bugün

birinin karşısındakinin sözlerine inanmadığını ifade eden deyiştir. özellikle karşıdaki inandırıcı olmak için bin dereden su getirme girişiminde bulunuyorsa.
eğer ufak bir çocuk tarafından söylenmişse, o çocuğun ruh hastası olduğunun göstergesidir.
(bkz: ulusa sesleniş)
bana masal anlat emir kipli cümlesinin olumsuzluk eki almış hali.
süper babanın çocuklarının büyüyünce söylediği söz.
Burak Aksak ın yeni filmi. Neler olur bakıp göreceğiz.
burak aksak'ın yeni filmi. bekliyoruz merakla.
http://www.radikal.com.tr...i_sette_bulusursa-1210558
Fatih Artmanı harun karakteri dısında ilk defa farklı bir rolde görecegimiz için merakla bekliyorum.
internetteki haberler öyle bir çıkmıştır ki sanırsın ali atay, serkan keskin, ahmet kural, murat cemcir, erdal beşikçioğlu falan hepsi var.
yönetmenliğini burak aksak'ın yaptığı proje, Burak aksak varsa afilli filintalar kafası vardır, seviyoruz o kafayı ve bekliyoruz.
9 ocak 2015 tarihinde vizyona girecek olan film. yazan&yöneten burak aksak olunca ve kadroda cihan abim olunca elbette gidilir *

filmin facebook sayfası:
https://www.facebook.com/banamasalanlatmafilm
hande doğandemir ve fatih artmanın başrollerinde olduğu ama diğer oyuncularıda on numara olan filmdir.sırf hande doğandemir için bile izlenir.
(bkz: baba replikleri)
Burak Aksak'tan yeni bir harika * Sadi Celil Cengiz, Hande Doğandemir, Tarık Ünlüoğlu,Gökçe Bahadır,Cihan Ercan, Farih Artman, Cengiz Bozkurt gibi şahane isimlerin rol aldığı bir filmdir.
fragmanını bile çok beğendiğim filmdir.merakla çıkmasını bekliyorum.
kadro güzel. iyi bir film, izlenir.
fragmanı güzel olan filmdir.
yılmaz erdoğan'ın da gözükmesiyle kadrosu oha lan! tepkisi verdirten film. 26 ocak'a erteleme olayı iptal edildi 9 ocakta vizyonda olacak.

edit: şimdi fark ettim acunun programında meşhur olan adanalı şahin kendircinin tamirci çırağı rolünde oynayacağı film. burak aksak geniş kitlelere oynuyorsa demek. ayrıca gotik leyla da var lan!
bir diğer versiyonu için,
(bkz: bana martaval okuma)
bir burak aksak oyunu.
dört gözle beklediğim burak aksak filmi. fragmanına deliler gibi güldüm ve hala gülmeye devam ediyorum. * yalnız bkm'den çıkan bir film diye mi l&m senaristi burak aksak yazıldı ? sebebi neydi ki? ellere düş şarkısı için yaptıkları klibe bayıldım. umarım çok iyi bir iştir. filmi izledikten sonra daha da övgüyle bahsedilir.
Aldatıyorsun,muavinlik yapıyorum deyip karı kızla geziyorsun,ben doğuma gidiyorum sen evde esrar partisi düzenliyorsun,hırsızlık yapıyorsun gelmiş bir de bana seni seviyorum diyorsun.bana masal anlatma lan!
tanımlı not:inanmadığımız olaylara söylediğimiz, bir çeşit tepki cümlesi.
Aksine biri bana masal anlatsin uyuyacagim suan.
Aldatılmış bir kadının öfkeyle söylediği en gerçek cümle.
artık büyüdüğüne inanan çocuğun lafları. bana masal anlatma baba ben olgun bir çocuğum 7 yaşıma geldim kendim uyuyabilirim.