bugün

ilk başta robot olduğu anlaşılmayan, insan görünümlü, ama zamanla kalbinin ve duygularının olmadığı anlaşılan mekanik insanımsı.
her işi bilen, işine gelince giden, şekil verilmiş düzenek.*
(bkz: marvin the paranoid android)
geçen gün arkadaşla aramızda geçen diyaloğun bir parçası.

+ ya sen bana birini android
- aa, kim ki duk?
+/- pohahahahaha

sıkılıyorduk, evet.
yazar olmak için çalışmış çabalamış, aslında hiç kullanmadığı imla kurallarına bile uymuş olan biricik arkadaşım.** kendisini beyin yıkama operasyonları, siyasi emeller gibi derin konulara vermekten haz duyan haftanın her günü poposu benimkinin yanında olan hobbit kılıklıdır ayrıca.**
dandadadan grubunun albüm isminin içerisinde geçen kelime: "sen bana birini android"
(bkz: hande yener)

nasıl bir danstır o öyle ahali! yalnız bunun androidliği sonradan mı oluşmuş(!), nasıl olmuş, o eskiden aşkın balondu söndürdüm tarzı şarkılarının kliplerinde şakır şakır oynuyordu çünkü, bildiğimiz alaturka usül.
gelmesini istemediğim, keşke gelmeseydi dediğim, kaydını silmek için sinsice planlar içine girdiğim fakat hep son anda uygulamaktan vazgeçtiğim, bir türlü kıyamadığım, geldiğinden beri protesto amaçlı olarak adına entry girmediğim, an itibariyle kendimi kaybedip, tutamayıp şu naçizane satırları haykırdığım harikulade-i şahıs... ***
google tarafından geliştirilen, cep telefonları üzerinde çalışacak açık kaynaklı bir işletim sistemi olacak. rakibi olan mac os'i geçer mi bilinmez ama google iddialı duruyor.
symbian firması tarafından pek sallanmayan işletim sistemidir. symbian yönetim kurulu üyesi john forsyth yaptığı açıklama da "arama motoru yapmak ayrı şey mobil cihazlarda çalışacak bir işletim sistemi yapmak ayrı şeydir." demiştir.

kaynak: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/7082414.stm
google'ın elinde mobil platformda insanları deli edecek bir sürü zamazingo varken symbian'ın olayı ciddiye alması gerektiğini düşündüğüm işletim sistemi. lakin bir google earth bir youtube koydu adamlar iphone'A, symbian falan konuşan kalmadı. bu arada görüyoruz ki apple da g.t korkusu sebebi ile iphone sdk'i yayınlıyor şubatta. ee haliyle apple sdk ve google android karşısında symbian'ın s.kimizde değil tavrı çok yalnış...
garip sesler çıkarırken ya da hocaların taklidini yaparken sürekli çok sevgili öğretmenlerine yakalanan* talihsiz kuşum.
kuşum diyince aklıma geldi bir de kuşu var bunun, top gibi mübarek.* ayrıca kendisi japon icadı çipil gözlü androidlere benzer.** adı pöykürüldüğünde dalıp gitmiş olduğu işten kafasını kaldıramayışı da etken tabim.
android platformunda geliştirilcek yazılımlardan en iyisi google tarafından 10 milyon doları alacak. code.googlecom/android'Den programa bakılabilir, sdk indirilebilir.
bağırdığı zaman kulakları tırmalayan bir ses çıkarır. espri yapmasa da komik olan, kitap okumayı sevmesinin yanında kendi fikirlerini rahatlıkla aktarabilen kişilik. bağırınca, sesi kulakları tırmalar fakat şarkı söylerken de pas silici özellik gösterir. ayrıca çok da güzel gitar çalan birisidir. * *
google'ın yeni cep telefonudur.

http://code.google.com/android/
mühendis olur bunlar genelde.
google'ın cep telefonu değil, pdalar için oluşturduğu işletim sistemdir. Ayrıca, çıkışı geri bir tarihe, sonbahara ertelenmiştir.
(bkz: paranoid android)
alien filminde sıkça gördüğümüz iğrenç varlıklar (robotumsu insan modeli).
(bkz: reyhan karaca)
yapay zekaya sahip, sinema filmlerinden gördüğümüz kadarıyla organik bir dış doku ile kaplanmış olan ve bu suretle normal yurdum insanı görünüşünün altında aslında mekanik aksamlara sahip insansı robot.
gerçek insanların birbirlerine hakaret ya da alay olsun diye yakıştırdıkları bilinmektedir.
(bkz: artificial intelligence)
(bkz: a i)
(bkz: asimo)
üstün performans gösterip bitmek tükenmeyen enerji ile devir daim eden bünyelerin olmasından şüphelendiğim ne bok olduğu belli olmayan varlıklardır.
(bkz: usain bolt)
(bkz: google android)
google'ın mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi android'in 2.0 sürümüdür.

http://www.ensonhaber.com.../android-2.0-geliyor.html
eski Yunanca insan kelimesinden türetilmiş olup insansı gibi bir anlam ifade eder. Zeki canlı varlıklar tarafından yapılmış insansı makinelere verilen addır.