bugün

yaprak özdemiroğlu'nun babası, ve de zamanında yaşadığı büyük müjde ar aşkıyla hatırlanan, buna rağmen çaldığı çalabileceği bir sürü enstrüman da olan, bir sürü filmin de müziklerine hayat vermiş, türkiye'nin görüp görebileceği en büyük müzisyenlerden birisi..
müziklerine hayat verdiği filmler aşağıdaki gibidir:
Kalbin Zamanı 2004
Gönderilmemiş Mektuplar 2002
Ağır Roman 1997
Akrebin Yolculuğu 1997
Manisa Tarzanı 1994
Gölge Oyunu 1992
Safiyedir Kızın Adı 1991
Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni 1990
Arabesk 1988
Afife Jale 1987
Kaçamak 1987
Anayurt Oteli 1987
Muhsin Bey 1987
Gece Yolculuğu 1987
Asılacak Kadın 1986
Teyzem 1986
Kupa Kızı 1986
Dul Bir Kadın 1985
Kurbağalar 1985
Züğürt Ağa 1985
Adı Vasfiye 1985
Fahriye Abla 1984
Şalvar Davası 1983
Göl 1982
Seninle Son Defa 1978
Delisin 1975
izin 1975
Haşhaş 1975
Arkadaş 1974
Endişe 1974
Zavallılar
kısa biyografisi ise;
Attila özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da dogdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya basladi. Cesitli muzik aletlerini cocuk yastayken calmayi ogrendi ve okulda muzik etkinliklerine katildi. 1966 yilinda Durul Gence 5 orkestrasina girdi ve bundan sonra cesitli orkestralarda gorev aldi. Besteci ve aranjor olarak cesitli eserlere imza atti. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu gibi isimlerle calisti. Filmlere muzikte yapan sanatci 6 adet Altın Portakal Ödülü'nun sahibidir..
Muhsin Bey 1987..
sadece buradaki müzikler için bile elini öperim.
harikulede besteci.
(bkz: firuze)
https://pbs.twimg.com/media/BhRFVVjIAAACVYU.jpg paylaşımını yaparak akıl veren kişidir.
rahatsızlığı dolayısıyla yoğun bakıma kaldırılan usta müzisyen.
sen küçücük güzel bebek, öyle olsa sevmeyi bilir miyim..
not:insalah iyileşirsin büyük usta.
bugün itibarı ile aramızdan ayrılan usta müzisyen.
bugün 73 yaşında hayatını kaybetmiştir.

http://www.sozcu.com.tr/h...ampaign=magazin-haberleri
vefat eden ünlü müzisyen.
görsel

Hayatını bugün kaybeden usta müzisyendir. Allah tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
herkes bir gün gider. ışıklarda uyusun...
Hayatini kaybederek sahsimi derinden etkilemiş ustadtir.bana ne mutluki kendisini studyosunda ziyaret etmis ve uzun uzun sohbet etme fırsatı yakalamistim. Gercekten cok cok degerli bir muzisyendi.
Bugün kaybettiğimiz müzik adamı. hakkında şöyle bir haber yapılmış bugün. "en güzel kadınlarla evlendi, en güzel aşk şarkılarını yaptı"

http://www.cumhuriyet.com...sk_sarkilarini_yapti.html
Duayen...

O da göçmüş gitmiş yalan dünyadan...

Ne Mutlu ki eserleriyle yaşayacak...
ağır roman filminin müziklerinin sahibi sanatçı.73 yaşında çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetmiştir.
bir süredir mücadele ettiği akciğer kanseri kaynaklı çoklu organ yetmezliği sonucu vefat etmiş usta müzisyendir. nur içinde yatsın.
usta isimdi. bugün anayurt oteli'nin müziğini kim yaptı diye bakıyordum. gerçekten birçok filme önemli müzikler kazandırmış.

Ekürisi şanar yurdatapan'dı. 1980'e kadar.

en son ntv'de konusunun ne olduğunun unuttuğum bir gece gündüz programında görmüştüm. galiba konu oscar töreni kritiğiydi. cnn türk de olabilir. bilemedim şimdi.

gonca vuslateri'nin ödül toreninde onun için ensesini gördüm diye ağlaması ilginçti.
Bedenler gider geride şarkılar kalır.

Öyle değil mi firuze ?

Güle güle büyük gönül insanı ...