bugün

mutfakta yangın çıkıp evi sarınca evden iki kişinin öldüğü, bunun üzerine bizim kızların gerçek sanarak ağladığı oyun.
sandalyeye yapışmamı saglayan,makarna yaparken simsdeki gibi kafamda mavi bi tüp çıktıgını zannettigim,beni benden fazlasıyla alan oyun.
oyundaki erkek karakterin teleskopla gokyuze bakarken, uzaylılar tarafından kaçırılıp hamile bırakılabildigi ve ardından uc adet nur topu gibi yeşil bebek dogurabildigi oyundur.
Satıcıdan cd'si istenirken dikkat edilmesi gereken oyun.
-abi sims 2 varmı
-komandos 2 var onu versek
-gachayım!!
yaratıcı türk insanının en sonunda bir şekilde el attığı oyun. güzel de olmuş hani.

http://www.webim.eu/videom/Nikah_masasi_Sims.asp
the sims oyunun üç boyutlu versiyonudur,yepyeni özellikleriyle gerçeğe yaklaşılmıştır.bir önceki versiyonda nasıl olduğu anlaşılamayan şekilde çocuk sahibi olmak yerine bu oyunda tüm gerçekliği açıklığıyla çocuk sahibi olunabilmektedir.günlük hayatta yaşanabilen herşey orda da vardır.
çalışmak, iş bulmak, fatura ödemek, yemek yapmak, temizlik yapmak gibi günlük hayatın rutin sıkıntılarını unutmak için oynadığım, ama kendisinin de zaten günlük hayatın rutin sıkıntıları üzerine kurulu olduğunu anladığım oyun.
fakir ama gururlu bir oğlanı yönettiğim, hemşire (sağlık memuru ya da) olarak çalıştırdığım oyundur. 4. gün ise falcı ablanın teki evin önüne alaaddin'in sihirli lambasını koymuştur. zenginlik, güzellik ve hatırlamadığım bir şeyi daha istedim ve 30.000 simoleons ile zenginliğin tadını çıkardım. ayrıca her kadın sim bana aşık oluyordu, bu nedenle evlenmem pek zor olmadı. askerliğe girdim ve kariyerimde de "junior officer" oldum. aylık 630 $ kazanıyordum gül gibi, ama karım beni utandırıyordu. o bir süperstar'dı ve ayda 1200 $ kazanıyordu. neyse birkaç kez denedik ve bir çocuk oldu, oyun iyice zorlaştı. eve hizmetçi, bahçeci, dadı falan ne varsa tuttum ama nafile. zenginliğin bir boka yaramadığını öğrendim, simleri kontrol etmek çok zorlaştı. bebeği büyütene kadar fitnessli karakterim iyice puan kaybetti, kadın süperstarlığı bıraktı ve hemşireliğe gitti. neyse şimdi okul çağına geldi ve satrancı falan çok seviyor ufaklık, boş günlerimde parka götürüyorum. parkta sallanacağına kayacağına gidip yine satranç oynuyor manyak kız. ama daha fazla dayanamayacam hayat stresine, ona çiş yaptır ona yemek yedir derken insan bıkıyor. çocuk falan yapmayacaksın arkadaş ben bunu öğrendim, bekarlık sultanlıktır. oyunu kaydedip bekar hayatı yaşayacağım başka bir karakter kurucam, komşularla arada bir party verip flört ederiz.
open for business paketiyle oynanması gereken simülasyon. (#11842457)önceki enrtryimin devamıdır. kızım çıtıpıtı ceren'i a plusla mezun ettikten sonra plusview şehrine taşındık. küçük ama güzel bir şehir burası. orta boy arsa üzerine imara açık küçük bir ev aldım kızıma. içini ucuz eşyalarla doldurup iş aramaya başladık. biraz birikmişimle minnacık "ne alırsan 1 simoleon" dükkanı satın aldım yavruma.

ucuz fiyat sayesinde sürümden kazandığımla büyüttüm işleri. gold rozete sahip robot üretebilen kızcağızı aldım işe. selvo adı verilen robot üretti. üretmez olaymış. gül gibi yavruma mekanik aletiyle woohoo üstüne woohoo yaptı. ahh dedim vahlar dedim. başıma eşarp bağlayıp ağıtlar eyledim. kızım kadın olmuştu artık. genç halinden milfe dönüştü. işler büyüyünce muhteşem bir iç dekarosyana sahip tek katlı bir ev inşa ettik yeniden. hoşgeldine gelen siyahi komşum evli ve çocuklu olmasına rağmen bizimki adamı baştan çıkarıp çocuk yaptı. adamı da kapıya koydu. kızım sen nasıl bir şey oldun böyle.

