bugün

https://twitter.com/ajans...84337186621436033/photo/1

Sayın cumhurbaşkanımızdan bu firmaya ağır cezalar vermesini temenni ediyoruz.
--spoiler--

https://twitter.com/ajans...84337186621436033/photo/1

sayın cumhurbaşkanımızdan bu firmaya ağır cezalar vermesini temenni ediyoruz.
15
28.04.2024 11:50
xdearm

--spoiler--

Dünyanın en komik fıkrası. Ha ha ha
??? E o hep var, siz yeni mi keşfediyosunuz?!... tur'la yabancı turist getiren otellerde hep öyle ydi bu...ben türkçe konuşuyorum ya tur'la, bi alman hatun'la türkiye 'ye gitmiştik, beni önce çakozlayamamışlardı...

O senin yerli milli adamın imza atmış, tee yıllar önce, gene indiragandi muhabbetidir gerçi... ab size şu kadar milyar euro turizme katkı parası verelim, buna karşılık siz de şu şu tur sirketlerinin getirdiği turiste kolaylık sağlayın...

Hay hay demiş olm Türkiye...o oteldekilere demiştim, sömürge valiliği mi lan burası?, olur mu öyle şey, bana dediler, biz bilemeyiz, gidin onu ankara'yla konuşun...

Bu anlattığım da tee 2005 2006 yılıydı!!

Bi kere türkiye 'ye turla gittim, o da o zamandı...otobüsün durduğu her yeri önceden "çitle" çevirmişler, çay molası veriliyo, çitin öte tarafında çay 1 lira, bize 2 euro !!...otelde herşey açık büfe, ama bi kokteyl iç o özele giriyo, 9 euro!!... ama açık büfede ne verirlerse yiyip içersen o bedava!!..

Demek ki o düzen hala sürüyo!!

Garip olan siz daha yeni keşfediyosunuz bunu...turizm'e harcansın diye verilen para neydi, ne kadarı turizm'e harcandı diye soru önergelerini çok yerli ve milli oldukları için akp ve mhp düzenli olarak reddediyordu...

Ülke sömürge olsun, ben cebime girene bakarım, mantığı olduktan sonra, türkiye 'den bi çüküm olmaz...
Şark kurnazı bir Türk, oteli kandıramamış olayıdır.

ingiliz sitesinden ucuz ödemeyi yapan uyanık yurdum insanı.

Uyanık köfte ama yemezler.
illaki o hotele israr etmesinide anlamıyorum. Başka hotel mi yok.
Sayın cumhurbaşkanın istifasını bekleyeceğine firmaya ceza bekliyorsun.

Sorun burda.

insanlar 10 tek parasıyla ülkemize gelip kral gibi yaşayıp geri dönüyorlar.
limak holdingin otellerinden biri ceza yemez üstüne vergi borcu bile silinir. burası türkiye sen çalışacaksın sen tatil yapmayacaksın yurtdışının alt tabakası gelip burada tatil yapıp eğlenecek sen 1 ay tatil için 8 ay borç ödeyeceksin
gitmeyin abi ya kimse gitmesin. türkiyede türkü hor gören bu ülkede ekmek yemesin.
Sanki yabancı ülkenin toprakları da vize ücreti talep ediyor gibi...
Sasirtmamis olan oteldir.
Boyle cifte standart uygulayan yarrak kurek mekanlara para yatiranlarda suc.
Rezil, tiksinti veren memleket.

Konu hakkında ne yazarsak yazalım rezilliği değiştirmez.

Millet o kadar çok eşek oldu ki, artık insan olmaya karar verdiklerinde bile bazıları millete hala eşek muamelesi yapmaya çalışıyor. “Sen eşeksin, insan olamazsın” diyorlar millete. Çünkü alışmış kudurmuştan beterdir. Kurunun yanında yaş da yanıyor tabi.

Tanım: anayasal suç içeren fatura.
biri değil, hepsi...

sorun bir otelin bunu yapması değil, bunun turizm politikamız olması...

hiç unutmuyorum, almanya'dan bir arkadaşım, 2018 aralık tarihinde antalya ra..da otelde "uçak bileti dahil" 2 gece antalya tatilini, ultra her şey dahil "toplam 32 euro"ya aldı.

şok geçirmiştim.. otelde patlayana kadar yiyip içen müşterilerin tamamı, almanya'da b.k temizlemekten emekli, üçüncü sınıf emeklilerdi.. benim anlamadığım, bundan uçak şirketi dahi para kazanamıyorsa, bu zararı kim, neden çekiyor?

hala arada haberlerde rastlıyorum, adam freelance çalışıyor, ingiltere'de kışın 6 ay ev kirası vereceğine antalya'da bir otele yerleşip, her şeyini bedavaya getiriyor..

bu mu turizm, bu mu bacasız sanayi, bu mu para kazanma? bu olayın benim nazarımda bir kaç boyutu var:
1. sıfıra yakın para kazanan bir sistem, aslında ülkenin doğal kaynaklarını tüketiyor.. memlekette su yok diyorsun, ama otellerde harcanan suyun haddi hesabı yok..
2. memlekette gıda enflasyonu var diyorsun, tavuk ihracatını kısıtlıyorsun, peki otelde bunu kim zıkkımlanıyor? yine yabancı.. bu da örtülü bir ihracat aslında..
3. turizm bölgeleri illegalite ve vergi kaçağının adeta cenneti.. kimsenin ipinde değil..
4. turizm tesisleri türkler'e tatil fırsatı tanımıyor veya restoran vesaire türk'ü, soyulacak adam olarak görüyor.. adamlar da, yurtdışına kaçıyor.. yani aslında döviz kaçağına neden oluyorlar.. fahiş fiyat suçlarını zaten saymıyorum.
5. millette zaten büyük bir huzursuzluk var. tatil yapamadığı gibi bu uygulamaları gören insanlar memnuniyetsizliklerini -ilk fırsatta- yansıtıyor.. yani bu aslında, akıllı bir iktidarın da, iktidar olma sorunu..

