bugün

gökyüzünün gündüz aksesuvarı.
(bkz: nimbus)
unisex insan ismidir.
insanda koşup boyunlarına atlama isteği uyandıran,üşüten,ağlatan,güldüren,neşelendiren,bazen siyah,bazen beyaz olan su tanecikleri...
avreliklerine ve serkeşliklerine imrendiğim yumşak arkadaşlar.
bulut sinan gibi beni asla hayal kırıklığına uğratmamış insan ismidir. bulutmuş, sinanmış hepsi güzel insanların ismidir. kıçına sahte dövme yapsan dahi vay babam der güler geçer. öylesine harikadır. bir de su ismini çok severim konservuturar demektir benim için.
buz kristalleri ve su damlacıklarının örgütlenmiş hali
çok karşılaşılmayan ve dikkat çekici bir erkek ismi.
minyatür sanatında spiral olarak çizilen gökyüzü sembolü.
Beyaz bir at durur ayakta
ve o küçük oteldir şafakta o herzaman ilk-gelen-ilk-hizmet edilenin uyandığı uykusundan
saraysal konforun içinde
Bütün ömrünü aynı dünyada mı geçireceksin
Yarı ölü
Yarı uyurken
Yetmedi mi sana bu kadar çok sıradan yer
insanlar hakikaten sana gülmeden bakar
Onların gözleri cam
Geçersin yanlarından zamanlarını israf edersin ölürsün ve uzaklaşırsın
Yüze kadar sayarsın sayarken hile yaparsın öldürürsün bir on saniye daha ekstradan
Elini kaldırırsın aniden gönüllü ölmek için
Korkma sen
Bir gün
Tam bir gün kalacak ve sonra bir gün sonra daha geçince aradan
O olacak
Artık bakmaya gerek kalmayacak insanlara ne de onların iyi tanrısının temin ettiği hayvan yoldaşlarına
Ve de onların arasıra seviştiklerine
Artık kendi kendine yüksek sesle konuşmaya gerek kalmayacak geceleyin boğmak için
Matemini ısıtma bireylerinin
Artık gerek kalmayacak kendi göz kapaklarımı kaldırmaya
Ne de kanımı fırlatmaya etrafa bir nevi disk gibi
Ne de nefes almaya isteksizliğime rağmen
Gene de buna rağmen ölmek istemiyorum ben
Kalp çanım şarkısını söylüyor yavaş tonlarda eski zamanlardan kalan ümidini
O müziğin benim o kadar iyi bildiğim olmasa sözcükler
Olmasaydı tam ne söylemekte oldukları o sözcüklerin
''Geri Zekâlı'' *
uzun araba yolculuklarında şekillerini birşeylere benzeterek eğlenmeye yaradığını düşündüğüm uçan şeyler.
eger üstüne ciktiysaniz * * masal kahramani olasinizi getiren..

safligi, temizligi temsil edercesine beyaz yumusacik ama dokunulmaz olmalari insanin ulasamayacagi gercekligi temsil edercesine de acimasiz yagmur öncesi..
Athena grubunun Athena adını taşıyan albümlerindeki 8.şarkı.Gökhan Özoğuz ve Hakan Özoğuz rahmetli babaları ahmet özoğuz *için yazmışlardır.
bir adet athena 45liği.

sen aslinda bir bulutsun
durmuyor ki belli aksam üstü
kalmaz ki baglanmiyor bile
içimiz ister mani olunmuyor

kaçsan bile yagsan bile
senle de sensiz de olmuyor

yine yoksun yanimda
aksam karanlikta
yine yoksun yanimda
aksam karanlikta

yerin dolmaz
silsem olmaz
dokunsam sahte olur
gerçek olmaz

bilmiyor musun hiç?
hatrin var sorma ki
yetismek zor geliyor
aslinda yeterli birgün
yok olmak için de
sen bir bulut

yine yoksun yanimda
aksam karanlikta
yine yoksun yanimda
aksam karanlikta

gelirsin gidersin
alirsin yine aklimi basimdan
bir sunay akın şiiri.

Kestik artık umudu
yağmurdan
yürek biçimini
alsa da gökyüzündeki
küçük bulut.
(bkz: yalçın bulut)
ermenice nıvart demek.
bir kız ismi
sanıldığının aksine bulut denilen şey üzerine çıkılabilen, hoplanıp zıplanabilen, pofuduk bir varlık değildir. çay yapmak için su kaynattığımızda oluşan dünyanın bütün buharları gökyüzünde buluşurlar ve bulut ismini alırlar.
(bkz: hakkı bulut)
masmavi ve güneş ışığı süzülen bir gökyüzüne serpilmiş üstünde uyuma isteği uyandıran harikulade buharlar. bol miktarda bulunduklarında bakmaya doyulmaz.
göğün yüzünde bulut, gel sen bu işi unut.hangi işi, o işi işte canım. çin işi japon işi, zahir bunu da yapan iki kişi.
bir bulut iki bulut üç bulut yüzseksendört bulut birmilyonyediyüzyetmişaltıbinüçyüzotuzsekiz bulut, bana bi huzur doldurt.bir gökyüzü bir buluta nasıl yakışır? mühim olan iç güzelliği midir yoksa bulutlar arasında da bir çekişme var mıdır, şeklen güzel olanlar diğerlerince kıskanılır mı? ve eğer öyleyse tüm hayallerim suya düşer. buluttan nem kapar ağlamam ona göre. bulutlar, çekişmeyin sakın içsel düzleminizde.ve rio de jenario'daki bulutlar ile adana'daki bulutların karakteristik özellikleri değişken midir? adana'nın bulutları da kebap kokar mı? ben kokladım.inanmazsan inanma.ama ya rio de jenario...rom kokar mı onların bulutları da rom,ve tango yapar gibi salınır mı göğünde, arjantin'in? bilemedim şimdi.arjantin'e zıplamak lazım gelir belki. -pardon ,burdan arjantin dolmuşları geçiyor mu beyamca? bulutsuzluk özlemi çektiğinde canın, ki bulutlara yapabileceğin en iyi kötülüktür, tepede ve dahi çimenlikte seyreyle alemi.küçücük miniminnacık olmuş insansoylarının alemi.kement at bir buluta.ne bulutu? tutunmaya çalış.ne tutunması? düşüşünün bi anlamı olsun.olur.sen boşver.denek lazım.denemek lazım.hey bulut,güzel bulut gel sen beni unut...ben seni unutmam.
beyazı güzeldir, siyahı kötüdür.
ingilizcede will going to ayrımını yapmak için kullanılan clouds kelimesinin türkçe karşılığıdır..**
bardağa konan 2 kaşık dondurmanın(kakaolu,sade) üzerine kola konduğu vakit orataya çıkan mükemmel içecek çeşidi. *
- atmosferde asılı duran su damlacağı yığınları.
- bildiğimiz bulut. (havada bulut sen bunu unut).
Ben, Tanrı olsam; en çok 'bulutlar'ı beğenirdim yarattıklarımın arasında.

Hiç kirlenmeyen bulutlarla gururlanırdım en çok.. Azıcık siyaha çalsalar, sonra hemen tekrar bembeyaz olan bulutları.

Ben, hem çok sade hem de çok güçlü bulutlara, gıpta ederdim en çok.. Hem içinden yaralanmadan geçebileceğin kadar yumuşak hem de güneşi perdeleyip karanlığı veren bulutları..

Bulutlarımı severdim en çok, hiç ağırlığı olmayan bulutlarımı.. Birden yağmurla boşalıp derdi bilmeyenleri.. hem her zaman orada duran hem de birden kolayca kaybolan bulutları.. Ben gam tutmayan bulutlara bakakalırdım hep.. Azıcık derdi olsa hemen orada ağlayan, beyaz pamuk bulutlara dalardım..

Ben Tanrı olsaydım, en çok bulutlarımı izlerdim, insanlar nefes alırken ben, üzerlerinde dolaşırdım..