bugün

Allerjik durumlarda uygulanan antihistaminik ilac.
yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
allerjiyi giderici bir ilaç. alındıktan sonra uyku yapıyor.
Salya sümük ortalarda dolaşıp hapşuruğu 1 km öteden duyulan alerjili bireylerin kurtarıcısı olarak blinen 1. kuşak antihistaminiğe verilen isim. Etkisini gösterdiğini, omuzlarınıza biri biniyormuş hissi geldiğinde anlarsınız. Sonra mayhoşlaşır idiotlar gibi salyalarınız aka aka esnersiniz. işte sizde bir avil zedesiniz.
veterinerin köpeklerde kullanılmak üzere tavsiye ettiği ilaç.
yemek alışkanlığı ve ortam değişikliğinden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar için.
birde merhemi var. çok kaşınan yara olmuş yerelere sürülür.
alerjiyi yok edeceği umuduyla doktorumun verdiği ilaç. işe yaramaması ile iğne kurbanı olunabilir.
kendileri her sene yaz aylarında mutlaka ziyaretime gelen can yoldaşım. o tatlı kaşıntılardan ve iğrenç kızarıklıklardan kurtarır.
iv uygulamadan sonra içinizi kaplayan duygu henüz literatürde kendine bir karşılık bulamamıştır..

(bkz: saklı cennet)
alerjik köpeğimin sıkça yutmak durumunda kaldığı tablettir.
sonrasında gözlerindeki o uykulu bakışsa güldürür.
En etkili antihistaminiktir. Ondan öncesinde ve sonrasında üretilmiş benzerlerinin eline tek tek verir. (bkz: deloday)
Hapşuruk krizine girmiş adamın imdadına bir süperman gibi yetişir.

Damardan yediklerim dışında uyku halini hiç yaşamadım. ancak, çok hoş bir uyku hali yapabileceği kuvvetle ihtimal. Aman ha, Alkol öncesi veya sonrası alındığında adamı çok pis siker haberiniz olsun.
yan etkileri arasındaki titreme, halsizlik, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali etki süresi boyunca insanı tam bir mala dönüştürüyor. ama bütün bunların yanında güzel bir his bir mutluluk da kaplıyor içinizi. çok garip.
yapılırkenki acısı tarif edilemez. penisilini filan kesinlikle sollar.
buna karşın kaşıntıyı sadece bir gün sıfıra indiriyor. ertesi gün yine artmasına mani olamıyor. yani etkisi büyük ama kısa süreli.
atoik egzama hastalını çektim zamanlarda sürekli acile giderdim bu iğneden yaptırırdım iğne acıtır ama sonra içini öle bi sakinlik kapsar ki sormayın gitsin.
ilaçmış efendim yeni öğrendim.
dekort+ avil+ bemiks c+ ulcuran
kemoterapi destek bölümünün vazgeçilmez dört ilacı..
avil dekort karisimiyla cok uyumludur. iyi uyutur.

intramuskuler* uygulama da yakmaz ayrica...
aynı zamanda ingilizcede iyi kalpli seytan anlamına gelir . led zeppelin ı'm gonna crawl sarkısında geçer .
çok iyi uyutur...
(bkz: avel)

serbest çağrışım.
doktor bir elinde şırıngayı tutarken bir yandan kolumdan girecek damar arıyordu. 1 saat önce kriz krizi geçirmeme rağmen, böyle tatlı doktorlar da vardı, beni tekrar güldürüp, içten bir muhabbeti esirgemeyen.

-tecrübelisin di mi doktor, hala bulamadınız damarımı?

+ merak etme sen, şimdi geliyor.

doktor ilacı damarıma sızdırırken, birden başım dönmeye başladı. doktor benim başım dönüyor dedim, uzan o zaman diye güldü.sedyeye doğru yattığımda, yavaş yavaş gözkapaklarım kapanıyor, konuşulanları duyuyor ama anlamıyordum. öyle bir rahatlama hissi gelmişti ki bana, sanki sarhoştum, başımı kaldıramıyordum, ama mide bulantısı gibi etkiler yoktu. en güzel sarhoşluk bu olsa gerek.olanları düşünmüştüm, bir saat öncesini, gece yarısı bu dandik özel hastanede ne aradığımı, neden burda olduğumu, ve artık siktir olup gitmek istediğimi burdan.

iyi misin diye bir ses yükseldi, doğruldum, iyiyim dedim tekrar yığıldım. avil kafası diye düşündüm, ne kadar iyi.
bugün alerjik reaksiyon göstermemem için aldığım serumun içine zerk edilen ilaç. fena uyutuyor efendim. ve uyandığınızda farklı biri oluyorsunuz. benim gibi muşmula suratlı melankolik adamı gün boyunca sırıtıp öpüjem dedirtti. benden söylemesi
iğne halinin kafası bir harikadır.
Çok yakar malesef..
uyku yapan ilaç.
Şuanda alerjik durumundan dolayi hastaneye getirdigim anneciğima vurulan avil dekort karisimi.. uyutur yazilmis ama bizimki hala cin gibi bakiyo hatta uludağa bak bakalim kirmizi şişlikleride indiriyomuymuş diye soruyo * :D beklemedeyiz..
Tabletinin vücutta bir bir şekilde zararı olmamasından ve uyku getirme özelliğinden dolayı her gün içilebilir. Ayrıca fiyatı 1,45 dir.