bugün

entry'ler (14)

sokak hayvanları uyutulacak

10 milyon vatansıza pardon mülteciye bakıyoruz 10 milyon köpeğe de bakarız uyutmak yerine barınaklarda bakma düşüncesindeyim. Bir canlının hayatına son verme düşüncesi insanı ürpertiyor.
Gerçekçi olmak gerekirse iş biraz kontrolden çıktı gibi sahipsiz çok fazla sokak hayvanı var. Belediyelerde o kadar hayvana bakacak altyapı olduğunu sanmıyorum. işin birde şu boyutu var, yurtlarda insanlara tecavüz, işkenci mide bulandırıcı birçok şey yapıldı, bu barınaklarda hayvanların rahat bırakalacağını hiç sanmıyorum.

6 ayda yazılımcı olmak

40 yaşında kadrolu bir öğretmenin istifa edip 6-7 aylık çalışması sonucu Mobven üzerinden Akbank'ta testci olarak başladığına şahit oldum (Mart 2023). Sonrası arkadaş boş durmamış android tarafını geliştirmiş ve developer kısmına geçiş yapmış (Şubat 2024).
Altyapısı yokmuş adamın ama algılama ve öğrenme yetisi yüksek anlaşılan. Ha yaptığı işi veya firmada nasıl işler yapıyor orası ayrı konu.
Sonuca bakarsak gayet olabilir. Neticede dil öğrenmekten farkı yok bol bol pratik ama işin sonucunda nasıl birşey çıkar ortaya orası meçhul. Kendi zamanın üzerine kumar oynarsın.

dönerdeki hatay sosu terörü

Kesinlikle el atılması gereken terör. Normal dönerci bulamaz olduk hatay usulü çoğu yer. Hayır bi kerameti de yok sos diye ne iteliyorlar orası ayrı konu.

1 mayıs 2024 borussia dortmund psg maçı

Münih - Dortmund finali olur gibi duruyor. iki gündür futbola doyduk.

uludağ sözlüğe nasıl düştünüz

Google maps kısa yoldan götürüyüm derken buraya getirdi.

iğrenç bir his tarif et

Kalabalık içinde bir an "Ben niye burdayım ki" diye kendine kızdığın anda hissedilen fazlalık yada yalnızlık hissi.

sigara içmenin insana verdiği zevk

Yemek sonrası, alkollü içecek yanında, keyifli ,sakin ve öfkeli anlarda ki zevk olarak ayırırsak farklı farklı zevki var diyebilirim. içmeyen insana kokusu, tadı leş gibi gelebilir ama içen insan için bambaşka mevzu.
Bunun birde tiryaki olan modeli var ki o mevzu falan değil bildiğin tez konusu olur.

kadınlara yakışan sporlar

Voleybol, curling, tenis, buz pateni ilk akla gelenler.

en nefret edilen kelime

- Aynen
- Yayarak bagacaaz lafı (Ağzının kenarına vurasım geliyor kim söylerse)
- Karşim, kanki
Şimdilik bunlar. Galiba yaşlanıyorum düşündükçe sayı artıyor gibi yazmayı kestim direk.

crop giyen erkek

Net gaydir, vurduruyordur. lgbt yürüyüşlerinde ön sırada yerini her zaman almıştır.

vatandaşlık farkı alan otel

bakan ersoy, "denetim yapıldı. alınan ücret farkı misafire iade edildi. otele 54 bin 694 tl ceza kesildi" dedi.

https://www.odatv.com/gun...di-o-otele-ceza-120041158

Açıklama komik, ceza daha komik.

diyanet işleri başkanına audi 6 tahsis edilmesi

Keşke insanlardan bağlı olduğu din için para, harç gibi birşeyler toplansada biraz olsun sorgulama dürtüsü oluşsa. işin garibi din ile alakası olmayan benim gibi insanlarında sömürüldüğü durum.

güne bir şarkı bırak

Harun Gümüş - Niye Çattın Kaşlarını
https://www.youtube.com/watch?v=ZgEYQY7FCgU

ideal duş alma sıklığı

Her gündür yoksa leş gibi oluyor insan. Eve girer girmez yaptığım ilk eylemdir.
Güne başlarken duş alanları ise saygıyla selamlıyorum.