bugün

Çok güzel bir şarkıcıydı.Eskilerden."yoksun sen" adlı şarkısı oldukça güzeldi.Nilüfer'in vokalistiydi.
dolmadı yar su testisine dolmadı yarrr.. gibi bi şarkısı vardı sanırım bu kadıncagızın ha bide hastalanmıstı sanırım bi zamanlar.
(bkz: selvi boylum al yazmalım) da türkan şoray'ın adı.
dünyanın en kalabalık ülkesi (bkz: çin),en yüksek dağı (bkz: everest),en büyük ülkesi (bkz: rusya),kilometre kareye en az insanın düstüğü ülkeye (bkz: moğolistan),insan eliyle yapılan ve uzaydan görülebilen tek yapı (bkz: çin seddi)... sahip olan,dünyanın en büyük kıtası.
dünyadaki en büyük kıt'a dırve 44 000 000 km2 dir. ayrıca orijinal isim takınıntılı türklerin kızlarına koyduğu saçma bir addır.
ilk dünya kupası ev sahipliğini 2002 de güney kore japonya ortalıklığı ile yapmıştır.
suan "uctum seninle" yi dinledigim ve nerelerdesin senin o güzel sesine, hanimefendi kisiligine bu müzik sektörünün ihtiyaci var dedigim kaliteli sarkici.
nilüfer'in eski vokalisti; değerli sanatçı. beni aldattın ve olmadı yar şarkıları gerçekten de çok güzeldir.
baba ve piç'in piçi..
bir garip kitap kahramanı.. **
gerçek adı tülay Keçialan olan türk pop müziği şarkıcısı.
''beni aldattın, vurulmuşum sana'' adlı şarkıları dinlenesi sanatçı.
5 YILLIK ANNELiK ARASINDAN SONRA YENi ALBÜMÜ AŞKTIR BENi GÜZEL YAPAN iLE YIKILMADIM AYAKTAYIM MESAJI VEREN, TÜRK POPUNUN EN GÜZEL SESLi VOKALLERiNDEN BiRiSi.
demet sağıroğlu ile birlikte uzun yıllar nilüfer'in vokalistliğini yapan şarkıcı.
elif şafak'ın baba ve piç adlı romanının başkarakterlerinden biri.
gittin gideli adinda muhtesem bir sarkiyla donus yapmis sanatcidir. acikcasi cok sevindim. asya olsun, nev olsun, hande olsun, son donemde yalin olsun, bu kisileri gorunce bombok durumda ki turk pop muziginde halen isik var diyorum. kalitelerini hemen belli ediyorlar.
ac parantez (gittin gideli sarkisinin klibini uc gundur yuz defa izledim sanirim, ve sonuca vardim ki ideal kadin gittin gideli klibinde ki asya gibi olmalidir, tepeden tirnaga zerafet, asalet) kapa parantez
(bkz: gittin gideli klibinde ki asya modeli)
Çoktandır ortalıkta görünmeyen şarkıcı. Geçenlerde Cumhuriyet gazetesinin gecesinde sahneye çıkmış.
1994'e kadar tülay saygın adını kullanan ve daha sonra nilüfer'in bir dünya doğuyor şarkısını 1990 türkiye eurovision finallerinde "zamanda gezinti" olarak ve çelik erişçi, adalet güzey ve elif öztürk'ün vokalleriyle birlikte seslendiren şarkıcı. o zaman sarışındı ve şarkı 10 olmuştu. o finali izlediğim için biliyorum. yarışmanın sonuncusu "selam yabancı"yı söyleyen izel çeliköz'dü. inanmayanlar için: http://ogaeturkey.wordpre...ovision-finalleri/page/2/
--spoiler--
asyam bitmemiş türküm benim
--spoiler--

(bkz: al yazmalım selvi boylum)
(bkz: olmadi yar)
afrika le birlikte emperyalizm canavarının besin kaynağı olan büyük kıta.
Eski Dünya kara kütlesinin bir parçası olan Asya 44 391 163 km²'lik yüz ölçümü ile dünyanın en büyük kıtasıdır. Aynı zamanda 1 010 m'lik ortalama yükseltisiyle de dünyanın en yüksek kıtasıdır. Asya bu yükseltisini; dünyanın en yüksek zirvelerini bünyesinde barındıran Himalaya Dağları'na borçludur.

kaynak: wikipedia
selvi boylum al yazmalım filminin etkisinde kalmamdan mıdır, asyalı olmamıza rağmen avrupalı gibi davranıp içimizde bir yerlerde bastırılmış olduğundan mıdır bilmiyorum ama asya adında birini gördüğümde hemen kucaklayasım, sevesim, el üstünde tutasım geliyor sözlük. adı asya olan bir sevgilim olsa ne süper olurdu.
en yakın arkadaşım, dostum hatta kardeşimdir. en kötü anlarımda, en güzel günlerimde yanıbaşımda, bi telefonun ucunda hep o vardır ve umarım da hep olur.. canımdır can dostumdur.ömrümün sonuna kadar da hep öyle kalacaktır.
ilk göz ağrım, kızım.
deniz ürünlerinin en çok tüketildiği kıtadır.