bugün

entry'ler (13217)

manyak olmaya karar verdim

- merhaba, neden manyak olmaya karar verdiniz?

- bir gün yolda yürüyordum. neden bilmiyorum ama etrafıma bakmaya başladım -ki ben yürürken etrafıma bakmam. etrafında bana bakmasını istemem. işte o gün gördüklerimden sonra buna karar verdim. o gün gördüklerimi unutmak için başka bir çarem yoktu.

- teşekkürler sayın deli.

şu an okuduğunuz kitap

her birinden biraz biraz. götüm götüm ilerliyoruz. miss.

Huzursuzluğun Kitabı - Fernando Pessoa
Çürümenin Kitabı - Emil Michel Cioran
Çarpışma Partisi - Chuck Palahniuk
Cehenneme Övgü - Gündüz Vassaf

y o r u l d u m

ö y l e b ö y l e d e ğ i l ! y a t a r a k v e y a t a t i le g i d e r e k h a t t a ş ö y l e m i s g i b i b i r a k ş a m ü s t ü b u z g i b i b i r a y a d a i k i k a d e h r a k ı i ç e r e k g e ç m e y e c e k b i r y o r g u n l u k .

- ç ö z ü m ü v a r m ı ?
- b u g ü n , h a y ı r
- y a r ı n ?
- b e l k i !

uludağ sözlük 2022 tasarımı

sikindirik dizi/film izleme siteleri ya da kaçak maç yayını yapan ve her yerinden milyon tane reklam çıkan siteler gibi olan tasarım. aslında tasarımın günahı yok. sitenin kendisi yukarıda bahsettiğim sitelere evrilmiş.

2021 yılındayız ve hala çok kötü bir tasarıma maruz bırakılıyoruz. 2008 yılındaki tasarım bundan 50 yıl ileride.

yazık amk!

lock

üşüyoruz reis.

huzursuzluğun kitabı

Sevgili Pessoa allahınız yok mu lan sizin?

"Hiç değişmeyen, her anı aynı yoğunlukta akan bir hayatta, içine gömülü olduğum durgunluğu bir temizlik kusuru, değişmezliğin yüzeyine yapışmış bir kir ya da toz olarak değerlendirebilirim ancak. Bedenimizi nasıl yıkıyorsak, yazgımızı da öyle yıkayabilmeli, çamaşır değiştirir gibi hayat değiştirebilmeliydik – yemek yediğimizde ya da uyuduğumuzda olduğu gibi varlığımızı sürdürmek için değil, tam olarak temizlik adı verilen, bizden doğup ayrılmış olan saygılı davranış bunu gerektirdiği için."

az bilinen görgü kuralları

et, köfte veya tavuk gibi bir şeyler yiyorsanız eğer sadece o an yiyeceğiniz kısmı kesmelisiniz. bütün eti ya da köfteleri parçalara ayırmamak gerekiyor(muş).

uludağ sözlük

içerik olarak kalitesini arttıramıyor ama belki birkaç tane yeni görüntü seçeneği ekleyerek görsel kalitesini arttırabilir. bunun için eskiden daha çok çaba gösteriliyordu ama şu an 3 tane birbirinden kötü görüntü seçeneği var. ölüyü gösterip sıtmaya bile razı edemiyorlar.

le trio joubran

"masâr" görülmüş en güzel düş hissi yaratıyor insan da.. büyüleyici..

mohsen namjoo

"zolf" ile insanın aklını başından alıyor.

bir insana derdini anlatmak

o insan da size derdini anlatmıyorsa eğer pişman olmanız yakındır. size sizin gibi açılmayan insanları dost edinmeyin.

ölüm

yaş aldıkça ölüm fikri daha anlamlı, daha insanca ve daha mucizevi gelmekte.

football manager 2021

betası yayınlandığından beri uyutmayan oyun. daha yeni, daha güzel ve heyecanlı..

maske

istanbul da bu zamanlar çift kullanımı daha faydalı görünmektedir.

yasak merve

güzel güler..

sucuklu menemen

bu sabah yaptım. soğan da ekledim. hatta üzerine bologna'dan aldığımız (havamı siksinler) parmesandan rendeledim. fıstık gibi oldu.

fırından aldığım araba lastığı kadar olan taze simit ve yine kendi ellerimde demlediğim güzelim çay ile fena gitti.

öyle böyle değil.

evden çalışmak

evde klima yok ise yaz döneminde pişik yapar. dikkatli olmak gerekir. erken önlem hayat kurtarır.

1 milyon yıl sonra insan nasıl bir yaratık olacak

harari'yi dikkate alırsağ eğer, homo sapiens sapiens'in misyonunu tamamlamasına çok az bir süre var. sonrasında teknoloji'nin de geldi akıl almaz boyutlar sayesinden homo deus'a evrimleşeceğiz. bu sürecin de yaklaşık 500-600 bin yıl süreceği varsayımında bulunursak eğer 1 milyon yıl sonra gelinen durum insanın artık tümüyle tanrılaşmış ve tanrının da evrimini bir ileriye taşımış olması olabilir.

hiçbir şey de olmayabilir. 1 milyon yıl. ne kadar uzun görünüyor olursa olsun yaklaşık 4 milyar yıl yaşında olan bir gezen için bu zaman dilimi çok değil..

abdurrahman dilipak

sarıgöl, kuştepe ve hacıhüsrev de karşılık bulan.

birinci nesil yazar

yaş haddinden dolayı sokağa çıkması yasaklananlardır. allah evde yardımcıları olsun. umarım bir tas çorba, bir dilim ekmek verenleri vardır.