bugün

depresyon ve heyecan yoksunluğu ile yüzleşen kişinin deneyimi.
40 gün uyumak degildir. Yedi uyurlar gibi uyumak hiç değildir.
kaç aydır içerisinde bulunduğu durum. uyuyunca hızlı geçiyor. yaşamak için yaşıyorum. geçsin geçsin geçsin!!!!!!
(bkz: geçmeyen günlerin validesini uyku şaapar)
her ne kadar sadece uyumak uyumak ve yine uyumak isteseniz de biyerden sonra uyumanın hiç bir fayda sağlamayacağını düşünmenize yol açan bir durumdur.
siz uyanıp hayata devam etmedikçe bir işe yaramaz. zira uyandığınızda, her şey aynı yerinde olacaktır. ne bir santim ileride, ne bir santim geride.
bir an önce kalkıp zamanın doğal süreci içerisinde akmasına izin vermeli. kaçışın bir yararı yok.
uyuyorum uyuyorum..günler çabuk geçsin diye
kadehlere koyuyorum acımı dindirsin diye
Bekliyorum , bekliyorum bu sensizlik bitsin diye....
Seni özlediğim kadar beni özlüyormsuun?
Sende Rüyalarında beni görüyormusun?
Boş zamanı bol olan insan eylemidir ayrıca.
(bkz: orucu uykuya tutturdun kamil)
(bkz: günü son dakikasına kadar yaşamak için uyumamak) eyleminin zıttı olan eylemdir.
boşa yaşamaktır.
sevgiliniz uzaktaysa kavuşmak için gün sayıyorsanız ve yapılacak daha oyalayıcı daha kolay zaman geçirten daha önmeli bir işiniz yoksa en kolayı en çok tercih edilenidir, yapmak için hiç bir meziyet aranmaz, bir yastık hatta kafa altına koyulabilecek yumuşak ya da yumuşağa yakın herhangi bir şey bile iş görür.
işsiz kalmayla sonuçlanacak eylemdir.
gece yolcuları'nın "unut beni sevgilim, ben unutmuyorum.." diye giden şarkılarında yer verdikleri durum.
(bkz: depresyon)
uzun zamandır yaptığım fakat sonuca ulaşamadığım eylemdir. *
günler günlerin ardından, seni unutmak mecburiyetındeyim ile aynı eylemdir.
depresyonun kaçınılmaz etkisi ve sonuçlarındandır.
daha çok askerde yapılan hadisedir.

ortamdan kendini ayırıp bozulmadan kalabilmek için iyi bir yöntemdir.
South Park' ta Cartman Nintendo Wii' nin çıkmasını beklerken günlerin geçmesi için uyumakla yetinmemiş kendini dondurmuştu.
http://www.southparkstudios.com/clips/104408
(bkz: 7 uyuyanlar)
yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz....
gidiceginiz gune 2 gun kalmissa ve sabredemiyorsaniz yapmaniz gereken seydir. fakat stressten ve beklemenin verdigi gerginlikten uyumak yerine uykulari kaciyor insanin...
günleri geçsin diye yaşıyorsa, uyanmasına gerek yoktur.
tabutunu sırtına alıp, en yakın mezarlığın yolunu tutsun,
kimseyide yormasın,alsın duşunu, sarsın peştemali,kazsın mezarını ve bi zahmet kendi örtsün toprağını.
mezar taşınada gerek yok, ama bi zahmet gömülü olduğu yere not bıraksın, toprağına bi şey ekmesinler.
bi işe yaramaz bişeyler yetişir çünkü.
uyanıp bir psikoloğa giderek son verilmesi gereken eylem.
imkansızdır ne yazık ki. hiçbir işiniz gücünüz olmasa, hiç yataktan çıkmasanız bile, uyku tutmaz bir raddeden sonra da.
gene düşünürsünüz, gene düşünürsünüz. uyku hapıyla yapılacaksa, o da sakat.

bu yüzden, keşke insanlarda kış uykusuna yatabilse diye geçirmiyor değil insan içinden ara ara.
tabii, herkesin "kış"ı farklı farklı olurdu kesin.