bugün

holywood un belki de en iyi kötü adamı.para için oynadığını itiraf etmişsede gidip bir harry potter filminde oynayınca hayranlarının yoğun tepkisiyle karşılaşmıştır.şu ana kadar kötü olmadığı sadece bir film hatırlıyorum;gerçi onda da rüşvetçiydi.*

(bkz: leon)
(bkz: the fifth element)
nokia n93 * * reklamında oynamasıyla beraber kendini fazla özlettiğinin farkına varılmış olan yakışıklı ve karizmatik aktör. ayrıca gerçek mutluluğu benimle bulucağını düşünüyorum zira durum şöyleki :

Birliktelikleri:
Eşi: Donya Fiorentino, fotoğrafçı, 1997'de evlendiler; 2001'de boşandılar
Sevgilisi: Isabella Rossellini, aktris, 1994'de nişanlandılar; 1996'da ayrıldılar
Eşi: Uma Thurman, aktris; 1990'da evlendiler; 1992'de boşandılar
Eşi: Lesley Manville, aktris; boşandılar
21 mart 1958 doğumlu ingiliz aktör. sinema tarihinin en karizmatik ve başarılı kötü adamlarından biridir. medal of honor:allied assault-spearhead isimli bilgisayar oyununda da sgt. jack barnes karakterine sesiyle hayat vermiştir.
leon ve bram stoker s dracula da döktüren harikulade karizmatik oyuncu. nedense az filmde oynuyor, biz de reklamda görsek bile seviniyoruz.
en bi iyi oynayan dram aktörü. amerikan erol taş. ama, bir adam kötüyü oynarken bu kadar mı hayran bıraktırır kendine? daha önun kadar kötüsünü görmedim.lost in space film güzel değil ama, o yine mükemmel...
bir şey daha adamın adını devamlı unutuyorum. nasıl oluyo bilmiyorum ama... ayrıca bence vampir olarak kötü adam rolünde değildi.
hannibal da tanınmayacak kadar değişsede iyi oynamıstır..
21.03.1958 dogumlu, true romance ve leon fılmlerıyle bilinen, rol aldıgı her fılmde farklı bır aksanla konusan ıngılız aktör. uma thurman ' ın eskı kocası.
true romance' ta kısa ama vurucu rolüyle şeytanın yeryüzü şubesi olduğunu gözümüze sokan pislik herif. bütün sevgililerim aşıktı bu herife.
interstate 60 filminde bir dilek cini olarak karşımıza çıkmaktadır kendileri.
genelde toplumun değişik katmanlarından insan figürlerini ustalıkla canlandıran, karakter oyuncusu, amerikalı aktör.
ünlü alman besteci ludwig van beethowen' i de canlandırmıştır.
immortal beloved da beethoven rolünde hayran kalmıştım kendisine.the contender ile tamamdır dedim. nasıl bir oyunculuktur nasıl bir karizmadır bu adamdaki anlamış değilim.en iyi kötü adam.
(bkz: ölü köpek bakışlı aktörler)
leon filminde kötü adam karakterini bana ilk defa sevdirmiş adam. ayrıca yürüyen karizma.
* kötü adam rollerini en iyi oynayan aktör.
iyi kalpli kötü adam.*
the scarlet letter'da kesinlikle izlenmesi gereken adamdır. o ne romantizm, o ne karizma o ne aşıktır öyle. demi moore'la bu kadar güzel bir kimyayı yakalaması da çok başarılı olamamış filmi kurtarmaya yeter de artar bile.

(#http://www.youtube.com/watch?v=VthQ4SwNgjo&NR=1)
kötü rollerin üstesinden gelen iyi bir ingiliz aktör.
leon filminin en iyisi. hatta, bu filmdeki oyunculuğundan ötürü tüm zamanların en psikopat rolü/rol oyuncusu seçildi.

ama ne garip ki, kendisinden sonra emitasyon roller çıktı ortaya. bunlar içerisinde en can sıkıcısı da prison break'teki mahone rolündeki polisin performansı. o kadar eğreti ve o kadar çirkin durmakta ki oyunculuğu, gary oldman'ın leon daki o şahane oyunculuğu, burnunu çekişi, klasik müzikle rit tutup birilerini mıhlaması...

o kadar uzak ki.

keşke... * *
türkiye'de "zibidi isimli dizimde dansçı bir kızı canlandırmak için 3 ay çaça, flamenko, tango, zeybek, çiftetelli v.s. dersleri aldım, bıdı bıdı bıdı..." diyen kişiler kendilerine oyuncu diyorsa, bu adam'a ne demek lazım bilemiyorum.

adam rol yapmıyo,yaşıyo resmen. sadece psikopat rollerini değil (haaa, kalbimizdeki bir numaralalı psikopattır , o ayrı) "normal adam" rollerini de gayet başarılı bir şekilde canlandıran aktör ötesi.* *
(bkz: the scarlet letter)
(bkz: immortal beloved)

bram stoker's dracula 'nın kamera arkasında, istemediği sahnelerde 'aslında ben bu sahnede şunun şöyle değil böyle olmasını istiyordum' deyip "bana işimi senmi öğreticen" diyen ifadesiyle yönetmene çok fena ayar vermiştir.

leon ' daki muhteşem repliği için:

-stansfiled: bring me everyone.
-cop: everyone??
-stansfield : *eevvvvryyyyoneeeeeeeeeeee!!!!

şu sıralar dark knight filmiyle arz-ı endam etmekte.
the dark knight 'da bu sefer iyiliğin timsali bir polisi canlandırmıştır.
"ışıltısını kaybetti." diyen oliver stone'a, "garip,çünkü ben de son filmlerine bakıp onun için aynı şeyi düşünüyorum." demiş. bizde burdan kendisine helal olsun diyor alnından öpüyoruz.
21 mart 1958'te doğmuş, ingiliz aktör, yazar, yönetmen; fransız müzisyen; türk nalbur. "arkadaş, adam sanatla ilgili ne varsa elini atmış, yapmış da. ulan bi şundan da havesini alma, o da eksik kalsın dicem" artık.

brezilyalı futbolcu.
gerek leon'da ki haplanma sahnelerinde ve bi aileyi katledişinde gerekki Dracula'da ki beyefendiliğinde olsun oyunculuğuyla insanı büyüleyen en iyi kötü rollerinin ustası.
karizma kelimesinin sözlük anlamlarından biridir.

friends dizisinde joey ile karşılıklı sahnesi olan ve sadece psikopat rollerde değil, komedide de harikalar yaratabileceğini kanıtlmamıştır. ingiliz aksanı yapmak için sürekli tükürmesi ve elbette aksanı çok hoştu.
oldukça başarılı oyuncudur, kötü adam rollerinde kendine hayran bırakır*. karizmatiktir. dracula'da takdir edilesidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar