bugün

bir dönem reyting rekorları kıran şu sıralar ise d max ta tekrarı gösterilen başrollerinde nevra serezli gibi usta tiyatrocuların oynadığı dizi.

edit: baslığı ben açtım tarkan şarkı sözünü benim başlığımdan esinlenerek yazdı *
dizideki feyzullah ve rakıcı damat karakterleri komik tiplerdir."vallahül azim" repliği feyzullah tarafından sıkça dillendirilen bir repliktir.
zeynep kamil isimli karakter dizinin en renkli karakteri olup bir tavuktu kendisi.
tarkan'ın yeni çıkış parçası olacağı söylenegelmekte. http://www.youtube.com/watch?v=9jQbENaqNMU link'inden introsu görülebilir.
ahanda sözleri:

sorma
derdin nedir diye sorma
gel gör, halimi görde anla
azar azar içim
yanar durur o biçim
öl dese ölürüm onun için
çok seviyorum hem de çok
tam kalbime geldi ok
delisiyim o canına yandığımın
vurgunuyum haberi yok
vay anam vay halime!
vay anam vay!
dişi eli yakar içi beni
dile kolay
söndü havam fiyakam
menziline gireli
şimdi sabahı zor ediyorum geceleri
azar azar içim
yanar durdur o biçim
öl dese ölürüm onun için
çok seviyorum hem de çok
tam kalbime geldi ok
delisiyim o canına yandığımın
vurgunuyum haberi yok
yok derdime çare yok
tam kalbime geldi ok
kölesiyim o canına yandığımın
vurgunuyum, haberi yok
vay anam vay halime!
vay anam vay!
albümün çıkışından* bir gün önce nete düşmüş şarkı.
kuzu kuzu ve dudu'da olduğu gibi ilk izlenim: ne biçim şarkı abi bu ya yakışır mı tarkan'a!
eurovision şarkısı gibi kıytırık olmus. dudu ya da kuzu kuzu gibi bir patlama yaratmayacak gibi. yenilik arayışı içine düşmüş yeni popçu havasında nereye kadar?
süper starımız pardon dünya starımız tarkan nın bize yeni armağanı.
Kuzu Kuzu ilk çıktığında da benzeri yorumlara maruz kalmıştı. Çünkü Tarkan biraz yabancı tarz biraz popüler biraz da alaturkalaştırılmış bir müzik ile çıkar karşımıza. Her yeni albümde biraz daha zorlar aslında Türk standartlarını. Beğenilmeyebilir tabii ki. Her zaman ihtimal dahilindedir ama geçmişe bakılırsa bu da tutar.
tarkan'ın kötü bir '' justin timberlake turkish çakma version''a dönüştüğünün ispatı şarkıdır. ölürüm sana'dan beri yaptığı bütün albümlerde olduğu gibi bu şarkı da olmamıştır. Daha fazla sarsıntı yaşamadan müzik hayatını prodüktör vs. gibi işlerle sürdürsündür,yıllar boyunca bulunduğu türk popunun zirvesini izzet-i ikbal ile bıraksındır,uzatmanın ne alemi vardır? bu şarkılar tarkan'ın olsa ne olurdur olmasa ne olurdur,ha konserlerde çığlık çığlığa bağıran teenage kızlarımız ve yaşı kemale ermesine rağmen hala bu huyunu bırakmamış olan ve sadece yakışıklı Tarkan için gidip metamorfoz'u alan çıkacaktır,normaldir.
Hayır bir de o kadar zorladım ve bu işkenceyi çekip,üç-dört kere arka arkaya dinledim ki acaba bu şarkı da bir cevher var da ben mi birşey kaçırıyorum diye ama yok efendim vallahi bir çekicilik yok şarkıda, bir de üstüne o eziyeti çekmekle kaldım yani. Tarkan'a sözüm şudur:

