bugün

sürekli keşke devam etseydi diye düşündüren televizyon seyretmek için yegane sebeplerden.artık böyle dizilerin yerine aliye falan gibi temcit pilavı tadında sürekli aynı senaryoyu tekrar eden boktan diziler yapıyorlar...

(bkz: büyük yalan)
(bkz: tüm zamanların en iyi yerli dizileri)
izlediğim en iyi yerli diziydi.müziklerini bile hala dinler diziden kareler hatırlarım.herşeyiyle orjinaldi.müzik,oyuncular,mekan.bu diziyle çengelköy aşığı olmuştum.hala aynıyım gerçi.
çocukluğuma damgasını vurmuş dizidir.
su anda kanal 1 de gördügüm dizi.sevindirmistir, eski anilari hatirlatmistir..takip etmek isteyenler sanirim gece yarisi 12 yi bekleyecekler..
su sıralar kanal1 de sabaha karşı yeniden yayınlanmaya başlanmış çocuklugumuzun dizisi. (bkz: baba bir masal anlat bana)
şu anda kanal 1'de izlediğim dizi.

(bkz: tesadüfün böylesi)
super baba sitesinin adresi:
http://victonline.net/superbaba/ana.htm
birkaç bölümü şevket altuğ'un asıl memleketi olan sürmenede çekilmiş dizi.
yayınlandığı donemlerde dizinin yayınlandığı cuma gunu geride kaldı diye cumartesi sabahları içimde bir yanmayla uyandığım, dizi bittiğinde giren soundtrack'te kemanın dört defa vurup beşinci vuruşu uzattığı anda ağlayacağımı hissettiğim, gelmiş geçmiş en güzel dizi olduğunu düşündüğüm ve hala kanal 1'de izlediğim inanılmaz samimi yapım.
(bkz: süperman)
Şarkısı vardı çok güzel.Bana bir masal anlat baba ... diye başlar ve giderdi.
güzel diziydi.fiko dizinin bir bölümünde elif'e ''sen ipek'e benziyorsun.''demişti.elif de tuhaf tuhaf bakmıştı.ama anlamıştı.
türk patentli izlenesi dizi.

halen kanal 1 de devam etmekte gece yarısından sonra zevkle izlenmektedir. reklamlarında atv de devam eden ggurbetciler tavsiye edilir.
bi sabah bizim eski okulda müzik yayını yapıyolardı işte abidik bşiler çalıyodu fln birden bu dizinin müziği çalmaya başladı, benim de o sıralar babam rahatsızlanmıştı biraz, yetiştirmeye çalıştığım ödevi bi kenara atıp tuvalette hıçkıra hıçkıra ağladığımı hatırlıyorum..
yani demeye çalıştığım, çocuk saflığını, eskilere ait güzel şeyleri hatırlatan güzel bi anıdır bu dizi çoğu kişi için..
her küçük çocuğun izlediğinde ipeğe aşık olduğu ipeği her gördüğünde onunla ilgili hülyalara daldığı ipek kanser olunca yaşamdan soğudu dizi.
bu kdr guzel soundtrack ti olan bi dizi gormedım ben.yeni turku nun kalıtesını dırek gosterıyor.
mutluluk timsali kuzguncuk dizilerden birisi. suyundan mi, havasindan mi. anlamadim gitti.
kanal 1 de yayınlandıgında butun ailemi biraraya toplamayı basaran dizi.
bana bir masal anlat baba
içinde bütün oyunlarim
kurtla kuzu olsun sekerle bal

baba bir masal anlat bana
içinde denizle baliklar
yagmurla kar olsun günesle ay

anlatirken tut elimi
uykuya dalip gitsem bile
birakip gitme sakin beni

anlatirken tut elimi
uykuya dalip gitsem bile
birakip gitme sakin beni

bana bir masal anlat baba
içinde tüm sevdiklerim
içinde istanbul olsun

. . .
eskiden severek izlediğim şimdi yayınlansa izleyemeyeceğim dizidir.
hergün okula giderken (bkz: marmara universitesi anadolu hisarı kampüsü), çekildiği yerin önünden geçtiğim ve beni alııııııııııııııııııp uzak diyarlara götüren en'lerden bir dizi.
bir senaryonun cokca uzatılmasına ragmen hala nasıl bu kadar ıyı olabıldıgı hakkında dusunmeme neden olan hayranı oldugum...dızı
superman'in evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra alacağı ünvan
've o gitti..gittiği gün onu sevdiğimi anladım.duydum ki evleniyormuş.içim acıyla dolu.Allah'ım bana sabır ver..yapıcak bişey yok..yapıcak hiçbişey yok..'

okuduğu eski,tavan arasından çıkardığı günlükteki cümleler denizin..halen dün gibi aklımdadır.ne kadar da anlatıyordu denizi fikonun şuleyle tekrar evlenceği gün.hele bunları okurken fonda çalan müzik..