bugün

ümraniyedeki yelken konseptli yeni binasına taşınmıştır kendisi.
Bir kaç sözlük yazarının bildiğinin aksine adı hala Albaraka Türk'tür ve sektöründe faaliyet gösteren 4 katılım bankasından biridir. Ayrıca bir çok bankaya nazaran personeline insanca muamele yapan ve modern kölelik kavramını uygulamayan sayılı bankalardandır. Personeli olamaktan gurur duyduğum bankadır. Logosu bereketi simgeleyen biri kırmızı biri turuncu iki adet su damlasıdır.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, hakkında gerzekçe konuştuğu katılım bankası.

helal ve haram kavramlarını kendi kafasında henüz oturtamamış insanların anlamaya dahi çalışmadığı bir finans modelini türkiye'de en kararlı ve muhafazakar biçimde uygulayan bankadır aynı zamanda.
hemen her şirkette bulunan insan kaynakları bu şirkette bulunmamaktadır. bu bölümün yerine insan kıymetleri diye bir bölüm açmışlar ve şaşırtıcı gelse de çalışanlarına kıymet gözüyle bakmaktadır.

buna karşın faizsiz bankacılık nasıl oluyor onu ben de bilemiyorum.
Önümde 2 kişi var, yani her banko da bir kişi. Tam olarak 26 dakikadır bekliyorum. inanılmaz yavaş. Böyle bir rezalet sistem olamaz.
Albaraka Türk Katılım Bankası (Bahreyn):

1984’te kuruldu. Yüzde 54.06’sı Albaraka Bankacılık’ın, yüzde 7.84 islam Kalkınma Bankası’nın. Yüzde 24.06’sı halka açık.

#banka
yeşil para diye adlandırılan bankadır. kar payı adı altında yine kişiye "hakkı olmadan" para dagıtmaktadır. belirli kesime hitap eder.
bankasız faizcilik.
Babasının hayrına bankası.
6 milyon dolar harcayarak logosundaki "Türk" kelimesini kaldıran ve artık sadece albaraka olan katılım bankası.
maaşı gelir gelmez iş bankasına eft yapmayı öğreten banka.
işe alırken imzalattığı süresiz iş akdi ile ayrılmak isteyen çalışanlara ızdırap olan 5 yıllık çalışanından bile verdiği süper eğitimin parasını isteyebilen hakka hukuka acayip riayet eden banka.
faiz olayını islama uygulamaya çalışan katılım bankalardan birisi. faizsiz kazanç diyorlar, faiz yerine kar payı verdiklerini iddia ediyorlar, bu da değişik bir bakış açısı tabi.

bu arada kadın çalışanı yok gibi bir şey, en azından ben hiç rastlamadım.
piyasa değeri 1.822.500.000 tl (292.203.107,21 usd) olan banka.
son dönemde kar oranları bir hayli düşmüş, eft ve havale ücreti olmayan orta halli teknolojik bir banka.
ümraniyede olan binası oldukça hoş ve güzeldir, 17. katından manzarası muazzamdır.