Ayrıca: bunlar reklam kokan hareketler mike bunlara gerek yok*
tarkan n beklenen albmünün çıkış şarkısıdır. gayet güzel bir şakıdır. ilk başta insana yabancı gelir ama dinlendikçe dile dolanır. eleştirildiği kadar kötü değildir. eğri oturalım doğru konuşalım tarkan bu ülkede iyi albüm yapan ender isimlerden biridir. ortada emek söz konusu. yeni yetme abuk popçular gibi değil. tarkan ı yargılarken biraz düşünmek gerekli. her albüm çıktığında sürekli eleştirilere maruz kalıyor ama sonucunda sokakta orda burda hep onun şarkılarını duyuyoruz.**
tarkan'ın yeni albümünün çıkış parçasıdır.
gerçekten de kendini dinleten, güzel bir alt yapıya sahip şarkı.
dillere pelesenk olacağı gerçek.
tüm radyolarda en çok istek alan şarkı.
tarkan birseyler yapmak istyordur. turk müziğinin kalıplarını dısına cıkmaya çalışılıyor anlaşıldığı uzere.bence iyi yapıyor.koskoca tarkan kutsi gibi şarkı mı söylesin alısıldık melodiler mi denesin.farklı yapması bence iyi.ha bu arada ben tarkan falan dinlemem ama ne yapmış diye takip ederim.bence iyi yapmıştır.michael jackson gibi dans edebilir simdi.bi de şapka taksın kafasına.hayırlı olsun.
az önce tekrar tekrar dinlediğim şarkı, gayet güzel ve vurucu bir şarkı bence. tek şanssızlığı kışın piyasaya düşmüş olmasıdır, yoksa yazlık mekanlarda çalındığında gümbür gümbür melodisiyle sevgili cinconlarımızı kendinden geçirecek potansiyele sahiptir. şans verilip bol bol dinlenmelidir. hatta dir dir dir...
(bkz: anam coştu lan bunlar)
son albümünü beğenmemiş olsam da çıkış parçası olarak sivrilen tarkan şarkısı. medya tarafından britney spears'in toxic şarkısına benzerliği olduğu yahut çalıntı olduğu söylensede kanimca tarkan'a büyük haksızlık yapılmaktadir. tarz benzerliği bir parçanın çalıntı olduğu anlamına gelmez. *
ben sevdim, melodi, akış biçimi vs. sevdim şarkıyı. tarkan şarkılarına bok atıp müzikten anlıyo izlenimi vermeye karşıyım. bir tek çok-ok-yok kafiyeleri ile çikita muz'u anımsatmış da olsa sevdim. güzel şarkı. önyargısız dinleyin.
nevra serezli ve atilla olgaç'ın başrollerini paylaştığı komedi dizisi. kanal d de başlamış sonra star tv ye transfer olmuştu. star tv, o dönemde yayınladığı biri bizi gözetliyor yarışmasının reklamını yapmak için * kibar anayı bbg evine falan sokmuş ve senaryoyu mahvetmişti.
klibi yeni çıkmış şarkıdır aha bu da klip.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=7uKZeqU7A7U
--spoiler--
tarkan'daki değişim gözle görülebilir durumdadır. bu kliple beraber tarkan, omuzlarını sallamaktan vaz geçmiş boynunu kullanmaya başlamıştır. ilk etapta "naapıyo lan bu" tepkisi verilse de biraz abartmakla beraber yakıştırmayı başarmıştır.
nedendir bilmem, tv de 'işte vay anam vay klibi' sözünü duyduktan sonra ekranda (bkz: ankaralı namık) ı beklerken (bkz: tarkan)ı gördüğüm ve irkildiğim şarkı.. (bkz: tarkan da bunu yaparsa arkan neler yapar)
tarkan'ın sadece kıyafetlerinin değiştiği bir klibe sahip şarkı. sanırım her kıyafeti giydikten sonra o malum hareketi yaptı ve kayıttan çıkıldı. sonra da bunları üstüste montajlayıp klip yaptık dediler. garip bi durum tabi.
klibini izlerken kahkahalarla gülmeme sebebiyet veren şarkı. o hareketler nedir öyle. eğilip kalkmalar falan. tarkan böyle dans etmezdi ya. ne olmuş bu çocuğa böyle. * * *
takım elbise giyen bi şahsın o tip tuhaf hareketler yapması ile 'noluo lan' dedirten şarkıdır.
ama bence en komiği, bu şarkıyı anons eden vj, dj, sunucu, her kimse girdiği tripler. vurgular laf atar gibi olunca süper oluyo. havaya giriyolar. vay anam vay..