bugün

tarkanın 3.albümünün adı ve güzel bir şarkısı.sözleride şöyle;

ah nihayet aşk kapımı araladı
usul usul yanıma sokulup
özüme daldı
sen daha önceleri nerelerdeydin?
demlendin kollarında ateşinde
ben nasıl da senden böyle habersizdim
yenilendim dudaklarında
yok yok sende

o da benim gibi gözü kara belli
serserim deli dolu terelelli
bu aşk bizi yola getirmeli
ölürüm sana ölürüm şişt zilli

yaktın beni hain
tiryakin oldum yarim
çaldın beni benden
düştüm ağına zalim

teslim oldum sana bile bile
kapıldım yine göz göre göre
ah, başım dönüyor
kanım kaynıyor
tarkan'ın en başarılı albümlerinden biri.. kuşkusuz bu albümdeki başarısının en büyük nedenlerinden biride sezen aksu ile birlikte çalışmasıdır..

şımarık
ikimizin yerine
ölürüm sana
salına salına sinsice
gecemin ürkek kanatlarında
kır zincirlerini
inci tanem
başına bela olurum
unut beni
delikanlı çağlarım
beni anlama
Tarkan'ın teraslarda, damlarda cirit attığı klip.
bence tarkan'ın en güzel albümü. ama kalmadı o eski tarkan. bu albümdeki şımarık parçası çeşitli avrupa ülkelerinde bile 1. sıraya yükseldi. japon kızlar bile bu şarkıyı ezberlediler. tarkan bu albümünden sonra sezen aksu ile çalışmayı bıraktı. 3 milyon satınca iyice dötü kalktı tabi.
tarkantarkan yapan albümdür. içinde birbirinden güzel şarkılar bulunmaktadır. 1998 yılında istanbul plak tarafından piyasaya sürülmüştür.
tarkan'ın gelmis gecmis en güzel albümlerinden biridir. daha sonra güzel sarkılar yeralsa da albümlerinde,bu albümün yerini hic birisi tutmamıstır. sarkıların hemen hemen hepsi akıllardadır.
şarkıyı tarkan söylememiş olsa belki bu kadar sevilmezdi. ama adam allah'ı var şarkıyı tam da sözlerine uygun nitelikte * söylemiş. insanın içindeki etkin gücü harekete geçiren cinsten. *
kanımca tarkan'ın en güzel şarkısıdır.
içinde basta ölürüm sana ve kır zincilerini olmak üzere gayet güzel parcalar bulunduran, altyapı olarak kaliteli, tarkan'ın 4. albümü.

ortaokul yıllarımda cıkmıstı bu albüm, az dinlememiştim walkmanden.
tarkan ı pek dinlemesemde en güzel parçası budur.

http://www.youtube.com/wa...zWC5Y&feature=related
çok fazla pop dinlememe rağmen defalarca dinlediğim, klibine bittiğim harika bir şarkıdır.
tarkan'ın kış güneşi, kır zincirleri gibi nice rockçı geçinen şarkıcıların parçalarına taş çıkartan yıllar geçse de kendini dinleten parçasıdır.
tarkan ın en güzel şarkılarından birisidir
ölürüm sana ölürüm şişt zilli
yaktın beni hain
tiryakin oldum yarim
çaldın beni benden
düştüm ağına zalim.
o da benim gibi gözü kara belli
serserim deli dolu terelelli
bu aşk bizi yola getirmeli ahh
ölürüm sana ölürüm şişt zilli.
tarkan'ın yapıp yapabileceği en iyi albümdür. halen takıp dinlense insanı sıkmaz, baymaz. içinde şu 45likler yer almaktadır ki çoğu hit olmuştur zamanında. hatta şu an bile.

1 Şımarık
2 ikimizin Yerine
3 Ölürüm Sana
4 Salına Salına Sinsice
5 Gecemin Ürkek Kanatlarında
6 Kır Zincirlerini
7 inci Tanem
8 Başına Bela Olurum
9 Unut Beni
10 Delikanlı Çağlarım
11 Beni Anlama
1997'nin yaz aylarında piyasaya çıkmıştır.
bu cümle genelde mesaj yazarken sevgiliye söylenir. ancak söyler saten uygulayanını göremezsiniz çünkü severken ölmesi biraz aptalca olur.

-aşkım, canım, seni çok seviyorum bebeğim ölürümmm sanaaa. gibi.
türkiye'nin ikinci en çok satan albümüdür. albümün aranjörlüğünü Ozan Çolakoğlu yapmıştır.
tarkan şüphesiz ki iyi bir sanatçıdır. fakat bu albüm onun yapabileceği en iyi albüm olmuştur birdaha da böyle bir albüm gelmemiştir kendisinden. 97 yazı süperdi dün gibi hatırlıyorum antalya'da verdiği konseri.
arkadaş şarkıdaki sponsorluk olayı nasıl etkili olmuşsa üstümde loft u unutamıyorum bu klip sayesinde.
tarkan'ın en bi güzel albümü.
fetişist bir klibe sahip tarkan parçası.
gitar tonuna * ve basslarına hasta olduğum tarkan şarkısı.
tarkan'ın kariyerindeki en iyi şarkısı. ayrıca en iyi tarkan klibi de bu şarkıya çekilmiştir. kısaca tarkan'ın zirvesi ölürüm sana ile olmuştur.
Çıktığı yaz lunaparklarta gondollarda, balerinlerde, kamikazelerde sürekli çalınan tarkan şarkısı. Güzeldir.
gerek albüm, gerek şarkının kendisi hatta sadece introsu.
türk pop müziğinin beş gömlek üzerinde.
(bkz: tarkan)