz. aramaya inandım ama yine de bulamadım.

klavye sesi

bir ara benim gibi razer blackwidow chroma gibi klavyelere yetecek parası olmayan fakirler için bunların sesini kulaklıktan veren bir program vardı. şu an aradım bulamadım, sanırım kaldırmış haninler

42 numara ayakkabı giyen kadın

Doğmadan önce tanrının sorduğu ''kaç numara ayak istersin?'' sorusuna 42 yanıtını vermiştir.

şehit

''Bu insanlar neden bizim çıkarlarımız uğruna savaşsın?'' sorusuna buldukları cevap.
bazı ''kutsal değerler'' adına insan öldürtmenin bahanesi.

şebnem ferah

Açıkçası bu ablamız hakkında türkiye standartlarında güzel müzik yaptığı harici pek bir bilgim yok. 2-3 kez canlı dinleme imkanım oldu ve şunu farkettim. Diğer grupları dinliyorsun sahneleri canlı performansları falan filan hoş. Sonra bu kadın sahneye bir çıkıyor bildiğiniz tanrı. bir insan nasıl bu kadar cool olabilir?

nilüfer müzik festivali

Fiyatını yapılan işe göre çok cazip bulduğum festival.

Nilüferde yaşamama rağmen ilk yılında gidememiştim ama bu yıl kesinlikle gideceğim. Büyük gruplar hariç diğerlerinin çoğunu hiç dinlemedim ve güzel olan kısmının da bu olduğunu düşünüyorum, keşif gibi bir şey olacak benim için. diğer güzel kısım ise az kişinin olacağı. zeytinli'de fazla kişi yüzünden çıkan sorunların çoğunun çıkmayacağı. Bildiğiniz gibi bu yıl zeytinli bileti alana kuşadası bedavaya gelmişti ve benim de gitme fırsatım oldu. 10.000 civarı katılan olmuştu ve açıkçası az grup olmasına rağmen zeytinli'den çok daha hoş bir festival olduğunu düşünüyorum. nilüfer de onun gibi samimi tatliş bir festival olacağa benziyor.

zeytinli rock fest 2016

insanları ilk gün güneşin altında 3-8 saat arası bekleterek deney yaptıklarını düşündüğüm festival.
Kapıları 12:00'da açacaklarını öğrendiğimizden saat 10'da ön taraflarda sıra beklemeye başladık ve 12:15 gibi kapılar açıldı buraya kadar okay. Kapı açıldığında yan evlerden birini durduğum yere göre hizaladım. saat 3'te taş çatlasın 5 metre ilerlemiştik ve saat 4 gibi de içeride olduk. girene kadar sadece benim gördüğüm bayılan sayısı en az 10'dur. ülkede durumlar karışık, kimin nerede patlayacağı belli olmuyor. sıra yavaş ilerler bunu anlarım ama sıra ilerlemedi bile... bildiğiniz üzerimizde deney yapıldı. denek gibi hissettim kendimi.
Sıra ve hijyen konuları hariç organizasyonda gözüme batan çok da fazla bir şey yoktu. illaki vardır ama benim gözüme pek batmadı diyelim.

Gelelim festivale katılan tiplere
milletten sürekli sigara alkol otlananlar, yaptıkları her işi bağırarak(şova dökerek) yapanlar, fazla içip insanları rahatsız edenler, abazalar, haplılar ve sabahları festival alanınının hemen yanında takılan bazı gereksiz ergen grupları(üzerinde hug me yazan gerizekalı sen sen sana diyorum) hariç insanlar samimi, yardımsever ve tatlı insanlar idi.

not : üzerine hug me yazmanın neresı kötü diyecek arkadaşlara şimdiden cevap vereyim. o hug me sizin sandığınız gibi bir hug me değildi.

Üzerimize evlerinden hortumla su sıkarak bayılmamızı engelleyen tatlı amcalara ve teyzelere buradan sevgilerimi yoluuyorum.