bugün

grupça gidilen partilerde her daim en arkalarda kankasıyla futbol muhabbeti yapıp arada bir ön tarafta kızlarla fingirdeyen yakışıklı lavukları kesen, gönül adamıdır vesselam. muhabbetin dışında kaldığı için etrafını seyreder bazen. diğerlerine göre daha fazla içerek bakın ben iyi içerim mesajı gönderip ilgi çekmek ister bir bakıma. ama o en özel anılarını, bildiği en iyi fıkraları anlatmak istediği kızlar hiç ilgilenmezler onunla. oysa ki ne fırtınalar kopar içinde, haykırmak kusmak ister prangalanmış hislerini. kimi zaman cesur olup gülümser kızlara hatta konuşur onlarla ama yanılır çünkü kızlar ona dost gözle bakarlar, hiçbir çekicilik bulamazlar. o yüzdendir ki parti bitiminde yakışıklı lavuklar kızlarla beraber çorbacıya giderken şen şakrak, bizimkisi çoktan dalmıştır uykuya yatağında.
muhtemelen karizmatiktir.*
parasi da yoksa vay halinedir.
güzel olmayıp, sempatik olan kızlarla hoş bir çift olabilecek erkekler... değil tabii ki, göreceli bir durumdur bu. kime göre neye göredir. mesela bana göre keremcem çirkin ve boş bakışları msn'deki smileylere benzemektedir. ama uğrunu ölenler yok mudur? *
yakışıklı olup olmadığını değil; parası olup olmadığını önemseyen erkektir.
kaybetme korkusu yoktur.**
kızlar tarafından fazla rahatsız edilmeyen erkeklerdir... bu sebebten oldukça sanşlı oldukları söylenir... ama şansız yanları da vardır zira günümüzde eş seçmek artık dış görünüşe dayalı yapıldığı için hep kaybederler... ya da kaybettiklerini sanırlar...

ayrıca; (bkz: fatal)
bir düşünür der ki;
(bkz: erkeğin çirkini olmaz)
başka bir düşünür de;
(bkz: her kör satıcının bir kör alıcısı bulunur) der... *
muhtemelen değişik özellikleri olan kişidir. yakışıklı değilse karizmatiktir, sempatiktir. ya da çenesini iyi kullanıyordur karşısındakini etkileyebiliyordur. mutlaka bir yolu vardır.
deriyi geçip içini görebilirseniz büyük çoğunluğu mükemmel erkeğe teğet geçmiş kişiliklerdir. muhtemelen kendisini geçekten seven kimse olmadığından sevgi kırıntılarını büyük bir iştahla tadını çıkara çıkara yer, kıymetini bilir. hele bir de gerçekten sevdiğinizi belli ederseniz dünyanın en mutlu kadınlarından olursunuz. işte o zaman zaten artık çirkinliği kaybolmutur gözünüzde.. ilk buluşmada tipi hiç çekici değil dediğiniz adamı 1,5 yıl sonra dünyanın en yakışıklısı olarak görmeye başlarsınız.. işte bu noktada dikkat! bunu kendisine belli etmeyin , yoksa yakışıklı bir şerefsiz yaratmış olmanın acısını uzuuun uzun çekersiniz. *
elindeki tek silah tavlamayı kafasına koyduğu kızın
egosunu sarsmaktır. kendisini değersiz hissetmesini
sağlamak ama kalbini kırmadan. uzaklaşmasını
gerektirmeyecek incelikte bir duyarlılıkla.
ne yazık ki işe yarıyor bu taktik. iyilik
ne kadarda göreceli. insanları tatmin
etmek için bazen ezmek de gerekebiliyor.
ne kadar çok yakışıklı olmayan erkek varmış sözlükte dedirten kişidir.*
kızların %95'ine göre sempatik olan erkektir.
kafası çalışıyorsa gerisi boştur.
bu bir selvi boylum al yazmalım meselesidir. aşkı ilayaslar kapar ama cemşitler çoğu kere bu işte kazançlı çıkarlar. zira kadın genellikle "güven"i seçer. yani arada kalmış kadın sonunda bir taraftan sıradan ama fedakar cemşid'e doğru yürüyecek, diğer yandan ardında bıraktığı yakışıklı, karizmatik, aymaz, gönlünü kaptırdığı ilyas'a hitaben "durmamalıyım... durursam dayanamam... " diyecektir. *
sonuç:
+ bu "dayanamama" durumu muhtemelen ömür boyu devam edecektir.
+ cemşitler "seçildim" diye kendini kandıracaktır. (halbuki seçilen güvendir)
+ ilyaslar yakışıklıdır, kendine güvenlidir, gönül çelendir lakin şerefsizlik yapmaya meyillidir. (topunun allah belasını versindir)
çenesi kuvvetli ise genellikle yanın da güzel kızlar la dolaşan erkektir.
şeytan tüyünü aldırmamışsa yakışıklı olmaması sorun olmayacak erkektir.
bu tip akadaşlarımız dert babasıdır daim. msn listesindeki kızların erkek arkadaşlarıyla arasında yaşanan sorunları çözmeye adamıştır kendini kızlar için ideal kanka rolündedir. fakat içindeki fırtınanın şiddetinden bi haberdir dışardakiler.
illa bir alıcısı vardır.
yakışıklı olamayan erkektir, çünkü insan kendini yakışıklı yapar.sadece istisnalar doğuştan yakışıklı doğar

(bkz: brad pitt)
(bkz: johny deep)
(bkz: jude law)
(bkz: ben)
kıvrak bir dili varsa herşeyin üstesinden gelebilecek erkekdir.
parası varsa karizmatik erkek kategorisine girebilecek erkektir.
karizmatik ve espritüel hatta ve hatta entelektüel erkek sanabilir kendini. ki olabilitesi de vardır.
fiziksel olarak belli bir güzelliğe ve çekiciliğe sahip olmayan erkektir.

(bkz: lan bu benim)
(bkz: benim lan bu)
(bkz: bu benim lan)
kendilerini böyle hisseden bu arkadaşlarımızdan bazıları, bu "sözde" açıklarını kapatmak için felsefeye, psikolojiye yönelirler ki; etkileyici düşünce ve konuşmalarla kızlar arasında saygı ve sevgi görsün. bence gereksizdir, eğer birşeyler öğrenilecekse, kendi kendini ortamda yükseltmek amacıyla değil; gerçekten istenildiği ve merak edip ilgi duyulduğu için yapılmalıdır. çünkü, kısık gözlerle sigara içip felsefi konuşmak, sanıldığı kadar hoş gözükmeyebilir.