bugün

çekilmiyor azizim çekilmiyor..

insanı malak, iklimi dangalak..

neyse bir süre daha dayanıcaz artık nabalım..
Çekilmez bir sıcaktır. Evet.
Yemekten içmekten kesecek, uykuyu hiç edecek kadar lanet olası sıcaktır.

Düdüklü tencerede pişmek nedir, itinayla öğrenirsiniz.

Yıllar evvel, sıcaktan dolayı oturup, salya sümük ağladığımı biliyorum.
O günden beridir Antalya' da tatil yapmadım, arkadaş ziyaretine gitmedim.

Ege yaaa ege...
ille de ege!
Buz..
gibi bir bira serinletecektir.
Millet o sıcak için milyarlar ödüyor be. *
Yaz ayında bilgisayarın başında otururken götünden terler aktığını hissetmek.
Ben sikenlerin yalancısıyım gavur amı gibiymiş arkadaşlar.
yaylası olmayan sonradan antalyalıların müzdarip olduğu durum.
bazen bu muhabbeti görünce vazgeçiyorum bazı şeylerden * gelmem bak kaybedersiniz beni ona göre.
Allah sabır versin sıcaklarıdır. 40 derece sıcağa şükretmeme sebep olmuştur. Teşekkürler Antalya.
Neyin kafası olmuş haziran 15 hala üşüyoruz .

Dünkonyaaltındaydık.. ilk defa denize giremedim soğuk diye.
görsel
Cehennemin fragmanı bildiğin. Allahım sen sabır ver.
ter bırakmaz gözenekten buhar çıkartır.
Serikliler ile birleşince çekilmez bir hal alır.
Anlık;

görsel
nem sayesinde 40 derece 60 olarak hissedilir.
izmir sıcağıyla kapışır. Yarın 40 a ulaşıyor burada derece. inceden bir kalp krizi geçiriyorum galiba. Tekliyor bizim emektar.
Yakında maruz kalmak istediğim sıcaktır. Temelli yaşamak istediğim şehirdir yani.
Cehennem sıcağı halt etmiş yanında denilesi hava sıcaklığıdır.
adana, şanlıurfa ve diyarbakır gibi illerimizin yanında hiçtir. antalya'nın sıcaklığı kadar serin suları da meşhurdur ama adana da bu pek mümkün değildir, hele hele urfa için öyle bir şans asla yoktur. antalya bence haline şükür etmelidir.
adana sıcağını görmediğimi belirterek gireyim konuya...

arkadaş, bu ülkenin hem en sıcak hem en soğuk yerlerini gördüm. hem en nemli hem en kuru yerlerinde bulundum. şu bir gerçek ki son yıllarda her yaz yaşadığım izmir sıcağı bile antalya'nın sıcaklarına yetişemez. bakın, günlerdir gece bile sıcaktan uyuyamıyorum ve buna karşın antalya'ya yeğlerim izmir'i.

kimse urfa, diyarbakır sıcağı falan demesin. sıcaklık çok daha sıcaktır ve güneşe çıktığınız anda tüm kıl kökleriniz gayzere dönüşür. üç saniyede terin fışkırdığını görebilirsiniz. binaenaleyh gölgeye kaçtığınızda rahatlarsınız. nemli ve sıcak bölgelerde klimadan başka şansınız olmaz.
Ulan adana sıcağı varken bunun esamesi mi okunur? Antalya ya adana dan çöl engereği getirdiler dışarsı soğuk üşüdü diye evde besliyorlardı hayvanı.
Hafta sonu arkadaşlarımı görmeye gideceğim. Diyorlar ki burası çok sıcak, ona göre kıyafet al yanına. Oldu! uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımın karşısına şort t-shirtle çıkamam kusura bakmasınlar. Gözümü korkutan sıcaktır. En son gittiğim zamanı hatırlıyorum. Akşam Rüzgarı bile alaf alaf esiyordu. Hüffff..
Düdüklü tencerede yaşam sürmek gibi korkunçlu bir sıcaktır.

Salt sıcağından dolayı, 10 yıldır adımımı atmadım, atamam da.
Henüz ölmek istemiyorum, bir dolu programım, projem var.
Hayatı seviyorum.
Ayrıca ege candır!
antalya sıcağı ve istanbul'un nemi yazın olmazsa olmazımızdır.