şimdi dükkanı da büyüttük piyanodan, mobilyalara, bahçe ürünlerine kadar yok yok. patlak karfur koydum adını. 6 tane personal çalıştırıyorum. onlar bile yetişemiyor müşteri yoğunluğuna. hele içlerinde genç bir delüğanlu var soyağacına baktım yetimmiş oğlan. anne baba ölmüş ne kardeşi ne akrabası var. kasiyer yaptım maaşınada zam. gold kasiyer rozeti edindi kendine arı gibi çalışıyor. böylede fukara babasıyım ben. altın network'ü de alınca şehrin en popüler işletmesi oldu tükan. her şeye bir yana dünya tatlısı torunum var lan sözlük. kızım ceren'in melez oğlu. adını behlül koydum keretanın. büyüyünce evin hizmetçisinden postacı kızına kadar kayacak alayına. nasıl tatlı velet. tüm servetimi torunuma bırakacam. kodaman dedeler gibi.
ek paketlerle birlikte saatlerinizi harcayabileceğiniz muhteşem oyun. üniversite, mevsim paketlerini kurunca daha da şenleniyor. şöyle ki genç bir kız oluşturup gönderdim okula. en güzel, paralı meslek ekonomi olduğu için bölüm tercihini bu yönde kullandım. tabi kızımız çıtıpıtı ceren alımlı kanı fokurdayan cinsten. ilk sene yurtta öpmediği erkek fingerdemediği delüğanlu kalmadı.

kızım derslerine bak dedikçe oralı bilem olmadım. eh sene sonu gelince d alıp oturdu bir ağlamalar bir üzüntüler. napıcam ben demeler. kızı kariyer gelecek korkusu sardı. fatmagül'ün abisi gibi teselli ettim yavrucağımı. anafenlere final dershanelerine yazdırdım paraları peçete gibi serpiştirdim önüne.

cep telefonunu aldım gitarını aldım. sağolsun o da bu emeklerime burs kazanarak cevap verdi. sonrasında durduramıyoruz kızımızı. finallerde a+ alıp dönem birinciliğiyle bitiriyor maşallah. baktım woohoo çekmiş canı. tamam dedim sana birini bulalım. tam hip hopçu kılıklı elemanı öptü pıt yanıbaşında çocuğun sevgilisi. önce çocuğa girişti bu hatun. tokat manyağa yaptı. sonra bizim kıza daldı. işte hayatının en büyük hatası bu oldu kızın. bizimkinin body özelliği full. bir güzel patakladı hatunu. şimdi çocukla çıkıyo arada bir eski sevgilisini dövüyor çocuğun. bir nevi hobi yapmış kendine. dersleri süper. son senesinde. bakalım mezun olacak yavrum. ekonomist olacak. ailenin akıl küpü.
Ebesinin şeysi kadar arazi yapıp tam 5 saatimi ev ve karakter yapımına harcadığım, beni sosyalliğimden alı koyan oyun.
Evi o kadar büyük yapmışım ki -mahallede yanına bir ev ekleyince farkettim- 4 tane çiftin gün içinde birbirini görme olasılığı %2 .. yeni başlayanlara tavsiyem, sakın ama sakın 5 ten fazla karakterle bir eve dalmayın. lan isteklerine yetişilmiyor ki ! .. biri sıçıcak, biri hominigırtlak, biri uyucak, biri sevgilisiyle sevişicek.. ohohoho ? noluyoruz lan..

Sevgili edinme konusunda karakterime master yaptırdığım oyundur da ayrıca. Şöyle ki; eve hergün gelen hizmetçiden tutunda, mahalleye yeni taşınan lezbiyen çiftin ikisini birden ayartabiliyorum rahatlıkla.
motherlode yazarak paranızı 50000 er olarak arttırabilirsiniz...
(shift + ctrl+ c ' ye basın, motherlode yazın)
güzel, zevkli ve sadist bir oyun.

beni aldatan sevgilimi bir odaya götürdüm. sonra ev düzenleme moduna geçip kapıyı ve pencereyi yok ettim. içerideki yatağı da yok ettim. adam bir süre sonra uykusuzluk ve açlıktan öldü. sonra gerçek sevgilimi kaybetmiş gibi gözüm doldu.

öyle lanet bir oyundur.
bağımlılık yapan oyun. sırf bu yüzden saatlerdir sözlükte dolanıyorum fakat bu sefer de sözlüğe iyice bağımlı olmaktan korkuyorum *
bana son sürat bilgisayar aldıran ,
ilk oyunu (bkz: the sims) oynadığımız zamanlarda bizi kardeşimle "simsçe" konuşabilicek zeka seviyesine indiren *
artık sıkıldığıma inanamadığım simülasyonların gülü.