bugün

yaratıcılıgıyla nam salmıs besiktas taraftarının bombalarından biri.
sevilen zenciler arasında ise carew,amokachi sayılabilir.

(onu zaten unutmamıslardır yazma bosuna)
en sevileni pascal nouma olan insan grubuna ithaf edilen düşünce.
(bkz: fener brezilyalı sever)
beşiktaş en son klebersonun goluyle birlikte bu tezi dogru çıkarmıştır.
haykırma sebebidir.
bu cümleyi duyan motor hatun haykırır:
ben de severim,ben de!
(bkz: madida)
(bkz: amaral)
(bkz: hepimiz zenciyiz)
fenerbahçe sever beşiktaş sevmez mi? hemen bakalım :

(bkz: candido gerson)
(bkz: dalian atkinson)
(bkz: agustine okocha)
(bkz: john leshiba mosheu)
(bkz: yaw preko)
(bkz: marcio nobre)
(bkz: nicholas anelka)

(bkz: besiktas carsi cifte standarta karsi)
beşiktaş'a gelen neredeyse bütün zenci futbolcuların fenerbahçe'ye gol atmasını, yaratıcı beşiktaş taraftarı'nın ekol olarak ortaya atıp, isimlendirdiği olaydır.
(bkz: les ferdinand)
(bkz: fani madida)
(bkz: daniel amokachi)
(bkz: christopher ohen)
(bkz: john carew)
(bkz: jose kleberson)
ve tabi ki; (bkz: pascal nouma)
(bkz: rivaldo)**
(bkz: suudi besiktasli velet)
sarı lacivert formayı taşıma şerefine nail olmuş siyahi futbolcuların bjk, gs, vs. gibi klüplere attığı gollerin taraftarda yarattığı sempatiyi anlatan söz öbeği..

(bkz: gerson)
(bkz: atkinson)
(bkz: okocha)
(bkz: johnson)
(bkz: uche)
(bkz: hooijdonk)
(bkz: anelka)
(bkz: souza)

ve ismini an itibariyle hatırlayamadığım siyahi futbolcular, evet hepinizi çok sevdik..
beşiktaş taraftarı'nın okumayı öğrenmeye çalışan ilkokul öğrencilerine yönelik hazırladığı ve milli eğitim bakanlığı'nca da tavsiye edilen okuma fişi.
fe-ner zen-ci se-ver. okuma fişlerinin işe yaradığı muazzam slogan.

(bkz: bi nouma vardı ne oldu ona)
(bkz: bi amokachi vardı ne oldu ona)
be$ikta$ tribunlerinde acilmi$ bir pankart. be$ikta$'li taraftarlarin ongorusu.

efendim, pankartin konusuna gelirsek; les ferdinand, fani madida, daniel amokachi(hani $u canli yayinda *acun ilicali'ya 'bana be$ikta$ buyuk takim demi$lerdi, ke$ke fenerbahce'de oynasaydim' diyen amokachi.) pascal nouma ve john carew'in fenerbahce'ye gol atmalari hasebiyle acilmi$tir.

inceleyelim, kim daha cok zenci seviyor? ba$liyoruz..

be$ikta$ taraftari pankartta les ferdinand'i milat olarak aldigi icin bizde les ferdinand doneminden ba$layalim incelemeye.

candido gerson'u hatirlayaniniz var mi? madida'yi hatirlayanlar gerson'u da hatirlar diyecegim ama emin degilim; malum insan i$ine gelmeyeni hatirlamayabilir.

o zaman biraz daha ilerleyelim ve bestelere konu olan me$hur 92-93 sezonuna gelelim. inonu stadina.. 90. dakikada uche'nin volesini hatirladiniz mi? skoru 2-1 yapan gol hani?

eski yaralari acmamak icin uzerinde cok durmadan biraz daha ilerleyelim. 95-96? dalian atkinson? 1 senelik turkiye ziyaretinde dalian atkinson'da bos gecmeyecektir besiktas'i.

biraz daha ileri gidelim ve gelelim 97-98 sezonuna. tsyd kupasi hani? okocha'nin frikigini izleyen mrmic geldi mi gozunuzun onune?

1 sezon sonra okocha bu gorevini john leshiba mosheou'ya birakicaktir zira.

bu bir gelenek haline gelmi$ olsa gerek; bir kac sene sonra yine bir afrikali nobeti devralicaktir. yaw preko. inonu'de attigi 2 gol $ampiyonluk kovalayan be$ikta$'ida, tribunleri dolduran yaratici be$ikta$ taraftarini da cok uzecektir.. devam mi? peki.

van hooijdonk'u unuttuk mu? tabi ki hayir. fenerbahce'nin 13 puan geriden gelip $ampiyon oldugu sezon hani? bitti mi? malesef...

$imdilik kapani$i bir dunya stari yapar. nicolas anelka. inonu stadi hani, 90'da tuncay..

orneklerle goruldugu uzere zenciyi sevmekten ziyade tapanlar, muptelasi olanlar var ulkemizde.. fenerbahce'nin zenci sevgisi cok yavan kaliyor bunlarin yaninda..

ayriyetten; fener zenci sevmez, o sizin fanteziniz. *
nonda ile devam eden adet, fenerbahçenin en büyük zaafı *
(bkz: interracial fener)
ultra aslan sitesinde yazılan söz.

http://www.ultraslan.com/
(bkz: 20 cm)*
ultra aslan sitesinde yer alan aslında fenere mi laf sokma yoksa nondayı ırkçı bir şekilde aşağılama mı olduğunu anlayamadığım eylem.

kötü niyetli olduklarını sanmıyorum galatasaraylıların ama "zenci" kelimesinin ingilizce karşılığı ve biraz daha ağırı "negro"dur ki bu bir siyahi insana yapılan en büyük küfürdür.
fener zenci sever cidden çok yaratıcı bir başlık, hakkını verelim. fakat senin benim gibi candan, kandan olan adamı zenci sever şeklinde kalıba oturtmak hiç hoş durmamış.lakin burdaki art niyetle bir yerlere varılmaya çalışılıyorsa, fenerliler'deki hayvan sevgiside gereğinden fazladır, sizleride çok severiz.

(bkz: bu şarkı art niyetli düşünenlere gitsin)
hala bu sevgisinde ısrarcı olan fenerbahçe tarafatarının mutlaka görmesi gereken bir giriş : http://ultraslan.com/
shabani nonda da bu beşiktaşımızdan kaynak bulmuş felsefenin galatasaray'daki temsilciliğini yapmaktadır.
zenci bayanda olur.fener zenci erkek sever demeliydiler.anlam kargaşası oluyor.