bence otellere yerli turist kotası ve yurtdışı ile eşit fiyat-kampanya mecburiyeti getirilmeli..
30 yıl Önce tatil köyünde çalıştım. Gelenlerin tamamına yakını yabancıydı. Türklerden Sadece üst düzey genel cerrah falan statüsünde insanlar gelirdi. Otel sahipleri restaurant, animasyon , kano kiralama, odalara içki servisi gibi yan hizmetlerden çok kazanır. Yerli turist avrupalı kadar harcayamaz. o yüzden yerli turiste köpek cekiyorlar.
(bkz: Bir insana köpek cekmek)
Kendi vatanımızda parya olduk. Hak ediyoruz...
Kendi ülkemizde bile ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyorsak, diğer hiç kimseyi yadırgamamak gerekir.

Elin ingilizine bir şeyleri ucuza sat, kendi vatandaşını kazıkla. Başka herhangi bir ülkede göremeyeceğimiz; saçmalıklar, enteresanlıklar ve iğrençliklerdendir.
Turizm kelimesiyle alakası olmayan oteldir.
anayasaya aykırı eylem. gelgelelim bunu yapan otel limak'ın. eğer dava açarsanız kendinizi hakkari yaylalarında doğa sporu yaparken bulabilirsiniz. hakimi de şırnak ovasına yollarlar.
anlayamadığınız şey şu. burda konu sizin milliyetiniz değil.

rusya-ukrayna savaşı ukraynalı turistlerin ayağını türkiye'den keserken, ruslarda sayıca azalmaya neden oldu. ülkemizdeki enflasyon ise artık gün be gün turistleri de etkileyerek rezervasyon ve bırakılan döviz miktarını azalttı.

bu yüzden oteller artık daha çok avrupa pazarına yönelerek ordan alman, ingiliz, flemenk, isviçreli turist çekme peşinde. bu uğurda ciddi indirimler ve kampanyalar yapılıyor. yapılıyor ki, ingiliz gelip türkiye'de tatil yapmayı tercih etsin. ne de olsa gelişmiş ülke insanı, medeni, ve döndüğünde reklam yapıp yeni insanların gelmesine ön ayak olabilir.

türk insanının en büyük yanılgısı kendisini 1. dünya sınıfında görmesi. türkiye tayyip'ten önce 2. ligdeyken, artık 3. lige düştü arkadaşlar. Turizmcinin istediği sen değilsin. Avrupalı müşteri. Sen gideceksen de çekilen fahiş fiyatı kabul edip gideceksin. Çeşme, Bodrum, Kemer, Belek.. buralar türkler için hizmet veren ilçeler değil.
turizm mezunu olup bir sürede otelde çalışmış biri olarak söylüyorum tüm otellerde bu uygulama var. Turistlere uygulanan ücret Türk vatandaşlarına uygulanan ücretten düşük. Tek Türk erkek otele rezervasyon yaptıramaz mesela ama Alman olursa yaptırır. uçak biletleri yabancılara daha ucuz ama siz bilet almaya gitseniz 2 katını ödersiniz, zaten yabancı turistler aylar öncesinden rezervasyon yaptırıyor, bizim günlügü 1000 lira ödediğimiz otele 10 - 15 Euro falan ödüyorlar.
Türk yarrağı yemeyen almanla ingilizin bokunu yermiş aşkodaşlar.
bizim güzel ülkemizde bir amerika veya fransa gibi protesto,yürüyüş kültürü yoktur.

her konuda dünyanın en çabuk unutan ülkesiyiz.

-deprem olur. can,mal kaybı yaşarız,üzülürüz ağlarız 2 ay sonra unutulur.yarınlara hazırlanılmaz.

-benzine fahiş zam gelir.iki konuşulur,isyan edilir sonra akşam benzin kuyruguna girilir.2 gün sonra fahiş fiyattan benzin almaya devam.

bu iki örnekte de olduğu gibi bu olay gündeme gelir,2 gün konuşulur 3.gün o otele gidilmeye devam edilir. çok unutkan milletiz.

velhasıl iğrenç bir durum ama bi sik olmaz.
Rezil olaydır.

--spoiler--
Sırf gündemde kalsın diye yazdım.
--spoiler--
Reisin beş silahşöründen birisi. Birisi de millete ağır küfür etmişti. Ödül olarak dolar üç lirayken beşyüz milyon vergi affı aldı.
Tihek e bir şikayete bakar. Olay medyaya da yansıdı tertemiz geçirirler. Kendi vatandaşını s.kmeye bu kadar meraklı olursan karşılığını da görürsün.
bakan ersoy, "denetim yapıldı. alınan ücret farkı misafire iade edildi. otele 54 bin 694 tl ceza kesildi" dedi.

https://www.odatv.com/gun...di-o-otele-ceza-120041158

Açıklama komik, ceza daha komik.