bugün

türkiye'de, popüler müziği ticari kaygılar taşımadan, başarılı ve iyi müzikler üretmek adına yapmaya çalışan sanatçılardan biridir. gerek sesiyle, gerek fiziğiyle, sansasyondan uzak yaşantısıyla, şarkıcıyım diye geçinen ucuz tiplerin örnek alması gereken hanımefendi şarkıcıdır.
ilk çıktığı zaman bağırarak şarkı söyleyen, sonradan hatasının farkına varıp kendini toparlayan şarkıcı. birilerinden dayak da yemişti bu hanım.
bu şarkıyla ünlenen arada bi şarkı çıkartan ama devamlılık arz etmeyen pop şarkıcısı.

Arnavut Kaldırımı

Biten sevgilerin ardından
Ağlayamam ben böyle yas tutamam
Her sözde her gözde şefkat aramam
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

Giden aşklarımın ardından
Ağlayamam ben böyle yas tutamam
Her sözde her gözde şefkat aramam
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

Dün seni gördüm rüyamda
Arnavut kaldırımlı taş sokakta
Ah bir dili olsa da bir konuşsa
Anlatırdı masumca seni bana

Öpsem bebek gözlerinden çok ağlatırlar
Sarsam seni kollarımdan bir gün alırlar
Sevsem seni doyasıya yıpratırlar
Bir sürü kuru gürültü parçalar sevgimizi ey kader

Böyle mi olmalı solmalı sevgililer
bir dönem kınalı bebek şarkısı ile kendinden epey söz ettirmiş olan şahıs
nilgül adlı dizide de efsa karakterini canlandırmaktaydı bu şarkıcı. ud çalıp şarkı söylerdi.
sezen aksuyla cok yakın temaslar icin de olan ama sezenle ters düstükten sonra müzik piyasasından silindigi söylenen güzel sesli kadın sarkıcı.
edit:eeee sezen bu elinden tuttugunu ihya eder,kafasını bozanı tarihten siler.
(bkz: o degil de bi ilhan irem vardi noldu ona)
nilüfer'in ve kayahan'ın eski solisti ve öğrencisi olan şarkıcı. gerçekten de kalitesinden ödün vermeden yoluna devam ediyor. bir benzeri için (bkz: asya)
şimdiye değin;

Kınalı Bebek (1994)
Şikayetim Var (1996)
Sımsıcak (1998)
Papatya Falları (2000)
Korkum Yok (2004)
Koleksiyon (2006)

albümlerine imza atmış olan şarkıcı.
özellikle ilk çıkardığı kınalı bebek albümünde çok değerli müzisyenlerle çalışma imkanını yakalamış, (bkz: sezen aksu), (bkz: uzay heparı), (bkz: yıldız tilbe), (bkz: kenan doğulu), (bkz: özkan uğur), (bkz: gürol ağırbaş), (bkz: ismail soyberk), (bkz: şehrazat), ilk albümünde de, kınalı bebek, arnavut kaldırımı, yağızım gibi şarkılarının o dönemin pop çizgisinin de üstünde olduğu, 1996 senesinde çıkardığı şikayetim var albümününde de yine müzikal anlamda kaliteli bir albüm yapmış olsa da, gerçek müzikten anlamayanlar dışındakilerin pek bilmediği, kayahan 'a belki de senelerce vokal yapmasının bir borcu olarak ortaya çıkan ve de şikayetim var şarkısının müziğiyle de, düzenlemesiyle de batı müziğinin ezgilerini dahi geçtiğini kanıtladığı fakat bu albümden sonra maalesef pek bir şey ilk ürettiklerinin yanına koyamayan buna rağmen, her zaman kendi çizgisini korumuş, son çıkardığı albümlerde daha çok olmak üzere, şarkı sözü yazıp, besteler de yapan, değerli müzisyen kişi... aralık 1964 doğumludur... kayahan'ın gözlerinin hapsindeyim şarkısıyla eurovision'da çığırttığı yerde, incecik haliyle, siyah elbiselerin içinde kendisine hayran bırakmıştır...
savruldum isimli parçasının sözleri mükemmeldir

istemesen de dinlemesen de
sanadır bu şarkılar
ecelim gelse soluğum bitse
aşkım şarkımda yaşar
soyadıyla feci şekilde çelişen hanım.
bir kere babası sağır değildir kulakları sapasağlamdır.
ayrıyetten oğluda değildir kızıdır.
orijinal ismi; Rabia Demet Sağıroğlu olan bayan sanatçı.
cok sağlam bir gitaristle zamanında çalışmış olan pop sanatçısı. özellikle arnavut kaldırımlarındaki akustik gitar ve papatya fallarındaki blues tınıları şahane gitmiştir şarkılara.
'arnavut kaldırımı' adlı parçasıyla hatırladığımız sanatçımızdır. bu aralar silkelen ve gittiğim yol adında iki parçadan

oluşan (bkz: single) çıkartmıştır.
bügün kanaltürk de oylum talu nun konuğu olan, sanatçı. saçları çok uzayan sanatçıyı tanımak zor olmadı.

(bkz: unutmak mümkün mü)
son çıkardığı "silkelen" singleını dinlerken tuna kiremitçi'yle evli olduğunu öğrendim. kirpiklerim sislendi, omuzlarım çöktü, sağ bağcığım çözüldü. tamam evlilik güzel şey de tuna...

niye öyle oldu ki ya demet?

edik : henüz evli değilmiş, daha kötü. nikahı basmadan fingirdemek, ayıp demet ayıp.
tuna kiremetçinin filmi olan adını sen koyun soundtrack ını muhteşem seslendirmiş kadın.
yıllardır değişmeyen, geçen zamana rağmen güzelliğinden bişey kaybetmeyen şarkıcıdır.
şikayetim var.
herne olursa olsun hemen hemen her şarkısında huzuru mutluluğu hissettiren inanılmaz dinlendiren sese ve şarkılara sahip sanatçımız.

an itibariyle... (bkz: aşk perisi)
yakın zamanda annesini kaybetmiş sanatçıdır.
an itibariyle trt 4'te demek akbağ ile mucizevi tsm eserleri seslendirmekte. kızımızın sesi pek nağmeli, pek edalı.
muhteşem bir sese sahip kadın. bi o kadar da güzel yorumu var.
dehşet süper şarkılar da yaptı zamanında. peki 2000ler'de neden suskun.
hadi be güzel sesli kadın, hadi.
biçare, şikayetim var, kınalı bebek, arnavut kaldırımı, hazan mevsimi, allah görür...
yenilerini bekliyoruz, istiyoruz. daha da yak, daha da.
yumuşacık ve içten bir ses.
(bkz: arnavut kaldırımları)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar