bugün

entry'ler (702)

evrim teorisi

yanlış (ya da yalan) olduğunu savunanların neden milyonlarca yıllık memeli fosilleri olmadığına açıklama getirmeleri gerekiyor. madem evrim yok, o zaman dünyada canlı hayat başladığı andan itibaren inek, kedi vs olmak zorunda demek ki. ama ne hikmetse bunların yüz milyon yıllık hiç bi fosili yok. şu işe bak sen..

daha uzunu için,

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=14555681

hem yobaz hem milliyetci hem de irkci olmak

zor bi kombinasyon.

zaten ırkçıysanız doğal olarak milliyetçi oluyorsunuz -tersi geçerli değil ayrı- ama ırkçı olunca dinci olamıyorsunuz. türk islamcı olursanız yeterince ırkçı olamıyorsunuz. biri ümmete biri ırka dayalı fikirleri en uçta sahiplenemiyorsunuz, ya fazlalıkları törpüleyip sentezleyeceksiniz, ya da ne idüğü belirsiz bi ideolojiniz olacak.

teoride bu kadar imkansız görünse de pratikte aslında gayet de karşılaşabiliyoruz örnekleriyle. tıpkı laikliği savunan islamcı -yazarken bile saçma gelse de- olabildiği gibi.

tersi de herhalde "hem dinsiz, hem komünist, hem de ırka inanmaz olmak" gibi bi şey olsa gerek. ve biri diğerini doğuran sıfatlar olduğu için teoride de gayet mümkün -hatta kaçınılmaz- bi kombinasyon bu. yine dinsiz ve ırkçı olunabildiğinden bi istisnası var diyelim. ama komünistseniz diğer ikisi şart..

gerçi karşı taraf da bizi etiketlerken daha ağız dolduran güzel bi tamlama yapmıştı, anmazsak ayıp olur.

(bkz: laik ateist agnostik aczmendi müsveddesi)

ordu sizin bacak aranizi da koruyor

bu ifadenin geçtiği yazıda "bütün ordular savaş kazanınca düşman gördükleri tarafın kadınlarına tecavüz ederler" gibisinden bi cümle geçiyor. yahu sadece ben miyim şu cümlenin nerelere varacağını gören acaba.. biz şu an birileriyle savaşmıyor muyuz.. altaylı o zaman ne demek istiyor.. ben yazmaya cesaret edemiyorum ama cümlesinin vardığı yer açık değil mi..

hayır biz zaten biliyorduk bunları ("jandarma geliyor kızlarınızı yollayın" lafı daha hafızalarımızda çok taze) ama güya vatanperver bi yazıda böylesi bi laf edilmesi anca gaf diye adlandırılabilir sanırım.. tabii kimse lafa dikkat etmeyince sorun olmuyor ayrı.

sözlükteki bütün kızların solcu olması

eğer doğruysa "hepsi sağcı o yüzden mesaj atmıyorlar" diye uydurduğum sebep geçersiz çıkacak. o yüzden hala ben hepsinin sağcı olduğuna inanıyorum. üzmeyin yok yere şimdi beni..

solun terorist oldugu gercegi

doğrudur.

"terörist" sıfatı devletler tarafından verilir ve genellikle karşıt görüşlülere atfedilir. bugüne kadar sadece bu ülkede bile eline silah almamış binlerce insan tck tarafından terörist olarak adlandırıldılar zaten. yasak sayılan görüşleri ifade edenlerin "düşünce suçlusu" sıfatıyla nitelenmesi sadece medya ve halk nezdinde geçerli, yoksa bu suçtan hüküm giyenler devlet nezdinde -ve tck nezdinde- terörist olarak adlandırıldılar.

faşist devletlerin hüküm sürdüğü ülkelerde terörist olmak için etrafa bomba koymak, ele silah almak gerekmiyor yani, kalemle bile terörist olabiliyorsunuz. bu devlet bana bi gün terörist derse de bundan gocunacak değilim. tam tersine şerefimdir benim.. binlerce solcu düşünce suçlusu terörist gibi..

son ders aşk ve üniversite

sadece ilk otuz saniyesine dayandığım film. belki sonrası iyidir bilmiyorum ama o otuz saniye eziyet gibiydi. bi film bu kadar mı dandik başlatılır yuh diyorum.. filmin başındaki fragmanlar yüzünden bu seyrettiğim şeyi yine bi reklam falan sandım. hani o ülker çikolata reklamlarında tren istasyonunda veda eden aşıklar falan vardı ya, hah işte en fazla o kadar samimiyeti olan bi sahneydi. yuh be kardeşim, bi daha cesaret edip devamını ne zaman izlerim allah bilir.

dizilerde telefonu aniden kapatma fenomeni

dülülü (telefon çalma sesi)
- jack.
- bay başkan.
- bombanın nereye konduğu konusunda bilgi sahibi olduğunu düşündüğümüz biri var, altıncı sokak ve yedinci bulvar kesişiminde kalıyor, taktik ekibi sen yönlendir.
- peki bay başkan, yoldayım.. çat (telefon kapama sesi)

iki saniye sonra,
dülülü
- jack.
- bay başkan.
- ne kapatıyorsun suratıma, insan bi güle güle falan der.
- güle güle bay başkan. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- senin ağzına sıçarım lan başkanım ben, kimin suratına kapatıyorsun telefonu lan..
- zamanımız yok bay başkan.. bombayı bulmak için tek şansımız bu.
- peki jack, ama bi daha böyle davranma, alırım seni görevden. adrese gittiğinde beni haberdar et.
- peki bay başkan. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- bay başkan.
- öyle değil böyle kapatılır. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- ayıp oldu ama bay başkan.
- ayıbını ..kerim lan senin. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- vazgeçtim bombadan, beyaz saraya geliyorum, aazına ..çacam senin bay başkan.
- gel gel kim koyuyormuş görürüz. çat..

yeteeeer.. çok uzattım. çat..

not: bu arada bu entry başka bi entry'den ilham alınarak yazıldı. bu konuda daha güzel bi yazı okuduğumu hatırlıyorum ama neyse.. bu entry de ona ithaf edilsin. çat..

isimden cinsellik analizi

sınırsızmışım lan bu iddiaya göre. o kadar diyorum kimse inanmıyor işte bak bilim bile kanıtladı daha ne olsun. kelepçelerimi çıkarayım dolaptan en iyisi..

oz

bitti.. altı sezonu aralıksız seyrettim ve bitti. bu hbo'nun kaçıncı hayran olduğum işi artık sayısını unuttum. şunun yüzde biri kalitesinde bile dizi çekemiyoruz biz.. niye??

hakkında uzun bi şeyler yazarız sonra ama şu an sadece bitmiş olmasının yarattığı boşluk hissiyatı var bende onu yazmak istedim.. n'apacam ben şimdi lan.. bitti...

bu devirde bakire sevgili bulamazsın diyen kız

"olsa dükkan senin" manasında bi laf herhalde. "bakire mi.. kim kaybetmiş de biz bulalım, bize gelişi zaten böyle" gibi..

öz gaziantep

gaziantep oswald state correctional facility'nin kısaltması sandım şunu ilk görünce. iki haftadır paso "oz" seyretmekten gerçeklik algılayışım değişti yahu..

türkiye 2025 te daha milliyetçi ve islamcı olacak

bunun yerine "türkiye'nin burnu boktan kurtulmayacak" yazsalarmış daha açıklayıcı olurdu. milliyetçilik ve islam'dan on beş senede kurtulma umudumuz yoktu zaten, bunun için yüz elli sene gerekecek diye korkuyoruz asıl.

cinselliğini doyasıya yaşayan kıza veriyor demek

o doyasıya yaşama dahil olmayanın yaptığı eylemdir. yani,

cinselliğini doyasıya yaşayan kızın beraber olduğu adam kız için "veriyor" demez, zaten diyecek yaradılıştaysa o kız o adama bakmaz, bakmadığı adam da kızın arkasından "veriyor" der, mesele budur..

bütün teyzelerin gençken çok güzel olması

akraba teyzelerden bahsediliyorsa aslında temeli olan iddiadır.. ama görecelidir. şöyle ki,

bi insan en çok annesini sever ve annesine benzeyen kızlara aşık olur derler. e anneye en fazla benzeyen insanlar da onların kardeşleri, yani teyzelerdir. o teyzelerin gençlik resimleri de bakan çocuğa illa ki güzel gelir. göreceli derken kastım da buydu, sadece kendi teyzesi çocuğa güzel gelir yani..

