bugün

Soğansız bir anlam ifade etmeyen besindir.
(bkz: Pide)
Leş gibi kokan, leş gibi kokutan yiyecek. insan olan bunu yiyip insan içine çıkmaz! Net.
Pek sevmem açıkçası.
Lahmacuna pide 'bakınız'ı vermek çok komikmiş, güldüm.
Pide başka lahmacun bambaşka bir şey.
Çağrışımı bile yapılmamalı.
Antepliyim ama adanaya geldim geleli hiç yemedim.
Paça, ciğer vs varken.

Yerinde yenir aç isen.
Tat için yenmez.
ben urfa lahmacunu severim, alışkanlıktan belki. çoğu zaman yalnızca limon sıkar, ayranla yerim.
fındık lahmacun da bayılırım,rakıylan güzel giderdi .

artık hayal oldu, oturup karnımı doyurayım desen, mahallede 300-400 lira bir kişi. tabi satana laf demem hakkını veriyorsa parasını alacak.
satanda haklı.

üsküdar'da 4 lahmacun,2 ayran,
1 kadayıf,su..400 lira. (bir kişi ancak doyar.)

benim gibi emekliler,işçiler için hayal olmuş.

ülkeyi müslümanlar yönetiyor, ezan susmuyor ama mide zil çalıyor.
buket lahmacun bulursanız kaçırmayın. yeni nesil lahmacun...
Bı pizza etmez desem linç yer miyim acaba şüphesiz sjsj.. lahmacunu pek sevmiyorum..
Kendisi mantıyla birlikte En sevdiğim besin olabilir. Leş gibi kokutuyorsa yapan yer leş gibidir. Normalde maydonozlu limonlu çok sağlıklı bir besin.
bu topraklardaki en lezzetli şey.

tabii içini benim hazırladığım.
Olsada yesem.ama artık çok pahalı.
1 adet lahmacun yanında da ayran bol yeşillik. Güzel öğün evet. Kilo da aldırmaz doyurucu da daha ne olsun.
40 sene uğruna yarışacak efsane bir lezzettir.
Müdavimi olduğum bir restoran var. 2 sene önce kuverin içerisinde (fiks ikramlar) fındık lahmacun çıkardı ama yediğinizde içinizdeki çocuğu buluyordunuz.. böyle bir şey yok..

Nasıl desem… lahmacun ustasının kölesi falan olmak istiyorsunuz, böyle bir şey…

görsel
Millet ana yemeği koyup lahmacun sormaya başlayınca, “biz lahmacuncu değiliz” hesabından lahmacunu kaldırdılar… ya sana ne, ne karışıyorsun milletin eğlencesine.. bak işine, paranı tıkır tıkır say, yiyecem senin ambiyans merakını..

Diyemiyorsun işte..
Dışarıda yemek yiyeceksem içeceği marketten alıyorum markette 6 lira olan ayranı iki katına satıyorlar pehh.
yeşilliğinden soğan ayrıldığından beri lahmacun, lahmacun olmaktan çıkmıştır.
şimdilik ayranla varlığını koruyor...
Bunu yiyen insan kendisine saygisu yoktur. Ay lahmacun ne kusacam.
Çatal bıçakla yemeyen beni aramasın.
Şahanedir.
sevilmeyen (bir diğeri de çiğ köfte) sevilmediği için de yenmeyen hamur işi (bakınız: yemek bile demedim ki benim için yemek sayılmaz. bu derece yani) olup bunun yerine etli etmek, kıymalı pide, kayseri yağlaması vb çeşitler yeme tercih edilir.
Lahmacun yerine Kuşbaşı pideyi tercih ettiğim doğrudur.
hayvanın işe yaramayan yerlerini yedirme tekniği.
hala dışarıda yenilebilir yiyecekler arasında favori ve ucuz olanıdır.
pide ve lahmacun eşittir türk halkı denebilir.
Arasına soğanı, yeşilliği koyup limonu sıkıp düreceksin, sonra ikiye böleceksin ve ezme salataya bandıra bandıra yiyeceksin. Mis.

Merkez'e gidip yesem mi acaba lan?