bugün

lost'tan sonra ikinciliğe oynayan dizi. imdb'de öyle diyor zaten.
lost'un pabucunu dama atacak dizidir aha buraya yazıyorum hatta yazdım.
lost ve bu dizi arasından seçim yapma düşüncesine girenlerin, 3. sezonda olan lost yerine daha 1. sezonunda olduğundan, insanların tercih edebileceği dizi.
her hafta çıkan yeni bölümü, salı sabahı p2p programları yardımıyla çekilebilen dizi.
ilk olarak david bowie tarafından söylenen ve sonradan wallflowers tarafından da başarıyla icra edilen güzel bir rock şarkısıdır. godzilla filminin soundtrack parçaları arasında da yer alır.

klibi:http://www.youtube.com/watch?v=shvSvj7SfsA
klibi(david bowie):http://www.youtube.com/watch?v=5_AIJCKJMxA
ilk 3 bölüm izlendiğinde bayan dizi. fakat başı olduğu ve yeni yeni oturmaya başladığından devamı izlenilip karar verilmesi gerekir. gerçekten sarıyor.
süper bi bilgisayar oyunu.
herkesin super kahraman oldugu dizi. artik kendimden bile $uphe ediyorum. yarin birgun cikip ben ucabiliyorum, ulan ben zamani bukuyorum dersem $a$irmayin.*
lost'a ara verilmesiyle çoğu insanca izlenmeye başlanmış ve hastası olumuş dizidir. hele ki bi de supernatural ve eureka gibi kardeş dizilere başlamışsanız vah halinize diyorum. başka da bişey demiyorum.
X-men tadında yeni nesil şahane dizi.
Ayrıca:
(bkz: hiro nakamura)
(bkz: hero)
ilk bolumunden itibaren bagimlilik yapan, bir sonraki hafta sabirsizlikla beklenen mukemmel dizi. en son 11. bolumu yayinlanmis ve yine akillarda soru isaretlerini birakmistir ta ki 12. bolumu seyredilene kadar...
sylar'in bir sonraki plani ne?
eden olecek mi?
niki sanders, jenifer'a galip gelecek mi?
isaac mendez ve hiro nakamura patlamayi durdurabilecekler mi?
claire bennet babasi hakkindaki gercegi ogrenecek mi?
haitian ile claire isbirligi mi yapicaklar? haitian sir tutabilir misin claire diye sordugunda neyi kastetti?
haitian ve eden nasil bir plan yaptilar? birbirlerine bakisin altinda bir plan mi yatiyor?
mr.bennet gercekten yardim mi etmeye calisiyor yoksa o da mi sylar gibi gucleri kontrol mu etmek istiyor?
hiro nakamura gecmise gidip herseyi duzeltebilecek mi?
mohinder suresh'in dizideki foksiyonu ne olacak? babasi chandra suresh ne yapmaya calisiyordu ve mohinder suresh babasinin yapmaya calistigi seyi kesfedip, tamamlayabilecek mi?
yılbaşı tatiline giren ve 22 ocak'tan itibaren yayınlanmaya devam edecek dizi.
tatile girdigini unutup sabahtan beri haril haril yeni bolum linklerini aradigim a$mi$ dizi.
insanın içinde yeni yeni umutların *açmasını sağlayan aşmış dizi. en azından sorduğu sorulara cevap veren, diğerleri ** gibi kanser etmeyen dizi. *
şu an için ilk 4 * bölümü bitirmiş bir lostçu olarak şubat başına kadar olan lost tatilini değerlendirmek adına kaliteli bi dizi.

