bugün

"öyle böyle üşüme değildi."

böyle de felsefik bulurum güzel sözlük.
beyni de parmakları kadar kurnaz; bu yüzden nereye elimizi atsak izlerine rastlamamıza rağmen onu bir türlü yakalayamıyoruz. sherlock holmes - akıl oyunlarının gölgesinde.
freud un totem ve tabusunda geçen cümle. çok uzun geldi yazmaya üşendim *
bu yol kaf dağına gider sultanım
demir asa, demir çarık, ince yürek...
turgut uyar - büyük saat
"gazete ve mecmualarda sanatkarları birer kelime ile taltif veya takbih etmek yalnız bizim memleketimize mahsus illet değildir."
resim yaparken - bedri rahmi eyuboğlu.
"giderek ya herkes birbirine şaşkın şaşkın bakar ve beceriksizleşir ya da çokbilmiş bir üslupsuzluk, ortamı ele geçirir."

(bkz: ece temelkuran)
(bkz: ikinci yarısı)
böyle buyurdu zerdüşt. *
''mısır'ın kutsal insanlarının başlarında ve bazı tapınak duvarlarının üstlerinde kobra yılanı ve uraeus sembolü kullanılmış ve yılanın koruyucu gücü ile, kraliyetin gücü ve bilgeliği de bir anlamda birleştirilmiştir.''
Türkçe öğretmeni sınıfta demokratik olmalıdır.
"zaman, onlar için yüzeylerindeki aşınma, küf, yosun ve pastan başka bir şey olmadığı için."

Ferit Edgü - Seyir Sözcükleri
"Gün boyunca duyduğum en iyi haber."

(bkz: dan brown)
(bkz: ihanet noktası)
"uyumuştu tekrar."

hakan günday-kinyas ve kayra
Buradaki en büyük derdinizin can sıkıntısı olacağını kabul etmek zorundayız.
(bkz: Zamanın kanı)
"insanın yalnız gözünün olması kafi değil; bir de ışığa, asıl nura muhtaçtır."
(bkz: mehmet zahid kotku)
(bkz: cennet yolları)
''önce bekaretlerini kullanırlar.''

elif şafak-iskender
oh! benim küçük güvercinim aklına neler geliyor böyle.
"21 haziran'da en uzun gündüz iii nolu noktada yaşanır."

lan git testlerini başka yerde çöz diyorum yine bulmuş benim masamı ya. şapşal kız nolcak. 2 gün kaldı sınavına da. umarım kazanırsın istediğin fakülte olan eskişehir anadolu iletişim halkla ilişkiler'i canım..

not: bu arada sorunun cevabı d şıkkı. hm.
"felsefenin alanında, bu durum, determinist psikologların tezlerini iç gözlemin salt verileri üzerinde temellendirme iddiasında olmayışlarıyla açıkça ortaya çıkmaktadır."

(bkz: jean paul sartre)
(bkz: varlık ve hiçlik)

"işte üç süreli yayın ki, fransızca neşredilmelerine rağmen, avrupa çapında okuyucu bulma ümidindeydi."

(bkz: paul hazard)
(bkz: batı düşüncesindeki büyük değişme)

2 kitap üst üste duruyordu, ikisinden de vereyim bari. *
adına dikiz aynası diyorlar.
becca fitzpatrick-çığlık
---

başka bir anlatımla, doğrudan sömürgecilik, askeri, siyasi, kültürel, ideolojik baskıyla birlikte yürür; bu da sömürgecinin sömürge ülkelerde fiziki varlığını zorunlu kılar..

--

fikret başkaya - paradigmanın iflası
(bkz: başucu kitapları)
--
ve yaşamda düşmanlığın, ölümün ve çarmıhların da gerekli olduğunu bilmek değildi, boğazıma takılan asıl lokma...
--
Friedrich Nietzsche
Böyle Buyurdu Zerdüşt
havale talimatında taraf olan banka, talimatı gönderen müşterisinden ödeme yetkisi alır.
temel bankacılık serisi-temel hukuk
gamber göndermeden) helak etmez.
korku ile tehlikeye doğru koştum, yani gene erken uçtum, başımın nereye çarpacağını bilemiyorum.
biz insanlar - peyami
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. ilmin , ruhun, lisanı, milliyeti, markası olmaz.

aşıklar sultanı Hz. Mevlana