bugün

kayahan'ın tribute albümü.

tarkan - yemin ettim
ipek açar - mor menekşe
sezen aksu - odalarda ışıksızım
sıla - canım sıkılıyor canım
candan erçetin - büyük aşkım
gülşen - emrin olur
ajda pekkan - gönül sayfam
funda arar - melankoli
mine koşan - allahım neydi günahım
öykü & berk - beni anlamadın ya
mustafa ceceli - sarı saçlarından sen suçlusun
aşkın nur yengi - atın beni denizlere
suat suna - yoksun sen
yonca lodi - gözlerinin hapsindeyim
demet sağıroğlu - nar tanem
gülben ergen - devamı var
nilüfer - bir garip serçe
lale memmedova - kar taneleri
emre aydın - herşeyden çok
mehmet erdem - ilk değil

benim en iyilerim: kesinlikle sıla, funda arar, yonca lodi, gülşen ve tarkan.

hamiş 1: sezen aksu her söz'e erken girerek, şarkıyı batırmış ellerine sağlık

hamiş 2: ipek acar lütfen ev hanımlığına devam etsin.

hamiş 3: candan erçetin için bu kadar kötü bir şarkı seçilemezdi.

hamiş 4: ajda pekkan. hep aynı. hep sıkıcı

hamiş 5: mine koşan, ilahi okumaya devam etsin bence.

hamiş 6: mustafa ceceli, mehmet erdem, emre aydın da her çağrıldıkları yere koşmazlarsa bu iş tamamdır.
(bkz: sarı saçlarından sen suçlusun)
(bkz: adamın amına koyan albümler)* de başta gelir.

önce patronumun arabasında, sonra iş arkadaşımın arabasında bi kaç şarkısını dinleyip unutmuştum.

gece gece nereden geldiyse aklıma.
alın dinleyin efenim..
Gülsen den emrin olur parcasini dinleyin mutlaka enfes okumus.
Guzel albumdur.
hepsini olmasa da yorumların bazılarını değerlendirirsek:

1- tarkan'ın yemin ettim'in içine sıçtığı albümdür. amenna sesi güzel de fazla yumuşak böyle bir şarkı için. o ses buğulu olacak, acılı olacak. o ses yırtılacak!

2- ebru gündeş - gel vefasız: sesi de yorumu da fena değil de o gırtlak namesi nedir arkadaş? her şarkı da arabesk arabesk söylenmez ki!

3- emre aydın - her şeyden çok: tamam sevimli çocuk. sesini de çok zorlamamış seçilen şarkı. gelin gelelim bunun da sesi fazlasıyla yumuşak. ses telleri yumoş'la yıkanmış gibi!

4- mustafa ceceli - sarı saçlarından sen suçlusun: sarı saçlardan kim suçludur bilinmez ama seni şarkıcı yapan her kimse iki cihanda yatacak yeri yok!

5- sezen aksu - odalarda ışıksızım: abla sesin bitti işte, daha neyi zorluyorsun ki? türkçe müzik piyasası elinin altında. sen destek vermeden albüm çıkartabilen yeni grup ya da şarkıcı da yok. söyleme artık lütfen. bak lütfen dedim!

6- gülşen - emrin olur: şarkıya öyle bir giriyor ki dinlerken neredeyse kahkaha atıyordum. sonrasında topladı, hatta gayet hoş da söyledi gerçi ama o peşrev ve sonrasında nakarat... ı-ıh!

7- sıla - canım sıkılıyor: bildiğimiz, zaman zaman gayet de beğendiğimiz klasik sıla yorumu işte. biraz atarlı, biraz kırılgan. ağzına, diline sağlık. albümdeki en iyi yorum.

8- mehmet erdem - ilk değil: mustafa ceceli'yi şarkıcı yapan her kimse bu herifin arkasında da o var gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?

9- mine koşan - allahım neydi günahım: mine koşan otuz yıldır neyse o. evet, ben de beğenmiyorum yorumunu ama kadının olayı da bu. arabesk seviyorsanız ve beklentiye girmeden dinleyecekseniz hoşunuza gider. yoksa hiç tavsiye etmem.

10- öykü berk - beni anlamadın ya: youtube'de ünlü olmalarını sağlayan şeyi değiştirmeden gidiyor bunlar da. bokunu çıkarttılar, haberleri yok.

11- aşkın nur yengi - atın beni denizlere: kayahan'ın popüler olmuş şarkıları için şahsen en nefret ettiğimdir. o yüzden çok da nesnel bir yorum yapabileceğimi düşünmüyorum. aşkın nur yengi yorumu da en az kayahan yorumu kadar sıkıcı ve cılız. ama bunun suçu ne aşkın nur yengi ne kayahan'ın yorumculuğunda.

12- suat suna - yoksun sen: kayahan'dan da asya'dan da dinlemiş biri olarak şarkının suat suna'ya da yakıştığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. ama burada bir şeyi belirtmeden geçemeyeceğim: suat suna, 20 yıldır şarkı söylüyorsun ama yorum bir milim gelişmedi be ağabey!

13- yonca lodi - gözlerinin hapsindeyim: yonca lodi'nin yorumunu ciddi anlamda beğenirim ama keşke başka bir şarkı seçilseymiş. yemin ettim, gel vefasız, her şeyden çok, bir garip serçe... ha bunu da kötü söylememiş ama şarkı yorumculuğunu kullanmasına izin vermemiş.

14- demet sağıroğlu - nar tanem: demet sağıroğlu'nun yorumuna, sesine, hâl ve tavrına hayranım. şarkıyı da on numara söylemiş. sıla'yla kapışır ve büyük olasılıkla geçer.

15- gülben ergen - devamı var: bi siktirin gidin rica ediyorum!

16- nilüfer - bir garip serçe: keşke yonca lodi'yle şarkıları değiştirselermiş. hoş söylüyor falan da sesi biraz, tarkan kadar değil kesinlikle, yumuşak kalıyor. yonca lodi bu şarkıyı, nilüfer de gözlerinin hapsindeyim'i daha iyi söylerlerdi.

17- lale memmedova - kar taneleri: ne yalan söyleyeyim, kadını daha önce dinleyip dinlemediğimi hatırlamıyorum. hâliyle beklentim falan da yoktu dinlerken ve yalnızca bu şarkı üzerinden değerlendiriyorum. nilüfer'in yorumu gelir bu şarkının adını duyunca benim aklıma. güzel mi söylemiş? evet ama bir nilüfer değil.