--spoiler--
bu arada senaryoda bazı tutarsızlıklar gözüme çarpmadı değil. o sarı cheerleaderin cesedini falan buluyolar, işi otopsiye kadar götürüyolar da neden ailesine haber vermiyolar? hatuna hiçbişi olmamış gibi devam ediyo herkes günlerine.
ayrıca ona tecavüze kalkışıp kafasına tahta saplattıran delüganlu da kızı tekrar canlı görünce biraz şaşırıp sonra hatun avına devam etmekte. sanki lavuk hergün bi heroes bi x-men le kapışıyo.
ama yine de izlenmeye devam edilecektir.
--spoiler--
bence lostun tahtına aday bir dizi, olaylar çok hızlı gelişiyor ve 6. sezon boyunca yayınlanacakmış. her izleyen en fazla 4-5 bölüm sonra sona erer düşüncesine kapılıyor ama dizinin senaristi şimdiden 4 sezonun senaryosunu yazmayı bitirdiğini söylemiş. malesef 11. bölümden sonra tatile girmiştir büyük bir heyecanla beklemekteyiz yeni bölümlerini.
yakında cnbc-e ekranlarında görmeye başlayacağımız dizi.
sonunda hasretin bittigi, bugun yeni bolumunun yayinlanacagi dizi. heyecanla bekliyoruz efem.
--spoiler--
malum bombanin patlamasindan onceki 3 haftadan ba$layan 12. bolumde yeni karakterlerin katildigini gorduk. iyice cete kivamina gelecek bu dizi du bakalim. ayrica yenilerden en ilgi cekeni sanirim invisible man olacak, adam zaten gorunmuyor. nikki'nin jessica ile sava$i hala devam ediyor. dizinin sonunda ettigi fiyakali laf tam bolum sonuna yaki$mi$. peter'in sahip oldugu guc ba$ina cok i$ acacak ileride zaten bomba olayininda arkasinda yatan gercekler, bombanin nasil patlayacagi falan aydinlanmi$ fakat diziye yeni dahil olan $u nukluer elemanin adi hala muamma.

verilen o kadar uzun aradan sonra tatmin etmemi$tir. buna bile $ukur diyoruz napalim.
--spoiler--
tutmuş yeni dizi. insanlar lost, prison break derken bunu da telaffuz etmeye başladı hayırlısı diyoruz. şahsım tarafından ilk altı bölümü indirildikten sonra ilk bölüm izlenince, bayan ve gıcık eden dizi. sildim hepsini netekim.
girdiği tatil yaramamış, yeni bölümü ile hayal kırıklığı bırakmış dizi.
prison break ve lost yokluğunda, indirip izleyeme başladığım, 12. bölümün yayınlanmasıyla eş zamanlı yetiştiğim, duyduğum kadar güzel olan dizi. 13.bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz..

biraz --spoiler--

1x12'de olay açığa çıkıyor, patlayacak bombamın peter* olduğu, birinin güçlerini emdiği ve kontrol edemediği anlaşılıyor.ortada bir ruya var aslında.. yeni kahramanlarımızdan görünmez adam, görünmezliğin ne kadar büyük birşey olduğunu anlayamamış, sokak serserisi gibi yaşıyor, çantalardan ufak paralar çalıyor. * onda bir iş var ama.kahramanlar yavaş yavaş bir araya geliyor, toplanıyorlar. 13'te anlıycaz.

bir de, hiro *'nun sevgilisi olan güzellik,tatlılık, garson kız, ölmeseydi ne olurdu.. yapılır mı ahh..

--spoiler--

edit : ikinci sezonda da 5 haftalık * bir ara verecekmiş. başladığıma pişman mı olsam. lost bile vermeyecek ara ikinci sezon da.
muhteşem ötesi bir david bowie şarkısı. ama bunun kendisinden daha iyi bir remix i vardır aphex twin tarafından yapılmış.
bir phillip glass şaheseri.

I
I will be king
And you
You will be queen
Though nothing will
Drive them away
We can beat them
Just for one day
We can be Heroes
Just for one day

And you
You can be mean
And I
I'll drink all the time
'Cause we're lovers
And that is a fact
Yes we're lovers
And that is that

Though nothing
Will keep us together
We could steal time
Just for one day
We can be Heroes
For ever and ever
What d'you say
evrim teorisi, süper kahramanlar, tesadüfler, anlaşılamama sıkıntısı, çizgi romanlar ve izleyeni duvardan duvara çarpan akıcılık... her şekilde insanın içindeki uyuşukluğu söküp atan bir dizi. bünyede tam bir placebo etkisi yaratmakta.

ps: episode 4de, " 'hepiniz beş hafta içinde öleceksiniz, ve sonra new york havaya uçacak.' cümlesinin ingilizcesini öğrenmeliyim!" lafı ile beni benden almıştır.