ama sonuçta bi akrabalık olduğu için gerçekten takdir edilecek bi güzellik olmaz ortada. kimse teyzesinin resmine bakıp gerçekten güzel bulmaz, bulamaz.. çünkü güzel bulmak illa ki çok az da olsa altta bi cinsel uyarı gerektiren eylemdir. akrabaya o uyarı hissedilemediğinden bi nevi güdük kalır bu güzel bulma refleksi.

kendi kendisini çürüten entry'ye güzel bi örnek oldu bu. yazmaya başlarken başka bitirirken başka şeyi savundum lan, var mı böyle bi örnek..

gozaltinda yasanan diyaloglar

uzun bi versiyonu linktedir.

http://sozluk.sourtimes.o...ne+anilari%2F%40brick+top

yandi gulum keten helva durumu

"bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık" felsefesiyle kardeş durum.

http://www.habervaktim.co...__iste__calismali_mi.html

alıntı:
"çalışmanın ağır yükü ve streslerle yoğrulup yorulan kadın evine geldiğinde eşini teselli edip yorgunluğunu almak şöyle dursun kendisi teselliye muhtaçtır. Erkek de aynı durumdadır dolayısıyla her ikisi sinir küpü olarak evlerine dönmüşlerse yandı gülüm keten helva durumları..."

seviştikten sonra arkasını dönüp uyuyan adam

bugüne kadar hiç bi "adam"la sevişmediğim için kişisel gözlemim yok ama bu tarifin biraz şehir efsanesi olduğundan şüpheleniyorum. filmlerde falan da görüyoruz gerçi ama..

çünkü sevişme ardından temizlenmesi var, çiş etmesi var.. çok zor seviştikten sonra şak diye dönüp uyumak. bi de bu tip sahneleri hep yabancı filmlerde görüyoruz. adamların temizlik anlayışı bizimkiyle yüz seksen derece zıt. onlar kirletip sonra sık sık temizleme üstüne kurulu bi temizlik alışkanlığına sahipler, biz kirletmeyip daha seyrek temizleme.. şunu diyorum yani,

o filmlerde adamlar sevişme sonrası hiç temizlenmeden şak diye uyuyorlar ama nevresim de çarşaf da batıyor spermle, vajinal sıvıyla.. ama işte adamların alışkanlığı sayesinde hemen o çarşafı nevresimi atıyorlar makineye.. bizse kirletmemeye kasıp mümkün olan en uzun süre aynı çarşafları kullanıyoruz. bizim etrafı kirletme lüksümüz yok.

bi de seviştikten sonra hemen uyumak için adamlar giyinmiyorlar da.. zaten filmlerde bi başka göze çarpan detay da adamların paso çıplak yattıkları. e yaz günü değilse ben çıplak falan yatamam acaip rahatsız olurum. eminim bu memleketteki çoğu insan da böyle.. biz pijamasız dal taşak yatamayız mümkün değil.

o yüzden bu "seviştikten sonra kıçını dönüp yatan adam" da zaten bizim kültürümüze yabancı, batı menşeili dergilerde tanımı yapılan adamlar için uydurulmuştur. hele o uyku arasında uyanıp sevişip tekrar uyuyan adamlar falan bizim ülkeden asla çıkmaz. ha tamam uyku arasında uyanıp sevişiriz doğru, ama onun sonrasında bile şak diye uyuyamayız.

hepsini geçtim.. biz mastürbasyondan sonra işemesi gerektiği bilgisi kafasına kakılarak büyümüş bi milletiz. seviştikten sonra çişini etmeden kim rahat rahat uyuyabilir lan, daha neler..

gerdek gecesi diyalogları

- ne.. kan akıyor selma.. n'oluyor???
- sürpriizzzz... bu gece için diktirdim.. beğendin mi?
- canıımmm.. çok duygulandım..

evlenen çift sevgililik döneminden sonra evlenmişse..

bizim irkciligimiz butun milletlere karsidir

cümle kurmayı becerebilseler savunacaklar şu lafı ama daha kuramıyorlar bile. ırkçılar ama üstün ırklarının dillerini daha kullanamıyorlar.. yazık.

ekşi sözlük

itü'deki geleneksel abazan eylemi sonrasında alevlenen tartışma ortamının muhafazakar feministler, yancı feminist erkekler, amerikan feminizm idealistleri ve abazan özgürlükçüler savaşına döndüğü yer. uzun zamandır bu kadar zevkli olmamıştı sözlük. zenci bile döktürdü bugün helal olsun.

ahh şimdi orda olmak vardı mnkym.. hiii küfrettim..