bugün

(bkz: plaza dili)

Plazada sıradan bir gün:
brief notlarını check edelim, maillere patronu cc yapalım, hemen bir meeting set edelim, böylelikle birbirimizi push edelim, delay olursa müşteriye FYi yapalım. *

Edit: Tasvip etmem ve kullanılmasından da hiç hoşlanmam.
amerikan dizilerini çevirenlerin özenti olmasından kaynaklanıp her yeri virüs gibi sarmış olan bir sonradan görmeliktir. marka bağımlısı olmaktan farkı yoktur.
Plaza Dili ve Edebiyatı.
O kadar strong bir presence var ki kime ne anlatam!
"kelime" sözcüğünün kendisi arapça iken çok da fazla takılmamak gerekir.

kimin kimi nereden vuracağı belli olmaz, akıllı olmak lazım.
plaza kaşarı olma yolunda büyük bir adım attığınızın göstergesi olabilir.
Götlüktür.
So what?
Of yha son anda bi meeting set edilmis. Bul kulaklar bunu duydu. Agzina firinci kuregiyle vurmak lazim.

Tanim: kendi dilini duzgun kullanmayip yabanci dili karman corman kullanmayi maharet sanma hezeyani.
iletişim sağlanabildiği sürece milliyetçiliğe lüzum yoktur. asıl olan iletişimdir.
üff mailleri check edelim... en ayar olduğum bu.
"lan bunun türkçesi neydi?" diye kendi kendinizi sıkıştırmaktan iyidir.
gerçekten itici bir eylemdir.

-ok tatlım geliyorum.
-bye canımm.
-bestler bir arada.

şu tarz cümlelerle karşılaşınca cidden utanıyorum.
umarım bir ben itici bulmuyorumdur..
genelde aşağılık kompleksi olan insanlar tarafından icra edilen saçmalıktır bu tarz insanlar kendi dilinden, kültüründen, milletinden de utanır evet bunlara avrupalıların yeniçerileri diyoruz.
vatan hainliğidir. açık ve net.
Bazı yabancı kelimelerin dilimizde karşılıği olmadığı için mecbur kalınan durumlardan biridir.
(bkz: turizm sektörü) la bu kadar özenti bir sektör görmedim arakadş. "tip, pit, shift, desk ve daha pek çoğu"
(bkz: yavrum seni like ettim)
Panpaaa senin photo yu likeladim dun gece.
uluslararası şirketlerde sıkça duyacağınız kelimelerdir.

Bastırmak : push etmek
kesinleştirip onaylamak: konfirme etmek
Kontrol etmek: check etmek

Diye gider, bok yemektir.
bir de bunu cümle içinde kullanan ergenler vardır. örneğin: sen çok beatifulsun. Allah'ım sabır.
arada yaparım. bilgili gösteriyo.
Hemen hemen herkesin basina gelen durum. Kullanim sikligi ile alakalidir.
(bkz: entry girmek)
içerisinde teknik terimlerin geçtiği bir cümlede ingilizce kelime kullanmaya mecbur kalınabilir belki ama normal seyreden bir cümlede kullanıldığında sadece ezikliktir, orjinalliği bozulmuş, içine sıçılmış bir marjinal görünme çabasıdır.
bunun havalı olduğunu düşünen bir grup insanın yaptığı davranış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar