bugün

ucuncu sezonunda gercek tadini yakalayan dizi. senaryo insani oyle bir kendine bagliyorki neler olacagini dusunemiyorsunuz bile, bir nevi lost sendromu. aman allah bozmasin.
cast olayının amına koyan dizi. kimse ölmüyor, ölen geri geliyor.
--spoiler--

zaten dizi evreninde azıcık aklı olan için ömür boyu götü sağlama almak çok kolay, git claire in yanına ,geçir kafaya geçir bişe bayılsın, sonra şırıngayla çek bir şişe kan, hatta hepsini çek, nasılsa bişe olmuyor. ondan sonra başka kanlara bir damla bir damla karıştırır karıştırır kullanırsın. he direk kafanamı sıktılar, ayarlarsın birini önceden, gelir morgta sokar iğneyi. yani hayatta kalmak için illa sylar veya peter gibi tşaklı bir gücün olmasına gerek yok aklın varsa azıcık tamamdır. hadi tüm karakterler bilmiyo kan aktarım, yenilenme olayını falan diyelim. hepsini geçtim orda hayatını bunları bilmek uğruna adamış böcek olmaya çalışan mohinder demi bilmez. herkes macera peşinde hayatta kalmak önemli değil.

herneyse de böyle gözlerini bembeyaz yapıp karizmatik bir şekilde geleceği çizen eleman vardı uzun saçlı, ölmüştü, hala geri gelmedi, kısa çubuğu çeken bi kaç cenabet karakterlerden biriydi heralde ,bok yoluna gitti.

--spoiler--
(bkz: sylar ın ermesi)

future dan gelen edit: (bkz: moderasyon çalışıyor)
3ncü sezon ilk bölümünde sylar'ın yardığı dizidir.

--spoiler--

claire dolapta saklanmaktadır. sylar kapıyı zorlar fakat açamaz. sonra;

sylar: korktuğunu biliyorum. bende benim gibi biriyle bi' evde yalnız kalsam bende korkardım.*

--spoiler--

ayrıca mohinder'ın yeni bulduğu olayı, sylar daha ilk sezondan bulmuştur ki bu da ilginçtir.

--spoiler--

mohinder maya ile konuşurken bir anda kafasına dank eder ve güçlerin böbreküstü bezinden salgılanan hormonlar sayesinde ortaya çıktığını çözer.

fakat sylar, claire'ın beynini inceleyip edebiyat yaptıktan sonra hipofiz bezine yönelmiştir. ve bilindiği üzre hipofiz bezi böbreküstü bezlerine etki etmektedir.

--spoiler--
**spoiler**

sylar 'ın iyi adam olmaya başladığı dizi.

**spoiler**

(bkz: wtf)
belli karakterlerin huyları ve yerlerini değiştirerek yapboz şeklinde giden dizi, hala tam anlamıyla anlaşılamamış olan tek şey ise peter ve nathan ın anasının türk filmi entrikaları haricinde ne tip güçlere sahip olduğu.

dizinin sonunda da peter ın babası geri gelecek sanırım.
hakkında "eski formuna kavuşan dizi" yorumlarını görünce "lan eskiden ne formu vardı ki" diye içimden geçiriyorum. yeni sezonunu seyretmiyorum, ilk iki sezonunu seyretmekle kaybettiğim zamana da acıyorum.
ebenin *mı dediğim dizi. doğru diyorum. bitti ben aynen ebenin *mı dedim. ekledim; ''noluyo *mına koyum yaa'' diye.

bu kadar terbiyesiz olma demeğin. sıktı ama biliyordum başıma geleceğini. 3. sezon bitsin öyle başlasaydım keşke. haftada bir bekle öyle izle. sıçtı ağzıma resmen.

s03e06

--spoiler--
uzattıkça uzattılar valla diziyi. en son arthur petrelli yi görmüştük 5. bölüm sonunda, 6. bölümde nedir ne değildir anladık. adam çocuğuna sarıldı güçlerinin hepsini emdi şerefsiz. zaten beklemiyorduk;

''ahh benim oğlum, tontiş oğlum''

demesini. iyi oldu bu aslında. ben bekliyordum zaten. asıl dangalaklık zaten peter da. gerzek oğlum, salak oğlum, adam anneni put gibi yapmış, dandik gibi bırakmış, sen ise buubaa neddin kodun dedin sonra kucaklamaya yeltendin, ebenin *mını gördün. iyi oldu. vallaha gıcık gitmeye başladım bu peter dan ben. syler denen melakeyi felam dövdü, adam iyi oldu, bu çıldırdı. godumun çocuuu.

mohinder iyice zıvanadan çıktı zaten.

hiro kadar dangalak başka kahraman olamaz. yeminlen her çıkınca suratım ekşiyor, benzim atıyor. oyunculuk denen hede yok bu zik kafalıda. şarapsız. zamanı büküyormuşta, uzayın mına koyuyormuşta, e be salak herif, seni uyardılar de mi, bak o geleceği görüyor diye, sen de gittin, dandik dandik gezinip adamı arıyorsun. gıcık herif.

parkman ın işi ise daha enterese. kaplumbağa seni uçağa kadar getirip ordan öyle mi geldiniz? bu ne mına koyum lan. bildiğin çöl orası. uçak nerden kalkıyor.

kafama takılan ise, anne petrelli adam denilen yaşlanmayan herifi çıkarttı[hiro çıkardı]. baba petrelli de o nu buraya getirin dedi. eğer anne ve baba petrelli beraber çalışıyorsa yeminle silerim dizinizi bak, hatta gelir bulurum hepinizi, sıçarım ağzınıza dönerim yeniden evime.
--spoiler--

s03e06
s03e06 alt yazısını bulamayanlar için buyrun efendim;
http://www.altyazi.gen.tr/
hd için uyumlu ama yüksek kaliteli olan 720 li olan kaliteli versiyonu için saniyesini 78 saniye ileri alın oda olmaktadır.
Filmi gosterime hazir olan dizi.
(bkz: yoksa gosterildi mi)
Tanım: Gittikçe saçmalaşmaya başlayan dizi.

s03e06

-- spoilerımsı --

bu devirde babana bile güvenmeyeceksin.

-- spoilerımsı --
gelecek ve geçmişin birbirine girmesiyle oyuncu sayısı 2 katına çıkmış olan dizi. çok fazla ilgimi çekmiyor artık eskisi gibi. tek kale maç yapar gibi senaryo yazmaya başladı senaristler. halbuki nerede o birinci sezon.
nihayet 3. sezonunu izlemeye başladım. tanıtım bölümünü de sayarsak 8 bölümü de izledim. kısa ve öz söyleyeyim; olmamış abi!..

heroes gittikçe türk dizilerine benziyor. tek farkı bilimkurgu-fantastik öğeler taşıması. birde ekşıın sahnelerinin başarılı olması. bir kere ben tanıtım bölümündeki "bu dizide neyin ne olacağını, kimin kötü kimin iyi olacağını asla bilemezsiniz" mottosuna gıcık oldum.
zaten bu olay yüzünden dizi bok yoluna gidiyor. öldü denilen adamlar canlanıyor, yeni herolar her taşın altından çıkıyor, iyi bildiklerimiz kötü, kötü bildiklerimiz iyi oluyor!.. lan yeter artık. sıçayım bu gizeme. beklentilerin dışında senaryo yaratması çabasından bir ton mantık hatası oluşuyor. tek tek yazsak zaten heroes başlığı 50 küsürü bulur. bu yüzden bu diziyi de daha fazla popüler etmenin bir anlamı yok.

tanım: "ne yapalım artık başladık bir kere" diye yeni bölümleri zevk almadan izlediğim/izleyeceğim dizi.
"uygarlık ilerledikçe cehalet de artar" sözünün en güzel örneği olan dizi.
hadi lost neyse, işin başında mistifikasyona sığınacağını anlamayıp izlemeye başladık, bi nokta gelecek bu işlere mantıklı bi açıklama getirecekler diye bekledik fakat adamlar zaman yolculuğundan girdiler ada taşımaya vardırdılar işi.
peki bu heroes neyin nesidir acaba? hani insan oturup kıçıyla gülmek için izlemeye kalksa ona da izin vermiyor 15. sınıf korku filminden fırlama çığlıklar feryatlarla.

insanlar ikiye ayrılır bence; lost heroes gak guk izleyenler ve dexter sopranos bik bik izleyenler, ben ikinci tarafı tercih ediyorum, eyvallah birader.
gereksiz yere bir hafta ara vermiş dizi.

8. bölüm (Villains) 10 Kasım 2008'de yayınlanacaktır.
Hero Nakamura için seyrettiğim dizi. O benim kahramanım iyi kalpli sevimli insan, oy oy oy.
oyuncularının birer birer sinema filmlerinde de boy gösterdiği amerikan dizisi.

--spoiler--
hızlı koşan sarışın fransız * kızla birlikte güzel hatun kontenjanına yeni bir hatun daha eklemiş dizidir.
--spoiler--
s03e08 için alt yazı;
http://www.altyazi.gen.tr/
http://altyazi.indivx.net...n-8-bolum-turkce-altyazi/
facebook da oyunu çıkmış dizi. oyun için şu aramayı yapıyoruz: my heroes ability.
--spoiler--

Taa ilk bölüm-ler-e gidildi, bazı olayların derinine inildi bu bölümde.
Başkada bi' şey olmadı.
Ha kahinimizin kafası uçtu ve Baba Petrelli Hiro'yuda safdışı bıraktı.

Gerçi kahin geleceğini nasıl göremedi onu anlamış değilim, başka zaman Hiro'nun kafasına vurmayı biliyordu tavayla!

Ne ise ya.
--spoiler--
s03e08 ile daha önceden söylediğim lafları bana şimdilik yedirmiş olan dizi...
sıçıp sonra sıvamak nasıl olur bunu s03e08 bize gösteriyor heroes. spoiler olayına fazla girmeyeceğim. kafadaki birçok soru işareti siliniyor.

mükemmel olmuş...
s03e08 ile altımıza sıçırtmış dizidir. geçmişe gittiğinden dolayı her olayda ''ohaa lan'' ''yuhh mına koyum'' gibi tepkiler verdirtmiştir.

--spoiler--
hiro nun geçmişe gidip olayların gidişatını, nasıl olduklarını bizlere gösterdiği ve arthur petrelli nin nasıl bitkisel hayatta kaldığı, syler ın nasıl bu hale geldiği, şirketin amaçlarının birazda olsa ne olduğu, ateş saçan kardeşleri ve bunun gibi bazı olayları değinmişler, tadından yenmemiştir.

benim takıldığım nokta bu afrikalı esmer adam ın arthur petrelli nin geleceğinden bihaber oluşu. arthur amca nın tamam süpersonik manyak güçleri mevcutta, e geleceği neden göremedi bu afrikalı amca. ayrıca kafasını neden koparttı arthur emmi. yani zaten gücün var, gücünü em. bi boka yaramaz zaten ondan sonra, ne diye kafa koparıyorsun.

sonra hiro ya sözüm. sen gördün kafanın kopuk olduğunu. ne diye bakıyorsun ki. ışınlansana olum. vallaha öldürcek bu herif seni. zaten senaristler açıklamış. prison gibi oldu bak buda. bir ana karakter ölecek diye. gitmese bari. hayır fazla sevmiyorum hiro yu ama öldürmeyin bu adamı lan. vallaha bak.

bana göre hiro ölmez, yani amaçları tamam bizim bakın geçmişte neler oldu bitti. alın görün gibi bi şeyler anlatılmaya çalışılmış olabilir ama hiro bu olayları anlatmalı diğerlerine. ando var diyoruz ama ando nun gücü yok. yani arthur bunu alıp ne yapacak ki. ayrıca ileride ando ve hiro karşı karşıya gelmeyecek mi? yani hiro nun gücünü alır bırakır. ando yu da belki alır güç verir karşı karşıya getirir.

arthur denen zibinin ne bok olduğunu gördük. peki linderman denen herifi kötü biliyorduk adam anne petrelli ye iyilik yaptı. iyi gibi gösterildi bu adam. sonra bu şirkete iyi dedik. mına koyum syler ın o katil olmasının sebebi bu claire ın gözlüklü ibiş babasıymış. noluyo olm. yeminle iyi denilen adamlar kötü, kötü denilen adamlar iyi çıkıyor. gerçi sonra babasına şirket yaptırtıyorda. amaan neyse..

neyse azımız açıkta, kıçımız donarak seyrettik bu bölümü. çok soğuk buralar..
--spoiler--
--spoiler--
3. sezon 9. bölüm itibariyle heroes ve villians safları belirginleşirken, villianslar bariz üstün görünüyor.

villianlar yani kötüler
arthur petrelli - her boku yapabiliyor zaten
sylar - artık adam öldürmeden de güç kazanabiliyor. o da aşırı güçlü.
flint - ateş atabiliyor
knox - karşısının korkusunu emerek insanüstü bir güçe sahip olabiliyor.
elle - elektrik atabiliyor
eski niki bayan strauss - buz gücü var.

herolara bakalım.
angela petrelli - geleceği rüyasında görüyor.
peter petrelli - dizinin en güçlüsü idi lakin şu an güçlerini kaybetmiş durumda.
matt parkman - zihin okuyup, zihinsen hileler yaratabiliyor.
nathan petrelli - uçabiliyor
claire bennet - iyileşebiliyor
daphne - hızlı koşabiliyor.

şimdi bir arthur petrelli zaten peter'ın tüm güçlerine sahipken, peter da güçlerini kaybetmeden önce buradaki tüm karakterlerin güçlerini absorbe ettiği için arthur ve syların karşısında güçleri olmayan peter'lı bir kahramanlar takımı nasıl kazanabilir savaşı bu imkansız görünüyor.
--spoiler--
şuan itibariyle 3.sezon bölüm 9'un torrentlere düştüğü dizidir.
sıçmış sıvamış dizidir.lan daha dün bak bu herif iyilere geçti dedik adam gitti yine kötülere.sylar dan bahsediyorum.senaristler bi dur diyin lan!

(bkz: hadi sıçmışsın bari sıva)