bugün

msn messenger'da bu smiley denilen duygulanım belirten kafacıklar işini meslek edinmiş arkadaşlar mevcuttur. hiçbi harfleri normal karakterde çıkmaz. sürekli sevgi kelebeği izlenimi verip sinir bozarlar. saolsunlar.
sözle uzun uzun anlatılamayacak şeyleri iki karekterle anlatma metodu .

örnegin "hadi be :(" yazarsanız birine, söyledigi şeye inanmayacak kadar çok üzüldügünüzü gösterir ama "hadi be ;)" yazarsanız duydugunuz şeye inanmadıgınız , içinde bir şirin hinlik oldugunu ifade edersiniz.
(bkz: swh)
iğrenç espri yapan aby smiley gibi versyonları olan gülücük zamazingosudur.
(bkz: ley ley ley smi ley ley)*
artık her türlü yüz halini hatta yüzünüzün alamayacağı halleri bile sizin yerinize yapan kimi sevimli kimi sevimsiz simgeler.hareketli olanları da çıkınca iyice aştılar kendilerini. (bkz: durduramıyoruz efendim)
2001 yılında hollanda sayılı adet çıkan ve kullanan kişilerden bazılarının dövmesi ni yaptırdığı uyuşturucu hap.
ilk smiley, ibm şirketinin araştırma elemanı scott fahlman tarafından 19 eylül 1982'de yaratılmıştır. o gün bugündür binbir surat "smiley"ler bilgisayar ve cep telefonu haberleşmelerinde duygularımıza tercüman olmaktadır.
smayli diye okunan msn deki surat ifadeleri vs ikonları temsil eden ifade.
bilmem kaç çeşidi çıkmış hede. sanırsam aynı program paketi yüklü olmadıkça karşı tarafta kodları çıkıyor.
skadlasldkasdasd hippopotamus ( aslında gülen bir gergedan mesela)
bana hep ismail i hatırlatmıştır ad itibariyle. bir çok versiyonu bulunan bir hededir. güleni, ağlayanı, hoplayanı, slovak dansı edeni, bir elinde makinalı tüfek diğerinde sigara bulunanı, artizti, mazlumu.. ayrı bir dünyadır smiley lerin dünyası, ruh halimize göre smiley seçeriz. bazen de onlar bizi seçer.. * *
msn de kişilerin duygularını birbirlerine anlatmada kullandıkları surat ifadeleri yeni versiyonlarını bekliyoruz. müslümcü olanını, talıban olanını, castroya benzeyenini...
pek çok duyguyu anlatması bakımından msnde yazışmakta olan kişiye kolaylık sağlar. hoşluk sağlar. karizma da sağlayabilir yani.
sarı, yuvarlak dayı.
kafası kel ve erkek olması en belirgin özelliğidir.
chat ortamının yapaylığını almak, olaya biraz duygu katmak amacıyla ortaya çıkmıştır. sonraları işin boku çıkmış, her türlüsü yapılmıştır. ama yinede karşıdaki insana nasıl bir ruh hali içinde olduğunuzu belirtmek adına güzeldir.
hep yuvarlak, top gibi olan duygu belirtecleri. lan herkes yuvarlak kafali olmak zorunda mi? yeni surumlerde uzun suratlilar icin yenilikler bekliyoruz.
gerçek hayatta olmadığı halde sanal ortamda sıkça kullanılan...

evet ben gerçek hayatta konuşurken zaten her 10 kelimeden birinde dilimi çıkarıyorum. :P

bir de sözlükte * yapınca oluşan bir akıllı bakınız.
görsel

aha da şu üstteki.

yer: kutupsal form'un odasındaki bir duvar.
ingilizcesinin sımayli, similey, simil, simileyley şeklinde okunuşları olan gülücükler.
(:
içlerinden birine aşık olduğum..şaşıca birini de kendime benzettiğim..allah bu msn'in belasını versin..sevgileri * üzüntüyü :( ile gösterir oldum..
ımmm şeeey gibi ifadelerde, yüzünüzün aldığı hali web cam den yada bire bir gösteremeyeceğiniz zamanlarda işe yarayan, hönk zönk gibi dumurlarda insanı gıcık eden sarı kafalar.
(bkz: koca kafalar)
etkili iletişimde jest ve mimik kullanmanın önemi sebebiyle oluşturulmuş şirin kafacıklardır.
yokluğunu sözlükte sık sık hissettiğimiz, cümlelerin sonuna :o :( * gibi kısayollar koymak istetecek kadar alışkanlık yapmış sevimli şeyler * ay..yine yaptım..
msn messenger'da chat olayını eziyete dönüştüren gubik resimlerdir. tamam laf arasında bişeyler yazarsın çıkar iyi hoş da bazıları düz yazı şeklinde olur ki okuduğunu anlayana kadar canın çıkar.

ayrıca bugün simli arapça harflerle allah yazan smiley görmenin ne kadar ironik olduğunu anladım.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)