bugün

tarihin en büyük aldatmacasının adıdır. japonların amerika'dan intikamıdır. yalan robottur bu. cüce bir japona yumurta kabından elbise yapılmıştır arkasına da nike çanta takılmıştır dans ettirilmektedir. başka mantıklı açıklaması yoktur.

hayır eğer cidden robotsa bir an önce bu proje sonlandırılmalıdır. daha şimdiden böyle rahat davranıyorsa ileride gelip kafamıza da sıçabilir. kaldı ki ben bile henüz kendi ülkemin cumhurbaşkanı ile tanışamazken elin hidrolik donanımlı tenekesi gelip protokole girmektedir.

ha eğer yaptıkları enteresan bulunuyor da götürülüyorsa böyle yerlere ne var lan alasını yaparım ben o el hareketinin derim.**
yakında recep tayyip erdoğan'la halı saha maçı yapmasını beklediğimiz sibernetik organizma.
(bkz: gavur yapıyo be)
teknoloji harikası...konuşuyor,dans ediyor,etrafındaki nesneleri şeçebiliyor,merdiven çıkıyor,dans ediyor,s.çıyor,k.çını temizliyor...işte karşınızda asimo...bunu kim yaptı dersiniz...japonlar veya caponlar...
sonunda merdivenlerden düşmüş ipne. *

http://www.youtube.com/watch?v=eSYbx_bNEyI
yapımına, 1986 yılında onlarca bilim adamı ile başlayarak ve ancak 2000 li yıllarda bitirilebilen, yüz milyon dolar para harcanmasına ragmen yine de pek çok bir şeye yaramayan kimileirnin teknoloji harikası olarak nitelendirdiği fakat bir insanın hareket ve yürüme sistemine oranla yanyana bile kıyaslanamayacak kadar geride kalmış teneke yıgını olmaktan başka bir şeye yaramayan, şahin görünümlü kargadır.
En ünlü insansı robot;evde ya da işyerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Üzerindeki algılayıcılar sayesinde güvenli bir şekilde hareket edebiliyor. Yürüyor,top oynuyor, merdiven çıkıyor,el sallıyor, konuşabiliyor.Boyu 130 cm,kütlesi 54 kg'dır.
biraz önce reklamını izlediğim, günden güne de g.tü kalkmaya başlayan robot.

havaya girmiş ...ten bacaklı.
üç robot yasası'nın yaratıcısı; ünlü bilimkurgu yazarı isaac asimov'dan esinlenilerek verilen adının açılımı "Advanced Step in Innovative MObility" olan honda yapımı robot.
bir gün birisine pandik atarsa hiç şaşırmayacağım makine adamımsı.
(bkz: isaac asimov)
i, robot filmini izleyen ve '' ya bir gün üç robot yasasına uygun robotlar yapılırsa ve bir gün kendi insiyatiflerine sahip olurlarsa '' diye endişelenen insanların içine su serpen bir robot.

0. yasa der ki:

bir robot, insanlığa zarar veremez; hatta etkisiz kalarak, insanlığın kendi kendine zarar vermesine de izin veremez.

önce merdivenlerden çıkmayı becer de sonra insanlığın sonunu getir
detroit senfoni orkestrasına şeflik yapmış robottur. bir şefinkileri aratmadığı iddia edilen mimik ve hareketlerle yönettiği söyleniyor ama müzik dediğin ruh işi değil mi be kardeşim? robotan şef! nası yani!!!
yeni sürümünü ali kırca'nın bu akşam haberler de tanıttığı robot. topa vurabiliyor, tepsi ile içicek bir şeyler ikram ediyor vs. vs. vs.
yok şut çekiyormuş da yok servis yapıyormuş da...
işin gerçeği hiçi biri umrumda değil; keza ben robota robot demem, robot bana domalıp vermedikçe.

edit: ayrıca bana faydası olmayan kilisenin papazını da s.kerim.
yukardaki bazı kişiler bana şunun içine sığabilecek DÜNYADA 1 iNSAN görterirse susacağım.(bkz: http://3.bp.blogspot.com/...9DUDU/s400/asimo-walk.jpg)
maşallah fazla film izleniyor.(i-robot terminatör bilmem ne)

kafamıza sıçabilmesi için önce kendi kullanabileceği bir silahı, bir savunması olması gereken barışçıl varlık.
ayrıca onu yaratan kafalar muhtemelen bize karşı gelebilecek kadar çok geliştirdiklerinde tek bir hareket ile durdurulmasını sağlayan bir bağımsız mekanizma da kurabilirler.
japon firması honda tarafından üretilen dünyanın an itibariyle en gelişmiş insansı robotu konumundaki merdiven basamaklarını dengesini kaybetmeden çıkıp inebilen, selam veren alengirli sensörleri sayesinde bir çok nesneyi, objeyi algılayabilen, dans edebilen şebeklik yapması için çekik gözlülerin boynuna tasma takarak dünyanın dört bir yanında proğram proğram dolaştırdığı, bir dönem kafasına fanus geçirilmiş bir amca olduğundan işkillendiğim, dans ederken kullandığı figürlerden dolayı ismail yk'nın bir alt versiyonu olduğunu düşündüğüm mekanik - elektronik insansı.
merdivenden çıkarken,düşerek ölmüş robottur.

http://www.youtube.com/watch?v=asocjtygyb0
görsel
bunu yaparak şaşırtmış yazardır. sonu ne olur bilinmez ancak bir haber kokusu aldığımdan anı ölümsüzleştirmeden duramadım.
an itibariyle bütün entrylerini silmiş, bu entry ilk entrysi olan yazar.
apaçi dansını yapabilecek olan tek akıllı robottur.
(bkz: çok sevimli lan)
robotların atası. uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyor, parçalarını ayrı koysalardı bari.
yeni bi versiyonu daha çıkarılan robot. hakaten baya ilerletmişler bu sefer. baya hızlı hareket edebilmektedir artık, termostan bardağa su koyma, aynı anda konuşan 3 kişinin sesini ayırt edebilme ve hareket yeteneği daha da geliştiği için hareket diliyle cevap verebilme özelliğine sahipmiş.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=WocIbw9biGA&feature=related
--spoiler--

sabriden bile iyi top oynuyor.
Honda şirketinin üretmiş olduğu insansı robot.
Suan o dunyanin en gelismis robotu. Daha iyisini gormedim insana daha cok benzeyeni actroid var ama en akillisi asimo.