bugün

arife geceleri sabırsız çucukların keşfettiği, kuşaktan kuşağa aktarılmış bir gerçektir. uyumak günlerin daha kolay ve çabuk geçmesini sağlamaktadır. gece yolcularıda bunu farketmiş olacaklarki uyuyorlar uyuyorlar, günleri çabucak geçtirtmeye çalışıyorlar. olmuyor olmuyor. unut beni diyor, unut. ben unutmayacağım. e abim o zaman neyin mücadesini veriyorsun, günler çabuk geçince eline ne geçecek. şimdi desek 25 yaşındasın takriben 60 yaşında öleceksin, lan 35 yılın var. yapma canım, yapma gülüm benim. uyan artık, sana kız mı yok? belki de unutmuştur, unut unut diyorsun ya. harbi bak geçen zaten ben bi oğlanla gördüm seninkini, hem böyle, ööf yakışılı felan. konversi vardı sevmedim tamam, ama çocukta çocuk yani.. kız olsaydım verir miydim, vermezdim orası ayrı tabi. neyse geçelim buraları, şurdaki kız seni mi kesiyor ne?

ayrıca;

(bkz: yazarın kontrolden çıkarak bariyerlere çarpması)
zamana düşman kesilmektir ve bunca uyku isteği en büyük depresyon belirtilerindir.

küçük bir çocuğun hakkıyla ölmeyi bekleyip de annesine kavuşmasını beklediği bir olayı da akıllara getirendir.
depresyondur başka birşey değildir.
...uyuyorum uyuyorum gunler cabuk gecsin diye....
(bkz: gece yolculari)
(bkz: unut beni)
uyudum ! uyudukça kilo aldım ama günler hala biri diğeriyle aynı deişen hiçbir şey yok . tavsiye edilmeyen durumdur .
işi gücü olmayan insanın yapacağı eylemdir.ayrıca ramazan ayında oruçluykende yapanlar vardır.
imkansızdır ne yazık ki. hiçbir işiniz gücünüz olmasa, hiç yataktan çıkmasanız bile, uyku tutmaz bir raddeden sonra da.
gene düşünürsünüz, gene düşünürsünüz. uyku hapıyla yapılacaksa, o da sakat.

bu yüzden, keşke insanlarda kış uykusuna yatabilse diye geçirmiyor değil insan içinden ara ara.
tabii, herkesin "kış"ı farklı farklı olurdu kesin.
uyanıp bir psikoloğa giderek son verilmesi gereken eylem.
günleri geçsin diye yaşıyorsa, uyanmasına gerek yoktur.
tabutunu sırtına alıp, en yakın mezarlığın yolunu tutsun,
kimseyide yormasın,alsın duşunu, sarsın peştemali,kazsın mezarını ve bi zahmet kendi örtsün toprağını.
mezar taşınada gerek yok, ama bi zahmet gömülü olduğu yere not bıraksın, toprağına bi şey ekmesinler.
bi işe yaramaz bişeyler yetişir çünkü.
gidiceginiz gune 2 gun kalmissa ve sabredemiyorsaniz yapmaniz gereken seydir. fakat stressten ve beklemenin verdigi gerginlikten uyumak yerine uykulari kaciyor insanin...
yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz....
(bkz: 7 uyuyanlar)
South Park' ta Cartman Nintendo Wii' nin çıkmasını beklerken günlerin geçmesi için uyumakla yetinmemiş kendini dondurmuştu.
http://www.southparkstudios.com/clips/104408
daha çok askerde yapılan hadisedir.

ortamdan kendini ayırıp bozulmadan kalabilmek için iyi bir yöntemdir.
depresyonun kaçınılmaz etkisi ve sonuçlarındandır.
günler günlerin ardından, seni unutmak mecburiyetındeyim ile aynı eylemdir.
uzun zamandır yaptığım fakat sonuca ulaşamadığım eylemdir. *
gece yolcuları'nın "unut beni sevgilim, ben unutmuyorum.." diye giden şarkılarında yer verdikleri durum.
(bkz: depresyon)
işsiz kalmayla sonuçlanacak eylemdir.
sevgiliniz uzaktaysa kavuşmak için gün sayıyorsanız ve yapılacak daha oyalayıcı daha kolay zaman geçirten daha önmeli bir işiniz yoksa en kolayı en çok tercih edilenidir, yapmak için hiç bir meziyet aranmaz, bir yastık hatta kafa altına koyulabilecek yumuşak ya da yumuşağa yakın herhangi bir şey bile iş görür.
boşa yaşamaktır.
(bkz: günü son dakikasına kadar yaşamak için uyumamak) eyleminin zıttı olan eylemdir.
(bkz: orucu uykuya tutturdun kamil)
Boş zamanı bol olan insan eylemidir ayrıca.
uyuyorum uyuyorum..günler çabuk geçsin diye
kadehlere koyuyorum acımı dindirsin diye
Bekliyorum , bekliyorum bu sensizlik bitsin diye....
Seni özlediğim kadar beni özlüyormsuun?
Sende Rüyalarında beni görüyormusun?