bugün

beşiktaş'ta oynamış nijeryalı futbolcudur. etkili kafa vuruşları olan bir topçudur. amokachi'ye partner olarak alınmıştır. amokachi'yi çekmek için nijerya milli takımı kampına giden dönemin televole ekibi çekim yaparken idmanda durmadan "ooo be-sik-tas" deyip durmuştur ertesi sezon da transfer edilmiştir. şahsım üzerinde hala bu adamı yönetim mi yoksa televole ekibi mi transfer etti şeklinde şüpheler vardır.
bir sezon kaldığı beşiktaş' tan 10 gol attıktan sonra ayrılan nijeryalı futbolcu. son vuruşları etkiliydi ancak fenerbahçeli alex de souza gibi uzun süre maçta gözükmezdi. bobo' nun fizik gücünden ve nobre' nin çalışkanlığından yoksundu.
beşiktaş'ta oynamış tank lakaplı futbolcudur.
14 ekim 1970 doğumlu olup futbol kariyerini, futbol kariyerine başladığı kulüp olan Julius Berger'de bitirmiş, 1989-1991 yılları arasında real madrid kadrosunda bulunmuş ancak hiç forma giymemiştir. 1998-1999 sezonunda da beşiktaş'ta kiralık oynamış futbolcudur. beşiktaş forması ile oynadığı 17 maçta 10 golü bulunmaktadır.
(bkz: ahmet yılmaz)üstadın kendisi ile ilgili unutulmaz bir karikatürü vardır. tek kare karikatürde, asıl hikaye maça giden sevgililerle ilgili olsa da, arka planda sarışın bir abimiz, tribünden top buna gelince yürü be ohen diye bağırır. tank gibi adam nasıl yürür, nereye yürür bilinmez ama çok komik bir detaydır. fenerbahçeli ahmet yılmaz'ın nefis bir beşiktaş tribünü karikatürüdür.
86 kilo idi. daha doğrusu spikerler hep buna vurgu yapardı. yoksa arada 85'e inip 87'ye çıktığı da olmuştur muhakkak.
görsel
BJK tarihinin en kötü forvetleri arasında gösterilir ama ben vakti zamanında bu adama hayrandım. Pozisyonu bulduğu anda hayatta affetmezdi. Ama bizim cahil medyamız ve taraftarımız bir insana pislik atmak için bahane kollarız. Örneğin:
Alex: Attığı goller ve asistleri saymakla bitmez ama "çok yavaş," "pres yapmıyor" gibi eleştiriler yapılır.
Talisca: Süperman'in futbolcu versiyonudur, onun için de "oyuna katkı sağlamazdı, takımı 10 kişi oynatırdı, pas oyununu bozuyor" yorumları yapılırdı.
Jardel: Gol üstadıydı, öyle bir vuruş yeteneği ülkeye gelmemiştir. Ama "pres yapmıyor" diye çok ağır eleştiriler alırdı.